Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az poén, hogy van egy gomb a zsanérnál. :C Gondolom az hivatott lekapcsolni a képernyőt összecsukáskor.
Bírom ezeket a trükkös megoldásokat. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2) bacsis válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem.. az a bekapcsoló gomb :DD
a kurzor gombok viszont nagyon elcseszettek, nagyon nehéz játszani rajt' :(

[ Szerkesztve ]

(#3) sz.balazs.95 válasza bacsis (#2) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

oh. Pedig úgy érdekesebb lett volna a dolog. Na mindegy.

Igen, azok a tényleg furán vannak elrendezve ott. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megint szereztél egy ritka darabot :)

(#5) Syl


Syl
nagyúr

Már bocs, de ez egy Star Trek laptop ;] Én csak tudom.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) bacsis válasza Syl (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most gyors' utánanéztem a Star Trek-nek, (amúgy kb egy részt sem láttam :B ) és a 60-as években futott..
Na most a 60-as években nem votl színes kijelző, tehát ez hogy lenne Star Trek laptop? :P :))

(#7) CPT.Pirk válasza bacsis (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most azonnal indulj bepótolni, mert most még csak 12 Film és 5 sorozat. Ha vársz vele két évet, akkor 13 film és 6 sorozat lesz már! :K

Amit említettél sorozatot, ott még nem volt laptop, de cserébe hőpapírra nyomtatott a számítógép a falban mint kimenet. :)

A Syl által linkelt laptop a Star Trek Voyager jellemző kelléke.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) sz.balazs.95 válasza bacsis (#6) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A 60-as években nem volt, de a 60-as évek Star Trek-jében volt színes kijelző. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) DR|FTK|NG válasza bacsis (#6) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az 50-es években volt színes TV adás, ha jól emlékszem(USA-ban).

A lapos-nak nem biztos nevezhető hordozható számítógépről:
Érdekes szerzet. Milyen proci van benne, és üzemképes-e? Nekem volt egy ilyen laptopom(meghalt, ki lett dobva). Igen, az az egér a képernyő mellett. :))
A gombok a túloldalán vannak.

[ Szerkesztve ]

(#10) bacsis válasza DR|FTK|NG (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, volt színes adás de nem volt LCD sehol se' ;)
persze hogy működik, most készítem róla a bemutatót :)
20Mhz-es 386-os SX van benne :DD
amit te linkeltél laptopot az jó bő 5 ével újabb már :)

[ Szerkesztve ]

(#11) DR|FTK|NG válasza bacsis (#10) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az iskolában volt LCD, ha Johny nem ismerte elég jól a római számokat. :DDD

Volt abban a laptop-ban egy HDD, asszem 160MB-os. A topicjába lehet, hogy beteszek egy képet. :K

(#12) bacsis válasza DR|FTK|NG (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh hát ebben 42MB-os a HDD :)

(#13) Syl válasza bacsis (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

>Most gyors' utánanéztem a Star Trek-nek, és a 60-as években futott..

Igen, a 2260-as években ;] (az eredeti star trek sorozat)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hihetetlen szerkezetek. Ilyet is szinte csak nálad látni.

(#15) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Sokáig nem értettem mik azok a villogó falok a régi sci-fikben. Meg a forgó tárcsák...
Azért némi jövőképük lehetett volna. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) bacsis válasza Kolondrum (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, mert míg az emberek nagy töbségének ez már csak elektroniaki hulladék, és bevágja a szekrény alljára, vagy kidobja, addig én nem csak hogy begyüjtöm, de még villogok is vele :D :B
Ezért tűnik úgy, hogy szinte csak nálam vannak ilyenek, pedig ezek a holmik szinte mind "tőletek" származik :)

(#17) DarthSun válasza bacsis (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen mert Te is meg vagy fertőződve a retrovírussal :DDD

Egyébként meg a StarTrek univerzum régi keletű és egy fejlettebb korban játszódik, ahol már az emberek teleportálása is megoldott, tehát egy ilyen laptop ott is retro. Újjabb részei, önálló mozifilmjei pedig már egészen előrehaladott technológiát mutatnak be. Pld a mai VR szemüveg sehol nincs a teljes Virtuális valóságszobától mely a StarTrek- ben már alap.

(#18) Kolondrum válasza bacsis (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kellenek olyan emberek mint te. Látom nem akarsz túllépni egy technikai ponton. Engem pl meglepne ha egy I7-es gépről jönne cikk.
Volt kollégámnak sztem egy halom C64-e van a padláson, talán még új is. Azok is 1x elő fognak kerülni és még mennyi ilyen lehet.

(#19) bacsis válasza DarthSun (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na igen pont ezaz... és egy kicsit én fogalmaztam rosszul, elnézést kérek miatta :R
azért írtam hogy laptop a star trek-ből, és a hamarosan elkészülő cikk címe is ez lesz, mert a star trek jövőbe mutató, tele futurisztikus kütyüvel. És ez a laptop is kicsit olyan benyomást kelt hogy a jövőbe mutat a nem mindennapi felépítése.. szerintem :B :R
SymbianOS!
Teszteltem én már i7-es konfigot itt és itt is
De ahogy telt az idő, úgy én is sokat formálódtam... Rájöttem, hogy továbbra is szeretek tuningolni, de az igazán komoly extrém tuning nem az én pénztárcámnak és kézügyességemnek való. Tehát ilyen jellegű cikk azért ritkább tőlem.. egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, és csak akkor tesztelek iylent, ha kapok felajánlást... de akkor természetesen nem vetem meg ezt a fajta számítógépes "mókát" sem :) ennek ellenére mégis rájöttem az idők folyamán, hogy valahogy a nosztalgikus hardverek jobban érdekelnek, ha nem is sokkal, de jobban érdekelnek :)
És ez leinkább tényleg az elmúlt fél-egy évben csúcsosodott ki, mióta kitaláltam, hogy kiállítást szervezek és amint vége lett ennek az elsőnek, azóta folyamatosan szervezem, készítem elő a következőt. Ami szintén nem kevés pénzt őröl fel, és így az extrém tunin/méreg drága modern hardverek bemutatása főleg nem fér bele :B

szerk: Még annyit, hogy írod hogy nem akarok átlépni egy technikai ponton. Itt gondolom arra célzol, hpgy az utóbbi időben a retro-n belül is inkább a 90-es évek elejéről származó (leginkább) laptopokról számolok be! Na most ez is pont a kiállítás miatt van. Úgy éreztem, hogy ezen a fronton kell erősítenem, és mostanság ilyen holmikat, illetve ebből a korszakból próbálok minél több mindent beszerezni :R
De természetesen van itt nekem egy halom tervem a 90-es évek legvégéről származó hardverekkel is, amik igaz továbbra is retro kategória, mégis vagy 10 évvel újabb technikáról van szó. Csak még azokig nem jutottam el :B

[ Szerkesztve ]

(#20) Sotho válasza bacsis (#19) üzenetére


Sotho
őstag

Oszt a Krájzisz fut e rajta rendessen?

(#21) bacsis válasza Sotho (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az mindíg fut :D :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.