Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fúú bosszantó. Nehéz ügy. Én fúrtam már le csavart telefontól. Nem volt szórakoztató dolog, de sikerült. Gondolom itt nem megy a rányomod nagyon a csavarhúzót és hátha kijön. WD 40 esetleg mint anyag ami nem bántja a dolgokat, de talán kicsit lazít. Ötletem lenne ha nem ilyen érzékeny dologról lenne szó. 20 éve bent lévő csavart is kivettük valahogy, igaz 300m-ről hallani lehetett a műtétet.
Mondom telefonnál lefúrtam nagyon óvatosan, de pótolni kellett a csavart.

(#2) Met


Met
nagyúr

"Erősen" lenyomva, lassan fordítsd úgy nem ugrik ki, nem nyalja el a rovátkákat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Most megpróbáltam kérni egy másik csavarhúzó készletet ,talán azzal sikerül.
Az erősen nyomást próbáltam (eredmény a képen) de nem mozdul.
Pedig szereltem össze Lenovo gépet gyárban ,pontosan nyomatékra kellene húzni ,de ez valahogy mégis masszívabb lett a szokásosnál.

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#4) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Ha nem lenni szinte zsír új ,és elég drága holmi megoldanám ,de így már nem merem tovább próbálni.
Nem tudom egy esetleges garanciánál mit szólnának a teljesen körre nyúzott csavarhoz :)

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#5) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Elég tré érzés lenne az i7 és a GTX 860M mellé 4 gb ramot használni még évekig :P

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#6) Kolondrum válasza fulopmartin (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudlak sajnálni. :))

(#7) 426os


426os
őstag

Én ugyanígy jártam. Szintén Lenovo, de nálam a wifi kártyát tartó csavar volt úgy beszorítva, hogy nem tudtam kicsavarni. Végül lefúrtam a fejét és kitudtam cserélni a kártyát (igazából feleslegesen, mert ment vissza a régi), viszont a csavar szára azóta is ott van. Túl rövid lett a kilógó része és nem tudtam megfogni fogóval, hogy kitekerjem. Egyelőre egy zsepi összehajtogatva szépen a helyén tartja a kártyát, de majd egyszer ki kell operálnom azt a csavardarabot, csak még nem tudom hogyan, hogy a menet is megmaradjon...

.

(#8) alcsa


alcsa
senior tag

En is igy jartam, nekem az lett a vege, hogy a muanyag resz, amit a csavar fog, letort, mert mar nem volt turelmem :) .

(#9) dugynok


dugynok
senior tag

WD40 helyett inkább Brunox, minőségibb. Hagyd fél napot hatni, néha kicsit kocogtasd meg a csavart, hogy beszivárogjon a mikrorésekbe a meneten. Esetleg nagyon hegyes harapófogóval a lyukakat fogd meg és lenyomva próbáld kicsavarozni, párszor kicsit visszafele is hajtva.

(#10) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

- kis méretű belepasszoló torx csavarhúzó
- fogsz egy megfelelő méretű fúrószárat és eltöröd a végén valahol ezt pedig megpróbálod rányomva visszafele hajtani

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#11) SwissBread


SwissBread
újonc

Esetleg egy befőttes gumit benyomni a csavarhúzó és a csavar közé, nekem szokott segíteni.

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#12) egykettő


egykettő
aktív tag

Én is jártam így, de az lehet rosszabb volt, mert már nem kapaszkodott bele a csavarhúzó: fogtam egy csavarhúzót, bele állítottam dróttal kitámasztottam, hogy megálljon és fém ragasztóval bele ragasztottam. univerzális ragasztóval ne próbálkozz, amikor megszáradt szépen kicsavartam. Ezt inkább végső megoldásnak gondolnám.

(#13) andris1602


andris1602
aktív tag

Szia

Én is jártam már így, és a fúrást nem ajánlom.. viszont ha semmi sem segít, van egy megoldás, ami ugyan nem szép, de hatékony. Mi úgy oldottuk meg, hogy vettünk nagyon vékony kör alakú polírozókorongot fúróhoz, és keresztben belevágtunk a csavarfejbe. Annyira, hogy egy nem csillag csavarhúzó ki tudta hajtani a csavart. Csak végső megoldásként ajánlom, mert valószínűleg a burkolatba is beleér a polírozó, nehéz nem belevágni.

Remélem segítettem

(#14) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Haladt előre a történet.
Meg lett próbálva pár lehetőség és csak a fúrás maradt.
A fém ragasztóval az a baj hogy a csavar már gyárilag bele lett szabva ,hiába van rátoldva bármi nem fog megmozdulni.
A fúrással az a gebasz hogy azt már egy garanciánál tuti megreklamálják.
Szóval most elkezdek írogatni a lenovovan aztán talán valami történik.

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#15) egykettő válasza fulopmartin (#14) üzenetére


egykettő
aktív tag

andris1602: ez mondjuk nagyobb csavaroknál jól működik, de laptopba kevés ilyen csavar van, arról nem beszélve, hogy ezek az apró csavarok általában süllyesztett kialakításutak vagy egy keskeny lyukba vannak...

fulopmartin ha a ragasztással befürödsz, fúrni még lehet, de ha gyárilag ilyen akkor meg kell próbálni a garanciát.

(#16) fulopmartin válasza egykettő (#15) üzenetére


fulopmartin
csendes tag

Írtam is a Telemaxnak,
de akkor már írom is a levelet előre a fogyasztó védelemnek.

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#17)



addikt

Jó nagy szívás, velem pontosan ez történt ma, Asus Zenbookkal.

11-ből 10 csavar simán kijött, egy pedig nem akart. Annyival szerencsésebb voltam, hogy sikerült kiszenvedni végül nagy nehezen. Sajnos a hátfalat végigkarcoltam a nagy erölködésben, a csavar fejét meg teljesen ledaráltam.

Kérdésem az lenne, hogy hol lehet pót csavart venni? Ezt már nyilván nem tudom visszatenni.
Nagyon pici a csavar, T5-ös feje van, a szára is kb 2mm hosszú lehet, szóval elég spéci. Hol érdemes nézni? Órás? Optikus? Vagy valami spéci számtech bolt?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#18) Met válasza (#17) üzenetére


Met
nagyúr

Notebook szerviz, esetleg bontó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19) 426os válasza fulopmartin (#16) üzenetére


426os
őstag

Nézz be a Lenovo topicba, úgy néz ki mostanában nem annyira szarozik a Telemax. Egy próbát megér...

.

(#20) fulopmartin válasza 426os (#19) üzenetére


fulopmartin
csendes tag

Tisztelt telemax felajánlotta ,hogy ök kiszedik a csavart ha ök teszik bele a memóriát csakhogy :
-A 7ezer forintos memóriáért 10-15 ezret kérnek
-8 ezret a futárért
-ééés ha valami sérül a csavar eltávolítása közben azt is én fizetem .....

Szerintem várok vele pár hónapot ,és ha a gép hibátlan marad le lesz fúrva .....

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#21) Met válasza fulopmartin (#20) üzenetére


Met
nagyúr

Ilyen lenne jó csak kicsiben :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Tudom ,hogy már régi a topic ,de a később ide tévedek kedvéért leírom a megoldást:
Lefúrtam a csavar fejét ,az eszközben semmi kár nem keletkezett és azóta mindenre IS elég RAMom van.

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.