Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keiichi


Keiichi
csendes tag

Grat az első cikkhez!
Valóban, a külső anyagok lehetnének jobbak is, a többi meg jó.
HA kell, és rendelkezem megfelelő erővel, és bébi ujjakkal :D

Anyám mondja: sokat ülök gép előtt. Orvos mondja: fűggő vagyok..... énszerintem meg csak kocka...

(#2) iSonic


iSonic
addikt

Szép és praktikus ház gratula hozzá :R :R

(#3) Solten


Solten
addikt

Ennyi pénzért ez egy remek cucc... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#4) #19617792


#19617792
törölt tag

Gyönyörű ház, egyszerű, letisztult külső és belső. :C

(#5) #40731136


#40731136
törölt tag

Ha rendelkezünk Fekete Laci erejével és egy csecsemő kezével, akkor minden további nélkül.
Ezen a mondaton szakadtam. :C

Jó írás, de maga a ház nekem nem tetszik. :N

(#6) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem is az ilyen házak tetszenek, fekete, letisztult téglák. A hupilila színben világító kivágott plexis izéken mindig elmosolyodom.
Szép. Lehet hogy pont ilyenem lesz, lassan gépújítás érik nálam is.

A csavar nélküli rögzítés nem tetszik, de szerencsére meg lehet oldani csavarokkal is.
(A mostani házamban is az volt az első dolgom, hogy a rögzítőpöcköket leszaggattam, hogy csavarozhassak - nem tehetek róla, szeretem ha a gép szilárdan egyben van. :) )

(#7) malwy


malwy
senior tag

Fúúh, úgy lecserélném a CM690-et erre, vagy nagyobbik tesójára! Nekem még az első széria van, és annyi szerencsétlenséget okozott, hogy nincs kivágva hátul a házon a procihűtő leszorítójához rés.
Továbbá az alsó kábelelvezető lyukaknál már párszor ragtapaszra volt szükség ujjam megóvására/ápolására.
A merevlemez rögzítése is jobbnak tűnik. Pláne rezonancia szempontjából.
Ja és a bekapcsológomb sem az igazi a cm690-en. Igaz codegennél meg elölről olyan erővel kellett benyomni a gombot, hogy hátratoltam a házat.

Kösz a cikket!

(#8) D4rkAv3ng3r válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Akkor mosolyoghatsz nemsokára, mert jövő héten megérkezik a Sigma Shark nevezetű ház amit rendeltem és az plexis. Lila helyett meg vörös világítás lesz. ;] Az a ház kicsit olcsóbb ennél de szálcsiszolt alu előlapja van. Na ha megérkezik akkor csinálok róla poszt-ot.

Ez a Lancool ház meg tényleg nem rossz csak nekem elfarkalt ízlésem van és a fentebb linkelt házhoz hasonló modding izék jönnek be. :DDD Egyébként nekem is CM Elite-et fog váltani az új. :D

#7: Vágd ki flex-szel a CPU mögötti részt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) FoxiestFox válasza D4rkAv3ng3r (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hehe. Milyen hullámforma van az elején. Vegyél egy párat, rakd egymásra, úgy hogy minden második fejjel lefelé van, és úgy folytatják egymást a hullámok. :DDD

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jó a cikk, igényesek a képek, sok van belőlük, és saját. :R

(#11) eclipse006


eclipse006
őstag

Nekem tetszik a ház,nem igazán jönnek be a plexis monstrumok.a belső rész is jó nagyon,szerelhetőség is *5-ös számomra. Grat a bemutatóhoz! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#12) #19617792


#19617792
törölt tag

mrbig25: Hmm, ahogy látom Coolink SWIF 2-1200 ventijeid vannak. Mi a véleményed róluk? Jó a minőségük? Csendesek? Működnek 5 v. 7V-ról? :R

szerk: Hohó, Coolink SWIF 2 próba, már 3.1V-ról is elindul. :Y

[ Szerkesztve ]

(#13) #40731136 válasza #19617792 (#12) üzenetére


#40731136
törölt tag

Nekem a PWM-es változata van (120P) és baromi halk. Minőséggel sem volt eddig probléma Mellesleg szerintem ezzel a színnel eléggé egyedi is. :K

(#14) #19617792 válasza #40731136 (#13) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az jó. Nekem ezek a Coolink ventik tetszenek legjobban kinézetre, de akkor a minőséggel sincs baj. :C Coolin SWIF2-120P teszt, kicsit nehézkesen indul 5V-ról, kb 5.5V kell a stabil induláshoz, de jónak tűnik. :K

mrbig25: Szuper, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#15) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv!

Először is köszönöm Mindenkinek a dicséretet. Bocsi, hogy csak most tudok írni, de egész nap tervezgettem és vagdostam a házat. Holnap lesz belőle egy rövid bejegyzés majd...

Earl 007: procihűtőn SWiF2-120P (pwm) van. Ventiszabályzóm van, amivel körülbelül 7-9 volt körül járatom. Így hangtalan. 12v-on már van hangja, de ez inkább szélzaj, mint zavaró motorhang...A hátsó venti egy SWiF2-1200, ami 800rpm-en megy alapból. Ez néma, viszont elég levegőt szállít. Teljesen meg vagyok velük elégedve. Bátran merem ajánlani.

...

(#16) #40731136


#40731136
törölt tag

Egy off kérdés:
Ha ezt a PWM (4 tűs) ventit egy sima alaplapi 3 tűs csatlakozóra dugnám, akkor a legmagasabb fordulatszámon üzemelne, vagy tudnám szabályozni az alaplapról a fordulatszámot?

(#17) mrbig25 válasza #40731136 (#16) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha az alaplapod önmagában alkalmas arra, hogy a ventiket szabályozni tudja, akkor a 4 pines ventit is minden további nélkül tudod szabályozni 3 tűs csatiról.

...

(#18) Sicilian


Sicilian
addikt

Jó kis cikk, ezt a házat már nézegettem Én is, de így legalább átfogóbb képet kaptam róla. :K

nothing is true everything is permitted..

(#19) zola0601


zola0601
tag

Tetszik a cikk! :R
Szép ház!

Üdv: Zoli

(#20) zazahoho


zazahoho
őstag

a Fekete Laci féle erő tetszett,de házat ritkán vált az ember :) de következő ház cseréjénél gyúrjál vaze :D :DDD :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#21) mrbig25 válasza zazahoho (#20) üzenetére


mrbig25
őstag

Egy jó darabig nem is fogom lecserélni. Most jelenleg átalakítások alatt van, de mivel albérletben lakom, ezért igencsak korlátozva vannak a lehetőségeim. Pl. festeni majd csak nyáron tudom, mert az albiba nem igen kezdenék neki :(

...

(#22) Probber


Probber
őstag

Na ez így teljesen korrekt! Szép ház!
A ház meg így még tetszetősebb, hogy nincs plexizve az oldala!

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#23) zoleek


zoleek
tag

Szia.
Grat a cikkhez először is! :R
Viszont. A táp alulról szívja a levegőt ha jól látom... Ez finoman szólva sem a legjobb megoldás :N Pikk-pakk telemegy pormacsekkal. :O

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#24) mrbig25 válasza zoleek (#23) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Először is köszönöm a gratulációt :R
A tápot fordítva is be lehetne rakni, mert van rá lehetőség, de akkor a ház melegét szívná.
Viszont a 3. oldalon láthatod, hogy van a tápegység alatt porszűrő (gyárilag), amit egy egyszerű mozdulattal lepattintasz, kitisztítod és kész. Elég poros az albérletem, de a tápegység makulátlan. Ez köszönhető annak is, hogy a ház aljától 1-1,5cm-re van a táp, tehát lábakkal együtt jó 4cm-re van a földtől.
Először én is tartottam a porosodástól, de most már nem félek a pormacsekoktól :DDD

...

(#25) zoleek válasza mrbig25 (#24) üzenetére


zoleek
tag

Szia.
Köszi a (megnyugtató)választ kérdésemre!
Így meglehet bepályázok én is egy ilyen 'kis' aranyoskára. Tetszik... határozottan tetszik!

Üdv:Zé

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#26) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Gratulálok a cikkhez, és a házhoz is! Az utolsó oldalon írtad, hogy bizony elő kell venni a csavarhúzót, de szerintem ez egyáltalán nem baj, egyrész megadja a "régi érzést", másrész sokszor a csavar hatékonyabb mint néhány gyártó "ötletes" csavarnélküli rögzítési megoldása, én kifejezetten szeretem az olyan házakat, ami felkínálja, hogy használhatok csavarokat is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#27) mrbig25 válasza FireKeeper (#26) üzenetére


mrbig25
őstag

Köszi :R
A csavarhúzós témában teljesen egyetértek Veled. Én is jobb szeretem csavarral rögzíteni a dolgokat, mert hát az a biztos :) és hál' Istennek van is lehetőség rá. Bár be kell vallanom, hogy az eddigi "csavarmentes" házaimhoz képest ez nagyon szuper, mert ha az ember úgy akarja, akkor az alaplap kivételével tényleg rögzíthet mindent csavar nélkül.

...

(#28) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Nekem ennek a háznak a "nagytesója" van, a K62-es.
Első összeszereléskor mikor betettem a tápot, ez a cucc el is tört, pedig nem is erőltettem:

Ettől eltekintve tetszik a ház, kár hogy az egyik gyári venti ami benne volt alapból csapágyas volt...

(#29) mrbig25 válasza Mooka-Miki (#28) üzenetére


mrbig25
őstag

Sajnos ez benne van a pakliban. Viszont a leszorító nélkül is jól meg van a táp.
Ha pedig halk gépet akarsz, akkor a gyári ventiket úgyis cserélni kell.

Tudom, hogy ez nem nyugtat, mivel kidobtál ~24-26k-t egy házra és valószínűleg nem erre számítottál, de ettől eltekintve azért nem egy rossz kuckó.

[ Szerkesztve ]

...

(#30) Mooka-Miki válasza mrbig25 (#29) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Igen, összességében elégedett vagyok, a felsorolt hibáktól eltekintve minden ok. Sajnos ami minden tekintetben perfecto lenne számomra mint pc kuckó, az nem az én fizetésemhez van szabva. Ez egy jó kompromisszum.

(#31) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

köszi az írást most olvastam még csak,mert szeretnék egy ilyen házat.tetszik :K

üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.