Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

~66k-ért egész jó vétel lehet...

(#2) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Alakul ez. Még egy picit csökken az ára és lehet beruházok egyre. Bár nem bánnám, ha jönnének 4 GB-os darabok némi felárért cserébe.

https://utdetailing.hu/

(#3) Anubris válasza tibcsi0407 (#2) üzenetére


Anubris
őstag

Ebben a tesztben a drágább változatokat nézték meg, már 65.000-ért is van számos custom hűtésű modell.

(#4) shteer válasza Anubris (#3) üzenetére


shteer
titán

már 59-ért is

FullGas: azannyát, tényleg megdrágult :B

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#5) FullGas


FullGas
aktív tag

Kár hogy a sima ref. kártya nem szerepel a tesztben. Kíváncsi lettem volna hogy mennyire vészes a hangja, illetve mennyire melegszik. Jelenleg ugyanis a ref. a legolcsóbb 61-62 ezer forint körül. Mondjuk egy darabig volt 59 ezerért giga itx verziója is :)

[ Szerkesztve ]

(#6) F e Z o


F e Z o
veterán

Az asus 1437MHz-re boostolt, akkor nem annyi a vége a kártyának?

H2O über alles!

(#7) GAI válasza FullGas (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én pont 59-ért vettem a Gigabyte ITX-es verziót, teljesen jó az is, ráadásul idővel építhetek egy ITX gépet :) 2D alatt se áll le a ventije ellentétben ezekkel a duplaventis batárokkal, viszont így sem hallani a hangját. Terhelve kicsit hallani már, de egyáltalán nem vészes úgy sem.

Ennyit még pont hajlandó voltam kifizetni amúgy a 960-ra, 65-70k-ért már nem kellett volna, inkább hozzá tettem volna még egy kicsit egy 970-ért...

[ Szerkesztve ]

(#8) oliba


oliba
őstag

Szegény MSI még egy plecsnit sem kapott? :D Ennyire tré volt? :D

(#9) afterwhite09


afterwhite09
tag

Azért az ASUS kártyánál meg lehetne említeni, hogy kapott backplate-t is, míg a többiek erről még ebben a szegmensben annyira nem hallottak. :R

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed...

(#10) F e Z o válasza afterwhite09 (#9) üzenetére


F e Z o
veterán

Max. design szempontjából fontos egy ekkora kártyánál a backplate.

H2O über alles!

(#11) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

A strix jól mutatna a házamban ... picit olcsóbban persze.

(#12) FullGas válasza GAI (#7) üzenetére


FullGas
aktív tag

Ezzel én is így vagyok. Szerintem 60 ezer környékén jó vételnek számít, 70-et már igencsak sokallok érte. Ezért is furcsállom hogy a sima referenciát nem igen tesztelik sehol. Pedig ugyanezt a méretű hűtőt rá tették a 970-re is. És azért a 960 jóval kevésbé melegszik, így talán nem lehet olyan vészes hang, és melegedés szempontjából sem.

[ Szerkesztve ]

(#13) afterwhite09 válasza F e Z o (#10) üzenetére


afterwhite09
tag

Nos igen, nem is azért mondom, mert 8308Ghz-re lehet húzni tőle a memóriát :)

pl. Pl, egy ablakos háznál ízléses kábel managementtel jól néz ki egy backplates kártya :DD

People had more, than they needed...

(#14) Oliverda válasza oliba (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha az MSI tetszetett kaptott volna, akkor az ASUS-nak ajánlottat kellett volna adnunk, a másik kettőnek pedig különösen ajánlottat, de azért annyira egyik sem volt tökéletes, hogy kiérdemeljék ezt a privilégiumot.:D

Az MSI-ért 65K körüli árat tartanék relálisnak. A jelenlegi összeg szeintem egyértelműen sok a többi versenyző árát és tudását is figyelembe véve. Amúgy maga a kártya nem rossz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) rambazár


rambazár
csendes tag

az asus dobozán 0db szerepel és neki pörög a leggyorsabban a ventije. pedig már hogy megörültem :(

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#16) XuChi


XuChi
addikt

Nagy kár a 128bit miatt. Lehetett volna 256bit mint a gtx760.

(#17) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Palit Super Jetstream, Gainward Phantom GLH, Gigabyte G1, Zotac AMP! ezek a kártyák jobban érdekeltek volna.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#18) Oliverda válasza rambazár (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Üresjáratban tényleg nulla, de terhelve sem sokkal több. :N

hunspirit: Mi már annak is örültünk, hogy ezeket össze tudtuk szedni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) F e Z o válasza XuChi (#16) üzenetére


F e Z o
veterán

Én a GPU-t vártam kicsit combosabbra a 970 és 980 megjelenése után. Számomra a fogyasztást leszámítva csalódás ez a kártya.

H2O über alles!

(#20) XuChi válasza F e Z o (#19) üzenetére


XuChi
addikt

Azt hiszem még marad egy darabig a gtx770 poseidon kártyám :), csak lassan a 2gb vram kevés lesz :((

(#21) Angel1981


Angel1981
veterán

Nálam itt az ASUS a befutó. ;)

(#22) epityesz


epityesz
aktív tag

66k.....szerintem jó választás
-Msi nagyon tetszik(nemtom miért) :F

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#23) DonToni


DonToni
aktív tag

Azt hiszem egy darabig még én sem válok meg a Giga 760-asamtól... :N

-Anti-

(#24) Sinesol válasza XuChi (#16) üzenetére


Sinesol
veterán

A teljesitmény a lényeg nem a semmitmondó számok, FullHdban semmiféle hátrányt nem jelent a 128 bit a külföldi tesztek sokasága alapján. Még a leginkább sávszélességigényes játékok alatt sincs semmi gond, viszont 4giga ram elkelne a modok és a texturapakkok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25) Scholes9 válasza afterwhite09 (#9) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kinézeten kívül semmi értelme. De a kártya meg amúgy is a gépben van.

FullGas: Nem hinném h olyan nagy különbség lenne melegedésben 960 és 970 között.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) TaS1kaaa válasza tibcsi0407 (#2) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Akarod mondani 3,5 GB-os verziók ;]

(#27) davidsone


davidsone
addikt

Ha választanom kéne: ASUS, de a giga jobban megérné :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#28) D1Rect


D1Rect
félisten

55-60K körül egész jó lenne ez, de így még mindig drága kicsit.

(#29) Restless19 válasza TaS1kaaa (#26) üzenetére


Restless19
tag

true story :Y

Mentally sick, I'm meant to be rich But I'm the opposite, I pop the 5th and empty the clip No smile and the fucked up grin Profile with the scuffed up timbs Past the point of no return Blast the joint, ignore the burns Lost contact with reality Psychosis who the fuck wanna battle me!

(#30) Scholes9 válasza D1Rect (#28) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sztem is ennyit érnek.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#31) D1Rect válasza Scholes9 (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Engem a sírógörcs kerülget ettől, hogy nincs értelmes VGA 40-60K között.
Lassan tényleg abban reménykedem, hogy visszaadnak gariból egy 0 perces GTX 660-at és nem kell élesben dilemmázni a 750Ti - 960 között.
Ha a 960 csak 10%-kal lenne olcsóbb, már simán azt vinném.
De így kicsit pont erősebb mint kéne, és kicsit épp drágább. :O

(#32) Scholes9 válasza D1Rect (#31) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Teljesen megértelek.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Asus verziót pont ma vettük meg asszonynak nettó áron 60-ért. Annyit megért szerintem.

(#34) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Nekem is az ASUS a nyerő, az EVGA sem rossz, de valahogy nem bízom a forrásokban...

(#35) Kapszaicin


Kapszaicin
tag

Egy 7970 kb mikortól lesz kevés? hány év után szokták cserélni?

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#36) macman507


macman507
aktív tag

Egyszerű a választás. MSI-t kell venni, valahogy ezek a tesztek furák nekem, MSI jobb a többinél, ha minden igaz, kis tuninggal és még úgyis halkabb és hűvösebb a többinél, az eddig látott tesztek alapján legalábbis.
A fogyasztási adatai a 960-nak igen tetszetősek :)

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#37) Ant@


Ant@
senior tag

Gigabyte és EVGA között vaciláltam, végül az utóbbi lett szigorúan esztétikai szempontok alapján. :) Igaz akkor még csak 2 ezres volt az árkülönbözet, most már inkább a Gigára szavaznék.

(#38) korion válasza Kapszaicin (#35) üzenetére


korion
senior tag

elég egy darabig és SZERINTEM erős is!bár attól függ mire,milyen felbontáson szeretnéd használni!?

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#39) gbors válasza D1Rect (#31) üzenetére


gbors
nagyúr

hát kb. így. bennem egy pillanatra felmerült a gondolat, hogy az 59k-s Giga ITX-be benevezek, de aztán arra jutottam, hogy megvárom a 960Ti-t és a 950-et, utána meg eldöntöm, mi legyen.

az lesz ezzel a 660-nal is, mint a 460-nal volt - nem tudok tőle megszabadulni, mert nincs értelmes alternatíva :DDD

a tesztet köszönjük :R

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40) F e Z o válasza Kapszaicin (#35) üzenetére


F e Z o
veterán

FHD-ban 2015-16-ban elég lesz szerintem, még ha kisebb megszorításokkal is.

(#39) gbors : Ahogy romlik a forint nem is lesz. Nyáron vettem új r9 280-at 53k-ért, most 62k ugyanott, ugyanaz. :W

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#41) ronroli válasza oliba (#8) üzenetére


ronroli
tag

Pedig milyen szép és igényes az MSI nyákja...

(#42) ViZion


ViZion
félisten

Te jó ég! Ilyen öreg lennék, h csak én emlékszem, h ennyiért már felső közép VGA-k voltak? Ennek 50k alatt lenne jó ára. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43) jedis válasza Kapszaicin (#35) üzenetére


jedis
senior tag

Én még nem adnám el a helyedben ! Nézd meg a Dying Light tesztet a Techspot-on ! FullHD-ba tud annyit, mint ez a GTX960-as ! Magasabb felbontásba meg el is lép tőle, nem is kicsit ! :D Van még power az "öreglányba". Nekem is volt, és nem adtam volna el, ha nem jön egy 290-es kihagyhatatlan áron :D

[link]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#44) Kapszaicin válasza jedis (#43) üzenetére


Kapszaicin
tag

Hmm. Köszönöm. Amikor megvettem még a gta5re készültem azóta eltelt pár év.... a gta5 meg mégcsak most fog kijönni. Nem tudom azt szeretném ha maxom fullhdban eldöcögne legalább 40fps-el. de egyre inkább azt látom h minőségi növekedés nélkül egyre kissebb a minimum fps az uj játékokban a csúcs kártyákon. És hát a látvány meg annyival nem jobb mint annó volt..... :F

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#45) Bugfix1984 válasza macman507 (#36) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Semmi alapja nincs annak amit írsz, ezek közül szerintem az a legrosszabb választás. :R

(#46) Neovenator válasza Oliverda (#14) üzenetére


Neovenator
senior tag

Miért az szerepel a cikkben, hogy a másik három kártyával ellentétben az MSi szerényebb, 5 fázisú tápellátást kapott, amikor az ASUS kártyán is csak ennyi van? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#47) Mans20 válasza D1Rect (#31) üzenetére


Mans20
addikt

Tavaszra biztos jön már a 950/Ti.

[ Szerkesztve ]

(#48) Peat;) válasza ViZion (#42) üzenetére


Peat;)
veterán

Csak tipp, de a kb 30%-os dollárral szembeni árfolyamgyengülés az áfaemelés és az átlagembernek a bérének a stagnálása lehet hozzájárult a dologhoz :). Ezekből az árakból vonj le nyugodtan 30%-ot ha a múlt viszonyait nézed, akkor a giga épphogy 50 fölött lenne, egy palit, gainward meg már alatta.

Én az új AMD kártyáknál is ezért vagyok szkeptikus, hiába lesz jó áruk elviekben, az nekünk nem annyira jó, lsd 285-ös vga, rosszabb vétel mint a 960-as.

660-as vga-m van, még egy generációt/félgenerációt marad szerintem, a régiek után az új konzolok is visszafogják(legalábbis egyelőre) a grafika meredek fejlődését. GTA-nak is 660-as az ajánlott vga, erre kíváncsi leszek. :)

(#49) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezek a kártyá mind pozícionálásukat mind árukat tekintve a vicc kategóriát erősítik és szerény véleményem szerint ezen árak mellett csak rétegigények (kis csöndes ITX gépbe keveset fogyasztó kártya) kiszolgálására alkalmasak.

Relatív teljesítményben ár/teljesítményben abszolút módon nem méltó utódja a GTX660-nak, nehezen tudom elképzelni, hogy valaki a kettővel ezelőtti középkategóriáról erre váltson, csak megjelenési időben van szakadék, teljesítményben pedig csak szerény előrelépés van. (Kb 3 év telt el a 660-óta, és csak ekkorát sikerült lépni?)

Az pedig külön vicces, hogy a 270X -nél nem tud konzisztensen gyorsabb lenni. :U

Egy szó mint száz, jelenleg a legújabb NV szériát tekintve hiányzik a középkategória, felső és alsó közép katban vannak jó vételek (970-750Ti), de a középkategória pont azt nem hozza, amiről régebben szólt:
jó teljesítményt és teljesítmény/ár mutatót. Én előbb vennék tervezési hibás 970-et mint ezeket a vackokat, ha pedig nincs rá pénz, akkor valamit használtan.

Másrészt meg aki azt hiszi, hogy ez a következő két évben bírni fogja a FHD-t max beállításokon az nagyon el van tévelyedve.

Szvsz 960-helyett ezt inkább 950-nek vagy max 950Ti-nek kellett volna nevezni és eleve 55E forintos áron bevezetni (aztán azt még mozdítani lefelé) akkor valóban népkártya lenne.

960-as számozással meg azt kellett volna kihozni, ami majd várhatóan 960Ti néven jön...

J.

[ Szerkesztve ]

(#50) juve600


juve600
nagyúr

Giga g1-et nem tesztelték pedig talán az a legjobb verzió

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.