Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rhino666


Rhino666
őstag

Már lassan egy hónapja várom az enyémet, most már igazán megérkezhetne. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#2) Puma K


Puma K
veterán

Jó kis masina, és jó teszt!

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3) olcsii


olcsii
aktív tag

Köszönöm a tesztet. Én is vártam ezekre a laptopokra, de nem birtam várni igy februárban megvettem a lenovo U160-at intel celeron processzorral(2x1.06Ghz) de nem bántam meg.Még ha ez a gép jobb is gpu szinten.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#4) gago


gago
csendes tag

Én is ilyesmi 11 colos gépbe gondolkodom.Nálam a favorit a sony vaio új y széria 130e ft körül van ugyanilyen konfiggal.Engem csak az érdekelne,hogy a forma-1 2010 elfut-e a gépen?

(#5) yerico válasza gago (#4) üzenetére


yerico
senior tag

"Engem csak az érdekelne,hogy a forma-1 2010 elfut-e a gépen?"

Simán, de csak a speciális változat:F1 2010 Slow Motion Edition. :)

(#6) Boxi88


Boxi88
őstag

Teljesen alkalmas még játékgépnek is... LAN-hoz tökéletes társ!
(Bár nem lehet mindent full beállításokkal játszani, de nem is erre készült...)

Kár a kijelző fényessége és hátrahajlása miatt!

Nagyon jó írás! Grat és köszi a játékteszteket is ;) !

(#7) Rhino666 válasza gago (#4) üzenetére


Rhino666
őstag

Vigyázz a Vaio Y szériával, rengetet gariztatnak mert nagyon gyenge a váza. :( Egyáltalán nem a megszokott Sony minőség és még drága is... :((

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#8) gago válasza Rhino666 (#7) üzenetére


gago
csendes tag

tehát inkább az ideapadot ajánlanád megvételre vaio helyett?

(#9) Drenadar


Drenadar
veterán

ijesztő ez a "napos" része a leírásnak...

(#10) GIJoe


GIJoe
addikt

:R nagyon jó készülék abszolút best buy, családban több is van! :C

(#11) feliks válasza gago (#4) üzenetére


feliks
senior tag

Helló!
Már kész a vaio y tesztem, csak admin engedélyére vár. Ha van ötleted mit írjak bele, vagy mi érdekel téged, beleírhatom a tesztbe, de akkor a kérdéseiddel írj nekem privit. Vaio Y váza egyáltalán nem gyönge amúgy, nem egy Thinkpad T61, de bőven jó szerintem..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#12) GIJoe válasza GIJoe (#10) üzenetére


GIJoe
addikt

Pár dolog hozzá, a barátnőm kicsijére rendeltem tesztnek egy "nonglare maker" screen protectort kíváncsi leszek rá...
A HD lejátszáshoz lenne egy jobb tippem! Splash Light, messze a legjobb (szerintem) + DVB-T tunert is kezel!

(#13) Rhino666 válasza gago (#8) üzenetére


Rhino666
őstag

Sajnos a kezemben még nem fogtam S205-öt, majd csak jövő héten kapom meg (ha minden igaz és nem csúszit x-edjére még egy hetet), de arról ilyen rémtörténeteket nem olvastam. És nem mellékesen olcsóbb is. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14) Rhino666


Rhino666
őstag

Ezt követően ment fel egy "tiszta" változat és a Lenovo driverei a hivatalos oldalról, meg az a pár program amit használni szoktam.

Melyik hivatalos oldalon vannak fent a driverei?? Mert a magyar nyelvűn még a listán sincs fent... :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#15) slynevem


slynevem
tag

Nagyon jó cikk lett, tetszik, hogy egy kis humort is csempésztél bele.Köszi. :))

(#16) nuke7


nuke7
veterán

hmm, érdekes... akkor a 8órás akku üzemidős E-350-es fusion-os netbook-okban milyen akksi lehet? (merthogy 9cellás tuti nem) vagy hazudnak..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#17) Romvr


Romvr
őstag

Sorrendben:

- Napos eset: Azért ne felejtsük el hogy egy fekete gépről van szó ami alapjáraton 51 fokon megy. Ha erre rátűz a 40 fokos nap (mivel kb annyi volt napon mikor néztem) akkor hamar felmelegszik. És mivel a tervezése során egyik laptopnak sem úgy gondolkodtak a gyártói hogy te kiteszed a 40 fokban és ott tartod majd 15-20 percen át. Szóval nem volt meglepő hogy ez történt. Csak a régi Acerem pl 30-40 percen át bírta a tűző napon, de aztán minden baja is lett neki és vagy 1 órán át bekapcsolni sem lehetett. Ehhez képes a Lenovo igen gyorsabban átforrósodik, de hamarabb is hűl le.

- Driverek: A magyar Lenovo-t úgy ahogy van el kell felejteni. Menj a külföldi Ideapad oldalra és ott beírva a széria számot gyorsan megtalálod azt ami neked kell. Vagy kattints ide: [link]

- Dicséretek, biztatások: Köszönöm mindenkinek!!! :R :R

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#18) zsola32


zsola32
őstag

szia

köszönöm a tesztet, nagyon testszett - egyébként tegnap találtam rá a neten erre a masinára, ma meg kaptam hozzá egy részletes tesztet.

lehet hogy nem voltam figyelmes, de meg szeretném kérdezni, Te hol vetted a nettopot?
igazából nekem is kellene azért bele 3 gb ram, ilyen verziót is kidobot ha jól emlékszem a böngésző.

persze írták már másik topikban, hogy néhányan nem hivatalos magyar garival árulják illetve nem magyar billenytűzettel.

(korrekt volt a kép a Te klaviatúrádról - magyar:)

amire használnánk s párommal: netezős, hordozós masina, néha szövegszerkesztő és táblázatkezelő alkalmazás.
viszont médiatartalmakat is le szeretnénk vele játszani, hd-t is beleértve.
természetesen hdmi-n plazmára kiküldve. (xbmc progival, hálózatra is rádoobva)

ilyesféle tapasztalatod is van már?

zsola

(#19) xmad


xmad
őstag

engem az érdekelne, hogy az age of 3 meg a tiberium wars hogy mehet rajta :)

(#20) matyiGo


matyiGo
aktív tag

jó teszt lett! grat

(#21) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Igényes és jó humorú írás! Köszönet érte! :R
Nem vennél egy sony-t is összehasonlítás miatt? :DDD

(#22) feliks válasza TopaMo (#21) üzenetére


feliks
senior tag

Nálam van Sony. A teszt elkészült, csak adminra vár.

[Be Happy]

(#23) stol


stol
addikt

S12 bill hiányzik róla.
Az még TP szerű volt... :((

(#24) Rhino666 válasza Romvr (#17) üzenetére


Rhino666
őstag

Kösz, már megtaláltam magamtól. Igaz, nem ezt az oldalt, de ott is ugyanazok voltak mint itt. Csak jöhetne 6KB/s-nál gyorsabban is. :U :((

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#25) Solten


Solten
addikt

Klassz vas.

Saor Alba

(#26) Jack90


Jack90
csendes tag

http://www.tonervilag.eu/lenovo-ideapad-s205-m632ege-p-7169.html

Macbook Air (2017) | Huawei Mate 20 Lite (Black)

(#27) Straw


Straw
senior tag

Király kis teszt, én jobban szeretem az ilyeneket amik felhasználói szempontból mutatják be a gépet nem pedig a számok bűvöletében.

Amúgy nagyon tetszik a stílus, sokszor jókat nevettem.

42

(#28) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Wow, ez nagyon tetszik. Mostanában nem nézegettem, de ezért az árért nagyon jó kis konfignak tűnik. Még az is lehet, hogy ősszel lecserélem egy ilyenre a kis vaio-mat. (440 EUR az osztrák Conradban [link] a 4GB RAM, 500 GB (mondjuk ennek a helyére tuti menne egy SSD) vinyós változat.)

(#29) Rhino666 válasza SentryGun (#28) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát ez rengeteg, én 90k-ért rendeltem a 2GB/320GB változatot, ez a reális ár.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#30) GIJoe válasza Jack90 (#26) üzenetére


GIJoe
addikt

szerintem 1 év garancia van rá a kiírással ellentétben...

(#31) feco88


feco88
tag

Kedden megérkezett a S205-ös gépem. A ramot már kibővítettem 3Gb-ra és mostmár tökéletesen működik és a sebessége is rendben van. nekem 90.900-ért jött igaz német billzetes de a winyón rajta egy 64bit-es (igaz Német) Win7 Home Premium telepítőlye. Én is teljesen megvok vele elégedve, bár nekem a kijelző fölötti kávánál van egy pici hibálya. Ha összecsukva a szélét jobban megszorítom a kamera körül akkor egyszerűen szétpattan és a kijelző meg a káva körül van egy 1-2 mm-es hézag és sajnos elég könnyen összelehet pattintani. Ma vettem hozzá HDMI-HDMI kábelt, hogy rákössem a TV-re FullHD minőségben. Kép mellet az 5.1-es hangot is továbbítja szépen. Az egyetlen gondom, hogy az 1080p-s videóknál a 10Gb-os verziók szépen mennek de van 2db 22Gb-os videó ami teljesen gáz és nem tudom, hogy a gép nem birja (pedig 70-80% a proci használat) vagy rosszúl van beállítva a lejátszóm ( Media player classic - Home Cinema 1.5.2 + K-Lite codec pack ).

(#32) Rhino666 válasza feco88 (#31) üzenetére


Rhino666
őstag

ffdshow-val próbáld meg, a codec packok elég elavultak.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33) feco88 válasza Rhino666 (#32) üzenetére


feco88
tag

Köszönöm, frissítettem és most már sokkal gördülékenyebb a videó, de még mindig nem folyamatos. Ez lehet a 17Mb videó bitrátája miatt, vagy lehet még finomhangolni a beállításokat? Annó mikor még informálódtam erről a gépről találtam egy oldalt ahol finombeállítások voltak a codechez de most azt lehet még azért sem találom mert keresem :S

(#34) GIJoe válasza feco88 (#33) üzenetére


GIJoe
addikt

Azt próbáld ki amit fentebb írtam! Splash Light freeware!

(#35) Gzolo


Gzolo
senior tag

Hogyan lehet olyan percre pontos akkukiírást varázsolni a tálcára, mint a képen van? :B

[ Szerkesztve ]

(#36) feco88 válasza GIJoe (#34) üzenetére


feco88
tag

Ehely, köszönöm. Nem is figyeltem, bocsi. Tényleg nagyon szépen viszi a videókat és közbe 25-34% a proci használat is. HD-ra tényleg frankó, pedig hogy megvoltam áldva a mpc-vel :))

(#37) Rhino666 válasza feco88 (#33) üzenetére


Rhino666
őstag

Nálam ffdshow + Media Portal eddig mindent lejátszott gond nélkül ASRock E350M1 alapú gépen. Mondjuk ez HTPC program ahogy a gép is az.

Ha a K-Lite fent van még, érdemes letakarítani. Ha nincs, megnézni másik lejátszót.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#38) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Én is nagyon nézegettem ezt, de aztán vettem egy Acer Timeline 8172T-t.

Igaz ez kicsit drágább, de matt a kijelzője és Core i3 UM proci van benne, de az tuti, hogy az áráért nagyon jó kis gép a Lenovo.

(#39) Romvr válasza Gzolo (#35) üzenetére


Romvr
őstag

Battery Bar nevezetű kis program. Nagyon informatív és sokkal pontosabb mint a windows-os vagy a Lenovo sajátja. az néha nekem mond 8-9 órákat, majd rá 10 percel 1 órát, majd rá 10 percel 6-ot...stb. Ez meg csak benyög egy időt és az esetek 80%-ban stimmel is. persze ez is téved, meg irkál néha furákat, de még mindig jobb mint azok amiket néztem.

Acer Timeline: Azért nagyon nem egy árkategória. Ezt én 106-ért vettem, az Acered meg 160. Nyilván jobb is (i3, meg kutyafüle), de azért fizetni is kell hogy az legyen.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#40) Romvr válasza feketepeti (#38) üzenetére


Romvr
őstag

-Kvadro post-

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#41) Rhino666 válasza feketepeti (#38) üzenetére


Rhino666
őstag

Kicsit drágább != kétszer annyiba kerül.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#42) feketepeti válasza Rhino666 (#41) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Huszonpár százalék, kb áfányi különbség van közöttük, de nekem a matt képernyő megért ennyit. Igazából csak ezért választottam ezt.

(#43) Rhino666 válasza feketepeti (#42) üzenetére


Rhino666
őstag

Azt nem mondtad hogy 110 körül vetted az Acer-t... :P

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#44) xmad


xmad
őstag

netbokra hogy lehet oprendszert telepiteni? ha nincs kulsű optikai meghajtóm

(#45) Drenadar válasza xmad (#44) üzenetére


Drenadar
veterán

Pendrive.

(#46) feco88


feco88
tag

Sziasztok. Noh egy olyan kérdésem lenne, hogy miért van az ha beállítom az Energiatakarékos módot és azon belül a képernyő fényerejét 47%ra akku üzemnél és megnyitok egy ablakot vagy bármit amiben a világos színek dominálnak 1 fokozattal automatikusan felugrik a fényerő, ha bezárom vissza ál. Ugyanezek a fényerő beállítások a teljesítménycentrikus üzemnél is és akkor nem állítja a fényerőt ha világosabb ablak nyílik meg vagy záródik be.

(#47) Romvr válasza feco88 (#46) üzenetére


Romvr
őstag

Ezt már én is néztem. Szerintem valami dinamikus kontraszt marhaság akar lenni. Bár én jóformán csak 100% fényerővel használom, ott meg nem babrál vele.
Nem jöttem rá hogy mit vagy hol kell beállítani hogy ne szabályozgassa a tartalomhoz a fényerőt, de utána fogok nézni.

Szerk.:
Megvan a megoldás:

Catalist Control Centrben -> Power ->Power Play -> Enable Vari-Bright -ról vedd le a pipát.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#48) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen E350-es APU-val mennyire játszható mondjuk a C&C3 Tiberium Wars és a hasonló kategóriás játékok?

Üdv
sutszi

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49) GIJoe válasza feco88 (#36) üzenetére


GIJoe
addikt

Egyébként hogy menjen MCP-vel ahhoz sok esetben szükségeltetik egy DirectX Install, mondjuk egy webes+ helyes MPC beállítás.... :U

(#50) feketepeti válasza Rhino666 (#43) üzenetére


feketepeti
aktív tag

120 alatt volt netto (4g rammal) és amikor vettem, akkor éppen 100 alatt volt netto a Ideapad.

Most nem tudom az árakat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.