Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Drakulálok, nagyon hasznos cikk.

Feltehetőleg ha én is eljutok a lakás gondolatáig / akkor gerinckímélési okokból szintén magasabb lesz a mosogató :D /

Na meg ez a LED-es megoldás fog visszaköszönni több helyen, én a büdösborítású verziót használtam fel egy fagyizó készítésénél, ami dekorációs célokat szolgál, de még egy fél szalag kelleni fog hozzá.

A fotó kicsit csalóka, de tényleg nagyon erős, én 5métert használtam fel, és eszméletlen jól néz ki, na meg olcsó megoldás volt, és tartósnak néz ki egyelőre

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Miért hideg fehér LED-re esett a választásod?
Lakásba sokkal jobbak a meleg fehér színek. :K

⭐ Stella

(#3) Tom5


Tom5
addikt

Tetszik, honnan rendelted a ledsort és milyen táppal pontosan? (linket kérhetnék?) :B

(#4) Daert


Daert
őstag

Nagyon jó lett. :R
Nekem is a hideg fehér jön be,a sárga meleg fehéret olyan természetellenesnek találom.
Én a Fürdőszoba/zuhanyfülke megvilágításán gondolkozom,persze led szalaggal de a mikéntje még nem kristályosodott ki pontosan.Bár én oda az 5050SMD-t választom majd.

[ Szerkesztve ]

(#5) Daert válasza Tom5 (#3) üzenetére


Daert
őstag

Ez sem egetverően drága.
Vagy ez
A táp ami sokat dob az áron.

(#6) radi8tor válasza Tom5 (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én itt vettem: [link] (120 LED/méterest)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7) Tom5


Tom5
addikt

Köszi srácok! :R

Ehhez még egy kapcsolót be kell mókolni?

[ Szerkesztve ]

(#8) hodostamas válasza Daert (#5) üzenetére


hodostamas
addikt

Nem drága? :)
Pedig csak egy csöppet.: [link]
Ehhez még táp mondjuk 5-8$-ért, és máris -3e huf. + ugye ezen 2x annyi a led és még vízálló is.

(#9) radi8tor válasza Tom5 (#7) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen csak annyi kell hozzá (230V-os ágát kell megszakítani).
De egy 30 LED/méteres cuccért kicsit sokallom azt az árat.

⭐ Stella

(#10) xedos


xedos
addikt

Én itt a fórumon vettem táppal együtt 5000Ft-ért.
Elsőre a folyósóra került egy 5m szalag. Nagyon jó egyenletes fénye van - kb 20w-ot vesz fel.
Jobb fénye van, mint a 2x15w-os kompakt fénycsőnek!
Azután következett a fürdőszoba - oda 7m vízálló került.
Végül a konyhapultnál körbe még 3-4méter...
Nagyon-nagyon bejön:-)
Egyenletes nem pontszerű fényforrás.
Nálam járt ismerősők közül már hárman vásároltak :-)

(#11) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én a tv-m mögé raktam egy ledszalagot, amolyan hangulatvilágítás képpen! Tényleg nagyon olcsó volt, netről rendeltem, és eddig egész jól bírja. Igaz egy led már kiégett rajta, de igazából semmi jelentősége. Abszolút nem befolyásolja a fényét. Nagyon soknak kell még kiégnie, hogy feltűnő legyen!

Kép

Szerk: Én tápnak egy régi, konnektorba dugható 12 voltos táp-ot használtam, elvágtam a vezetékét, és hozzáforrasztottam a ledszalaghoz! Tökéletesen működik, és nem került semmibe, csak egy kis utánakérdezésbe (Egyik haveromnak volt otthon elfekvőben egy ilyen tápja).

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#12) Tutu7030 válasza Daert (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

Szintén 5050smd(melegfehér spot )van nálunk is, és sokszor tanácstalan voltam, hogy most a piros vagy a bordó pólót sikerült e kivennem a szekrényből. :D Jók ezek a ledek, csak a színvisszaadás nem az erősségük.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13) Tecsa válasza Tutu7030 (#12) üzenetére


Tecsa
aktív tag

A ledeknek, mivel lényegében diódák nem a rajtuk eső feszültséggel, hanem a rajtuk keresztül folyó áram erősséggel illik a fényerejét szabályozni. Ehhez ebay-en fillérekért lehet megkapni a megfelelő eszközt[/Link] legfeljebbnem használod a távirányítót.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#14) Tutu7030 válasza Tecsa (#13) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem a fényerővel van/volt bajom, hanem a színhőmérséklettel.:) Én nem dimmelhető spotot vettem (nincs is szükségem rá, mert azért kapcsolom fel, hogy világos legyen, nem azért, hogy sötét).:DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#15) Tecsa válasza Tutu7030 (#14) üzenetére


Tecsa
aktív tag

A cikk írójának szerettem volna címezni csak félre nyomtam :))

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#16) Ygg


Ygg
senior tag

Ez jó, tetszik!
Lehet, én is meglépem a konyhában.

(#17) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Ez szinten 5m 60db led/m es vizallo es fele annyiba kerul mint az eddig linkeltek bocs nem figyeltem h licit..de mas oldalakon sztm olcsobban is talalni.. tinydeal vagy dx..
mutereknal en is ilyet tettem fel a konyhapult vilagitashoz.. sot nekem a gepnel is ilyen vilagitas van igaz ez dimmelhetore csinaltam.. (kupit nem kell nezni epp pakolas van.. :D )

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#18) zoli03


zoli03
őstag

"áramot alig fogyaszt"

"nagyon energia-hatékony: sem a táp, sem a LED-ek nem melegszenek"

Azért annyira nem energia hatékony: 1 méteres szalagon az 5050 SM LED tud mondjuk 800-900 lument (a legtöbb helyen ennyit írnak rá) 14,4W-ból. Ez 55,5-62,5 Lm/W. Egy 23W-os Philips Tornado kompakt fénycső 65 Lm/W-ot tud. Vagyis magasabb a hatásfoka, mint a LED szalagnak. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a LED-nél még a tápegységnek is van hatásfoka.
Ne értse félre senki, szerintem se rosszak a LED szalagok, nagyon sok helyre praktikusak, de az nem igaz, hogy alig fogyasztanak, meg magas a hatásfokuk.

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Aki tudja az RGB-s hol a legolcsóbb ossza meg velem :D lehet PH is :C :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) hodostamas válasza Graphics (#19) üzenetére


hodostamas
addikt

pl.: [link]
vagy innen gyorsabban megjön, meg biztosabb is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics válasza hodostamas (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szétnézek mindenképp, alakul egy project, és ilyennel lakberendezünk majd :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) lapa válasza zoli03 (#18) üzenetére


lapa
veterán

tekintsünk el az apróságtól, hogy kompakt fénycsőnél semmit nem látsz, mikor betoppansz a szobába, manapság már vannak 100lm / w melegfehér ledek, egyre olcsóbban. hidegfehér eddig is volt 90-100 lm / w.

más: a másik topikban szó volt róla, hogy a hidegfehérek leolvasztják az ember agyát, a spektrumuk ránézésre tényleg nem olyan jó.

viszont a melegfehér (az 5050 smd is) spektruma nagyon szépen meg van már csinálva, én még sose vettem ki más színt miatta. szóval ott vagy a fényerő a rossz, vagy a műszer. hozzáteszem, egy, a cikkben lévőhöz hasonló felületet világítok be 4 x 16 x 5050 smd-vel, nagyjából 12w, és még sose volt bajom a panírral. szerintem ezek inkább fényerő-függők.

óvatosan, az rgb az diszkó, rendes világításra nem való.

[ Szerkesztve ]

(#23) Graphics válasza lapa (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó is az RGB-s pont olyasmi célra kell :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Jarod1


Jarod1
addikt

szép, az öntapadó fele erős nem válik fel?

(#25) zoli03 válasza lapa (#22) üzenetére


zoli03
őstag

Én nem írtam sehol, hogy nincsenek jobb hatásfokú LED-ek. Csak a szalagról beszéltem. Akkor attól se tekintsük el, hogy az ilyen hatásfokú power LED-eket hűteni kell, ha nagyobb fényerőt akar az ember, ráadásul a vetítési képük is egészen más.
Ha felkapcsolom a kompakt fénycsövet, kb 1 másodpercen belül világít, és egy normális elég hamar bemelegszik.
Szóval én úgy gondolom, ha valaki jobb hatásfokú világítást akar, akkor ledszalagra nemigen éri meg váltani, hacsak nem jobban alkalmazható az adott helyen, pl konyhapult. A power LED már egészen más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#26) Graphics válasza zoli03 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én ilyesmi ledszalaggal tervezem megoldani a majdani lakásomban a világítást, leginkább takarékossági szempontoktól vezérelve, specifikus helyekre, ahogy írtad.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) lapa válasza zoli03 (#25) üzenetére


lapa
veterán

jogos, 5050-ről írtál.

(#28) Male válasza lapa (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Ha már összegyűltek itt páran, és előkerült a hatásfok: Az ilyen szalag rendszerűekből mi az ajánlott akkor, ha a hatásfok is fontos? (lehetőleg melegfehér)

(#29) lapa válasza Male (#28) üzenetére


lapa
veterán

én azt mondom, hogy ami fontos, az a fényerő. azon belül 5050-es a kváziszabvány, szalagban olyan messze rakják őket, hogy ne legyen gond. olcsón ez a ~60 lm / w lesz az eredmény, az ennél több (azaz nem 5050-es, hanem újabb cree meg ilyesmi) az feláras lesz.

alapvetően az van, hogy minél kisebb áramot kap, annál hatásosabb, azaz "alulfeszelve" (aluláramozva) jobb hatásfokot kapsz, csak drágább.

[ Szerkesztve ]

(#31) simonzé válasza radi8tor (#2) üzenetére


simonzé
addikt

Köszönöm a visszajelzéseket, sorban válaszolok:
(#2) radi8tor1 - Azért a hidegfehér színűt választottam, mert a melegfehér nagyon torzítja a színeket. Ez meg még modernebb is, és nem szembántó az árnyalata.

(#3) Tom5 - Az Ebayről rendeltem, a szalag pontos neve szerepel a cikkben, a táp pedig "universal laptop charger 90w" - 9-10 USD-ért.

(#5) Daert - nekem az egész projekt nem került 7000-be úgy, hogy LED szalagból bő kétszer annyit vettem mint amennyi kellett. :)

(#24) Jarod1 - erős a ragasztója, nem mócsingol, ha leszeded, lejön, de nagyon ragaszkodó típus. :) Szerencsére még a recés felszínű bútorlapba is erősen kapaszkodik.

(#25) zoli03 - Nem igazán értelek. Ha hűteni kell egy power LED-et, akkor nem igazán jó a hatásfoka, mert az áram egy részét fűtésre használja. A szalag viszont nem. Tartom az álláspontomat: Jó a LED szalag hatásfoka, sokkal jobb mint a neoncsőé/kompakt fénycsőé.

(#30) Balu12 - szívesen! :)

I don't fit in. I fit out.

(#32) Male válasza lapa (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Szóval azzal javítható a hatásfok? ...és akkor nem éri meg jobbat keresni, mert annyival drágább, hogy a hatásfoka nem ellensúlyozza?

(#33) zoli03 válasza simonzé (#31) üzenetére


zoli03
őstag

A hatásfokhoz nem sok köze van annak, hogy hűteni kell-e valamit. Ha a power LED-et is akkora árammal hajtanád, mint az SMD 5050-et, azt se kéne hűteni (ha jól tudom, egy SMD 5050 60mA-t vesz csak fel, még szép, hogy nem melegszik). Írtam korábban, hogy mekkora a hatásfoka egy normális kompakt fénycsőnek. Nagyobb, mint a ledszalagnak. Ez nem álláspont kérdése, hanem egy egyszerű tény. Ha csak a fénycsövet nézem és az előtét hatásfokát nem számolom, akkor a fénycsőnek lényegesen jobba a hatásfoka, mint a ledszalagé.

[ Szerkesztve ]

(#34) Tecsa válasza zoli03 (#33) üzenetére


Tecsa
aktív tag

"A hatásfokhoz nem sok köze van annak, hogy hűteni kell-e valamit."

Azért akad köze, mert pl fényt szeretnél, de hő lesz belőle, akkor az nem jó hatásfokot jelent. Ha nem kéne hűteni azt jelentené, hogy a teljesítmény egészében fény lesz. Ilyen persze csak a mesében van.

"Ha a power LED-et is akkora árammal hajtanád, mint az SMD 5050-et, azt se kéne hűteni"
Abban a munkapontban éppen jó a hátsfoka ezek szerint.

De lehet tévedek, akkor elnézést ha hülyeséget írtam.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#35) Ptech válasza simonzé (#31) üzenetére


Ptech
őstag

Ha 12V-on menne akkor melegedne ez is, próbáld csak ki. Nekem is pont ilyen van, de nekem 12-ről mennek így egy alumínium profilra ragasztottam ami elég a hőelvezetéshez.

(#36) zoli03 válasza Tecsa (#34) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt a mondatot úgy értettem, hogy azért, mert valamit hűteni kell, az nem feltétlenül függ össze azzal, hogy mekkora a hatásfoka. Itt konkrétan a power LED/SMD LED párosra gondoltam, ahol a power LED-et nem azért kell hűteni, mert kisebb a hatásfoka, hanem mert nagyobb teljesítményt felvéve nagyobb fényáramot szolgáltat, mint az SMD LED.
Ha olyan felfogásban gondolkodnánk, ahogy simonzé írta, akkor a 40 W-os izzónak jobb a hatásfoka, mert kevésbé melegszik, mint a 100 W-os, pedig a valóságban ugyanakkora hatásfokuk van, arról viszont megfeledkezünk, hogy az egyik két és félszer több fényáramot szolgáltat.

(#37) Rycki


Rycki
csendes tag

Jó cikk, és szépen világít. Bár aki ilyet csinál előtte érdemes körül nézni a témában. Ilyeneket csinálok én is mindenféle helyre, számítógéptől kezdve a konyháig :C
A forrasztáshoz tényleg kézügyesség kell, na és persze nem árt megkaparni a forrasztás előtt a forrpontot hogy tényleg meg is fogja az ón. Főleg ha vízálló a led szalag és szilikonos marad a forrpont.
A drága csatlakozók értelmetlenek, mivel van hogy nem maradnak a helyükön, egy zsugorcső darabbal esztétikusabban le lehet zárni.
A kapcsolós megoldás jó, bár szerintem egy éjjeli lámpás billenő kapcsoló jobb hozzá.
Amúgy Grat jó lett. :)

A ledszalag témához pedig:
Azért most már van jobb led szalag az 5050-től.
A 5630-as típusú ledszalagoknál már COB (Chip On Board) technológiás ledeket alkalmaznak.
Sokkal nagyobb fényt biztosít és kevesebb hőt termel mint a régi 3 chipes 5050es.
Az új led szalag 4-5 W-al fogyaszt többet, kb dupla olyan erősen világít mint az 5050-es led szalag. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) lapa válasza Male (#32) üzenetére


lapa
veterán

úgy fél-egy éve még ez volt, de ahogy olvashatod elég pörgős az egész led piac. megmondom őszintén, hogy szalagot nem néztem lm / w -ra az újabbakból, de e27-es kategóriában az újabb (ilyesmi 5630 pölö, mint amit írtak) valamivel drágábbra jött ki, egyszerűen a méretgazdaságosság okán.

amúgy belátható, hogy végül a huf / lumen folyamatosan megy lefelé minden generációval, azaz ha elterjedt az új, akkor olcsóbb lesz. ugyanígy volt az 5050-nel is. hogy szalagoknál az elterjedtség hogy áll, azt szerintem csak adott bolt/okon belül tudod kiszámolni. ami amúgy elég triviális, mert megvan a lumen meg a huf.

végül költség szintjén nem lesz annyival olcsóbb az aluláramozás, mint amennyit hoz.

[ Szerkesztve ]

(#39) IDM válasza zoli03 (#25) üzenetére


IDM
tag

Szerintem a kompakt fénycsőnél számolni kell még azzal is, hogy
általában durván mérgező anyagokat pl. higanyt...stb. tartalmaz.
(akár egy kiégés/szivárgás alkalmával hajszálrepedésen, miként "permetezi" tele "áldással" a helységet/lakást)
A másik, hogy nem célszerű lebecsülni ezeknek az égőknek az elektromágneses kisugárzását sem.
(elektroszmog)
Érzékenyebb embereknél a kompakt fény különleges kék tartalma akár stresszreakciókhoz
illetve alvászavarokhoz is vezethet, mivel gátolja a melatonin nevű hormon termelődését.
Lehet választani.

(#40) zoli03 válasza IDM (#39) üzenetére


zoli03
őstag

Tudtommal a fénycsöveket is higany-amalgámmal töltik, az viszont a legtöbb munkahelyen, boltban megtalálható. Oda meg muszáj elmenned.
Az elektromágneses sugárzása szerintem nem olyan jelentős a háztartásban található többi eszközhöz képest, pl a mobiltelefonhoz, amit a fejedhez tartasz.
Nem tudom, hogy milyen kék fényt bocsájt ki egy normális kompakt fénycső, de ezt a melatoninos dolgot a LED-eknél is ugyanúgy írják.

(#41) Male válasza lapa (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Kösz! ...és neked is Rycki!

(#42) Male válasza lapa (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Egyelőre csak az olvasó lámpába berendeltem egy E14-es foglalatú 5630-ast (3W, 200lm, 3300K...mert utálom a hideg fehéret). Ha beválik, kellemes, akkor egy szoba világítását is ezzel oldom meg... 5 méteres 24W-os szalag. Mivel abban a szobában van egy mini szerver, ami éjjel-nappal megy, arra gondoltam, hogy a 12V-ot arról hozom ki.

Okoz ez valami gondot a világításnál vagy a tápnál? Netán a ki-be kapcsolásnál?
(a 24W-os plusz terhelés bőven benne van a tápban még... ezzel is még csak az 50%-ot közelíti majd)

(#43) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Jó lett! :K :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#44) Rycki válasza Male (#42) üzenetére


Rycki
csendes tag

Ártani nem árt a szerver tápnak. Külön kell a ledszalagra egy kapcsolót tenni, és így külön kapcsolható lesz.
Viszont az 5 méteres szalagnak már van áram felvétele, azt kel megnézni hogy az a 24W az méterre értendő-e, vagy az 5 méterre. Ez csak azért fontos mert nem szabad vékony vezetéket használni hozzá.
3528-as 60 ledes ledszalag 4-4,5W / méter: 5 méter =20-22,5W
3528-as 120 ledes ledszalag 8-9W / méter: 5 méter = 40-45W
5050-es 60 ledes ledszalag 13-14W / méter: 5 méter = 65-70W
5630-as 60 ledes ledszalag 19-20W / méter: 5 méter = 95-100W

Sacperkb ezek az adatok, táp egységnél pedig általában egy 10% al túl kell méretezni a tápot, hogy ne járjon folyamatosan maximumon, mert azt nem szereti. :DD

(#45) Rycki válasza Daert (#5) üzenetére


Rycki
csendes tag

Azok amiket linkeltél marha drágák főleg ha megnézed hogy amelyiket táppal adják az csak 30 led / méteres kialakítású.
A másiknál pedig a méterára annyi mivel fel van tüntetve az adatoknál a méter:
Méret: H1000*SZ13*M5mm tehát ő csak 1 métert ad több mint 3 ezer ért. :N

(#46) Rycki válasza Tom5 (#7) üzenetére


Rycki
csendes tag

Igen be kell mókolni még kapcsolót. De ha írsz nekem privátot akkor lehet tudok segíteni :U
De bárkinek van technikai kérdése vagy bár egyéb nyugodtan tudtok írni. :R :R

[ledszalag]

(#47) lapa válasza Male (#42) üzenetére


lapa
veterán

igen, 24w-nál már legalább 1,5 mm2, vagy nagyobb, mondjuk 2,5 mm2 lehet érdemes használni, ha van otthon. pláne ha a táv kapcsolóval (oda + vissza ugye). 10 méteren az 1,5mm2 megeszik fél wattot. érdekes kérdés lehet, hogy a szalagban magában mennyi a veszteség. azt nem tudom hogyan van a betápja ezeknek (csak a végén vagy méterenként vagy hogy...)

ha a 12v-tal úgyis kijössz, akkor érdemes lehet g4 foglalatosakat nézni, azok polaritásfüggetlenek, és akármelyik e14 helyett bemókolhatók (láss ilyesmi vagy ilyesmi)

ilyen lakóautó piacra elég sokféle van ezekből, 5630 is.

[ Szerkesztve ]

(#48) Rycki válasza lapa (#47) üzenetére


Rycki
csendes tag

Hát szerintem azért nem kellenek rá ilyen réz temető vezetékek. Gyárilag van az 5 méteres tekercsen 20cm 2x0,22 sodort vezeték. Ha én nagyobb távolságra használom akkor is maximum 2x0,5-ös hangszóró vezetéket rakok rá. Ezeket persze a 3528-as ra rakom.
Az 5050-nél már más a helyzet nagyobb távon nagy mennyiségnél ott 2x0,75 ös vezetéket használok.
Raktam már fel háznak a széldeszkájára körbe ledszalagot (60 ledeset) ott is a 2x0,5 vezetéket használtam, a legutolsó 5 méteres csík ami 25 méterre volt a táptól, ott mértem 800mV feszültség esést. Ezért is állítottam be a tápot 12,8V-ra.
Miden 5 méteres csík külön megy be a tápegységbe.
55 métert raktam fel, 5 méter 24W ot eszik az 55 az 264W ot. Ehhez egy 30A tápot raktam fel hogy kényelmesen világítson. Szépen világít körbe, rejtett is, és esztétikus :DDD

(#49) lapa válasza Rycki (#48) üzenetére


lapa
veterán

a szerintem egy dolog, azért írtam konkrét értéket. nyilván 0,22-vel több a veszteség / méter. én ezt a táblát csináltam rá, remélem jó.

(#50) Male válasza Rycki (#44) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt jó, hogy mondod, mert 24W / méter amit néztem... ez fel sem tűnt elsőre.

lapa: Köszi! Nem a lámpákba akarom, pont megszabadulnék az ilyenektől, és az egész szobát bevilágítanám szalaggal.
Veszteség, magán a szalagon: Igen, ezt írták is, hogyha egyben hagyod az 5 métert, akkor azért halványodik a vége felé eléggé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.