Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McSpy


McSpy
őstag

Most tényleg valaki azt gondolja.hogy olcsóbbak lesznek a percdíjak,itt csak akkor lesznek olcsóbbak,ha eltörlik a roaming díjakat,de annak a határidejét is kitolták 2018-ra,reménytelen.hogy itt jóval olcsóbbak legyenek a percdíjak :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#2) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Huhh, na erre kíváncsi leszek, mi fog kisülni a dologból. Azért én egy kicsit aggódok, hogy így kvázi 4G-kartellt hoztak létre kettejük között, a Voda meg az csinál amit akar kb. :U

Főleg, hogy Vodafone-os vagyok :((( :DD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3) kleinguru


kleinguru
addikt

Tegyünk fel egy fiktív dolgot!

Operátor1: figyuzz, itt a freki pályázat, nem lesz olcsó... oldjuk meg okosba.
Operátor2: hogyan?
Operátor1: mondjuk tippeljünk meg egy jó és egy rossz esetet a 3. Operátor pályázatát illetően. Az egyik összeget mi írjuk a pályázatba, a másikat ti, aki nyer az a másikkal köt megállapodást, hogy "felezünk"...
Operátor2: ok, csináljuk!

Minden esetre jó a marketingjuk... A felhasználók és a verseny érdekében... Aha...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) ferke72 válasza HoaryFox (#2) üzenetére


ferke72
aktív tag

Lényeg hogy felhasználók jól jöjjenek ki belőle :)
Vodáról annyit ugyanott ahol telenor gyengécske ők elég acélosak sebességben ;) a 800Mhz pedig jót tesz nekik is hisz ők 4G terén ki tudja mit terveznek,hátha ez majd serkenti fejlesztésüket :C

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#5) Bogyi007 válasza ferke72 (#4) üzenetére


Bogyi007
veterán

Hivatalos kommunikáció:

"„A Vodafone a frekvencia pályázaton tett vállalásainak megfelelően az év végéig egyedül több 800 MHz-es bázisállomást épít, mint versenytársai közösen. Az elmúlt évek piaci fejleményeinek tükrében a Vodafone nem tekinti meglepőnek, hogy a két másik szolgáltató a ma bejelentett lépésre kényszerült.”

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#6) ferke72 válasza Bogyi007 (#5) üzenetére


ferke72
aktív tag

Szerencsére ;] igaz én épp rabláncon lógok kék propelleréknél.. fight van keményen :C

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#7) zseko válasza McSpy (#1) üzenetére


zseko
veterán

Kész szerencse hogy ennek semmi köze a percdíjakhoz, mivel a 800MHz-es adat sávot osztják meg... :U

HR24.hu

(#8) #70616832 válasza zseko (#7) üzenetére


#70616832
törölt tag

Majd valamikor a távoli jövőben a hanghívások is azon fognak menni (VoLTE).

(#9) macman507 válasza #70616832 (#8) üzenetére


macman507
aktív tag

Az aláírásod..
"...mint halottnak életünk végéig!" életünk végéig :DD

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#10) devast


devast
addikt

Ebből egyértelmű, hogy jól fognak kijönni. Mármint az említett cégek, nem a vásárlók. Nem elég, hogy a voda jól leszerepelt a frekvencia tenderen, még ezt is a nyakukba kapják.... Már csak azt várom, mikor kerül a voda a kedvenc kormányunk kezébe. Ez az egész mobil biznisz itt mo-n vicc.

(#11) adamssss válasza McSpy (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Nem idén szűnnek meg? Elvben úgy volt... Mikor változtattak?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) McSpy válasza zseko (#7) üzenetére


McSpy
őstag

ez a lépés hozza el csak igazán a szabad versenyt, hiszen nem arról kell már beszélni, hogy kinek jobb a hálózata, hanem arról, hogy ki tud több hozzáadott értéket, alacsonyabb árakat, stb. nyújtani,

Erre gondoltam,de ha nem a perc díj,hanem a havi díj lesz olcsóbb,az se rossz

(#11) adamssss
Az előző biztos Neelie Kroes kezdeményezte,de mivel új lett az európai parlament és őt nem választották újra így aztán már nem annyira fontos

Bővebben

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#13) Soma01


Soma01
veterán

Így olcsóbb lesz a kiépítés mindkét szolgáltatónak.
De a Vodára kíváncsi vagyok, hogy mit lép. Illetve lép-e valamit. Mert a felhasználók nem azt nézik, hogy ki kivel kötött együttműködési szerződést, hanem az árakat, az adatmennyiséget és a lefedettséget. És mindháromba be tud kavarni a Voda is, de kettőbe biztosan. Más kérdés, hogy akkor a többiek is valószínűleg menni fognak utána, pl. ár, adatkeret.
Én azért várok a Vodától valami okosat. Esetleg a Digi-vel valami közösködést. Mert a Vodának pont az hiányzik frekiben, ami a Diginek megvan. Logikus lenne összetenni amijük van. De a felé ment eddig a kommunikáció, hogy Digi nem, de majd a UPC!

(#14) szabogabor10 válasza Bogyi007 (#5) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt egyszerűen nem tudom elképzelni.

Egyébként üdvözlendő lépés, remélem a GVH nem áll a megállapodás útjába. Így lehetne csak igazán kihasználni az LTE 800-ban rejlő lehetőségeket.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#15) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mikor mind3-an egyszerre adták ki ugyanazt a szolgáltatást,csak a nevük volt más, akkor sem állta útjukat, szóval nem valószínű, hogy most útjukat állná.

(#8) TcGood

Ez már most is létezik, úgy hívják, hogy HD hang, igaz egyelőre csak hálózaton belül elérhető, de már van.

(#16) DarkByte válasza Tamás88 (#15) üzenetére


DarkByte
addikt

A HD Voice nem LTE-hez kötött. Simán megy 3G felett is már évek óta. Nekem a Nexus5-öm tudta először, meg is lepődtem mikor elsőnek adottak voltak a lehetőségek és a másik félt sokkal tisztábban hallottam.

A VoLTE egész más történet, gyakorlatilag dobja a teljes jelenlegi GSM/3G hangkommunikációt és átteszi VoIP-ra. Ezért nem egyértelmű a váltás mert gyakorlatilag minden hálózati szolgáltatásra alternatívát és átjárót kell telepíteni, bár ennyire nem értek hozzá.

Egyébként nagyon várom már hogy legyen 800Mhz-es LTE-je a Telenor-nak. Remélem hogy tavasszal be is kapcsolják és nem kell őszig vagy az év végéig várni.

[ Szerkesztve ]

(#17) brumi1024 válasza Tamás88 (#15) üzenetére


brumi1024
veterán

Ahogy felettem már leírták a HD Voice nem VoLTE-hez kötött, VoLTE pedig tényleg az elég távoli jövő itthon.

(#18) Soma01 válasza szabogabor10 (#14) üzenetére


Soma01
veterán

Sőt, írják elő nekik, hogy vegyék be a Vodát is és akkor lesz egyenlő a feltétel mindenkinek. :))

(#19) szabogabor10 válasza Soma01 (#18) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyébként ezt mindenképp támogatnám, csak sajnos nem sok esély van rá.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#20) devast válasza DarkByte (#16) üzenetére


devast
addikt

Jól mondod. Az a gáz mikor pl volte-n elkezdesz egy hívást, és kimész lte területről a hívásnak át kell váltania voip-ról gsm/3g-re. Ezt meg lehet csinálni (mert már megcsinálták, ill így lett tervezve a volte is), de nem egyszerű. Ez az összebourálssan meg mégproblémásabb lesz. Elkezded t-mobile gsm-en, utánna hívás közben kell átváltania pl telenor 800mhz volte-re. Mondjuk az lte + cdma2000 kombó sokkal rosszabb ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#21) Soma01 válasza szabogabor10 (#19) üzenetére


Soma01
veterán

Az biztos, hogy lefedettség szempontjából az lenne a legjobb. Nem sok fehért folt lenne a térképen. Ez az ügyfeleknek igen jó volna. De igazából most így nem is esik le mi lenne a gondja a szolgáltatóknak ezzel ha létrejönne.

(#22) polonic válasza devast (#20) üzenetére


polonic
félisten

Nincs ilyen, hogy t-mobile gsm-en kezdesz egy hívást és telenor volte-n foltyatod.
Ez nem így megy. A telenor és a telekom is a saját celláit fogja sugározni attól, hogy a RAN közös. Nem roaming szerződést kötöttek, hogy az előfizetők mindkettő szolgáltató hálózatára felmenjenek.

(#23) Integrale


Integrale
veterán

Remélem ez hozza magával a rendes GSM lefedettséget egyes helyeken. Pl.: Nagykáta és körzete, BP-Győr vasútvonal és környéke stb.

"Bad reklám is reklám too"

(#24) Soma01 válasza Integrale (#23) üzenetére


Soma01
veterán

Azt biztosan nem. Nem arra szerződtek.

(#25) DarkByte


DarkByte
addikt

Egyébként lehet tudni hogy tényleg mikortól aktív ez? Ugyanis a Telenor tegnap óta a nem 4G csomagokat is felengedi LTE-re. Az imént léptettem fel a Nexus5-ömet 100MB-os nettel 4G-re. Van köze a kettőnek egymáshoz vagy csak van még hátralévő bejelentést a Telenor-tól?

Mod: Valaki már kérdezett a témában. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) Integrale válasza Soma01 (#24) üzenetére


Integrale
veterán

Ezt értem, viszont egy Telenoros ismerősömmel beszéltem, ő azt mondta, hogy február végén március elején új tornyokat üzemelnek be a környéken (Nagykáta), a cikket elolvasva pedig összevágott a dolog, ezért gondoltam, hogy lehet köze hozzá.

"Bad reklám is reklám too"

(#27) LordX válasza polonic (#22) üzenetére


LordX
veterán

Hát, de. Illetve nem, de nem úgy.

Nem azért nem megy fel a T-s a Telenoros cellára, mert nem olyan szerződést kötöttek, hanem mert nincs Telenoros cella. Meg T-s sincs. Egy darab (~2x nagyobb kapacitású) közös cella van. Ezt mindkettő előfizetői használhatják, a "saját" cellákat meg csak az adott szolgáltatóé.

Egyébként még régebben volt roaming is a szolgáltatók között, lefedettségi okok miatt, ez nem tudom él-e még, tippre már nem.

(#28) unclefucka


unclefucka
senior tag

Ebből az egészből én csak annyit vettem észre, hogy a Telenoros telefonomon egyszer csak megjelent a 4G felirat, ahol eddig H+ volt, az jó nem? :)
A Telekomos telefonom nem 4G képes, úgyhogy annál nem tudtam ezt a fícsört lecsekkolni.

Az érdekes ebben az, hogy mindez kőkeményen Budapesten történt, viszont a cikk azt írja, hogy Budapestre ez egyelőre nem terjed ki. Akkor mégis? :F

Na mind1, én csak örülök neki.

Vodát akkor se vennék, ha az lenne az egyetlen, úgyhogy a versenyhivatal elmehet a sóhivatalba. A Vodafone meg fejlesztgessen szorgalmasan és kössön ő is paktumokat.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#29) szabogabor10 válasza unclefucka (#28) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezzel egyidejűleg a Telenor az összes ügyfelének fokozatosan aktiválja az LTE-t. Tehát Telenor LTE hálón vagy. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#30) bollokcs80 válasza szabogabor10 (#29) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igazából már csak emiatt megérte a dolog. Eddig nekem kicsit fura volt, hogy orrba-szájba reklámozzák a LG képes készülékeket, miközben csak ötszámjegyű havidíjas csomagban volt ténylegesen elérhető. :K (Bár az új MyTariff csomagoknál már mindegyikhez jár.)

B.Cs.

(#31) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Majd ha olyan lesz a Telekom 4G hálózat lefedettsége legalább, mint a 2G hálózaté most akkor lehet tapsolni, mert jelenleg több helyen még Szegeden is olyan gyenge a 4G hálózat sok helyen, hogy használhatatlan.
Budapest - Szeged vonalon szintén ugyan ez a probléma Autópályán és Vonaton is, hogy a lefedettség kritikán aluli. Nem egy olyan hely van, ahol még 2G hálózat sincs út közben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32) bollokcs80 válasza zsolt501 (#31) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De netezz, zenélj, tévézz online, bárhol, bármikor! (Garantált sávszélesség 0/0 Mbit.) :D :DD

B.Cs.

(#33) polonic válasza bollokcs80 (#32) üzenetére


polonic
félisten

Ez csak a kormányunk újabb idiótasága miatt van, hogy ez így lett meghatározva.

(#34) bollokcs80 válasza polonic (#33) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Tudom, mesélte telekom ágazatban jártas ismerős, de akkor is milyen hülyén hangzik már.... :DDD

B.Cs.

(#35) zsolt501 válasza bollokcs80 (#34) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony elég hülyén hangzik, főleg azok a csomagok, amik 50, 100 és 500 MB-os és ezt 4G mellé ajánlgatják.
de az 1GB-os csomaggal sem sokra megy az ember, ha elutazik pár napra, és a munkáját is végezné közben, egy nyaralás fotóinak közzétételéről már ne is beszéljünk ezek erre alkalmatlanok.
Tavaly voltam 10 napot Balatonon, 2 GB-os csomaggal, és még ez is kevés volt, pedig nem is vittem túlzásba a használatot, mikor letelt a 2GB onnan olyan mértékben belassult a sebesség, hogy használhatatlan lett, még a prohardver oldala sem tudott betöltődni idő túllépéssel meglát.

Szóval szép hogy létezik a 4G, de míg ezek az internet csomagok léteznek ne számítsanak arra, hogy túlzottan sokan használni is fogják, főleg ha még kellemetlenség is adódik ebből.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36) bollokcs80 válasza zsolt501 (#35) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Való igaz, egyébként sokszor az andoridos appok is hihetetlen módon tudják zabálni a netet - pl volt olyan, hogy egy zenei albumról szóló Wiki cikk mellé az app szép csendben letöltött 2-3 fél perces (sok megabájtos) mintát (amit a kutya sem kért tőle). A legtöbb weblap iszonyú látványos és csillogó (hiszen vezetékes neten nem kell törődni az adatfogalommal), de mobilra nincs optimalizálva.

A szolgáltatók pedig itthon valamiért luxuscikként kezelik a mobilnetet és sokszor még drága csomagok mellé is szűken mérik és korlátozzák (Viber, Skype, stb.)

Angliában élő ismerőseim kb. havi 20 fontért kapnak korlátlan beszélgetést és korlátlan mobilnetet, volt hogy élőben "közvetítették" Skypeon a kutyájuk bohóckodását. :)

Szóval Európa még messze van... :(

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#37) devast válasza polonic (#22) üzenetére


devast
addikt

Mert miért nincs? Ha bevezetik a volte-t, kell lennie hívás átadásnak volte és gsm között. Mert ha nincs, akkor megszakad a hívás ha pl elkezded lte lefedettségben, és kimész belőle. Ha ezt kombinálod azzal, hogy a telenor és a T közösködik a 800mhz lte-n, akkor meg kell oldani azt, hogy pl telenoros lte toronyról indított T-s volte hívás át tudjon mászni T-s gsm hálózatra. SRVCC-nek hívják, és ez kelleni fog az operátoroknak, ha normális volte-t akarnak indítani.

(#38) zsolt501 válasza bollokcs80 (#36) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos itt tart ez az ország...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Csak átfutottam a kommenteket, akkor most komolyan nem lesz hspda only csomag, hanem minden netelőfizetés 4G lesz a Ténél is a Telenornál???

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) LordX válasza devast (#37) üzenetére


LordX
veterán

Olyan nincs, hogy kezded a hívást egyik cég hálózatán, és közben átroamingolsz másikra, függetlenül hogy GSM, VoLTE, vagy akármi az a hálózat (most a "standard" nemzetközi roamingot nem számolva). Egy cégen belül a GSM-VoLTE átadás megy csak.

(#41) polonic válasza devast (#37) üzenetére


polonic
félisten

Nem erről beszélek. Nem az SRVCC-ről.

Hanem arról, hogy te nem fogsz Telenorosként Telekom cellára felcsatlakozni vagy fordítva.

(#42) Soma01 válasza devast (#37) üzenetére


Soma01
veterán

Már most is meg kell oldani, mert ha LTE-n van a telcsi, már a hívás fogadáshoz is le kell váltania, mert ott megy csak a hang. 3G-re, GSM-re nem szerződtek, tehát azt mindenkinek magának kell megoldania.
Így érdekes lesz (mivel én nem tudom mi a megoldás, de biztos van aki tudja, le is írhatná) ha valaki épp olyan helyen jár, ahol nincs a saját szolgáltatójának sem 3G, sem GSM, akkor lesz térerő (4G), de nem tud majd telefonálni és elérhető sem lesz hanghívás szempontjából.

(#43) Gyula84


Gyula84
veterán

kimegyek egy városból aztán edge marad csak, de 4G dejó :D értem én hogy le vannak sz@rva a falusiak, de ez már nagyon gáz szerintem

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#44) Soma01 válasza polonic (#41) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor hogy lesz ez? Lesz egy cella és az egyszerre lesz két szolgáltatóé?

(#45) LordX válasza Soma01 (#44) üzenetére


LordX
veterán

Pontosan.

(#46) polonic válasza Soma01 (#44) üzenetére


polonic
félisten

Amiről fentebb írtál, az a CSFB, circuit switche fallback. És igen, ha a saját szolgáltatójának nincs térereje 2g és 3g-n sem, akkor nem lesz elérhető.

Közös RAN lesz nekik és külön, saját celláik.

(#47) Soma01 válasza LordX (#45) üzenetére


Soma01
veterán

Aha! :R
Nem is tudtam, hogy lehet ilyen is, csak tippeltem. Ezek szerint még a tornyon (vagy az azt vezérlő földön lévő egységen) el lesz szeparálva a két hálózat. Mint mikor a WIFI-nél egy routeren 2 vagy több SSID-vel rendelkező, külön hálózat is van de mindkettő ugyan annak a routernek az erőforrását (proci, sávszél, adó) használja, de minden hálózatnak külön jogosultságai vannak. Ezt így értem.

De mondjuk akkor nem lesz nagy hátárnya ebből egyiknek sem, mert a frekvenciákat is összevonják és hiába lesz egy cellában elvileg több ügyfél, a sávszél is a duplája lesz. 10-10, T-T freki.

(#48) repvez


repvez
addikt

Remélem ezután már lesz térerőm is a telefonon, mert az légvonalban az adótoronytol 6km-re más nincs egy deka sem, hiába irogatják a 4g-t ha fel sem tudnak hivni.Bezzeg kinnt a szántóföld meg az erdő közepén van ütközésig,mert oda kell,de a településeken meg semmi.

(#49) Soma01 válasza repvez (#48) üzenetére


Soma01
veterán

Ettől az együttműködéstől ilyet ne várj. Csak 4G és ott is csak net amin közösködnek.
Olyan szolgáltatóhoz szerződj, akinek van 2 vagy 3G térereje az adott helyen.

(#50) repvez válasza Soma01 (#49) üzenetére


repvez
addikt

Már voltam mindegyiknél,de egyik rosszabb mint a másik..
A telenornak meg még a netje is szar , azon még a google oldala sem jön be a mobilstickkel ott ahol a T-nél mások 4g-vel hasitanak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.