Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #58450688


#58450688
törölt tag

Ez a világ egy elcseszett hely! 22 milliárd dollár, jogtalanul használtak valamit, NEM ÖRÜLHET!!!
Kapcsolom a tv-t (Bár szinte sohasem nézem, de most kajálok és nem tudom a gépet nyomkodni) Amerikai favágók vagy mi a szar ( ki nézz ilyesmit ebből a régioból könyörgöm??) ránézésre keresnek havi 2 millát olyan kemény meló a fél erdőség az övék, eszelős mennyiségű gép...NEM ÖRÜLHETNEK EBBEN A SZEZONBAN! lehet a következőben kajára sem telik nekik, mondja a tv! :D ki a tököm hisze el ezeket?
Itt minden veszteséges, a filmek a játékok közben meg billiárd dollárokról beszélünk.
Mi meg most egy fzuból tengődünk....bocs csak ez most kijött...

(#2) Cifu válasza #58450688 (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kéremszépen, olyan világban vagyunk, amikor a Google CEO-ja büszkén jelenthette ki 2012-ben hogy adót kerül a cége (megj.: a tax avoidance törvényes adófizetési elkerülést jelent).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Meg egy kis adalek a temahoz :)

[link]

(#4) winhate válasza #58450688 (#1) üzenetére


winhate
őstag

Látom szíből jött amit írtál :)

Legközelebb szívj el egy cigit és ne olyan hirtelen csapd össze amit mondani szeretnél.

Amúgy abszolut igazad van.

Amúgy nem sajnálom a guglit.
Kifejezetten örülnék neki ha csődbe menne egyszer az egész "skynet"-jük.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#5) Yodafon válasza winhate (#4) üzenetére


Yodafon
senior tag

Kifejezetten örülnék neki ha csődbe menne egyszer az egész "skynet"-jük.

Ezt a mondatodat szerintem gondold át mégegyszer ;)

I'm gangsta!

(#6) #58450688 válasza winhate (#4) üzenetére


#58450688
törölt tag

Sosem cigiztem :) és novellát sem akartam kerekíteni a témából :D A google-t sajnálnám, mert ők adják a fizumat :)
Cifu: Megtehetik övék a világ!

[ Szerkesztve ]

(#7) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Valahogy csak túlélik a nagy kesergésben.

(#8) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen adatot nyilvanossagra hozni nem jogszeru, remelem, az Oracle egy viszontperben megfizeti ennek az arat.

https://www.coreinfinity.tech

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

oracle meg a java, pusztulna ki... :D

(#11) assemble


assemble
addikt

"már olyan pletykákat lehet hallani, hogy az Android N-től kezdve az Oracle Java API-k helyett a Google az OpenJDK-ra épülőket fog használni."

Ez nem pletyka, hivatalosan megerositettek.

(#12) vicze válasza Cifu (#2) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy minden cég Apple-től a KFC-n át MS-ig mindegyik csinálja. US-en és US-en kívül is.

@morgyi: Ugye "kárt" nem okoztak. Oracle várt és várt mire elég sikeres lett az Android, hogy perelhessenek. A leggusztustalanabb lépéseik közé tartozik.

A számok meg ugye teljesen ki vannak véve a kontextusból, szóval nem tudjuk valójában hogyan és miért szerepeltek ezek a számok. Valamint az biztos, hogy majd 8évre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#13) dobragab válasza hemaka (#10) üzenetére


dobragab
addikt

+1

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#14) Ringman válasza sh4d0w (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

fura, azt hittem ezek nyilvános adatok egy tőzsdén lévő cégnél.

(#15) Sir Ny válasza assemble (#11) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Más források szerint meg Apache Javáról vált az Oracle által kontrollált vonalra a google:
http://andreasgal.com/2016/01/05/oracle-sinks-its-claws-into-android/

vicces, nem?

-

(#16) Fejvadi válasza hemaka (#10) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:)

(#17) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

31 Milliárdból 22 Milliárd a nyereség, adót fizetni meg elfelejtenek, főleg azokban a régiókban, ahonnan összeszedték ezt a gigantikus nyereséget, az Apple-t megszégyenítő nyereséghányaddal. (ami jól mutatja, hogy a Google-nek ezen a piacon nincsen érdemi versenytársa)

Remélem az Oracle jól seggbe *assz* akarom mondani "rakja" őket és miután a süket EUkratáink is felfogják ezen számok nagyságrendjét, a szart is kiperlik a Goggle-ból visszamenőleg, adóelkerülésértcsalásért.

J.

[ Szerkesztve ]

(#18) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ilyen divat lett utálni a Google-t? Pedig szerintem itt az emberek nagy része naponta akár órákat is használja 1-1 szolgáltatásukat.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#19) Polllen válasza NandorHUN (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

17 hsz és divatról beszélsz? :DDD

Amúgy a számok minden különösebb rossz indulat nélkül jól mutatják, milyen elcseszett világban élünk.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) Wesder válasza #32839680 (#20) üzenetére


Wesder
félisten

Teljesen egyetértek. 1 milliàrd felhasznàló 31 milliàrd $-t hozott, ez olyan sok kérdem én?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) Wesder válasza #32839680 (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Akk még kevéssel is szàmoltam, ràadàsul ez több éves bevétel nem? Akkor meg mostmàr végképp nem értem mi itt a probléma.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) blueMerle válasza #58450688 (#1) üzenetére


blueMerle
veterán

Már megbocsáss és igazán nem akarok a lelkedbe gázolni, de mi tart vissza hogy útra kelj mondjuk akárhova és szarrá keresd magad? :U Mert kurvanagy divat ám otthonról kiabálni hogy bezzzzzeegggg a kurvaannyukat mennyit keresnek, de tenni valamit érte...ja azt már nem :)

(#25) #02683648


#02683648
törölt tag

Mondtam én h jó az ignore funkció, az ilyen topicok meg arra kiválóak, h pár névvel bővítse az ember az ignore listát :D

Nyilván az én kommentem is csak digitális porfogónak van itt (mondjuk én nem irom be minden hasonló topicba) de most komolyan, mi az értelme az ilyen "elcseszett világban élünk" , "rossz irányba megy a világ" és hasonló divatos közhelyhalmokat időről időre mindenhová beírni?

Ahogy Bluemerle írta, ha vkinek kevès s jövedelme, az változik attól h beírja egy random topicba?

Ezek költői kérdèsek voltak, nem várok rájuk választ.

(#26) s3nsitivity válasza #32839680 (#22) üzenetére


s3nsitivity
addikt

+1 ez teljesen korrekt összeg. :K
Az Oracle-től viszont ez egy aljas lépés volt.. A Java is jobb volt amíg a Sun kezében volt. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#28) Lord Sidious válasza #32839680 (#27) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Mas forrasok szerint 131 milliard $ bevetel es 22 milliard $ profit.

Azert az is vicces, hogy 1 milliardot fizetnek az Apple-nek, hogy a Google legyen az alapertelmezett kereso az iOS-es termekekben. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A Google nem örül, hogy a fenti adatokat az Oracle a bíróság előtt megnevezte, és az erről szóló jegyzőkönyv egy időre publikussá vált, bár a vállalat nem erősítette meg a számok hitelességét. A keresőóriás jelezte a bíróság felé, hogy az Androidot érintő pénzügyi számok bizalmasak, és nyilvánosságra hozataluk anyagi kárt okozhat, ez egy időre mégis megtörtént.

Szerintem az Oracle-nek minden joga meg volt ahhoz, hogy ezt az adatot felhasználja a bírósági tárgyaláson, ezzel bemutatva, mennyit keresett a Google részben az ő technológiájukat is felhasználva (bár, jó kérdes honnan van erről információjuk, ha nem nyilvános az adat). Ezek az eljárások 99%, hogy nem a nyilvánosság előtt zajlanak. Ahhoz meg, hogy utána a bíróság (véletlenül vagy szándékosan) elérhetővé teszi a jegyzőkönyvet, semmi közük, a Google max a állammal pereskedhet.

Laci

(#30) Lord Sidious válasza Gusztáv (#29) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Jegyzokonyvbe vehetik, de a nyilvaosbol keresre ki kell venni.

(#31) Gusztáv válasza Lord Sidious (#30) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ok, de itt a bíróság hibázott, nem az Oracle, ehhez képest mindenki őket szidja itt a fórumba. Bár nem tudom milyen kára származik a Google-nek ebből az adatból, gondolom a partnerei tisztában vannak vele, hogy nem jótékonysági intézmény, és keresnek az Androiddal.

Laci

(#32) s3nsitivity válasza Lord Sidious (#28) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Miért vicces?
Szerinted az mekkora bevételt hoz nekik? Hát tuti több mint évi 1 milliárd

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#34) Lord Sidious válasza s3nsitivity (#32) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Nyilvan jon be penz az Adwordbol, de az elore fixen kiszamithatatlan leven a max. CPC-t, kampany keretet, hcs. utemezest ad hoc is valtogatjak az emberek, mint ahogy a keresesi trend sem stagnal. Nekem az volt a furcsa, hogy ameg iOS volt, addig is egy milliard volt a kifizetett penz a Googletol es iOS 9 alatt is ennyi, pedig az Adblock-okat eleg sokan keztek hasznalni iOS 9 alatt, amivel az Adwords megjelenites ugrik.

(#35) s3nsitivity válasza Lord Sidious (#34) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Olyan 52 - 42 % -os arányban oszlanak el az Android - iOS felhasználók száma (a maradékkal most nem foglalkozva)
Tehát ha 1,4 milliárd az összes 52%-a akkor a 42% is kicsivel még 1 millárd fölé esik, ezekből (az utolsó infograf szerint amit olvastam) olyan 25% i6(s) / i6(s) + felhasználók, amiken létezik az Adblock, tehát durván 0,8 milliárd ember olyan apple terméket használ amin nem is lehetséges az Addblock. Plusz ugye van aki nem is használja. Tehát nem is olyan sok az az 1 milliárd dolcsi, ha évi csak 2 dodó / kopf az addokból befolyó összeg ami nyilván jóval több.

Ja és persze még ott vannak az ipadek is.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#37) Lord Sidious válasza #32839680 (#36) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Nyilvan nem :) marketinggal foglalkozom Adwordsbol jon be a lead-ek 20-22%-a hozzank is, nem beszelve a brand ismeretseg noveleserol. (Adwordre koltok 940-1,04 milliot/ev es a megrendelesek ebbol 310-340 millio/ev. A profit meg a salesesektol fugg :) ) Ettol engem meglepett ez a "fu alatti" paktum. :) nem csoda, hogy az Apple es a Google is kerte ennek az adatnak a nyilvanos jegyzokonyvbol valo kivetelet :)

[ Szerkesztve ]

(#39) assemble válasza s3nsitivity (#35) üzenetére


assemble
addikt

Azok a szamok sztem nem egeszen stimmelnek :)
A valos, globalis arany kb 83% (android) -14% (ios) [link]
Egesz eddig osszesen adtak el kb 700 millio iPhone-t, mig az Androidnal az 1,4 milliard az aktiv felhasznalok szama - aminek az osszes eladott keszulek a tobbszorose. 1 milliard ios eszkozt (ipad-ekkel, ipod touch-okkal, mindennel egyutt) osszesen ha eladtak, az aktiv felhasznalobazis ennek a toredeke.

(#40) s3nsitivity válasza assemble (#39) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Szerintem viszont ez a nem valós.
Ha bár az tény, hogy az általam utoljára ismert statisztikát vettem alapul(2014 Q4).

Gondolj csak bele, képtelenség, hogy már 2012-ben is ilyen magasan vezessen az android. :F

De még ha ezekkel is számolunk akkor is annyi jön ki, hogy kemény 3 dollár / év / iphone user összegnek kell befolynia ,hogy már megérje a Guglinak az évi 1 milliárdot. :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#41) -Skylake- válasza Lord Sidious (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezek mennyire nyilvanos szamok , hogy ilyen konnyeden ideirod ? Felre ne ertsd , nem zavar engem vagy ilyesmi , de a cegnek ahol vagy nem problema , hogy konkret szamokkal megosztassz ilyen infokat egy forumban ?

#40 : szerintem viszont ez valos statisztika. Egyreszt gondolj arra amit fenn irtak , hogy az eladott nem egyenlo azzal ami hasznalatban is van , masreszt a droid nyilvan lenyegesen nagyobb vasarloreteget tud megszolitani azaltal , hogy 15.000-350.000 forintig nagyjabol ezer forintos lepcsokben fedi le a piacot keszulekekkel , meg az Apple termekeire ez abszolut nem igaz.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) atok666 válasza blueMerle (#24) üzenetére


atok666
őstag

Te mirol beszelsz? Abszolut nem errol szolt a hozzaszolas....

Atok

[ Szerkesztve ]

(#43) rbertkrl válasza blueMerle (#24) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Már megbocsáss, de nem mindenki akarja(inkább tudja!) itt hagyni az egész múltját, barátait, ismerőseit, otthonát. Itt nem az volt a főbb pont, hogy Ő kevesebbet keres, egy fizuból kell élnie stb. Hanem a képmutatás, amit minden cég csinál, ahogy csak teheti. Sajnáltatják magukat, azért balhéznak egymás előtt a "konkurenciák", hogy mindenki rájuk figyeljen stb. Mindeközben mi itthon... Na erről volt szó, nyilván mindenkinek joga van elhúzni innen, de nem mindenkinek van elég ambíciója, meg akarata egy teljesen új élethelyzetbe keveredni. Ennyi a történet szvsz.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#44) Gusztáv válasza #32839680 (#33) üzenetére


Gusztáv
addikt

Magyarország nem USA, plusz nem is vagyok részvénytársaság (valamint a cég policy is tiltja, ahol dolgozom). Ettől függetlenül nehezen tudom elképzelni, hogy pl MS-nek rosszabb infói lennének erről, min az Oracle-nek. Azért fura nekem, mert emlékeim szerint pl az Apple nagy büszkén hirdeti, mennyi pénz folyik be az iTunes-ból.

Laci

(#45) shiftac


shiftac
aktív tag

1 milliárd ide vagy oda nekik, nem halnak bele...
Ha meg már ennyi pénzük van, igazán csinálhatnának egy normális youtube-ot, bár én már annak is örülök, hogy a kötelező Google+-t kivették.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#46) assemble válasza s3nsitivity (#40) üzenetére


assemble
addikt

Ez nem velemeny, hanem teny kerdes, amivel konzisztens barmelyik masik piackutato ceg kimutatasa. Pl Gartner: [link] (itt 85% az Android, ami egyebkent inkabb jellemzo is mostansag). Nem ertem hol meglepo, tekintve, hogy egy teljesen nyilt es ingyenes rendszerrol van szo, tobb szaz gyarto gyart tobb ezer modellt, amivel lefedik a teljes piacot. Ezzel szemben az Apple teljesen zart rendszere, amit 1 gyarto gyart, az is kizarolag premium arkategoriaban, hatalmas arressel. Ezzel igy alapbol csak olyan orszagokban van barmi eselye, ahol az embereknek megy annyira jol, hogy a vilagon semmit ne szamitson a telefon ar/erteke (peldaul usa, ott amugy viszonylag hasonloak a viszonyok ahhoz amit irtal, szerintem azzal keverhetted ossze a dolgot, mert globalisan viszont 2011 eleje/kozepe fele voltak utoljara hasonloak az eroviszonyok). 2012-ben az Android mar regota erosen dominalta a piacot:

[link]

(#47) s3nsitivity válasza assemble (#46) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Bevallom igazad van. :D
2014 végén írtam erről dolgozatot az egyetemre és most ránéztem, hogy pontosan mi is volt és az arány amire emlékeztem az a WEB használati eloszlás aránya.

Egyébként itthon is irdatlan mennyiségben fogynak az almás termékek.

A lényegen viszont nem változtat, ha évi 3 dollár befolyik a google-nek egy iOS készülékről akkor már bőven megéri az az 1 milliárd.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#48) Lord Sidious válasza -Skylake- (#41) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ameg nick name-el irom es a ceg neve sincs konkretizalva addig miert lenne baj? :) a konkurenciatol meg nem tartok, mert hiaba Ok is a B to B szektorba tevekenykednek, nem erdekli oket a consumer halmaz velemenye, (pedig a vegfelhasznalo is ebbol a kozegbol kerul ki) mert a 80-as evek begyepesedett gazd. strat-jat hasznaljak. :(

(#49) Lord Sidious válasza assemble (#46) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Emellett az is erdekes, hogy tobb hazai 2014-15-ben sikeres (ideiglenes trend marka) webshopjanak lattam az Analytics adatait es a mobilrol torteno munkamenetek +50%-a iOS-es termekrol tortenik. Hiaba draga az Apple, operatori kinalatba vasarol keszuleket a legtobb ember, es a brand nagyon jol lett felepitve. Sokan hasznalnak iOS-es termekeket. Meglepoen sokan a piaci kinalathoz kepest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.