Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Attól függetlenül szerintem nagyon szép a logója. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

(#3) JHC


JHC
tag

Nálunk pont a műszaki vizsgáztatáshoz szükséges 3 gépből 2 adta be a kulcsot, hasonlóan. A harmadik gépet, amivel a környezetvédelmi mérést csináljuk, ma nem kellett bekapcsolni mert traktort és pótkocsit műszakiztunk. Az egyik gép szinte hihetetlen de 35 perc alatt ért el oda indítás után, hogy használni is lehessen. Én már tavaly tapasztaltam ilyet, úgyhogy tudtam hova nyúljak, csak akkor nem volt ennyire brutálisan lassú minden. Nagyon rafináltak ezek ott Redmond-ban. Csökkentett módban nem lehet uninstallálni az MSE-t, mert kiírja, hogy nem fut az MSE így nem lehet törölni, viszont ha nem fut, akkor miért nem tudom törölni a mappáját kézzel, mert használatban van. Ha elindulok normál módban akkor, megőszülök mire bebootol, sőt egyszer már megfázott, ott is amikor betöltődésnél a kék csík oda-vissza futkos. Egyik gépen csak úgy tudtam megölni, hogy az Üdvözöljük után, gy orsan nyomogattam a controlaltdel kombinációt vagy 100-szor, majd 10 perc után lett feladatkezelőm, onnan leállítottam az MSE processzeit, ekkor kis idő múlva megszűnt a lassulás, de már sikonyált, az antivírus, hogy leállt, és indítsam újra. Mikor a program újra elindult, akkor nem lassította be újra a gépet, na ezután gyorsan megkerestem a programok telepítése törlése című menüpontot a Vezérlőpulton majd megnyomtam a megfelelő gombot. Uninstall, és gép újraindítás után megszűnt a hiba. Egyébként hasonló akkor fordult elő régebben mikor az antivírus nem csak az adatbázisát, hanem saját magát is frissítette.

(#4) Lewzke válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Lewzke
őstag

te beteg :))

[ Szerkesztve ]

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

MSE a hunyó?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) rover45


rover45
senior tag

ismerős, tegnap 4 gépünk játszotta el egyszerre :s

(#7) lezso6 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hisztis πcsa ez az mse.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Nálunk ugyanezt 40 gép játszotta el egyszerre, csak mivel tegnap is volt 2, már tudtam mi a teendő (kivárni, míg nagy nehezen elindul a gép, mert elindul, csak tetű lassan - aztán uninstall, köszi ms, bekaphatod, szerencsére már pont úton van az eset licensz, addig már kibírja a próbaverzió is).

Sent from my keyBoard

(#9) rover45 válasza N€T0X|N (#8) üzenetére


rover45
senior tag

Ingyenesként mit használhatnék tovább? :)

(#10) N€T0X|N válasza rover45 (#9) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Azért vannak alternatívák, amúgy ha egy régebbi verziót felteszel (4.3.x) és WU-t kézi frissítésre állítod - windows úgyse fog már frissülni nagyon :D - akkor elvileg megszűnik a postban említett probléma.

Sent from my keyBoard

(#11) Vakegérke válasza lezso6 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Soha nem volt a kedvencem, ahogy a Defender sem. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Thunderzolee

Hát ez durva. :((

Édesapámnak otthon MSE van az XP-s gépén, már írt a napokban, h mit csináljon, pirosra váltott, és felugrál egy nagy ablak az órás sarokban.
Mondtam neki, h elég, ha kiikszeli, de ezek szerint a p×csába le kell kapcsolni a firssítéseket is, mert így jár? Vagy járhat? Vagy már járt is..

Nem úgy volt, h az XP terméktámogatásának vége után ez a Sec. Ess. ez még vagy 1, 1.5 évig fogja kapni a frissítéseket? Minhta ezt olvastam volna. :F

Egyébként meg marha jó, h cseréljük le az XP-t. :W

Az egy 915-ös chipsetű Pentium M-es laptop. Tökéletesen végzi a dolgát, netezni nagyon jól lehet vele (2GB ram is van benne), de sajnos csak XP-vel tudom használni, mert a Win7 egyszerűen nem kezeli a processzort. A proci szorzóját csak a legminimálisabb órajelen futtatja a legkisebb szorzóval. (Nem működik a Speed Step, és ráadásul a legkisebb órajelen fut csak.)
Most ezért minek kelljen lecserélni? :(((

És én még meg szoktam védeni a Microsoftot ha valahol Winfosoznak..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Ryu


Ryu
tag

Ó, ha ezt korábban látom, nem szívok. :R

Én is belefutottam, így.

(#14) MasterDeeJay

Na bameg, ugyan ezzel szívtam tegnap 3 gépen.

(#15) MasterDeeJay

Na újabb hívások mind ugyan erre, még 2 gép ment gajra ugyan így!
Az érthető hogy megszűnik a támogatás, az XP sokat élt és tényleg ideje van nyugdíjba vonultatni. De nem úgy hogy kinyírjuk a gépeket egy frissítéssel!
Főleg nem úgy hogy akinek full eredetije van és mse telepítő nagyrészt megköveteli hogy eredetid legyen (tudom ki lehet játszani) pont azok szívnak most. Azaz én is mert mehetek és magyarázhatom el az egészet egyenként mindenkinek. Aztán én ajánlottam korábban MSE vírusírtót több gépre, mer ingyé van és nem cseszeget hogy vedd meg. Na ez a szopás!
Miért nem egyből semmisülne meg az egész gép, vagy szórna ki anthraxot a cd meghajtó!
Nincs védelmi pénz? Megyünk szétverni a berendezést! :W

[ Szerkesztve ]

(#16) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Tegnap azt hittük egyedi probléma, amikor egy gép megadta magát, de amikor még további 5 géppel kapcsolatban telefonáltak (egymástól független hálózaton), már kezdett gyanússá válni. Guglizgatás után kiderült, hogy az MSE (pont erre nem gondoltam volna), úgyhogy most takarítjuk le szépen mindenhonnan. :U

(#17) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Őszintén szólva: nem. Ez minek a logója?

háeszekből meglett, köszi.
De durva, hogy már ennyire nem ismerem ezekt, már csak rh-ban tudok gondolkodni. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) Thunderzolee válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére

..mehetek és magyarázhatom el az egészet egyenként mindenkinek.

..én ajánlottam korábban MSE vírusírtót több gépre...

Dettó. Nagyon jól összefoglaltad a lényeget.

Én is szoktam ajánlgatni a MSE-t, és most magyarázkodhatok. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#19) Dhampir válasza Thunderzolee (#18) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is szoktam ajánlgatni a MSE-t, és most magyarázkodhatok

Én nem szoktam ajánlani. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) rover45


rover45
senior tag

Csak kérdezem, elméleti síkon, egy kifizetett operációs rendszert, ilyen módszerrel használhatatlanná tenni mennyire korrekt dolog?

(#21) MasterDeeJay válasza Dhampir (#19) üzenetére

Ezt magyarázd meg annak az egyszerű felhasználónak is aki egy felugró ablaktól megijed vagy össze vissza kattint mindenre. Egy ingyenes vírusirtónál meg szokott zaklatni hogy vedd meg.

(#22) Dhampir válasza MasterDeeJay (#21) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán egyszerű felhasználó vagyok, jelenleg Avast Freet használok. Ritkán felugrik egy kis ablak, ahol anyanyelvemen tömör üzenetet közöl, utána "visszasüllyed". Valószínűleg beállítható lenne, hogy még ez se zavarja össze szegény fejemet. :)

No meg az egyszerű felhasználó is megtehetné, hogy időt szán rá és utánaolvasgat a számítógépes biztonság témájának, főleg akkor, ha saját gépe biztosítja számára a mindennapi kenyeret.

[ Szerkesztve ]

(#23) Vakegérke válasza MasterDeeJay (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdekes, az ingyenes PandaCloud egy szót sem szól, csak teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) Lenry


Lenry
félisten

jó, úgy látom akkor széles körben elterjedt a dolog...
örülök, hogy nem csak én szívtam vele :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) rover45 válasza Lenry (#24) üzenetére


rover45
senior tag

így már nekem is könnyebb, h többen osztozunk rajta :D

(#26) ro_bert17


ro_bert17
őstag

...és akkor végül is lehet tudni, hogy mi a megoldás erre a problémára?

(#27) Lenry válasza ro_bert17 (#26) üzenetére


Lenry
félisten

csökkentett módban elindítod a gépet
Windows - R (futtatás)
msconfig
a szolgáltatások közül letiltod a "Microsoft Antimalware Service"-t.

ezután újraindítasz, szépen elindul a géped normál módban, uninstallálod a Microsoft Security Essentialst, behinted a helyét sóval, kecskét áldozol Lokinak, és telepítesz pl egy Avirát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) ro_bert17 válasza Lenry (#27) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nos, azóta hallottam ilyen jellegű problémáról sokaktól (és hogy hasonló elven meg is oldották), de most épp ide hoztak egy notebookot, ugyan ezzel a gonddal.
A feladat kezelőt sikerült használom amíg nem jelentkezett a probléma, az MSE folyamatokat leállítottam, majd eltávolítottam az MSE-t. Akkor megpróbálok telepíteni helyette egy Avirát, igaz azt abszolút nem ismerem, mert eddig saját használatra csak MSE-t használtam, vagy ajánlottam.
Ritkán van véleményem, de ezt qrvára bosszantó dolognak tartom, hogy a MS ennyire kib@szik a felhasználókkal. Ha tudatos, ha nem.

(#29) Воланд


Воланд
titán

Antimalware Engine 1.1.10502.0 was released to customers on 17 April 2014

"Antimalware Engine 1.1.10502.0 was released to all Microsoft Security Essentials, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection, Windows Intune Endpoint Protection, and System Center Endpoint Protection customers on 17 April 2014. Signature package 1.173.0.0 is the first that contains this engine.

This is due to an update that was shipped on April 15, 2014 that may have caused interrupted service for some customers using Microsoft security products. This was corrected via signature update, which automatically resolved the issue, and customers who have deployed the most recent signatures do not need to take any action. Customers who deployed workarounds such as disabling Behavior Monitoring or any other features should revert those changes.

While the issue primarily impacted customers running Microsoft security products on Windows XP and Windows Server 2003, it may have also impacted other supported operating system versions. Microsoft continues to supply antimalware engine and signature updates for Windows XP systems which is supported through July 14, 2015.
"

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30) rover45 válasza ro_bert17 (#28) üzenetére


rover45
senior tag

Most én is 1-2 gépen Avirázok, aztán ha beválik, nem eszik sokat, akkor ezentúl az lesz.

(#31) Lenry válasza rover45 (#30) üzenetére


Lenry
félisten

nekem eddig bevált az Avira, de zavarnak az időnként feldobott reklámjai

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) rover45 válasza Lenry (#31) üzenetére


rover45
senior tag

Hmm, eddig még nem találkoztem vele, hogy képzeljem el? :)

(#33) Lenry válasza rover45 (#32) üzenetére


Lenry
félisten

a tálca jobb szélétől felkúszó kis ablak. ma is volt egy, de már nem tudom mit akart, ha megint lesz, majd beteszem ide.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Thunderzolee

Ezekkel még mit lehet kezdeni?
http://hardverapro.hu/apro/eredeti_windows_xp-k_eladoak

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#35) Lenry válasza Thunderzolee (#34) üzenetére


Lenry
félisten

ugyanazt amit eddig.
ugyanúgy be lehet aktiválni meg minden, csak kevés értelme van.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Lenry válasza Lenry (#33) üzenetére


Lenry
félisten

na ilyenek a reklámok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) rover45 válasza Lenry (#36) üzenetére


rover45
senior tag

Igen, közben tapasztaltam én is :) :)
Nézegettem, de nem igazán láttam a kikapcsolására lehetőséget.

(#38) N0zer0 válasza rover45 (#9) üzenetére


N0zer0
senior tag

Az Avastot csak ajánlani tudom. Ami kell, azt tudja, ingyenes, és a gépet sem fogja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.