Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Némi vállalhatóbb tartalom a blogoutra, aki politizálni akar menjen a poltopikba :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) buherton válasza kraftxld (#1) üzenetére


buherton
őstag

Nem véletlenül szokták mondani, hogy a történelem ismétli önmagát.

Ami viszont végtelenü elszomorító, hogy a legtöbb kivándorló oké, hogy képzett munkaerő, de ők már nem fognak haza találni, hanem maradnak idegenben. Ezzel egy potenciális adózót és egy magyar embert veszt el az ország. A népesség így is drasztikusan csökken, és ez még csak tetézi a helyzetet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) kraftxld válasza buherton (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, erről is vannak nagyon jó részek, hogy miért nem jön vissza valaki.
Még csak a nagyon elején tartok a könyvnek, de rengeteg dolog hasonlít a mostani helyzetre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Lauda válasza buherton (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Regen is volt boven kivandorlas, csak sokkal nehezebb volt a hatarok/papirok intezese miatt, mar ha egyaltalan volt ra lehetoseg adott orszagban. Ezert kevesebben is vagtak neki. A nyugat mindig is vonzo volt. Az internet elterjedese miatt sokkal konnyebb tajekozodni, informaciot gyujteni. Az unio miatt a papirokat egyszerubb honositani stb stb, szoval nem uj dolog ez a kivandorlas.

(#5) sagit válasza Lauda (#4) üzenetére


sagit
addikt

Lehet hogy könnyebb de azért eltelt egy darabig mire mindent elintézni a barátnőmmel az osztrákoknál.

Kicsit ördögi kör a kezdet. Cím és Bank számla nélkül nem akarnak felvenni a munkaadók.

Munkaszerződés nélkül nem adnak neked ki lakást.

Cím nélkül nem tudsz Bank számlát nyitni.

Hiába vagyok uniós állampolgár, hiába gurultam simán át a határon azért nem volt sima ügy.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#6) nzozz válasza sagit (#5) üzenetére


nzozz
aktív tag

Az igen. És akkor mi a megoldás? Illetve nem pont az ilyen problémák megszüntetésére miatt hoztak valami kötelező érvényű uniós rendeletet? (lehet, hogy nem, csak keverem valamivel)

(#7) Lauda válasza nzozz (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Gyanitom a munkaszerzodes az elso. Emlekszem kamionos cegek is csak akkor vesznek fel, ha van lakasod, de valahol el kell indulni. Erre viszont szoktak hagyni par honapot, hogy bevalsz-e es neked is tetszik-e a ceg. A probaido hosszabb, mint itthon, sok esetben 6 honap. Szoval munkaszerzodes, azzal mar mehetsz a bankba es lakast nezni. Ki van ez talalva ne aggodj, nem kell csodanak tortenni ahhoz, hogy ausztriaban dolgozhass hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#8) kraftxld válasza Lauda (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért régen is ment a kavarás ezerrel, útlevélhamisítás, a szegényebbeket gazdag ruhába öltöztették, más útvonalon vitték az embereket Fiume helyett, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) sagit válasza Lauda (#7) üzenetére


sagit
addikt

Nem kell csoda persze, de közel sem olyan egyszerű mint sokan gondolják vagy ahogy én gondoltam.

Mi úgy oldottuk meg hogy tavaly nyáron nyári munkára jöttünk ki, arra felvett a cég, és egy kollégiumba szerzett nekünk szállást. 1 hónap után a főnök megkérdezte hogy nem-e akarunk maradni. Amúgy is az volt a terv hogy majd rákérdezünk de így jobban jött ki a dolog. Akkor mondta hogy rendben, de akkor kelleni fog egy lakcím, augusztus végéig szólt a nyári szerződés, addig volt idő lakást keresni. Mi sikerrel is jártunk, és augusztus 31. -én be is költöztünk.

A lakás kivétel se volt egyszerű anyagi okok miatt. 10-ből 9 lakás itt Salzburg tartományban irodával van hirdetve, a privátok szinte azonnal elkelnek.

És a közvetítői iroda jó sokat legombolt. Mi esetünkben 470 a lakbér, ki kellett az első havit fizetni, a kauciót ami 3 havi a tulajnak és 1200 volt a közvetítői díj, meg valami adó is volt 120 Euro. Szóval 3200 Euro volt az h beköltözhettünk egy full üres lakásba. Kellett még egy mosógép meg egy ágy első körben, az is volt 700 Euro össz.

Kell szerintem az induláshoz egy millió simán. Nekünk összejött, sok mindenben szerencsénk volt.

Szóval azért nem olyan egyszerű ez a külföldre költözés téma még ma se szerintem.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#10) nzozz válasza Lauda (#7) üzenetére


nzozz
aktív tag

Azt gondoltam, hogy csoda nem kell hozzá. :D Engem majd inkább az angol nyelvet preferáló országok rendszere fog jobban érinteni, mert a német nem megy nekem, de ezzel még ráérek, addig lehet amúgy is változnak a dolgok.

(#11) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Akkor ezt ertekelni fogod - Hunky Blues. Par riport is van rajta erintetekkel. Bar regen foglalkoztam vele, de erdemes bongeszni a neten. Elvetve talalni idoszakkal kapcsolatos magyarokat erinto sztorikat amerikai oldalakon. Pl. Carnegie kohoiban eltunt munkaerokrol stb.

(#12) kraftxld válasza RexMaximus (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, már láttam, nagyon jó anyag! Erről a filmről is akarok majd írni egy-két szösszenetet :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.