Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Vedd! :K

Rip and tear

(#2) adalbert1 válasza Zolaash (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Kb. mennyire távolodtak el a Smash-en képviselt stílustól? Egy jó ideje nem követem őket, de nekem az az albumuk tetszett a legjobban...

(#3) Zolaash válasza adalbert1 (#2) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Fogalmam sincs, az első albumukon kívül nem ismerek többet, de attól még szavazhatok, nem? :B :P ;]

Rip and tear

(#4) #43960832


#43960832
törölt tag

Mindenképpen vedd meg, ha teheted, szerintem nagyon faszára sikerült. Jópár slágergyanús szám van rajta. Van viszont 1-2 lassú is, ami ugye nem megszokott az Offspring-nél, de ezek sem a nyálas-lassúak, van mondanivalójuk. Az alap érzés megmaradt, viszont külső behatásokat érzek néhány számon: a Nothingtown tiszta GoodCharlotte, az utolsó Rise and Fall nagyon GreenDay-es. Összességében szerintem 8/10. :K

(#5) joey04


joey04
titán

Én most hallgattam meg pár számot az új albumról nekem az a véleményem hogy nem rossz, sőt... de a régiek jobbak voltak.ha azok nem lennének azt mondanám rohanj megvenni eszméletlen jó album de mivel nem ez a helyzet így csak egy simán jó album.tudom ezzel nem segítettem csak leírtam a véleményem. :B

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) (Kolombusz) válasza #43960832 (#4) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Igen, hamisítatlan Offspring ez az album is, de a franc se tudja, ez nem tud felnőni a régiekhez.
Adok neki még egy esélyt, megy újra a playlistbe. :)

(#7) Gambit válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


Gambit
őstag

Az album címét valahol megemlíthetted volna az írásban szvsz.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#8) (Kolombusz) válasza Gambit (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Jogos, pótoltam. :)

(#9) joey04 válasza (Kolombusz) (#8) üzenetére


joey04
titán

Végülis aki szereti őket az képbe van hogy miről van szó aki nem az meg előbb hallgassa meg a régieket :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Megveszem. Úgy döntöttem.
Második hallgatásra sokkal kellemesebb. :)

(#11) #43960832 válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére


#43960832
törölt tag

Hidd el, még sokadik hallgatás után is nagyon jó, új dolgokat lehet felfedezni. És még egy dolog: szerintem az album összes száma hallgatható, a nagyon régieken néhány szám számomra túl "punkos" volt. Aki érti az érti nah. :)

(#12) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Megvettem.
Megkérték az árát, 5490 volt az MM-ben. De megvettem.

(#13) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Személyes kedvencem a Takes me nowhere és a Stuff is messed up. ;)

Nektek melyik tetszik?

(#14) gregoy


gregoy
újonc

Hali!

Én nagy Offspring fan vagyok. Megvan az összes album stb...Egy új albumot szerintem úgy kéne meghallgatni, hogy nem várjuk el rögtön tőle a Smash vagy az Americana sikerét mert ha rögtön így állunk hozzá akkor túl nagy lehet a csalódás. Az új albumról felsorolnám a pozitív és negatív véleményeimet:

Pozitív:

-Több a kórus, háttéréneklés, ez által sok rész, verse-refrén dallamosabbá válik. Kiemelném a Half-Truism, Youre gonna go far kid, Nothingtown, Hammerhead(refrén)-et.
-Van egyfajta egyéni hangulata ami elüt a többitől.
-A szövegvilág szerintem nagyon fantáziadús (bár ez sokaknak tökkmindegy)
-A refrének hosszúak, általában duplázva vannak(Half-Truism, Trust in you, Hammerhead, Takes me nowhere, Nothingtown, Stuffed is..., Let's hear it...)
-Zeneileg sok helyen fejlettebb.
-Több benne a gitárszóló mint az előző 2 albumban.

Negatív:

-A Lot like me, és a Fix you hihetetlen primitív számok, össze vannak bennük vagdosva a részek, s gyakorlatilag 4 akkordból állnak.
-A basszus téma kevés és banális, csak az akkordot követi. Egy-egy helyen talán megmutatja magát. Pl a Splinterben a Hit That, vagy a Worst Hangower Ewer-ben tök jó basszusszólamok vannak.
-A Nothingtown-ban ha már felhasználták a klasszikus rock&roll menetet akkor a basszusban is igényesebb dolgot kellett volna kitalálni.
-A Trust in you verse-je ugyanazokból az akkordokból áll mint a Smash című szám.
-Hamarabb megunható mint az Offspring(1990), Americana(1998) vagy a Splinter(2003).
-Érződik rajta az erőltetés, hogy úgy véresen kaparták hozzá az ötleteket hogy legyen már végre kész.

Ez a véleményem.

(#15) qwertty válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


qwertty
csendes tag

Stuff is messed up, és Let's hear it for rock bottom :D O.C. life is tetszik (bónusz szám a japánoknak, le kellett tölteni)

@gregoy: a punknak nem épp az a lényege, hogy bonyolult legyen.. (bár igaz, hogy ez az album nem túl punk)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kexolino/ - Splendid eye-torture for the masses!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.