Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bsh


bsh
őstag

"melyek a termelt hőt a 134 x 122 x 75,4 mm-es alumíniumbordába szállítják. Hőelvezetési képességet egy 120 mm-es, vékony ventilátor segíti" :F
a borda 50.4mm magas. a 75.4mm az a teljes magasság, ventilátorral együtt. ebből értelemszerűen a ventilátor sem vékony, teljesen normális 25mm vastag. (látszik ránézésre is)

(#2) jerry311


jerry311
nagyúr

Scythe Shuriken?
Azon legalább tényleg vékony venti van.

(#3) Strezi


Strezi
őstag

Csak nekem lenne logikus, hogy a venti fordítva legyen rajta? Akkor a meleg levegőt eltolná az alaplaptól, a proci környékére pedig hűvösebb jönne automatikusan...
Persze, nem evvel kelek meg fekszem így biztos vannak más szempontok is :F ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#4) Pete55555 válasza jerry311 (#2) üzenetére


Pete55555
addikt

10mm-el vékonyabb úgy, hogy 13mm-el vékonyabb a venti ami rajta van, ráadásul csak 100mm átmérőjű.
Nem egy kategória a két hűtő szvsz.

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) jerry311 válasza Strezi (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Röviden és tömören: a kifújt levegő messzebbre megy (és ráadásul még "terül" is a az alaplapon), mint amilyen távolságból szív a venti.

(#6) Füleske


Füleske
addikt

Szvsz a vékony és hatékony hűtést úgy lehetne megvalósítani hogy a borda van legfelül (kicsit feljebb mint most , és sík alsó felülettel), és alatta a venti.

(#7) ViZion


ViZion
félisten

130 W? Kicsit sokallanám... Mondjuk mittomén 100°C-on megfogja a 130 W-os procit, akkor mondhatjuk, h ennyit tud... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) vinibali válasza Strezi (#3) üzenetére


vinibali
őstag

volt alkalmam próbálkozni, hűtőn átszívni és átfújni levegőt. utóbbi sokkal jobb hatásfokkal dolgozik

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) #65675776 válasza jerry311 (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont az a vékony hulladék a gyenge pontja. Na nem mintha a borda nagy eresztés lenne. Szinte kimutathatatlan az előnye egy négy hőcsöves AMD stock coolerrel szemben. Maximum kicsivel halkabb. A sima Shuriken már 65W-os procikon is szenved, a Big Shuriken sem való 95W-os TDP felé. Ebben a BeQuiet!-ben meg ránézésre kevesebb hőleadó felület leledzik, szóval a nagyobb ventilátor csak dísznek jó rajta. A felületet soha sem fogja tudni rendesen kiváltani a légáramlás.

[ Szerkesztve ]

(#10) jerry311 válasza #65675776 (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ha kinézet helyett teljesítményről kezdünk beszélgetni...
Akkor egyik sem nagy eresztés, illetve a helyükön kell kezelni ezeket, ami nyilván nem a felső kategória...

(#11) #65675776 válasza jerry311 (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az áruk nagyon el van rugaszkodva a realitásoktól. A linkelt Shuriken pl a legrosszabb ár/érték arányú cooler, amivel valaha találkoztam.

(#12) vjozsef válasza #65675776 (#11) üzenetére


vjozsef
senior tag

Kerdes az hogy te hol, milyen arakat nezel...

(#13) #65675776 válasza vjozsef (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amikor anno vettem 8k volt. Fent említett AMD stock coolert nem sokkal korábban vettem 1,5k-ért. A kettő teljesítménye kb azonos, a stock alacosnyabb, és egy kicsivel hangosabb. Persze ha 95W-os procit használ az ember, akkor a shuriken már gyakorlatilag határon ment, a stock-ban meg még volt tartalék bőven, elvégre a 140W-os X4-eket is le tudta hűteni 65 °C alá.

Szóval nem kérdés, simán a Shuriken egy hulladék volt annyiért. Nagyon maximum 4-5k-t ért. Az egyetlen érdemi előnye a multiplatform kivitele volt.

(#14) vjozsef válasza #65675776 (#13) üzenetére


vjozsef
senior tag

Stock huto nem heatpipe-os, shuriken meg az. Nem jol mondom? Ha igazam van, akkor sztem ezt a vitat el se kezdjuk. :)

(#15) #65675776 válasza vjozsef (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha szerinted ez nem heatpipe-os, akkor mi az? Ajigo MF091-096 Vagy ez: Cooler Master CMHK8-8122A Ezek hosszú időn keresztül stock hűtők voltak. Plusz még pár másik típus is az AVC és a Cooler Master gyártósorairól. És ezeket anno 1,5-2k körül megvehetted akár aprón is, feltéve ha nem eleve ezt kaptad a procihoz.

Szóval tényleg nincs miről vitatkozni. A Shuriken ezekkel sem vette fel a versenyt, cserébe 4-5x annyiba került.

(#16) jerry311 válasza vjozsef (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindkettő hp-os.

De elszakadva ettől a két hűtőtől: kit érdekel a hp? Nem az a lényeg, hogy van-e hp, hanem hogy mire képes a CPU hűtő. Van/volt rá példa bőven, hogy egy hp nélküli hűtő lekörözött egy hp-st.

(#17) MasterMark válasza #65675776 (#9) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy érted, hogy szenved?

Switch Tax

(#18) #65675776 válasza MasterMark (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

65W-os proci 100% terhelése mellett a Shuriken Rev B ventilátora már 100%-on pörög. Ez már szenvedés szerintem. A stock hűtő (legalábbis a két fentebb linkelté biztosan) ventilátora akkor még 3000RPM alatt van, ahol nem igazán van hangja. A Shuriken vékony kis micsodájának ott nagyobb vagy legalábbis kellemetlenebb a hangja. Lecseréltem a ventilátort egy NF-B9-re, azzal legalább a hangja nem volt durva. Viszont azzal a ventilátorral sem lett érdemben erősebb, ergo maga a borda is kevés volt. Nagyobb ventilátorral nem próbáltam ki, mert egyrészt értelmetlennek tűnt, másrészt nem ért annyit. Eladtam inkább. Jobban jártam volna, ha eleve a most is használt Zipang-ot veszem meg alapból. Használtan volt 8k, de reggelire megesz egy raklapnyi Shurikent. És ez nem is teljesítményre, hanem csendre kihegyezett cooler.

(#19) MasterMark válasza #65675776 (#18) üzenetére


MasterMark
titán

A6-6400K-n van nálam most, és 1000 fölé nem nagyon megy a venti. Szerintem messze nem olyan rossz a helyzet mint leírod.

Igaz, én 4500-ért vettem, annyit mindenképpen megér.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.