Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LadyLorien


LadyLorien
tag

Köszönöm, hogy benéztél és ha véleményt is hagysz (vagy kritikát), azt pedig főleg! :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#2) creation


creation
senior tag

Az őrültet a zsenitől csupán csak egy hajszál választja el :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#3) Penguin95


Penguin95
senior tag

Én meg itt nagyban kortyolgatom a munkaeszközöd... :D
Egyébként a mostani álapot láttán is egy erős húbammeg érzésem támadt, szóval megint csak gratulálni tudok!

(#4) LadyLorien


LadyLorien
tag

Köszönöm szépen. Még mindig nem lett kész. Ragad és erős az illata, de használható festéknek tényleg :D És közben elkezdtem inni a kávékat én is :D

Már nem sok van hátra és kész, aztán kiegészítem a bejegyzést vele :) :R

Néha én magam se tudom eldönteni, hogy dilinyós vagyok vagy micsoda. Inkább csak kísérletező művészképződmény :D

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#5) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

:R :C

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Szép lett nagyon.
Az jutott még eszembe, hogy talán tussal is el lehet érni hasonló hatást. Bár nagyon nem értek hozzá, nem vagyok festőművész. :B

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#7) pprod94


pprod94
aktív tag

Ha nem kávéval csinálnád akkor is eszméletlen jó lenne! :) Ügyes vagy nagyon!

(#8) LadyLorien


LadyLorien
tag

Köszönöm mindenkinek!

Honkydoo: Talán tussal is lehet. Azt én nem nagyon használtam. Egyszer próbáltam, de nekem nem jött be :( Akkor már inkább az ecset, valahogy jobban kézre áll. Persze kinek, mi.

Köszönöm. Színessel is biztos jó lenne, de mivel nem festek, ezért festékeket nem is tartok itthon. :DDD Úgy is azért született ez a kávés alkotás :)) Jött a kedv és akkor meg kell oldani a dolgot, mindegy hogyan :DD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak találgatok: széntabletta egy pici vízben feloldva?

Nagyon jó a kép. Csak azért okoskodom, mert ugye ragad, meg erős kávé illata van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) LadyLorien válasza Vakegérke (#9) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm a tippet. Próbáltam már nem épp széntablettát, hanem préselt szenet keverni vízzel, de az nekem nem jött be. Leskelődök, hátha lesz még ötlet ezekre :))

Frissítettem a bejegyzést a kész képpel... a fotó nem a legjobb, de most ilyet sikerült :) :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#11) Vakegérke válasza LadyLorien (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mit akarsz, határozottan jó lett. :K

Azért gondoltam a széntablettára, mert megfesti szépen az ujjat. Miért ne festené meg a papírt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Nordic válasza creation (#2) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A helyzethez méltóan úgy lenne pontos, hogy az őrültet a zsenitől csak egy kávé választja el :D

Szép munka! :C

(#13) LadyLorien válasza Nordic (#12) üzenetére


LadyLorien
tag

Ez jó :D Bár ez a kávéval festés nem olyan új dolog. Külföldön sokan művelik, szerintem csak itthon nem annyira elterjedt :)

Köszönöm szépen :D Bár az arányokat elrontottam, túl keskeny a válla, meg a keze se sikerült olyan jól, de próbáltam festéssel "levenni" a hangsúlyt a kezéről :D

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#14) Luck Dragon

Én még nem próbáltam ,de elképesztő, számomra nagyon tetszik, én most a pasztell "progresso " ceruzákért örültem meg és rajzolgatok ;)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) LadyLorien válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


LadyLorien
tag

Ez nagyon jó! :) Köszi, hogy megmutattad. (Esetleg annyi javaslatot tennék, hogy a nyakánál ellenőrizd az árnyékokat, mert kicsit furcsa és a hajába, meg a szemébe fehér zselés tollal rajzolj fényeket :) és kontrasztosíts! Ezekkel szuper lesz!) :R

Ceuzából (sima) nekem sima Koh-I-Noor van van 2B-s és sima HB rotring hegyek,meg monopol radír a radírozáshoz, mert nem roncsolja a papír szerkezetét. :) Próbáltam más ceruzát (FaberC), de nekem az drága is volt, meg nem is jött be annyira, mint vártam. :) A monopolradírt viszont ajánlom! :)

Ilyen pasztell ceruzákat nem probáltam. Szénceruzám van meg pasztellkrétám :) de nem nagyon használom őket. Meg még akvarell ceruza :D

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#16) Luck Dragon válasza LadyLorien (#15) üzenetére

Hű köszi szépen a kritikát!, szívesen fogadom:) Szerintem a kávés megoldás után a pasztell ceruza nem lesz olyan nagy kihívás számodra, a jó benne hogy színes készlet is kapható, tizenkét darabos megközelítőleg 2000Ft kerül .
Monopolradírt ez tetszik, főleg majd a ruha ráncolásoknál,hajaknál és egyéb gyűrődéseknél és kiemeléseknél nagyon jól fog jönni. :C
Eddig mindig egy olcsó "elefántos" radírt használtam,de ez a rajzon is meglátszik.
Fehér zselés tollal is jó őtlett,
Ceruzáknál pedig a Saturnus márkájú készlet vált be eddig "hatszögletű", a színtartalma és erőssége nagyon jó mint félfamentes & famentes papíroknál is, de akár triplex kartonokon is jó jelölőnek. Csak hamar kopik.És már méreg drágák majdnem csak arany árban vannak. Festészetnél pedig lehet most nevetni fogsz de Héra alapozót használok, és plasztikus festészetnél ez kíválóan működik. főleg mikor 16Db árnyalatot kell kikeverni.

Szeretem az ilyen eszmecseréket, fel is írtalak követésre :R

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) LadyLorien válasza Luck Dragon (#16) üzenetére


LadyLorien
tag

Szívesen, örülök, ha tudok segíteni.

Dolgoztam már pasztellal, szóval nem ismeretlen a dolog. De nem nagyon szeretem :) Művészeti suliban kötelező volt. Lényegében a kréta meg a ceruza is ugyanaz. Bár ha olaj pasztell, az megint más :D
Régen én se értettem, mire jó ez a gyurma radír, de aztán rájöttem. Már nem is használok sima radírt. :)
Színesceruzából meg van Derwent Watercolour, de ez jó drága volt, nagyon ritkán is használom. Meg van egy 36-os Diamartom. Nekem nagyon tetszik az a ceruza és nem is ilyen 10 ezres összeg :D Talán 4-5 ezer volt a szett postával.

Akrilfestéket használok festéshez, már ha festek. De ugye nem tartok ilyet itthon, mert nincs rá szükségem, a régiek meg beszáradtak. Általában az alapszínekből kevergetem ki a színeket. :)

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#18) LadyLorien


LadyLorien
tag

Jelenleg ezek a cuccaim vannak, amikkel dolgozok, meg ugye a kávé. Ecsetekből van még, de mindig szanaszét hagyom őket :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#19) Luck Dragon válasza LadyLorien (#17) üzenetére

Te jó ég te aztán felkészültél Diamartom♥ :C Én még csak gondolkodtam egy ilyen szett beszerzésén, de eddig még nem láttam értelmét a megvásárlásának, de minél többet rajzolok, és látok ilyen tehetségeket mint te is ( nem nevet) :D akkor úgy gondolom én is ki akarom próbálni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) LadyLorien válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


LadyLorien
tag

Én is sok mindennel vagyok így. Folyamatosan bővítem a cuccaim, főleg mostanában.
Egyre inkább érdekelnek a hibrid képek is, aminél kevert technikákat használnak, így jelenleg tervben van véve egy 36-os akvarellceruza készlet, meg egy 12-24 darabos zselés toll szett is :) Elvileg az alap lesz az akvarellel megcsinálva, vízzel eldolgozva és száradás után meg kidolgozom a zselés tollal a szükséges részleteket. Tervnek jó :D Aztán majd meglátjuk.

Színesből ajánlom a Diamart márkát. Egész jól rétegezhető és nem olyan drága. Próbálni tökéletes. :C

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#21) LadyLorien válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


LadyLorien
tag

Rakok egy képet, azzal kezdtem dolgozgatni, mondjuk a kép azóta se lett kész, mert elfogyott a türelmem, de szerintem hamarosan megint nekiülök. Egyetlen baj portrénál, hogy a bőrszíneket úgy kell kevergetni és nem mindig sikerül eltalálni :) De erre kiegészítésnek jók a "darabáron" vehető ceruzák szerintem :D

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#22) Luck Dragon válasza LadyLorien (#20) üzenetére

Diamart készletet holnap meglesem ,most már beleültetted a fülembe a bogarat és nem hagy nyugodni.Ahogy a fehér zselés toll,és a radír. :D
A hibrid dolog ahogy így leírtad vannak elképzeléseim a dologról de kíváncsi vagyok az új blogbejegyzésedről erről és az elkészült műről is ,mert bízom benne hogy most elárultad magad és ezen dolgozol gőzerővel. :))
(megelőztél)
Most lehet megint kinevetsz de arcnál próbálj ki arc színezőt.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) LadyLorien válasza Luck Dragon (#22) üzenetére


LadyLorien
tag

Ajánlom beszerzésre, amiket írtál, mert megéri. Bár fehér zseléstollat keresni kihívás :DDD A monopol/gyurma radír van mezei papírboltban is és nem drága szintén :) Diamarthoz pedig küldtem privátban linket neked. Én onnan rendeltem és jó ára van határozottan! :) Örülök, ha tudok segíteni!

Neem, sajnos még nem dolgozok azon a képen, mert még nincsenek meg az eszközeim. Azok hiányoznak a képről :( De lehet, hogy lesz róla bejegyzés, mondjuk itt nem biztos, mert nem nagyon érdekli a közönséget a dolog :DDD

Milyen arc színezőt? :B

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#24) Luck Dragon válasza LadyLorien (#23) üzenetére

Köszönöm a privit, ha a boltomban nem lesz akkor ez nagyon jól fog jönni :K Ha jól rémlik múltkor láttam egy fakkban náluk fehér tollat csak azt nem tudom hogy zselés vagy sem. Azt hogy a közönséget pedig nem érdekelni ez szerintem téves meglátás, a hozzászólások számára ne alapoz ,mert sokan megtekintik csak nem írnak, mert vagy nem regisztrált tagok vagy épp nincs kedve. Másrészt ha elkészíted egy újabb tapasztalattal leszel gazdagabb. Na meg harmadsort én magam is kíváncsi vagyok rá :DDD Arcszínezőt ezt így most nagy vonalakban írtam,konkrétabban, különböző puderek,sminkek. valamelyikkel egyáltalán nem lehet dolgozni,mert ha próbálsz rá rajzolni vagy egyéb,akkor elkenyödik, vagy egyszerűen nem fog rá, de van ami megszáradás után olyan mintha színes papír lenne, és ugyan úgy lehet rá rajzolni, csak vékonyan kell felhordani,mert ha elkezded például rotringal rajzolni, belevésel és olyan mintha gravíroznád a rajzodat. : :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) LadyLorien válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


LadyLorien
tag

Á, köszönöm a tippet. Nem nagyon szoktam sminkelni, szóval ilyesmi nekem nem nagyon van :DDD Egy színem van, de szerintem nem a legműködőképesebb dolog, mert az is zsíros, mint a fene. Minden esetre megpróbálom, mert sminkelésre nem használom. :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#26) Luck Dragon válasza LadyLorien (#25) üzenetére

Kávé után mi meglepő hogy még mi mindennel lehet dolgozni :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) LadyLorien válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


LadyLorien
tag

Tervben van a cseresznye, feketemálna, feketeribizli, meg a dió burok majd :D

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#28) Luck Dragon válasza LadyLorien (#27) üzenetére

Na ebben a sorrendben egy lapra. és a mű címe legyen az "egészség" :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ez csúcsszuper, mégilyet :) Most azon agyalok milyen kihívás elé lehetne még állítani...zöld tea? Nem túl kreatív..ma majd kitalálok valamit :D
Tényleg jó lett, gratulálok ismét

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#30) LadyLorien válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


LadyLorien
tag

Ezekről viszont majd beszámolok, mert elég érdekes ötletek :DD

BITBOYS: Köszönöm. Van, aki már fest teával, de annak nem túl sötét a színe szerintem, olyan mint a főzött kávé, az nem jó, azért használtam instant kávét. Így vannak kontrasztok is :D Viszont ha van ötleted, jöhet! :DDD

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#31) yolan


yolan
őstag

Mókás ez a kávé. Projekt alapon hívtam vele negatívot és papír képet.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#32) LadyLorien válasza yolan (#31) üzenetére


LadyLorien
tag

Azért meginni még mindig jobban szeretem :D de igaz a mondás, ha alkotni támad kedve az embernek, megoldja. :DDD

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.