Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Ok is emberek, ahogy te is. Ok is kovetnek el hibakat, ahogy te is, ilyen egyszeru.

(#2) greenity válasza Lauda (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt meg is értem, le is írtam, de átmegy legalább 2 emberen az ilyen és egyik sem veszi észre? Ha anyám nincs eszénél reggel, akár kómában is lehetne.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Lauda válasza greenity (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Ki az a ket ember akin atmegy?

(#4) Met


Met
nagyúr

Ilyen a magyar egészségügy :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5) Lord Myn válasza Lauda (#1) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Aha, akkor is ezt mondanád, ha te szüleidről lenne szó? Vannak szakmák, ahol egyszerűen nem lehet hibázni és nem lehet annyival elintézni, hogy ők is emberek. Egyébként, meg valahogy egyre több, a korházakban az ilyen "hibázás", de monjuk érhető is, a jobb szakemberek már másik országban vannak, a sz*r (tisztelet a kivételnek, mert 1-2 azért van) meg itt maradt...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#6) greenity válasza Lauda (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Az orvos aki kiírja,a főnővér aki kigyógyszereli, és ha már itt tartunk az ápoló aki beadja. Mind látja a lázlapon, hogy mire allergiás.

Továbbá, majd akkor mond, hogy nem jogos hogy kiakadok, amikor a te rokonaidról van szó.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) mickemoto válasza Lord Myn (#5) üzenetére


mickemoto
őstag

Szakember? :W Olyan nagy elvárás hogy tudjon olvasni az ember? Ezek szerint igen.

(#8) Lauda válasza Lord Myn (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Lord Myn

Ja jo, majd ha feltalaltak a hibatlan embert, akkor folytassuk az egeszsegugyet, addig minden korhazat es rendelot zarjunk be. Gondold at amit irtal.

a jobb szakemberek már másik országban vannak,

Epp a jo szakemberek vannak itthon, azoknak mar van rendes fizetese, maganrendelese, az ujakbol lehet sok kimegy, de azok menjenek csak. A magyar orvosok a szakma elvonalaba tartoznak.

greenity Konkret eset ismerete nelkul nem tudom mi tortent. Ha este fekudt be ott mar orvos nem nagyon irt ki neki semmit. Azt se irtad mire kapta volna a gyogyszert. Lehet csak az esti apolo nezte el.

[ Szerkesztve ]

(#9) greenity válasza Lauda (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Elfertőződött a seb a karján. Arra kapott antibiotikumot, konkrétan augmentint kapott volna első körben. Ő meg ráírta felvételkor a papírjára hogy ő arra allergiás, és fel is került a lázlapokra. És az orvos vette fel a szeptikus osztályra. Reggel 8-ig se lázat nem mértek nála se vérnyomást, csak a gyógyszert akarták beadni. És amikor anya nem kérte, akkor egyrészt közölték, hogy akkor az orvos félrenézte, másrészt besértődtek, hogy nem engedte beadni azt, amire allergiás.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Lauda válasza greenity (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor az orvos volt a figyelmetlen.

(#11) greenity válasza Lauda (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, ő, de nehogy már ha látom a lázlapon, hogy ezt nem kaphatja, csak kinyitom a számat, ha már emberéletek múlnak rajta.

Nemrég voltam 3 hétig kórházban, az osztályos nővérek mindig mindent megcsináltak... egyszer hibáztam, amikor tanulónővérhez mentem oda, elküldött, hogy várjak és majd kapom a gyógyszert, amikor egy óra múlva szóltam másnak rögtön megkaptam...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) Lord Myn válasza Lauda (#8) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A magyar orvosok a szakma elvonalaba tartoznak. Ebben egyet is értünk, abban viszont nem, hogy (csak) az újak mennek ki külföldre. Sajnos, több orvosról is tudok, aki 40-50 felett hagyta el az országot és dolgozik kint.

Egyébként nem azt mondtam, hogy legyenek hibátlanok ezek az emberek, de az olyan szakmában, ahol emberek életekkel "játszanak", arra kell törekedni! (pl. a mesterlövész gyakorlati vizsgán, ami hosszú és elég bonyolult, csak azt engedik át aki 100%-ra teljesít, 1 hibapont sincs megengedve, vicces is lenne ott is azt mondani, hogy emberek, hibázhatnak, pedig szerintem az orvosokat/ápolókat is legalább ilyen szigorúan kellene venni).

Egyébként meg amit Greenity is, én is kérdeztem, akkor is ezt mondanád, ha te szüleidről (rokonodról, párodról) lenne szó? Mert ügyesen ignoráltad a kérdést, persze ha érzemileg nem tudsz kötődni senkihez, akkor nem kell válaszolni.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13) Lauda válasza greenity (#11) üzenetére


Lauda
félisten

A noverek szerrintem nem nezegetik a lazlapodat, csak amit kiir a betegnek az orvos, azt kigyogyszereli es kesz. A gyori idegsebeszeten pl az agyak vegen log most is a lazlap, a gyogyszer lista meg a novereknel van. Budakeszin a novereknel voltak a lazlapok, viszont abban csak a modositasokat vezette be az orvos, nem fogja azt senki egyeztetni, hogy most ki mire allergias es mit irt ki neki az orvos. Ez a doki felelossege ugy gondolom.

Lord Myn

hogy (csak) az újak mennek ki külföldre. Sajnos, több orvosról is tudok, aki 40-50 felett hagyta el az országot és dolgozik kint.

Ezzel en is egyet ertek teljesen, talan az a pontosabb megfogalmazas, hogy a kivandorlo orvosok nagyobb resze az ujakbol kerul ki. A regota es jol praktizalo orvosoknak nincs oka kimenni, jo dolguk van itthon is. Legtobbje mar foorvos, osztalyvezeto, jo fizetessel, "halapenzekkel", maganrendelessel, magan korhazakban valo rendelesekkel, presztizzsel. Amelyik orvos 40-50 eves korara nem tudott maganak valami jot itthon kiepiteni, szerintem ott mas gondok is vannak.

Egyébként nem azt mondtam, hogy legyenek hibátlanok ezek az emberek, de az olyan szakmában, ahol emberek életekkel "játszanak", arra kell törekedni!

Ez igy rendben van, en is ezt vallom. Biztosan torekednek is a lehetosegeikhez merten. Az a mesterlovesz is hibazik neha, akik 10% teljesitett valamikor. :)

Egyébként meg amit Greenity is, én is kérdeztem, akkor is ezt mondanád, ha te szüleidről (rokonodról, párodról) lenne szó?

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#14) greenity válasza Lauda (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem tudom, a pécsi immunológián nem ez volt a rendszer. Minden egyes papíromon rajta volt, hogy allergiás vagyok a Summetrolinra, bármilyen új kezeléses papírom volt, ami nem vizsgálatkérő lap, rajta volt, szép nagy piros betűkkel, és a nővérekkel is mindig meg lehetett beszélni, hogy mit kapok és miért, mert néha úgy vizitelt az orvos, hogy én vizsgálaton voltam, és akkor ők elmondták. Pedig ott is voltak cifra dolgok.

Az rendben van, hogy az orvos felelőssége, de a nővér is látja ha gáz van és képes lehet kinyitni a száját.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) Lauda válasza greenity (#14) üzenetére


Lauda
félisten

A budakeszin levo OORI korhazban a beteg agya mellett/felett volt egy ilyen kituzos micsoda es oda fel volt irva a neved melle, ha az ember allergias volt valamire, aki nem annak pedig cave.

[ Szerkesztve ]

(#16) greenity válasza Lauda (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

Nálam a Cave: summetrolin mert ez jelenti azt h allergiás rá, akinek csak az hogy Cave, az azt jelenti hogy nincs mit mellé írni, nem allergiás semmire.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) Mr.Csizmás válasza Lauda (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezért kár volt hozzászólnod :U

az orvosok általában reflexből írják azokat a cuccokat, amikért kapnak jattot a gyógyszergyárak ügynökeitől, pl. sima megfázásra is felír 4k-ba kerülő antibiotikumot :W asztmás+allergiás ismerősömnek volt már nem egyszer, hogy olyanokat írt fel, amik egymást ütötték, plusz még az egyikre allergiás is...és ilyenekre nem tudnak figyelni :o (amit kb. 10 perc guglizással lecsekkoltam a gyógyszernyilvántartóban)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) Lauda válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#19) Mr.Csizmás válasza Lauda (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dikk utállak

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) sutykuru válasza Lauda (#1) üzenetére


sutykuru
tag

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#21) Luck Dragon

Ez igen csak kellemetlen ügy, ennek nem szabadot volna megtörténnie, de mivel ahogy az előttem lévők is írták ők is emberek. És igen tévedhetnek, de ez pont az a szakterület ahol nem szabadna. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) ncc1701 válasza Lauda (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszonynak egy ilyen emberi hibából lett egy 30%-os látótér kiesése, műtét után így ébredt. Elhalt az agyának egy része. Ami igazából nála teljesen figyelmetlenségből, és leszaromságból következett be. Én azt mondom, aki teheti, az magán úton intézzen mindent, fizetősen.

Anno dédapám lelőtte azt a kutyát, amelyik a szűk családtagot megharapta.

(#23) greenity


greenity
aktív tag

Anya már otthon van, begipszelték a karját, hogy ne tudja mozgatni és kapott antibiotikumot tablettában, biztonság kedvéért megkérdezte a háziorvost, hogy szedheti-e, azt mondta igen. Vasárnap megy kötözésre, meglátjuk mi lesz.

ncc1701 Lelőni semmiképpen nem fogjuk, egyelőre újabb megfigyelés alatt van, egy hete volt az eset, azóta normális, tudja hogy rosszat csinált, húzza a seggét. Meglátjuk mi lesz.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) Lauda válasza ncc1701 (#22) üzenetére


Lauda
félisten

A magan orvos is ember. Olvass bele a gerinces topikba, megmutottek a sracot telkibe 600-ert es nem sikerult. Lehet rossz napja volt az orvosnak, vagy maga a betegseg volt olyan, hogy ezt lehetett kihozni belole max, sosem tudod meg.

A kutya lelovese mondjuk a legkonnyebb. Oljuk meg aki nem tehet rola. :R

[ Szerkesztve ]

(#25) ncc1701 válasza Lauda (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Aha. Az a kutya, amelyik megharapja a gazdáját, az kb azt érdemli. Öreg is tudta, kemény ember volt, nem cicózott sokat. Egyszer megharapja az asszonyt, nem rizikózott az unokák miatt, pláne nála nem ilyen kis 2 kilós öleb volt, ami köretnek sem lenne jó, hanem vmi dög nagy kuvasz. Még aznap este meglőtte.

(#26) ncc1701 válasza Lauda (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Emberi tévedéseket nagyon szépen ki lehet küszöbölni azzal, ha mondjuk egy valamit 2-3 ember is átnéz. Ja, h drágább? Kérem szépen, lehetne emelni a tb-t, meg esetleg nem ellopni, stadionokra költeni kéne az adót. Bocs, ha demagóg vagyok. Pláne ennek a focinak, kb minden visszaminősíteném őket amatőrnek, oszt focizzanak, ha van kedvük, munka után.

(#27) Realradical válasza Lauda (#8) üzenetére


Realradical
őstag

Epp a jo szakemberek vannak itthon, azoknak mar van rendes fizetese, maganrendelese, az ujakbol lehet sok kimegy, de azok menjenek csak.
Röhög a vakbelem. Több sebből vérzik a kijelentés:
1. A fizetés mértéke nem egyenlő a szakértelemmel
2. Mivel nem versenyszféráról beszélünk ezért annak magas a fizuja aki rég dolgozik. A mérleg erősen elbillen a befásult érdektelen, újítani képtelen és nem is akaró orvosok felé.
3. A régi "nagy öregek" között vajon hánynak van vörös diplomája és politikából kiadott főorvosi titulusa...
4. Az akinek magánrendelése és állami praxisa is van, az esetek többségében nem úgy végzi a dolgát az állami rendelésen, mint a magánon, vagy megmondja kerek perec, hogy itt ezt nem, de gyere a magánra és fizessé' akkor majd túléled a bajod.. A mutyifaktorról, egyszerre két helyen ellátott betegekről ne is beszéljünk.
5. A fiatalok meg csak menjenek ki persze. Ez az a hozzáállás ami itt maradt jó régről.:U

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#28) Lauda válasza ncc1701 (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Nem volt megnevelve a kutya, nem volt falkavezer senki a csaladban, tobb dolog is lehet, ami ezt okozza. Egyertelmu emberi hibara vezetheto vissza az ilyen tamadas. Persze konnyebb az allatot hibaztatni es leloni. Ha egyebkent nem volt beteg a kutya, ami szellemileg is korlatolta volna a dontesekben, akkor a gazda volt a hibas a tortentekert.

ncc1701Emberi tévedéseket nagyon szépen ki lehet küszöbölni azzal, ha mondjuk egy valamit 2-3 ember is átnéz.

Ez igy van, gondolom van erre eleg ember. Arrol nem az orvos es az apolo tehet, hogy kevesen vannak, ezert irtam korabban, hogy ami toluk telik, azt valoszinu megteszik, tobbet ok sem tehetnek. Ha a tb-t emelik akkor meg hoborognek egy csomoan, hogy mar mennyit befizettek es meg nem is voltak betegek, miert kellene megtobbet fizetni. Sajnos ez az altalanos felfogas.

Realradical

1. A fizetés mértéke nem egyenlő a szakértelemmel

Ez igy igaz! A kettonk allitasa nem zarja ki egymast. Nyilvan sok "rossz szakember" is praktizal regota magas jovedelemmel.

2. Mivel nem versenyszféráról beszélünk ezért annak magas a fizuja aki rég dolgozik. A mérleg erősen elbillen a befásult érdektelen, újítani képtelen és nem is akaró orvosok felé.

Ezzel is egyet ertek. Ezert irtam, hogy aki regota praktizal, annak mar alapbol magas a jovedelme.

3. A régi "nagy öregek" között vajon hánynak van vörös diplomája és politikából kiadott főorvosi titulusa...

Fogalmam sincs.

4. Az akinek magánrendelése és állami praxisa is van, az esetek többségében nem úgy végzi a dolgát az állami rendelésen, mint a magánon, vagy megmondja kerek perec, hogy itt ezt nem, de gyere a magánra és fizessé' akkor majd túléled a bajod.. A mutyifaktorról, egyszerre két helyen ellátott betegekről ne is beszéljünk.

Talalkoztam mindket esettel sajnos. Alapjaban veve amit eddig szerettem volna, el tudtam intezni tb rendelesen is, pedig voltak komoly ugyek, sok mulik a betegen is, hogy mennyire ramenos.

5. A fiatalok meg csak menjenek ki persze. Ez az a hozzáállás ami itt maradt jó régről.:U

Miert maradna itt, ha kint szebb/jobb jovo varja esetleg?

(#29) sutykuru válasza greenity (#23) üzenetére


sutykuru
tag

"Lelőni semmiképpen nem fogjuk, egyelőre újabb megfigyelés alatt van, egy hete volt az eset, azóta normális, tudja hogy rosszat csinált, húzza a seggét. Meglátjuk mi lesz."

Szegény doki biztos fáradt volt, ja most nem is róla van szó.

(#31) mickemoto


mickemoto
őstag

Kóórház az árok szélén. :)

(#32) greenity válasza moorland (#30) üzenetére


greenity
aktív tag

Egy szemtől kiütései lettek. Most ha ezt vénásan kapja valószínűleg nagyobb baj lett volna belőle.
A zárójelentésén nincs rajta, hogy amoxicillinre és augmentinre allergiás. Valahogy elsikkadt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#33) Geri Bátyó válasza Lauda (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azért ez nem ilyen egyszerű. Valóban mindenki követhet el hibát, de hogyha én a térképről lehagyok egy rajzi elemet, nem lesz belőle katasztrófa. A Földhivatal visszaadja javításra és kész. Nem fog belehalni senki.
Az viszont, hogy nem vesznek figyelembe egy gyógyszerallergiát, már nem ez a kategória. Olyan, mintha én egy másik településen végezném el az adott munkát és nem ott, ahol kell.
Ez olyan, mintha egy autószerelő törött féltengelynél olajat cserélne és azt mondaná, hogy "mosmá jó lesz, viheti" !
Ez már az a kategória, amikor valaki tökéletesen lesz@rja, amit csinál. Viszont jelen esetben a "károsult" ebbe bele is halhatott volna!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) Geri Bátyó válasza moorland (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tudom, hogy sz@r sz élet, de ettől még nem kell lesz@rni a munkánkat. Én 6 évvel ezelőtt kaptam 160K-t kézhez, heti 5 nap, napi 8 óra munkáért. Most heti 6 nap, napi 10-12 óra munkáért kapok (ebben a hónapban) 170K-t. A normál munkám mellett nekem kell ellenőrizni a többiek munkáját is. Hogyha sokat, vagy nagyot hibázok, kivágják a céget a projektből és akkor mehetek legelni.
A vacak feltételek ellenére, szeretem amit csinálok. Odafigyelek és a legjobb tudásom szerint végzem a munkámat. Hogyha ilyen szintű szakmai inkompetenciát mutatnék, már rég kivágtak volna a francba. Az én munkámtól viszont nem függenek emberi életek.
Az a baj, hogy sok orvos még egy sima vágott sebet is csak akkor varr össze, ha fizetsz neki zsebbe 15-20K-t. És összevarr naponta 10 sebet (minimum). Ha viszont nem fizetsz, akkor ott fogsz elvérezni a kórház folyosóján!

A nővérek más tészta. Ott is van aljanép, de jobbára nem ők a gyenge láncszem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#36) Lauda válasza Geri Bátyó (#33) üzenetére


Lauda
félisten

A masodik mondatodban leirtad miert egyszeru. :) Igen, valoban kovethet el hibat. Es el is koveti, mint mindenki mas, akit felsoroltal. Attol, hogy valaki az egeszsegugyben dolgozik, meg nem lesz mas ember, mint egy komuves, vagy egy autoszerelo. Nincs olyan ember a foldon es soha nem is lesz, aki nem kovet el hibakat es nem hoz rossz donteseket.

(#38) Geri Bátyó válasza Lauda (#36) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem! A második mondatomban azt írtam, hogy apróbb hibákat bátki véthet!
Az alapvető dolgok figyelmen kívül hagyása viszont megfelel a szakmai elégtelenségnek! Egy gyógyszerallergia figyelmen kívül hagyása pedig már nem apróság. :(

(#37) moorland: Van különbség az emberi idiótizmus és a szakmai kompetencia között. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) Lauda válasza Geri Bátyó (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Nem ezt irtad.

(#41) Geri Bátyó válasza Lauda (#39) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Valóban mindenki követhet el hibát, de hogyha én a térképről lehagyok egy rajzi elemet, nem lesz belőle katasztrófa."
Ez volt a 2. mondat.

Egy kapcsolójel, vagy a környezetben egy helyrajzi szám, nem a világ vége.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#42) Geri Bátyó válasza moorland (#40) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tegyük helyre a dolgokat.
24 éve járok folyamatosan orvoshoz, egy olyan betegség miatt, ami nem gyógyítható, mivel genetikai eredetű. Ez alatt az idő alatt, az orvosok többsége magasról tett arra, hogy mi is ez a betegség és mik a következményei. A tüneteket sem próbálták kezelni, pedig a hétköznapokban az sokat segített volna.

Azt feltételezni, hogy a google alapján írok bármit, finoman szólva is sértő. Azt sem tartom kizártnak, hogy régebb óta járok mindenféle orvosokhoz, mint hogy te megszülettél volna!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#43) Lauda válasza Geri Bátyó (#41) üzenetére


Lauda
félisten

Valóban mindenki követhet el hibát

A masodik mondatodban leirtad miert egyszeru.

Nem! A második mondatomban azt írtam, hogy apróbb hibákat bátki véthet!

Nem ezt irtad.

Ez volt a 2. mondat.

??

Tenyleg azon vitazunk ki mit irt? Hihetetlen. A lenyeg az elso reszben volt, utana csak azt soroltad, hogy ki milyen hibakat kovethet el. Igen, a nover elnezi a gyogyszert, te meg hibazol a terkepen, az autoszerelo nem huzza meg a csavart, a hirados bakizik a hirekben stb stb. A kovetkezmenyek nyilvan masok lehetnek. Ha az allatorvos hibazik, meghal egy kutya, ha az agysebesz, meghal egy ember. Ezt fel kell vallalni.

(#44) Geri Bátyó válasza Lauda (#43) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Itt nem az volt a lényeg, hogy emberek vagyunk. Itt az volt a lényeg, hogy a hiba azért következett be, mert az adott ember telibe leszarta a munkáját! Egy orvos ezt egész egyszerűen nem teheti meg!

Pont neked kell magyaráznom, hogy mekkora kalap szar a magyar egészségügy és az orvosok többségének a hozzáállása?

Szerk: Amikor egy agysebész 24 óra után elszúr egy műtétet, az komoly hiba, de mégsem hibáztatom. Szarok a feltételek, de amikor le van írva egy mindenki által elérhető papírra, hogy allergiás az adott gyógyszerre, akkor ne a betegnek kelljen azt mondani, hogy ezt nem veszem be, mert beledöglök!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#45) Lauda válasza Geri Bátyó (#44) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem tudjuk, hogy figyelmetlenseg/tulterheltseg stb, vagy nem torodomseg miatt kovetkezett be a hiba. ;) Utobbit en is elitelem, elobbi meg emberi tulajdonsag. ;)

(#46) Geri Bátyó válasza Lauda (#45) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tőlem a háziorvos is megkérdezi, hogy allergiás vagyok-e valami gyógyszerre, pedig benne vagyok a rendszerben. Hogyha egy kórházban ezt ennyire benézik, az nemtörődömség! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#47) peter9228 válasza Lauda (#13) üzenetére


peter9228
aktív tag

akkor is ezt mondanád, ha te szüleidről (rokonodról, párodról) lenne szó?
Igen.

Állatorvosnál nincs is nővér. ;]

(#48) Lauda válasza peter9228 (#47) üzenetére


Lauda
félisten

;] :P

Geri Bátyó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.