Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tailor74


tailor74
őstag

Igényes, alapos leírás, és munka... Gratulálok hozzá, szépen, tetszetősen megcsináltad... :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#2) davidsone


davidsone
addikt

tutti kis vas lett grat!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#3) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rácsrögzítő megoldáson felsírtam :D Kreatív :K Kár, hogy a réz nem vált be :o

(#4) kzkz


kzkz
őstag

Ajánlom ezt a hangszigetelőt:
[link]
[link]
[link]

A ventillátor ritkán kapcsol be nálam, akkor is alig forog, a vinyók akkor hallhatók ha nagyon tekernek együtt... Ha nem lenne a led rajta, nem is tudnám, hogy megy-e :D

[ Szerkesztve ]

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hehe, tavaly nekem is megvolt ez a projekt (pici, nagyon halk és erős itx), bár nem ennyire elvetemülten. :D A legnehezebb nálam a ház választása volt, de nagyon nem bántam meg (fractal design node 304). Viszont a táppal nagyon nem akartam kompromisszumot kötni (hang szempontjából), így a seasonic passzív platinumos csodája mellett döntöttem. Jól be is fürödtem vele, annak (folyamatos, állandó) cicergése lett a leghangosabb. :DDD Később kapott 2x2 TB WD Red winyót, na azok már végképp elnyomnak minden hangot a házban, pedig azok állítólag nagyon halk NAD hdd-k... :U ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) LLKobe


LLKobe
veterán

Én is hasonló dolgot tervezek éppen, annyi különbséggel hogy nekem egy 3,5-es HDD is be kell férjen, ATX táp, és egy 28 centis VGA... Nem is találtam nekem megfelelő házat, uh kénytelen leszek vagy nagyon átalakítani egyet, vagy nulláról tervezni. De ez nagyon szép munka, gratulálok!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) F34R válasza lezso6 (#5) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD Szep.

(#8) Garfield.37


Garfield.37
tag

Köszönöm a cikket. Nagyon jó lett.

Üdv : Garfield.37

(#9) tailor74 válasza lezso6 (#5) üzenetére


tailor74
őstag

Az szép eset... :U Én meg most nézegettem a 2 TB-os RED-eket, mondván, hogy az a leghalkabb...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#10) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Én feladtam, bűvős "háromszög". Vagy gyengébb, halkabb és bővíthető. Vagy erős, bővíthető, de hangos...

Am füles mellet kell tolni, vagy ha nagyon zavar akkor meg rakd el a füled mellől. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) Bolobi válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


Bolobi
tag

Az hogy ne legyen melletted a gép megoldható :D
Haverom a lépcső alatt tartotta a földszinten, családi házban, miközben ő fent ült :D
Csak DVI hosszabbító, 1 USB hosszabbító + HUB, + hang :D De csend volt az biztos :D

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#12) Kornl23


Kornl23
tag

Gratulálok, nagyon jó cikk és igényes munka. :R

Külön örülök, hogy végre van összehasonlítási alapom és választ kaptam a kérdésemre. Jelenleg a tápom a leghangosabb fórumok ajánlások szerint nagyon halk, már tudom milyent kell vennem :K
Abban is igazad van, hogy a tervezők nem próbálják ki a szellőző réseket és vehetsz bele akármilyen prémium ventilátort, ha egyszerűen megöli a kialakítása.

Egy tipp, ha elforgatod 90°-kal a processzor hűtőt nyerhetsz pár fokot.

[ Szerkesztve ]

(#13) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nekem hp dc-m van és itt csak a vinyó hangját hallom. Van bene egy low profilos vga(128 bit-es) és nem is nagy...

A cikkhez gratulálok nagyon jó lett :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#14) rover45 válasza Bolobi (#11) üzenetére


rover45
senior tag

Napok óta agyalok én is ilyen megoldáson!

Am emelem kalapom az alapos és kitartó meló miatt :R :C

(#15) sanzi89 válasza kzkz (#4) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez milyen anyag és hol lehet beszerezni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16) ncc1701


ncc1701
veterán

SSD is tud ciceregni. Szerencsére ezek nem érdekelnek, ehhez képest állat hangos a gépem. :)

(#17) lezso6 válasza tailor74 (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden relatív, szóval a többi hdd-hez képest valószínűleg az a leghalkabb, de ha nagyon halk gépet építesz, simán lehet az a leghangosabb alkatrész. És most nem a seekről van szó, hanem a motorhangról.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) kzkz válasza sanzi89 (#15) üzenetére


kzkz
őstag

Hanno-Protecto PF 820 2mm
zajcsillapitas.net

bitumenes, szivacsos. előtte kongott a ház, most egy tompa hangot ad ki halkan ha rákoppintok.
elnyeli a vinyók alaphangját teljesen. a seek meg rettentő tompán hallatszik csak közelről, de akkor csak ha őrülten tekertetem seek teszttel a vinyókat.

[ Szerkesztve ]

(#19) cbmfan


cbmfan
senior tag

egész pofás lett, gratula.

én kb. három éve építettem néma mozigépet, ergo teljesítmény nem volt fontos. az egész ötlet lomtalanításkor talált barebone házból indult. a meglévő alkatrészekből s775 platform lett, Giga G31 lap, E6800 proci, 2X1 GB Kingston HyperX 1066, ATi HD5670 Zalman hűtéssel, 32 Gigás SanDisk SSD, Asus Silent Square hűtő, 300W FSP táp. nincs fenn külső borítás vagy extra ventillátor, inkább kivettem a szekrény hátlapját.

a ház kis mérete miatt vágnom kellett ház merevítéséből, hogy a hűtő beférjen, plusz néhány lamellát le kellett vennem, mert a normál méretű táp miatt sem fért el. táp és VGA ventilátora 5 Voltos ágról megy, processzor hűtő ventilátora be sincs kötve, 60 foknál többet sosem ér el egyik elem sem. elég "gány", de abszolút hangtalan.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#20) BatchMan válasza cbmfan (#19) üzenetére


BatchMan
senior tag

Hasonló elveken építkeztem én is. De passzív a VGA...
WOT simán megy, net, vetítés, Linux úgyszintén. Winyó helyett NAS + SSD van.

(#21) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Azt megkérdezhetem tőled , hogy nagyjából mit tud egy 750-es ? Most nem a bencsmárk számok érdeklnének , hanem a valós felhasználás. Nagyjából mi a felső határ amire még elég egy ilyen kártya ? ( WQHD panel-re érdeklne ) Egyébként up a cfg-nek , nekem is ezek a pici gépek a kedvenceim :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#22) radi8tor válasza lezso6 (#5) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép munka flashpointer!

lezso6: Seasonic Platinummal én is megszívtam, de amúgy ez nem a táp hibája, hanem az alaplapé.
Másik alaplappal teljesen csendben volt.

⭐ Stella

(#23) Speed® válasza -Skylake- (#21) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha újabb játékokat is tervezel, 1080Pben is be tud köhögni, WHQD kb. felejtős.

(#24) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Kreatív a szellőzéstuning. :) Egyébként ha már CPU fűtés, nem lett volna szerencsésebb választás egy max. 35Watt TDP-s proci?

x gon' give it to ya

(#25) babkukta


babkukta
senior tag

Azt hittem, hogy erősebb vga-t dobsz bele. De ha neked ez is elég, használd egészséggel! :) Egész ötletes dolgokat csináltál. Ez a papírkosár eszembe nem jutott volna :DDD

Üdvözlettel, Tibi

(#26) elmepocok


elmepocok
tag

Nagyon jó írás. A "sufni" megoldás sem tűnik sufninak, mikor már kész. :)

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

Én is gondoltam hasonlóra, csak erősebb konfiggal. De jelenleg nem tudom megmondani, hogy megy-e a gépem és a hangkártya is elfér. Az itx nekem csak fölös nyűg lett volna.

(#28) -Skylake- válasza Speed® (#23) üzenetére


-Skylake-
addikt

Köszönöm , nem konkrétan játékra építeném , de azért nem ártana , ha elboldogulna natívban 1-2 jobb címmel. Akkor kicsit feljebb kell keresgélni. :(

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Klassz munka! Nagyon tetszik. Annyi, hogy a ház formája és dizájnja miatt én oldalra is négyszög kivágást tettem volna. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) megema válasza LLKobe (#6) üzenetére


megema
őstag

Bitfenix Prodigy? Ha a design nem tetszik, akkor esetleg Phenom, de annak a hűtése rosszabb.

(#31) Jim Tonic válasza megema (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bizony. Nekem az van, mármint Prodigy, de az M. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) megema válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


megema
őstag

Amikor kiválasztottam, nem igazán volt sokoldalúbb mITX ház. Most se igazán van szerintem. A műanyag fülek esztétikumán lehet vitatkozni és egy kicsit instabillá is teszik a házat, de a belső tér hatalmas és nagyon jól szellőzik. Legalábbis a fekete változat.

[ Szerkesztve ]

(#33) szab.tam


szab.tam
nagyúr

teljesen jó! :D :C

****

2 észrevétel:

1. mindkét kivágást egyformára készítettem volna el.
vagy mindkettő kerek, vagy mindkettő szögletes.
nekem ez így kicsit fura.

2. rács alapanyag ötlet.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34) TeeCee válasza szab.tam (#33) üzenetére


TeeCee
csendes tag

szép lett, bár nekem nem tűnik elég sűrűnek a rács (túl belátni - bár tudom ez fotón ritkábbnak látszik ám!).
Én is pici gépet akartam, mITX van, egy VGA-val: CUDA miatt - no meg én is néha WarThunder :)
Végül a házikó-nak tervezett Zalman M1-ből inkább ház lett, mert qrrvanagy :) Képeken ksiebbnek tűnt. Mindenesetre én most csak a VGA-t hallom és amúgy jól építhető az a ház. Ja és mivel néha jön hozzám HDD tesztelni, nem utolsó szempontként bele tudok tolni elölről..

Inkább azon gondolkodom, hogy a feketét fehérre átfóliázom, az összes szekrény, polc, asztallap fehér a szobámban, ez nem megy ide :D

TeeCee - the One and Only

(#35) Czimby


Czimby
addikt

Szia!

Nagyon igényes munka, garatula hozzá!
Megkérdezhetem, hogy a papirkosarat honnan sikerült ilyen olcsón beszerezni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#36) hocico


hocico
tag

szép munka

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#37) gbors


gbors
nagyúr

jó kis cikk lett, az ilyenekből mindig lepottyan 1-2 hasznos ötlet :)

(#17) lezso6: hogy van rögzítve a HDD, van vmilyen hangszigetelés közte és keret között?

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#38) Picboy


Picboy
tag

A gép tetejébe beszerelt ventilátort szerintem érdemes lenne megfordítani, hogy inkább segítse a felfele áramló meleget ki a gépből, ne szélmalomharc-szerűen küzdjön ellene...
Ezen felül a leszálló port sem szippantaná be egyenesen a házon belülre.
A hűtőbordának mindegy, merre áramlik a levegő, ha meg még sem lenne úgy jobb, még mindig vissza lehet fordítani.

[ Szerkesztve ]

(#39) fogtunder


fogtunder
nagyúr

a Thermaltake Core V1, mint ház opció nem jött szóba? az elülső 200mm-es házventi nagyon csendes, gyárilag perforált az oldala, elfér benne a magas CPU hűtő és a táp teljesen le van választva a ház légáramlásáról, úgyhogy szintén tud csendben működni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40) D1Rect válasza Picboy (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

"A gép tetejébe beszerelt ventilátort szerintem érdemes lenne megfordítani, hogy inkább segítse a felfele áramló meleget ki a gépből, ne szélmalomharc-szerűen küzdjön ellene..."
Elméletileg teljesen igaz amit írsz, gyakorlatilag szinte mérhetetlen a különbség, pláne ilyen pici ház esetén.

A por ellen az a leghatékonyabb, ha az összes beáramló levegő elé teszünk porszűrőt és a gépházon belül egy kis túlnyomást hozunk létre. Ellenkező esetben az összes kis résen/lyukon beoson a por.

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Bár nem tervezek asztali gépet építeni mostanában, de én is valami hasonló koncepció alapján építeném fel. Nagyon kicsi ház, még ennél is kisebb, 30-45W-os osztályba sorolt APU minimál alaplappal és egy GTX 750 Ti passzív verzióban, SSD és 200W alatti táppal. Viszont ezt is csak akkor ha játékra kellene egy gép.

Ha nem lenne képben a játék, akkor windowsos tablet dokkolóban, rajta monitor, egér, billentyűzet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) nbg válasza fogtunder (#39) üzenetére


nbg
senior tag

Van ebbol balos is vajon? Ugy ertem, hogy a haz masik oldalan vannak az USB csatik, kapcsolok...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#43) fogtunder válasza nbg (#42) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sajnos nincs. elvileg a ház alját és tetejét meg lehet cserélni, hogy jobb oldalra kerüljenek, de akkor a táp porszűrős légbeeresztő nyílása is megszűnik. nekem is jobb lenne a másik oldalon, de végül megbarátkoztam vele így, mert egyébként az árához képest nagyon jó ház.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44) lezso6 válasza gbors (#37) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gumibigyókkal vannak rögzítve, azaz rezonancia hang az nincs. Motorhang van. De az tényleg halk, szóval csak néma csendben (csukott ablaknál, éjjel) hallható, vagy ha nagyon közel hajolok a házhoz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45) flashpointer


flashpointer
őstag

Köszi az elismerő szavakat :)
Azóta kicseréltem az alaplapot egy ugyanilyenre, de sajnos az is pont ugyanígy ciripel, úgyhogy legközelebb már csak akkor lesz rajta javítás ha teljesen új gépet építek, de most egy csomó új ötletet is adtatok :))

(#4) kzkz
Mivel nem tudnám teljesen beburkolni a gépet mert a ventilátoroknál nem lenne hely fölötte-alatta mint neked, kérdés hogy valóban használna-e annyit. De a következő projektre megjegyzem ezt is.

Esetleg meg lehetne úgy oldani hogy az asztali szekrényben helyet keresni egy tök átlagos alkatrészű PC-nek házburkolat nélkül és a szekrény kibélelni hangszigetelő szivaccsal úgy hogy a levegő-utánpótlást labirintszerű kialakítással megoldani, 1 venti a szívóoldalra és annyi. Az biztos hogy gazdaságosabb mint 2 fél kilós hőcsöves hűtő, vízről nem is beszélve.

(#11) Bolobi
Pont ilyen lépcső alá elrejtős dolgot kérdeztem az egyik topikban hogy meg lehet-e oldani kellően hosszú vezetékkel, bekapcsolással, USB portokkal, de nem találtam tapasztalatra ezzel kapcsolatban.

(#24) fordfairlane
Ha probléma lenne még mindig vissza tudom venni a fogyasztását, tuninggal ellentétben erre bármelyik lap alkalmas.

(#29) Jim Tonic
A felső kivágáshoz csak a gyári minták széleit vágtam el, így adta ki a négyszöget. Az oldalát meg a leírt módszerrel csak körre tudtam venni, tényleg egységesebben nézett volna ki ha négyzet de azt csak nagyon gányul reszelgetve sikerült volna megcsinálni, oda legalább egy NC maró kellett volna ami persze csak elkészítése utána 2 nappal lett :D
De egy ilyen 50 dolláros cuccal azt hiszem még vagányabbul nézne ki a kör :)

(#33) szab.tam
:R Jogos, lásd előző reagálás de győzött az ésszerűség, kevesebbet kell vele dolgozni ugyanazért az eredményért (hőmérséklet, nem esztétika :) )és a lehetőségek hiánya.
Néztem többféle fémhálós dolgot de irattartóban ilyet amit linkeltél nem találtam csak merevítés miatt hajlított aljút.

(#35) Czimby
Köszi!
Először az ikeában néztem de ott már nincs ilyen mert "továbbfejlesztették" , a második találat meg valami jófogásos volt pont a kerületben úgyhogy azt vettem meg ennyiért :) Az új ára valami 1500+ tól van. Így legalább csak 750 Ft-nyit dobok ki, a megmaradó részt.

(#46) kzkz válasza flashpointer (#45) üzenetére


kzkz
őstag

Ha pedig esetleg egyedi porszűrő kell, akkor őket ajánlom, van mágneses is:
http://www.demcifilter.com

Vannak kész fix méretűek is, de nekem kellett totál egyedi, és legyártották. Nem is volt drágább, mint bármely gyári, csak a posta jött még hozzá.
Ja és a rendelésemet elkeverték, 1 hónap után se jött meg Dél-Afrikából, jeleztem nekik, ők legyártották újra ingyen, és küldték is. Aztán az elkeveredett később előkerült 1 hónap múlva a postán, így most két szettem van :)

Most már én se teljesen így csinálnám a házat, hanem a ventit beljebb raknám, és "kanyarban" jutna el a legevő ahova kell, mert így túl közel van a ház széléhez, és ha 100%-on menne, akkor gondolom lenne hangja. Moondjuk az a csoda, ha beindul...
Persze ehhez a kanyar megoldáshoz mégnagyobb ház kéne... Szóval valamit valamiért...

[ Szerkesztve ]

(#47) VIC20


VIC20
őstag

Szép és jó a gép is, meg az írás is, de szerintem azért rendes ATX-es házzal többre mentél volna. Nem egészen fölösleges azért ,,bedobozolni a levegőt". Nekem egy régi Aerocool házikóm van, annak az oldala eleve ilyen hálós, a tápom passzív Seasonic (nem cicereg, az FSP Zen-nek azért kellett mennie), a VGA csak Radeon 7750-es, de gyárilag passzív. Egyetlen 12 centis, 800-as fordulatú Scythe ventit tettem csak az oldalára ,,a rend kedvéért", de még az sem annyira szükséges. Szerintem kell a hely, de legalábbis jó, ha van hely, ha az ember csendet akar.

(#48) lezso6 válasza VIC20 (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Melyik passzív seasonicod van? Nekem az 520-as platinum (tudom felesleges, de aprón a 400-as árában ellenállhatatlan volt), bár ez nem cicereg, inkább zümmög, viszonylag alacsony frekvencián.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) freestailo


freestailo
őstag

tetszik a humor a cikkben... a gép se rossz, de nem az én világom...

(#50) VIC20 válasza lezso6 (#48) üzenetére


VIC20
őstag

Nekem a 400-as van belőle. Én is hallok valami mélyebb búgást a gép felől, eddig azt hittem, hogy a ventilátor motorhangja az, most majd ellenőrzöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.