Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

esetleg van-e biztonságos házi változata a pasztának!

óóh erről bacsis tudna mesélni :D

amúgy valószínúleg az a probléma, hogy beszáradt a paszta, és amíg nem szedted le a hűtőt, addig nem volt túl sok levegő a proc és a hűtő között, de amikor visszaraktad a beszáradt paszta gyak. szart sem ért.
amúgy annyi hogy a processzorra nyomsz egy kis pasztát (minél kevesebbet) és egyenletesen elkened rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2) Lazi007 válasza veector (#1) üzenetére


Lazi007
csendes tag

Köszi!

Én is olvasgattam ilyen feketeribizli lekvár meg mustár meg hasonló :DD Érdekes!

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Egyenletesen és vékonyan elkenni, a régit levésőzni. Ennyi.

(#4) Badman 4ever válasza Lazi007 (#2) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egy próbát megér, max. nem lesz utána mit lekenni. ;]
Konzultálj bacsissal a háztáji pasztákról, azután próbálkozz csak a fogkrémmel meg a ketchuppal. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5) zH.


zH.
senior tag

most eszembe jutott ,amikor multkor pasztáztam. :D 1 hétig paszta nélkül használtam a gépet ,aztán rászántam magam. vettem ilyen ezüst színű akármit. kis adagot ,az egész ráment. de utána 1 óra volt mindenről lemosni azt a qrva pasztát ,mert letörölni nem nagyon lehetett. a fél szobám ezüst volt mire kész lettem. :DD

just be

(#6) dízelracer


dízelracer
senior tag

Mindjárt dobok fel egy képet. Úgyis épp egy gépet hoztak proci bővítésre.

(#7) zH.


zH.
senior tag

egyébként : link

bár én a lakcímkártyát nem ajánlom ,mert mire befejeztem vele nem látszott át ,tiszta ezüst volt. arról is 5perc volt lemosni. :D :DDD

just be

(#8) D1Rect válasza zH. (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor ezt még gyakorolni kell. :))
Nekem 1 tubus sok évig elég, pedig nem sokáig van ugyanaz a procim.

(#9) zH. válasza D1Rect (#8) üzenetére


zH.
senior tag

én nem "nagy" adagot vettem ,kb 3-4cm volt. sikerült egyenletesen megcsinálni ,csak mindent összebaszott. :D

just be

(#10) dízelracer


dízelracer
senior tag

Az előző rárohadt hűtőpaszta maradékot alaposan távolítsd el a prociról és a hűtőről is.

Rakj egy kis pasztát a proci közepére. Nem kell sok!

Kicsit kend szét a tubus szájával és rakd vissza a hűtőt.

Nem kell a sarkait is megpasztázni mert a ráfelszülő hűtő kipréseli maga alól a cuccot az alaplapra. Beleragad a por és tiszta dzsuva lesz minden.

[ Szerkesztve ]

(#11) D1Rect válasza zH. (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem az 1,4 ml-es tart több mint 2 éve.

(#12) dízelracer válasza D1Rect (#11) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én ezt használom. Sosem bírt ki egy tubus fél évnél többet. :N

(#13) D1Rect válasza dízelracer (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

De ahogy nézem, te nem csak a saját gépedet kened. :))

(#14) Lazi007


Lazi007
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segitségét! Főleg dízelracer válaszait! :C Mostmár boldogulni fogok!

(#15) szalontayzzz


szalontayzzz
csendes tag

Hello nekem ojan kérésem llene hogy kicseréltem a pasztát és nem változot semit ez mi ért van? Vagy várni kel hogy a paszta megszáragyon nem értem most csináltam elöször. kérem valaki segitcsen. elöre is köszi

(#16) bersebut1981 válasza veector (#1) üzenetére


bersebut1981
újonc

Sziasztok! Erre mondok egy jó dolgot.
1, fogod a pasztát és egy gombos tű fejnyit nyomsz a procira.
2, fogod kicsi ujjacskádat és elkened rajta, teljesen, a sarkokig is.
3, fogod a hűtőbordát és meg ismétled ugyan ezt az eljárást.
4, meg keresed a szobádban vagy a fürdőben a dezodorodat illetve arc szeszedet és fültisztítóval el tudod távolítani onnan ahol nem szükséges. " ha jól csinálod akkor nem kell ilyen"
A régi pasztát is így távolítod el .
5, Az ujjadat pedig szintén alkoholos deo vagy arc szesszel eltudod távolítani.
maradéktalanul.

(#17) Wictor válasza bersebut1981 (#16) üzenetére


Wictor
senior tag

"Az ujjadat (?!?!) pedig szintén alkoholos deo vagy arc szesszel eltudod távolítani maradéktalanul." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) EczkE válasza bersebut1981 (#16) üzenetére


EczkE
addikt

Napi régész.

Asszem mindenféleképpen!

(#19) 5teve válasza bersebut1981 (#16) üzenetére


5teve
senior tag

2. pont - ne a sarkokig, mert szétnyomja úgyis a proci
5. pont - az ujjaidat ne távolítsd el, szükséged lesz még rájuk. :D

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#20) adamo94


adamo94
csendes tag

A paszta hővezetésnél 1.8 W vagy 4.5 W melyik a jobb?

(#21) Rypejakten válasza adamo94 (#20) üzenetére


Rypejakten
addikt

tökmindegy.

Arctic MX2-t vagy MX4-et vegyél.

(#22) finest válasza adamo94 (#20) üzenetére


finest
őstag

Mindenből mindig a nagyobb a jobb.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#23) adamo94 válasza finest (#22) üzenetére


adamo94
csendes tag

ha ez igaz kavicsot szórok procira XD

(#24) adamo94 válasza Rypejakten (#21) üzenetére


adamo94
csendes tag

tökmindegy az igaz csak érdekel a különbség

(#25) Veres Csaba


Veres Csaba
újonc

Vki meg tudja nekem mondani, hogy mi a különbség a sima, ezüsttartalmú és az aranytartalmú paszta között?

(#26) Dany007 válasza Veres Csaba (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Többe kerül! :D
A sima bolti nem rostos sárgabarack lekvár is ugyanolyan kiváló mint a drága ezüstpaszták. :) És ez gyakorlati tapasztalat.

(#27) Szabees


Szabees
csendes tag

Halli mindenki! Nekem az lenne a kérdésem, hogy a melegedéstől megtörténhet az internet kapcsolat megszakítása? Valamilyen okból folyton ledob, valamint lassú az internet. Windows újratevés már megvolt, de így is fennáll a hiba. Melegedés lehet hunyó?

(#28) Lauda válasza Szabees (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az attol fugg mi melegszik.

(#29) Szabees válasza Lauda (#28) üzenetére


Szabees
csendes tag

A gépem nem volt kitakarítva amióta megvan (lassan 4 éve), és már melegedett rendesen. Azt, hogy pontosan mi melegszik azt nem tudom. De ma szétszedtem (a processzort nem vettem le) és fogkefével szépen kitakarítottam mindent amit csak elértem. És most viszonylag jobban megy, és a meleged sem következik be.

(#30) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Hali

Van egy a8-6600k-m és hűtő lett rajta cserélve(LC Power CC-94 volt rajta rá került egy Arctic alpine 64 plus). csak az a probléma hogy az alpinon volt ez az ezüst paszta ráraktam a cpura..és semmi hőt nem adott át a bordára kb.15mp alatt elérte a kikapcsolási fokot(85°c). így leszedtem róla és tettem rá a saját hűtő pasztámból, de sehogy sem jó...-csináltam úgy hogy csak a procira vékonyan szétkenve
- úgyis hógy mind a kettön szétkenve vékonyan (cpun is meg a hűtőn is)
- olvastam hogy egy rizsszem nagy ságút a cpúra és kész
- Raktam rá nagyon sokat az se volt mert ugye szigetelet...
A rendszerbe 40fokon megy de miest meg nyitok valamit 60° ra ugrik. Szóval az lenne a kérdésem szerintetek hogy pasztázzam? nem most pasztázok előszőr cput de már tanácstalan vagyok....

Üdv, Köszi

U.I: Kolink fehér pasztám van(volt) lehet az lenne ennyire szar?!

:R

(#31) samwin47 válasza Allmegvalto (#30) üzenetére


samwin47
csendes tag

Én a helyedben megpróbálnék mas fajta pasztát. Pl: mx2 vagy mx4. Nekem mx2 van itthon bevált nagyon :)

06306755106

(#32) Abonyirocker


Abonyirocker
újonc

sziasztok!
olyan kérdésem lenne, hogy most pasztáztam újra a laptot, nem voltak melegedési gondok, csak kapott egy + ssd-t és ha már szét van szedve akkor kellemest a hasznossal, a gyári paszta telibe volt nyomva az egész processzoron a zöld részen is,(3 éves a laptop, i5 5200u-s procival) és most csak a felső szürkére raktam, lehet nem elég neki? mivel fel fel ugrál 60-65 fokra , alapból 45-50 en ketyeg

(#33) dugo_ válasza Abonyirocker (#32) üzenetére


dugo_
veterán

Csak a flipchipre kell, tehát jó helyre raktad.

Ha rosszabb a teljesítmény, mint eddig, az két dologból adódhat:
1. rosszabb az új paszta, mint a gyári
2. nem fekszik fel rendesen a hűtő. beszorult kapton fólia, egyenetlenül, féloldalasan lehúzott csavarok stb.

Egyébként a 20 fok ugrálás tök reális, ha valami program feltekeri az órajelet, majd a feladat végén visszaáll.
Inkább teljes terhelés alatt kellett volna max hőfokot nézni előtte/utána.

(#34) Abonyirocker válasza dugo_ (#33) üzenetére


Abonyirocker
újonc

Köszi a választ, amúgy mx2-es pasztát használtam

(#35) dugo_ válasza Abonyirocker (#34) üzenetére


dugo_
veterán

Annak jónak kell lennie.

(#36) Targis75


Targis75
csendes tag

Sziasztok!

Van egy msi h310 lapom i3 8100 procival a gyári hütő cserélve alpine 12 hütőre.A hütön gyárilag volt paszta, ilyenkor a proccira már nem kell külön tenni?
Alapon 44 fok a proci ha meghajtom aidával ~73 ig felmegy a proci. A ház egy elég régi, oldalán nincs szellőzés, ez hamarosan cserés lesz. Hátlapra tudok tenni egy ventit, szerintetek ez segít?

Bgabor

(#37) Viktor77 válasza Targis75 (#36) üzenetére


Viktor77
titán

Az Arctic hűtőkön általában jó minőségű paszta van (a tieden pl. MX2), azokra nem kell, de amúgy nem használjuk a gyári, előre felkent pasztát (bár azért azzal is elmegy tökéletesen a gép, max pár fokkal melegebb lesz).

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.