Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kashim


Kashim
őstag

:C Elkapott a nosztalgia a cikk közben. Imádtam Legozni gyerekkoromban, baromi sok mindent összeraktam én is. Karácsony táján, mikor nézegettem őket a boltban unokaöcsémnek, igen erősen elkapott a vágy, hogy összerakjak megint egy komolyabbat. :P
Most megint megjött a kedvem, kár hogy olyan irtózatos áruk van.

Amúgy jó nagy darab lett a végére bakker.

(#2) sutszi


sutszi
veterán

Mekkora böszme gép lett belőle...Most én is akarok egy ilyet. :DDD
Nem kellett volna elolvasnom ezt a bejegyzést... :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én is kinéztem pár darabot az évek folyamán... örülök, hogy van még "korosabb" legozó is a földön!!
Szinte minden évből megvan a 2 garab kiadott lego katalógus!

Tipp a cikkhez: legközelebb a képeket ne a doboz előtt csináld,mert összeolvad...
Inkább (csak) sima háttér előtt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Elő is vettem egyből a legoimat, már amit nem ajándékoztam el. Nekem van a technichez egy elemes-távirányítós motorom, ami forgómozgást végez, de csigával emelni is tud :

Egyébként ez a technic tényleg nagyon jó, most legozni fogok szombat este :D Köszönöm a nosztalgiát!

(#5) LÁZ


LÁZ
addikt

jeee, köszönjük szépen a kapusok gyöngyének ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#6) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Időről, időre engem is elkap a hév, hogy kéne legózni, meg venni újabbakat. Igazából én nem is az újakat nézegettem, hanem a régieket, amiket anno nagyon szerettem volna, hogy meglegyen, de anyagi okok miatt nem engedhettük meg. Lehet használtan meg is veszem azokat a kedvenceket most :)

(#7) .mf


.mf
veterán

Te is Feri? Lassan minden negyedik emberről kiderül itt, hogy Feri :))

"Szerencsére páromat is érdekelte, így segített nekem." -- mázlista :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Napfénysüti

Köszönöm szépen! :R

Nemrég vettem egy 42006-os exkavátort amennyiben lesz rá igény írhatok arról is egy bemutatót. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#9) opeter87


opeter87
senior tag

Gratula a legóhoz :C

Én is imádtam legózni és tervben van, hogy újra elkezdem ha lesz időm. Most persze egyből elkezdtem keresgélni a neten és csorgatom a nyálam ezerrel :D

(#10) andyz


andyz
csendes tag

Köszönöm hogy felnyitottad a szemeimet...
Én 16 vagyok és nagyjából van 20-25kg legóm. Mostanámban nem igazán játszottam vele mondván túl nagy vagyok én már ehhez...de hála neked most már tudom hogy addig kell gyereknek lenni és legózni amíg csak lehet :R :))

[ Szerkesztve ]

(#11) Napfénysüti válasza andyz (#10) üzenetére

Ha tudnád hány 30 közeli és idősebb legós van... :K
Létezik több magyar fórum is kifejezetten legósoknak. ;)

Més que un club!

(#12) Brumi


Brumi
senior tag

Úgy látszik a teherautók tipikus újrakezdő készletek :) Én két éve egy 8258-assal indultam újra, de ez is szép darab!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#13) paramedic


paramedic
aktív tag

egy igazi fanatikusnak valóban fasz-állító ez a kamion... ;]

(#14) SutPet


SutPet
aktív tag

Nagyon jó!!! Látom nem csak én vagyok egyedül akit újra elkapott a láz. én mondjuk a creator szeéria tagjait kezdtem el beszerezni :)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15) imibogyo


imibogyo
veterán

Én karácsonykor így a 3. X felé közeledve ezzel szórakoztam:

Most, hogy így belegondolok, lehet felviszem a maradék 2 vödör lego-mat. Összesen van vagy 35 modellem, ebből jó 22 darab technic. Szerintem ez az egyik legjobb időtöltés (bizonyos "más" elfoglaltságok mellett ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#16) dime27


dime27
őstag

Én is Feri és kb 1 hete lett kész az én 9397esem is valamint karira egy 8109es is meglett most szülinapra el lett tetetve egy távirányitós 8043as :D IGEN EZ A LEGO FEELING és 32 leszek :D Idei évben még tervezem egy 9398as ill 8110es beszerzését ( 2048darabbol áll :D) ha mér keret engedi power functions-os dolgokat is veszek ( távirányítók és nagyobb XL-es motorokat a kisebb M-esek helyett ;) )

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#17) saja


saja
tag

Én sem gondoltam volna, hogy vannak idősebb legósok is. Jó kis cucc. :K
Azt hiszem mégsem fogom a technic gyűjteményem odaajándékozni unokatesóknak ;] .

keep calm and code erlang

(#18) zerone


zerone
tag

Én a LEGO Architecture-t néztem, de kiábrándítóan egyszerű, pedig meglenne benne a potenciál. Jó lenne, ha az "idősebb" korosztálynak is készítenének kihívást jelentő játékokat a Technics-en kívül is.

[ Szerkesztve ]

(#19) FatalEror


FatalEror
addikt

Van ám topic is

HardCore is my LifeStyle

(#20) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Nane,,, épp most beszéltem le, hogy pénzt költsek megint a LEGozásomra... :D Bár engem a Star Wars világa vonzz nagyon és egyre jobban hajlik rá, hogy berendezek egy kis jelenettel.. De nem olcsó mulatság sajnos.. :S

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#21) Napfénysüti válasza zerone (#18) üzenetére

Az exkluzív szettek között nézz körül. :K
Ott vannak nagyszerű 2000+ db-os házak például. Azokat azért nem 1 óra megépíteni. :N

Més que un club!

(#22) pigster


pigster
senior tag

Nekem már nem igazán van türelmem a legohoz, ráadásul már egyre silányabb a minősége. Az építőelemek anyaga, színe sem a régi, valahogy gagyibb a hatás, mint a régi készleteknél. Ráadásul direkt úgy csomagolják, hogy még véletlenül se lehessen kultúrált módon kinyitni a dobozt, visszacsomagolni, elrendezni meg aztán végképp ne akard. Nem is annyira régen még a Hero Factoryt pl. kemény műanyag dobozban adták (az sem volt a csúcs), ma már egy "zacskóban".
Normális készletek csak a creator és a technic sorozatokban vannak. Star Wars, Ninjago, Friends, Monsters, Chima és hasonlók pofátlanul drágák - a gyereknek persze az kell..
Úgyhogy egyre kevésbé választom majd a gyerekeknek is ajándéknak, pedig eddig kaptak már jópárat.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#23) pigster válasza Napfénysüti (#21) üzenetére


pigster
senior tag

Az ilyen szettek pont a legozás örömét ölik meg! A lego arra való, hogy megépítsd a füzetben levő dolgot, aztán szétszedd, aztán megépítsd a másikat, szétszedd, aztán építs mást, alakítsd át, találj ki magad dolgokat. Az ilyesfajta óriásszetteket - bár nekem nincs - egyszer összerakod, aztán mi van? Kiteszed a polcra. Max szétszeded, aztán megint összerakod. Nagyon variálni nem fogsz vele. Gyakorlatilag egy 3d puzzle, füzettel. Kreativitás zéró. Mindezt horror áron.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#24) Napfénysüti válasza pigster (#23) üzenetére

Szerintem pont az a jó bennük hogy rengeteg elemet tartalmaznak ami remek alap. És utána azt építesz belőle amit akarsz. Fent vagyok Lego oldalakon és döbbenetes miket képesek az emberek alkotni. :K
A következő alkotásom nekem is egy saját MOC lesz a 9397 és 42006 elemeiből (ez így már 2100 db).

Més que un club!

(#25) imibogyo válasza Napfénysüti (#24) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem ez az álmom. :B Nézzétek végig megéri. ;)

Na és persze egy ilyen gyűjtemény, de erre soha nem lesz pénzem. :(

[ Szerkesztve ]

(#26) xedos


xedos
addikt

Gratulálok, vagy köszöntelek? .-)
Én is mostanában kezdtem újra rászokni a LEGO-ra...
Régi használt készleteket és alkatrészeket gyűjtők -veszek.
Sikerült olcsón hozzájutnom egy 80-as évekbeli autóhoz, van már régi motor, elemtartó, rugozás stb...
A maiak nagyon sok olyan speciális elemet tartalmaznak, ami miatt nem "igazi" LEGO.
Nagyobb panelek a sok apró szabványos elem helyett.

Én egy jó kis összkerékhajtású, váltós, rugózós autót és egy tankot akarok majd építeni belőlük.
Álmaim: buldózer [link]
esetleg az Unimog, vagy ez a távírányítós Exkavátor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) banhammer


banhammer
veterán

A macis pléd nálam ellopta az egész showt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) FatalEror válasza xedos (#26) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem a buldózer megvan,amint tudod szerezd be!De nem lesz egyszerű,csak 1000 példányt gyártottak belőle. :(

HardCore is my LifeStyle

(#29) xedos válasza FatalEror (#28) üzenetére


xedos
addikt

Karácsonykor volt egy 40.000Ft-ért de nem mertem lecsapni rá :-(

(#30) kovsol válasza xedos (#29) üzenetére


kovsol
titán

8043 pedig szinte kötelező darab, de sajnos kivonták a forgalomból. Ezért is volt leárazva karácsonykor.
Én pont ma raktam ki a B modellt. Ezt a "C" modellt akartam kirakni ma, de végig néztem az összerakási leírást és rájöttem, hogy az elem tartót nagyon nehézkes kivenni. Szerintem az lesz, hogy a B modell markoló lapátja helyett majd egy bulldózeres toló lapot rakok be :) Elég sok elem maradt meg a B modell kirakása után, de más nem majd kombinálom a többi legómmal.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#31) FatalEror válasza xedos (#29) üzenetére


FatalEror
addikt

Amikor kijött azonnal lecsaptam rá,2008 környékén vettem 45k-ért,a doboz egy 200L-s szemetes zsákba nem fért el,mondjuk én még "olcsón" vettem mivel akkor a 2db kicsi,és a 2db XL motor+a 2db vezérlő,elemtartó,és távirányító volt 20k.

HardCore is my LifeStyle

(#32) xedos


xedos
addikt

Én valami ilyet akarok építeni:-) :[link]
vagy ilyet: [link]

ezek se semmik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33) mghltm


mghltm
addikt

a legozasbol nem lehet kinoni. en szemely szerint a mindennapi eletben hasznalt muszaki megoldasok megvalositasat szeretem: soros es v motor, negykerek kormanyzas es hajtas, nyomatekvalto, pneumatikus berendezesek

sajat gyujtemenyem:

8653

8674

8458

8466

8865

8868

8880

8421

8436

8448

8275

8285

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#34) MontyCrew válasza imibogyo (#25) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Nekem pedig ez: 10179-1: Ultimate Collector's Millennium Falcon

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#35) h3lios


h3lios
addikt

Én is imádom a lego-t, nálam ez viszi a pálmát... :)
Csak egyszer lenne 1 hasonló... :U

[link]

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#36) Napfénysüti válasza mghltm (#33) üzenetére

A 8868-at tekinthetjük a 9397 elődjének is. Van egy oldal ahol valaki remek összehasonlítást írt erről a két szettről. :K
Meg is van: Logging Truck comparison

Més que un club!

(#37) kovsol válasza mghltm (#33) üzenetére


kovsol
titán

Szép gyűjtemény, elfogadnám :D Főleg a 8275 -t. :B

May the Force be with you!

(#38) xedos válasza mghltm (#33) üzenetére


xedos
addikt

Nagyon szép gyűjtemények - mindenkié! :-)

(#39) _Oscar válasza ledgeri (#3) üzenetére


_Oscar
aktív tag

A LEGO teljesen kortalan!
Láttad volna néhány éve karácsonykor mi volt nálunk. Az 50 éves apám, a 21 éves öcsém és én 26 évesen önfeledten játszottunk a 4 éves öcsém Duplo vonatjával. Marha jó volt!

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#40) FatalEror válasza _Oscar (#39) üzenetére


FatalEror
addikt

Pontosan!Így igaz!Az egész lényege a kreativitás,illetve nagyon jó készség fejlesztő is!

HardCore is my LifeStyle

(#41) kovsol válasza FatalEror (#40) üzenetére


kovsol
titán

Pontosan. A mostani gyerekek többsége meg már csak számítógépezik, pedig nagyon jótékony hatású a legó.

May the Force be with you!

(#42) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én tavaly októberbe vettem meg a vw T1 transporter szettet, majd januárba pedig az r2d2 t.Na az utóbbival rendesen megszenvedtem mire összeraktam a 2100 elemet.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) LÁZ válasza Jégkokó (#42) üzenetére


LÁZ
addikt

egy picit én is küzdöttem a 10030-al, de megérte ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#44) FatalEror válasza Jégkokó (#42) üzenetére


FatalEror
addikt

Magasságra mekkora az R2D2?

HardCore is my LifeStyle

(#45) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

A későbbi elolvasás végett...

Aurea mediocritas

(#46) Jégkokó válasza FatalEror (#44) üzenetére


Jégkokó
veterán

32x18 centi. Ha tehetném és lenne megfelelő elemem akkor kicserélném a tetején lévő világos kék szinű elemeket sötét kékre, mert szerintem totálisan hülyén néz ki.Meg nem igazán értem a belsejét miért kellett 86 féle színből összerakni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#47) LÁZ válasza Jégkokó (#46) üzenetére


LÁZ
addikt

biztos az volt kéznél legoéknál :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#48) kmisi99


kmisi99
addikt

Az ilyenektől mindig úgy elkap a nosztalgia van is egy lego technic 8448 as modellem mindig újra össze akarom rakni de sose tudom rávenni magam. Legalább 15-20 órás művelet lenne.

(#49) kovsol válasza kmisi99 (#48) üzenetére


kovsol
titán

Ha szépen kis edényekbe berakod rendszerezve az alkatrészeket és nem kell rakás közben kutatni értük akkor hamar megy szerintem :)

May the Force be with you!

(#50) kmisi99 válasza kovsol (#49) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja de akkor már minél tovább tart annál jobb. :DDD Igazából az a bajom hogy szét kéne szedni meg pár alkatrész hiányzik amit után kéne rendelnem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.