Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stonerice


Stonerice
őstag

Reménykedj benne hogy a postás gondolta meg magát, és vitte el!

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#2) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Postán nem lehet reklamálni? Nem kell az átvételt aláírással igazolni?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Ahelyett, hogy a postan verned az asztalt ide irogatsz?

(#4) ldave válasza Lauda (#3) üzenetére


ldave
félisten

Hát igen, sajnos a posta nyitvatartása megegyezik a munkaidőmmel, így mára nem maradt más, mint ide panaszkodni egy kicsit.

@leslieke: holnap majd bemegyek és rákérdezek, háromnegyed 8-ra értem haza, nem értem volna oda ma zárásig.

A Slime draws near! Command?

(#5) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mi volt a csomagban? Valami értékes?

Amúgy hja, értesítőt kellett volna hagynia. De kötsögök tudnak lenni, nekem volt hogy xbox játékot beleerőszakolt ládába, pedig DIREKT ajánlva adták fel, hogy alá kelljen írnom.... :W

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#6) echterion válasza oriic (#5) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is így jártam a zavvi-ról rendelt GT6-tal. Szerencsémre elég nagy volt a láda, csak a nyílása volt szűk neki...

(#7) ldave: Mekkora gyökér volt már...meg az is, aki elvitte.

[ Szerkesztve ]

**********

(#7) ldave válasza oriic (#5) üzenetére


ldave
félisten

Nem 100%, de valószínűleg a PS3-as Diablo 3 RoS, 1 hete adták fel Angliában, nagyjából most kellene megérkeznie az eddigi tapasztalatok szerint. Sokszor rendeltem már, ilyen még sose volt, hogy csak letette volna az ajtó elé.

A Slime draws near! Command?

(#8) TazLeacher válasza oriic (#5) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már az ajánlottat sem kell egy ideje aláírni...ha azt akarod, hogy ne dobják be, akkor a feladásnál a "Levélszekrénybe nem kézbesíthető" opciót kell választani. Asszem 50 Ft körül van.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9) oriic válasza TazLeacher (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja tudom, nálunk az alap dolog. ( legalábbis ha valakivel üzletelek akkor)

Live-Die-Respawn

(#10) erahurka


erahurka
félisten

Én kertes házban lakom, egyszer nyertem egy könyvet, nem fért be a postaládába erre bedobta az ajtó elé. Még jó hogy nem volt benne semmi törékeny. De Hallottam olyat is hogy nem fért be a dvd, de addig tuszkolta míg széttörte a tokot és bepréselte.

(#11) kemotox


kemotox
addikt

Emlékeztek mikor a Lays chipshez Barátok Köztös akciókártya járt?:D Volt rajta egy telszám amit ha felhívtál, és jól válaszoltál a kérdésre, nyerhettél mindenfélét. Na én így nyertem egy tök fasza Lays-es chipses tálat, amit szépen "beejtett" a kapun túlra a postás :( Többit kitalálhatjátok.

(#12) kispecek


kispecek
aktív tag

Én ezt úgy oldottam meg, hogy mindig adok neki egy kis zsebpénzt.Felhív ha jön csomagom hogy otthon legyek. Így nem kell az értesítővel rohangálnom a Postára, és sorba sem kell álni ugye.
Próbáld ki, megéri!

[ Szerkesztve ]

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#13) ldave válasza kispecek (#12) üzenetére


ldave
félisten

Sajnos 1 órára lakom a munkahelyemtől, szóval nem tudok pár perc alatt hazaugrani, ha csomag jött. Eddig még sose volt ilyen, lehet a szokásos postás szabin, aztán valaki helyettesíttette, nem tudom...

Az is lehet, hogy miután végigment a soron visszajött és ő maga vitte el, ha ma hazaérek, megnézem lesz-e értesítő vagy valami.

Tanulságként elkönyvelem, hogy inkább a munkahelyi címre fogok rendelni ezután.

A Slime draws near! Command?

(#14) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nálunk a sima ajánlottat is alá kell írni. Még akkor is ha egyébként a csomag simán befér a postaládába..

Idave: Téged viszont sajnállak...remélem tényleg csak a postás fut vele még egy kört

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) echterion válasza Sirandrish (#14) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, csak hogy nem kötelessége a postásnak veled aláíratni. Ha olyanja van, bedobj, azt jó szerencsét...ez van.
Én ezért már egy ideje inkább vaterafutárt használok. Nem drágább és házhoz jön a dpd-s kocsi.

[ Szerkesztve ]

**********

(#16) Sirandrish válasza echterion (#15) üzenetére


Sirandrish
legenda

A postaládában biztonságban van..zárható és csak a levélrésen lehet belátni..nem fogja senki feltörni egy bubis boríték miatt, amit ráadásul csak akkor lát ha lehajol és direkt keresi.
Ha meg nagyobb a csomag akkor visszaviszi a postára..legalábbis nálunk.
Az évek során rengeteg csomagot kaptam és még mind megérkezett. (kopkopkop)

Egyébként Idavenek ha jól tudom sajnos ez nem az első eset hogy megjárja a postával..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17) echterion válasza Sirandrish (#16) üzenetére


echterion
nagyúr

Kivéve, ha a postás szarik rá, és elveszik. Volt már rá példa...vagy hobbizó kiskölykök postaládapüföléssel vezetik le fölös energiájukat.

**********

(#18) crue válasza ldave (#4) üzenetére


crue
őstag

Munkahelyre kell rendelni. Már ha nem kamionsofőr vagy. Rögtön a kezedben lehet a csomag és nem kell azon agyalni, hogy mikor menjél érte a postára, pláne ha ilyen sokáig dolgozol mindig. Ezen kívül nincs idegesség, hogy esetleg a postás kettétörte vagy a kutya szétrágta stb.

(#19) ldave válasza crue (#18) üzenetére


ldave
félisten

A lakással szemben van egy könyvelőiroda, két csaj dolgozik ott és általában ott szokta hagyni a postás a csomagot én meg másnap reggel elhozom tőlük, cserébe otthagyok egy tábla csokit. A héten viszont szabin vannak a lányok, zárva az iroda, így gondolom megpróbálta feltalálni magát a postás.

A Slime draws near! Command?

(#20) fausto


fausto
addikt

Régebben tényleg volt egy olyan opció, hogy "LNK", annak az volt az értelme, hogy nem dobhatta be a postaládába a postás, ha nem volt otthon a címzett, értesítőt kellett hagyni.
Mikor legutoljára adtam fel játékot, akkor már azt mondták, hogy nem kell külön jelölni, mert az ajánlott küldeményeket nem dobhatják be, mindenképpen alá kell írni. Ez év elején volt, azóta nem tudom, hogy változott-e. Úgyhogy ha ajánlott volt, a feladó nyugodtan kerestetheti.
Zavvi-ról van? Ők úgy emlékszem, hogy alapvetően nem ajánlva küldik, de ettől függetlenül lehet náluk reklamálni, ha nem kapod meg és jó eséllyel újra küldik.

(#21) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy újabb áldozat. :(
Mindig elgondolkoztat az, hogy amikor rendelek valamit kínából, legyen az egy gomb elem vagy bármi, mindenféle gond nélkül átrepül vagy épp úszik sok ezer km-t, de amikor megérkezik MO-ra már ott lóg a levegőben, hogy elveszik (ellopják) vagy épp annyira lassan kapom meg, hogy felér egy MO-kína szállítási idővel.
Ilyen történetem nekem is van, csak itt nem teheti le, mert a láda és a ház között több mint 100méter van illetve a kialakítása olyan, hogy abszurd lenne. Oda nem teheti, ha meg feljön már jó helyen van, mert annyi szemtanúja van az eseménynek, hogy aki ide fel akar jönni kisebb fajta közönség fogja nézni. Ennek ellenére nem szokta itt hagyni hanem a papír fogad, fogad úgy, hogy itthon vagyunk, eleve meg sem próbálja kihozni, csak a papírt teszi a ládába ahogy ezt már a saját két szemünkkel láttuk. Főleg a kinti csomagokkal van ez, mintha az büdösebb lenne nekik.
Még nem tudják, de lesz egy nagy doboz amit ki kell hozniuk, kicsit tatok is tőle, hogy értesítő sem lesz ahogy volt már, csak megkérdeztük van e valami, igen van 3 napja...
Postai cuccom eddig csak 2 tűnt el MO-n belül küldve. Mind sima levél volt persze nagyobb tárgyat tartalmazott.

[ Szerkesztve ]

(#22) Lauda válasza ldave (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Meg mindig nem hivtad fel oket/mentel be?

(#23) energy4ever


energy4ever
addikt

Majd remelem leirod azt is, mi volt a postan amikor bementel utolag. Arra szerintem sokan lennenek kivancsiak, tobbek kozott enis.

(#24) ldave válasza Lauda (#22) üzenetére


ldave
félisten

Holnap tudok csak bemenni, ma se érek oda zárásig.

A Slime draws near! Command?

(#25) Lauda válasza ldave (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Se telefon se semmi? Marha fontos lehet akkor.....

(#26) ldave válasza Lauda (#25) üzenetére


ldave
félisten

Nem, de köszi hogy ítélkezel. Nem jókedvből dolgozom a héten sokáig, holnap határidőm van. Tegnap este egy levelet írtam a Posta honlapján megadott email címre, de eddig nem kaptam választ. A telefonszám pedig csak napközben hívható és sajna nem volt ma időm munkaidőben egy hosszú bájcsevegésre.

A Slime draws near! Command?

(#27) Lauda válasza ldave (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Nem itelkezem, forumozni volt idod napkozben, telefonalni nem. Siras helyett intezkedni kene. Mindegy leszarom, a te csomagod.

(#28) Sirandrish válasza Lauda (#27) üzenetére


Sirandrish
legenda

kultùráltan sz@rd le....

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#29) Kolondrum válasza ldave (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vannak olyan munkák ahol már a telefon elővétele is lebaszással jár, nálam talán ember élettel is. ÉN megértem, hogy nem egyszerű telefonálni és tudom mi van ha nem ért az ott dolgozó és telnek a percek, ezért szoktam személyesen bemenni (jó h van üveg ablakuk).

(#30) ldave


ldave
félisten

Próbáltam előbb telefonálni, negyed órát hallgattam a zenét és hogy "Minden ügyintézőnk foglalt, kérjük szíves türelmét" ...

A Slime draws near! Command?

(#31) Sirandrish válasza ldave (#30) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hja foglalt mert kihűl a kávé és a cigi is leég...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#32) leslieke válasza ldave (#30) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kemény lehet az élet a postán.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33) ldave


ldave
félisten

Sikerült beszélnem az ügyfélszolgálattal, telefonon: mivel sima levélküldeményről van szó, így annak nincs nyoma, segíteni nem tudnak, meg amúgy is, postás ilyet nem csinál, hogy őrizetlenül otthagy valahol küldeményt.

A Slime draws near! Command?

(#34) oriic válasza ldave (#33) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak egy sima levélküldemény volt? Angliából?

Live-Die-Respawn

(#35) ldave válasza oriic (#34) üzenetére


ldave
félisten

Aha, Amazon egy kis kemény papírtokban szokta küldeni a játékot, Shopto pedig buborékos papírban. Zavvi-ról még nem rendeltem, de gondolom ők is hasonlóan postáznak, ha sima küldeményként kéred.

A Slime draws near! Command?

(#36) oriic válasza ldave (#35) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És ha bepróbálkoznál pár nap múlva hogy nem kaptad meg csomagot? :O Mármint feladónál.

Live-Die-Respawn

(#37) crue válasza oriic (#34) üzenetére


crue
őstag

A zavvi és a game.co.uk is sima levélként küldi a cuccokat, hacsak nem fizetsz többet a szállításért.

(#38) Lauda válasza Sirandrish (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Tudom parasztnak tunok, pedig semmi rosszindulat nincs bennem. Engem csak az zavar, hogy mindenfele hatterinformacio nelkul szuletik egy bejegyzes a posta mocskolasarol (bar nekem a cimben egy kis orszagfika is erzodik, de tevedhetek is). Erted? Azt se tudja mi tortent, de mar fikaz.

(#39) ldave válasza Lauda (#38) üzenetére


ldave
félisten

Pontosan.

A Slime draws near! Command?

(#40) Lauda válasza ldave (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted ez helyes?

(#41) ldave válasza Lauda (#40) üzenetére


ldave
félisten

Attól függ. Amikor írtam a bejegyzést épp hosszú munkanap után értem haza, fáradtan, azzal a tudattal, hogy bármikor megjöhet már az új játék és tolhatom. Aztán megtörtént a beszélgetés a szomszéddal, ami után csalódott és mérges voltam és leírtam a fentieket. Országfika meg manapság gyakran jön elő belőlem, utóbbi pár hónapban két nagyon jó barátom is külföldre költözött, de nem mosogatni, hanem autót és szoftvert tervezni.

A Slime draws near! Command?

(#42) Lauda válasza ldave (#41) üzenetére


Lauda
félisten

Ha esetleg banto voltam, ne haragudj, nem ez volt a szandekom.

(#43) ldave válasza Lauda (#42) üzenetére


ldave
félisten

Látod, én meg kapásból magyarázkodom, egy idegennek, mert szeretek mindenkivel jóban lenni. Ez van :)

A Slime draws near! Command?

(#44) C4mp3r


C4mp3r
addikt

nekem rendszeresen betuszkoljak a bookdepositorys konyveimet, szerencsere hulyebiztos a csomagolas es nem serult meg egyik sem. volt hogy nem tudta begyurni a postaladaba, a kuka tetejere rakta, csak az nem nyul at a kresitesen es viszi el, aki nem akar. szerencsere eddig mindig minden megjott pedig ebay, amazon, game.co.uk, mindenfelol rendeltem. igaz vamkoteles termekem nem volt meg.

p.s.: az amazon nagyon pozitiv csomagolas teren, ha kozvetlenul toluk veszel es nemcsak kozvetito szerepet jatszanak.

[ Szerkesztve ]

(#45) ldave


ldave
félisten

Utóbbi napokban nézegettem az ismert apróhirdetés oldalakat, hátha felbukkan valahol egy angol kiadású
Diablo III Ultimate Evil Edition. Ugye itt egyszerű az eset, mert az itthon kapható példányokon magyar a felirat. Hát eddig egy ilyet találtam hirdetve, bontatlan játék, ráadásul abban a kerületben, ahol lakom.

A Slime draws near! Command?

(#46) ldave válasza C4mp3r (#44) üzenetére


ldave
félisten

Közvetlenül Amazon-tól vettem és előbb beszéltem a Costumer Support-tal. Megkértek, hogy péntekig még várják, és ha addig nem érkezik meg a csomag, akkor küldenek egy újat vagy visszatérítik az árát.

A Slime draws near! Command?

(#47) energy4ever válasza ldave (#46) üzenetére


energy4ever
addikt

Ilyenkor sajnalom a forgalmazot, hogy nem az ok hibaja miadt buknak be tobb ezret...
De legalabb te nem jarsz igy annyira rosszul. :)

(#48) leslieke válasza ldave (#46) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Korrekt hozzáállás. :))

Érdemes beszerezni a játékot, mert sokat javult a játékélmény.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#49) crue válasza energy4ever (#47) üzenetére


crue
őstag

Csepp a tengerben. A vevő elégedettsége sokkal többet ér nekik. Ha zavarná őket a veszteség, akkor nem postáznának sima levélként, amit semmiféle módon nem lehet nyomon követni.

(#50) oriic válasza ldave (#46) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kérsz új példányt, vagy pénzt akarod visszakapni? Mert félő hogy újra megtörténik majd ugyanez. Vagy kérdd át másik címre. Melóhelyre nem lehet kérni? Vagy irodában ilyet nem engednek? :D

"Hát eddig egy ilyet találtam hirdetve, bontatlan játék, ráadásul abban a kerületben, ahol lakom."

Érdekes, bár lehet hogy csak véletlen. :(

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.