Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Őőőő....

A játéktér mérete eleddig messze nagyobb volt PC-ken, mint konzolokon.

2001: Operation Flashpoint -> 168 km2
2013: Armed Assault 3 -> 270 km2

és nincs semmiféle töltési képernyő...

Szerk.: Upsz, hozzáteszem, hogy a BiS megcsinálta XBox-ra is az OFP-t, igaz némileg butított változatban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Abu85 válasza Cifu (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az pici. Annál már most van nagyobb. A fejlesztők általánosan 2000+ km^2-ben gondolkodnak. Van olyan, aki 10000-ben. Ehhez másképp kell dolgozni a tartalomkészítés szempontjából, megatextúrázás is szükséges lényegében.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

A jövő a DirectX 12-é lesz természetesen DirectX vonalon, a kérdés inkább az átállás folyamatának hossza. A Win10 tetszik, de ha marad a kötelező frissítés benne, hogy nem én dönthetek, mikor, mit, mire frissítek, nem fogok váltani sokáig. Sokaknak jó mindenre a Win 7 is, miért váltanának?! A DirectX 12-es játékokból meg az első darabok talán 2016-ban jönnek. Amíg azokból nem jön olyan, ami must have, én tuti nem váltok Win10-re.

[ Szerkesztve ]

(#4) seolwon


seolwon
tag

Az AMD jókor áll neki IGP nélküli procit csinálni.

(#5) Abu85 válasza seolwon (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem a játékosoknak csinálják, hanem szerverbe és munkaállomásba. A játékosoknak továbbra is lesz APU. De egyébként vehetsz sima CPU-t is. A játék ettől futni fog, maximum nem olyan gyorsan, mint egy IGP-s procival.

(#3) Fred23: Jelenleg hozzávetőleg úgy áll a helyzet, hogy idén kb. 20 low-level API-t használó játék érkezik, vagy fel lesz patch-elve pár megjelent. Ebből 13-ban biztosan lesz DirectX 12. Jövőre szerintem nem jön olyan top játék, ami nem használ valamilyen low-level API-t. Olyanok jöhetnek, amelyek minimum szinten Windows 10-et igényelnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Fred23 válasza Abu85 (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt nem tudtam. Elég nagy munka -és költség- egy ilyen móka, nem is gondoltam volna, hogy sokan meglépik! GTA V- höz nem tudod esetleg, lesz - e DirectX 12 patch? Mantle esetleg?

Pár napja fedeztem fel magamnak a GTA-t, éveken át elsiklottam felette. :)

(#7) #06658560


#06658560
törölt tag

No, akkor gondolom megint én leszek a kisebbség amikor a nagy hurráoptimizmus helyett csak még töredezettebb piacot és még macerásabb fejlesztéseket vizionálok.

(#8) Crytek


Crytek
veterán

DX12: Jobb minden kihasználás fogjunk be mindent ami segíthet. Akkor jobb memória kezelés ,hogy ne legyen vram pazarlás...stb.

Vajon miért érzem úgy hogy ugyanúgy optimalizálatlan **shalmazokat fogunk kapni újra és újra?

Szép és jó mint a mesében ,de ha a fejlesztők le**arják és nem használják ki a töredékét se nem jutunk soha előrébb.

Next PC Upgrade: 2022

(#9) #06658560 válasza Crytek (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Vajon miért érzem úgy hogy ugyanúgy optimalizálatlan **shalmazokat fogunk kapni újra és újra?
Szép és jó mint a mesében ,de ha a fejlesztők le**arják és nem használják ki a töredékét se nem jutunk soha előrébb."

Annyi minden lett ráborítva most a fejlesztőkre a saját kérésükre, mellé olyan heterogén a PC-s piac, hogy ebből nem fog tudni kisülni minden hardverre optimalizált program. Nem csak a GPU gyártója, azon belül generációja, mellette a rendelkezésre álló RAM, annak kezelési módja lesz kérdés, hanem az is, milyen egyéb GPU(k) vannak a vasban, azok mihez férnek hozzá, milyen késleltetéssel,szintén mekkora memóriával garázdálkodva, melyik GPU-ra lesz kötve a monitor, stb. Ez a mátrix egyre bonyolultabb lesz, s mivel a DNF sem végtelen ideig készült, így itt sem lesz esély minden lehetséges opciót rendesen letesztelni, megcsinálni. Ami a kötött konzol hardveren tökéletesen működik koncepcionálisan, az itt csúnyán el fog vérezni.

(#10) Abu85 válasza Fred23 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a motor struktúrája fel van készítve a low-level API-hoz, akkor hat hét alatt megvan a port, és egy ember meg tudja csinálni. Ha hárman nekiállnak, akkor egy hónap az egész meló és még két hét tesztelés.

A GTA5 esetében erről nem tudok. Szerintem a R.A.G.E. motor sem alkalmas, mert akkor konzolon is low-level módban futna.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Cassi


Cassi
senior tag

Technikai szempontból ez érdekes, de alapvetően olyan, mint kenyérpirítóval vasalni. Megoldható a dolog, csak nem erre találták ki. Sokkal hatékonyabb lenne, ha az Intel észhez térne, és újra árulna IGP nélküli procikat is. A fennmaradó lapkaterületre meg kerülhetne több cache vagy bármi más, vagy netalántán adhatná egy kicsit olcsóbban.

(#12) FollowTheORI válasza Fred23 (#6) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem meg épp az jött le hogy nem akkora meló ez. A CPU oldalon is csinálják ezer éve. Pár plussz sor és megvan.
Persze nyilván ez most nagyon le van egyszerűsítve és egy meglévő játékmotor architektúra ettől nem lesz igazi DX12, de pár limitet ígyis ki tudnak nem kicsit tolni majd.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13) Abu85 válasza Cassi (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Árulnak most is, és a jövőben is fognak. Nem játékra, hanem munkaállomásba, de te ettől még ugyanúgy megveheted, csak pár top játékban nem lesz olyan gyors, mint egy IGP-s verzió. Nincs itt ezzel semmi probléma. Nem korlátoznak téged az IGP-re, a játék enélkül is futni fog, csak nem olyan gyorsan. Az már a te döntésed innentől, hogy melyik utat választod. Ha nyilván munkaállomás lesz a gép időnként játékkal, akkor jobb marad a hagyományos proci.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) tom_tol válasza Cassi (#11) üzenetére


tom_tol
addikt

Intel ad neked IGP mentes procikat a felsőházban. Lehetne olcsóbb ? Talán ha a Zen tényleg mutat valamit, addig kár reménykedni is. Az alsóbb szegmensekben meg bolond lenne IGP nélkül kiadni bármit is.

(#15) FollowTheORI válasza Cassi (#11) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem ez az irány... akkor sose jutnának el a közös memória modellig, ami a végcél lenne a hosszútávú konvergeciában (egyik).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16) Pocok256


Pocok256
veterán

A nagy kérdés már csak az, hogy a célterületen laptopokon menni fog-e vagy a MUX aka optimus és egyéb gpu váltási mechanikák meggátolják a dedikált gpu és az integrált együtt működését ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

IGP lehet mondjuk egy i5 HD 4600-asa is?

(#18) DooMbo


DooMbo
tag

Régebbi IGP-kel miért nem fog menni a móka? Nekem pl sandy bridge em van, azon akkor nem lesz gyorsulás win10 alatt?

(#19) Fred23 válasza DooMbo (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

Intel Gen 7.5 a minimum a Tier 1 szinthez.

Nekem az új Deus Ex-ig biztosan nem kell DirectX 12, ha meg azt elqrják, talán utána se egy darabig.

(#20) alevan válasza Ren Hoek (#17) üzenetére


alevan
őstag

Igen, cask az IOMMUs cuccok nem fognak menni.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21) Sinesol válasza Cassi (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Úgy tűnik nagyon nem vagy képben. A sima x86-ban már nincs sokkal több, épp azért van az igp benne, hogy tovább tudjon lépni erőben. Erre van eredetileg kitalálva, eddig azért csak grafikával demózták, mert nem volt progi rá. Rakhatnának persze a procikba nagyobb gyorsitótárat meg kitudja mit, de nem lenne sokkal erősebb. Elérte a határait ez a fajta architektúra.

Csak példaként megemlítem hogy egy erősebb mai igp kb elverné akármelyik i7-est ha kihasználnák számításokra, szóval nem véletlenül mennek ebbe az irányba.
Pl. az új konzoloknál is az a terv, hogy csak kiegészítő, segédprocesszorként használják az x86 magokat, a számítási feladatokat az igp végzi.

Szerverkörnyezetben lassabban jönnek be az uj dolgok, meg teljesen mások az elvárások, a szoftverkörnyezet, oda megfelelőbb még a mezei proci, de oda is igp-s procik mennek következő körben.

[ Szerkesztve ]

(#22) alevan válasza Sinesol (#21) üzenetére


alevan
őstag

Csak példaként megemlítem hogy egy erősebb mai igp kb elverné akármelyik i7-est ha kihasználnák számításokra, szóval nem véletlenül mennek ebbe az irányba.
Pl. az új konzoloknál is az a terv, hogy csak kiegészítő, segédprocesszorként használják az x86 magokat, a számítási feladatokat az igp végzi.

Azért ez csak azon algoritmusokra igaz, amelyek párhuzamosíthatóak.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#23) E.Kaufmann válasza Sinesol (#21) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Arról nem is szólva, hogy az Intel párszor már nekifogott az x86 "GPUsításának" is a Larabee-től kezdve. Sima x86-nál meg már csak az energiatakarékosságról hallani, szálankénti nagyobb teljesítményről nem igazán. És nem azért, hogy bevárja az AMD-t :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) snecy20


snecy20
veterán

Nah, jó hogy rájöttek hogy kár volna tétlenül hagyni az IGP-t.
Sőt, sok esetben a dedikált videokártya mellett ott van az alaplapi VGA, meg a prociban lévő megjelenítő is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

nVidiának mi a vélemény erről az egészről? a cikkben csak az intel meg az amd volt meg persze kötelező jelleggel az ms

(#26) Kolbi_30 válasza SirCsimbók (#25) üzenetére


Kolbi_30
őstag

mi lenne? nem gyart IGP-s procit, es nem ir oprendszert, nekik ebbe nincs beleszolasuk

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#27) Crytek válasza Kolbi_30 (#26) üzenetére


Crytek
veterán

"nem gyart IGP-s procit," Ez így gyenge lábakon áll.

PC-be nem gyárthat az intel miatt mert nem adnak nekik licenszet.Pedig milyen jó volna. X1-el megmutatták tudnak ők aput gyártani és nem is gyengét.

Next PC Upgrade: 2022

(#28) Kolbi_30 válasza Crytek (#27) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nincs licensz, ergo nincs proci hiaba tudna, igy nem is kell veluk szamolni ezen a teren, igy nem is kell a velemenyuket meghallgatni

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#29) Crytek válasza Kolbi_30 (#28) üzenetére


Crytek
veterán

Mondjuk szerintem tök midnegy ,mert megoldható hogy az nvidia vga együtt tudjon működni mondjuk egy amd vagy intel IGP-vel. Minden csak akarás kérdése.

Next PC Upgrade: 2022

(#30) #45185024


#45185024
törölt tag

Mindig tudom hogy Abu írta a cikket ha a címben legalább két szót nem értek :))))

(#31) RyanGiggs válasza Abu85 (#13) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"Nem korlátoznak téged az IGP-re, a játék enélkül is futni fog, csak nem olyan gyorsan."
Ha tippelned kéne, mennyit jelent ez %-ban? Mondjuk 10% veszteség?

(#32) togvau válasza Abu85 (#2) üzenetére


togvau
senior tag

ahhoz képest azóta is ritka mint a fehér holló akkora olyan részlességű terület ami az ofp-ben volt, 14 éve.

hitler, sztálin, micro usb

(#33) Sinesol válasza RyanGiggs (#31) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem nem csak a sebességről van szó. Például fizikát, Ai-t, időjárást és sok egyéb dolgot akarnak az APU-ra bízni. Na már most komolyabb Ai dolgokhoz, fizikai modellekhez, egyebekhez egy sima cpu hozzá se tudna szagolni.
A konzolok a fő fejlesztési platform, azokban olyan APU van, ami lényegesen fejlettebb egy mezei cpu-nál. Egy mezei cpu mit kezdene olyan programmal, amit APU-ra irtak..

[ Szerkesztve ]

(#34) ronzo


ronzo
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
Vettem egy új vga-t és olyanokat produkál hogy egyszer csak akár internetezés közben elsötétűl a monitor/a Gép nem kapcsol ki megy tovább/.Teszteltem a kártyát és az alábbi eredmény jött ki amit én nem tudok értelmezni!Azt hozzá kell tennem hogy játék közben nem volt vele problémám full grafikai beállításnál sem.Nem tudom hogy a kártya a rossz vagy mi?Mert azóta csinálja amióta kicseréltem r9 290-ről 290x-re.

[2015.05.30. 18:24:35] Test started for "Elsődleges képernyőillesztő (AMD Radeon R9 200 Series)"...
Trying 16bpp RGB:565 mode...OK
TEST FAIL (Code: 887601C2)
Trying 16bpp RGB:555 mode...OK
TEST FAIL (Code: 887601C2)
Trying 16bpp BGR:565 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)
Trying 32bpp RGB:888 mode...OK
Trying 32bpp BGR:888 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)
[2015.05.30. 19:24:01] Pass completed (0 errors found).

(#35) Ren Hoek válasza ronzo (#34) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez nem az a topic, keresd az "Azonnali VGA-s kérdések óráját."

Amúgy Black screennek hívják, és előfordulhat AMD kártyákon, lehet számtalan oka, szoftverkörnyezet, driver, de az is lehet kifogtál egy hibás darabot és vissza kell küldened gariba. A memóriára gyanakszom, ami idle-ben alacsony frekvencián van, ezért BS-el, (vagy ha nagy ingadozások vannak a frekiben)
Elvileg Elpida ramoknál fordult elő régebben, de driverrel megoldották. Mivel azt sem tudjuk milyen VGA, milyen környezet így nehéz... de ott a topicja.

[ Szerkesztve ]

(#36) ronzo válasza Ren Hoek (#35) üzenetére


ronzo
csendes tag

Köszönöm!

(#37) togvau válasza ronzo (#34) üzenetére


togvau
senior tag

véletlenül nem hdmi kábelt használsz? Mert nekem pontosan ez szokott lenni... aztán megnyomkodom a kábelt és visszajön a kép. Mert a hdmi egy érzékeny hulladék.

hitler, sztálin, micro usb

(#38) huncut123


huncut123
tag

Jöjjön csak a DX12, és akkor a VGA gyártók megint vérszemet kapnak :)

--- Üdv: huncut123 ---

(#39) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Ebből a szempontból a Microsoft okkal bízhat a Windows 10 sikerében a játékosok körében."

Szerintem ez nem elég. Aki alapvetően váltani szeretne, az örül ennek, esetleg plusz egy ok a listáján, hogy miért, de aki egyébként nem szeretne, annak csak még egy olyan ok a listáján, hogy miért fogja éveken át szidni a Wind10-et és a Microsoft-ot, hogy miért nincs DX12 32-bites XP SP2-re, mert szerinte az volt a legjobb Windows. :DDD A Vista-t is sokan szidják a mai napig, pedig annak idején elég sok hasznos újítást is hozott, csak kellett neki kis idő, mire élvezni kezdhették (illetve azt se felejtsük el, hogy a Win7 gyakorlatilag még mindig ugyan úgy egy Vista, mint a Win8, NT6.x, pedig ma már lassan átveszi a "legendás XP" helyét a "legendás Win7" :P).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40) Sinesol válasza janos666 (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát igen...klasszikus "régen minden jobb volt" szindróma. :K

[ Szerkesztve ]

(#41) E.Kaufmann válasza Sinesol (#40) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Inkább az a vaj, hogy kapkodnak és a userek a bétatesztelői az új hardver és szoftvertechnikáknak. Kár hogy nem előbb lett rá mód, hogy ha már úgy is ott van a nyomoronc IGP akár hasznosat is csinálhatna. Ok főleg laptopban már voltak próbálkozások, de volt mikor jobban járt az ember, h tiltotta az igp-t, mert lehet, hogy az akkus idő csökkent, de legalább stabilan futott már a tervezőprogram is. Jó, biztos lehetett volna bűvészkedni a beállításokkal, de a júzer türelmetlen állatfaj, és gyors megoldás kellett.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#42) koviprog


koviprog
csendes tag

Üdv

valaki segítsen már IOMMU fogalommal kapcsolatban van a BIOS-ban egy ilyen beállítás, ha bekapcsolom lesz egy PCI device az eszközkezelőben Win10 alatt AMD A10 7870K procival. Kell ehhez vmilyen driver? egyáltalán miért most kapják fel mikor kb 6 éves hozzászólásokban is foglalkoztam ár ezzel :U

since 2000 ;-) MICROSOFT Banner

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.