Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kirrr


Kirrr
aktív tag

(#2) nubreed válasza Kirrr (#1) üzenetére


nubreed
veterán

Ez hogy jön ide?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3) Kirrr válasza nubreed (#2) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Úgy, hogy az emberek manapság bármit megtesznek, ha a közösségi oldalon kérik tőlük. Kortól és nemtől függetlenül.

(#4) nubreed válasza Kirrr (#3) üzenetére


nubreed
veterán

Ja értem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5) azopi74


azopi74
addikt

Én a szülőket is előzetesbe helyezném. Ha már engedik a kiskorú gyereket facebookozni, legalább valami parental control/family safety megoldáshoz ne legyenek lusták.
Egyébként mindig is voltak pedofilok, a közösségi hálók előtt évtizedekkel is, mégsem emlékszem, hogy ilyen hírértékű lett volna egy-egy véletlenül kiderült eset.
Mint amikor felkapja a sajtó, hogy egy uber sofőr megerőszakolt egy nőt indiában , ahol egyébként naponta 94 nőt erőszakolnak meg (csak a bejelentett eseteket számolva)

Cikkhez visszatérve: abból a szempontból nem ártanak az ilyen hírek, hogy talán felhívják a figyelmet a parental rendszerek szükségességére. Mert, míg a játszótéri cukrosbácsik ellen kevésbé, az ilyen esetek ellen viszont eléggé pofonegyszerű védekezni. (Bár még egyszerűbb megoldások is vannak). Bár az olyanokon, mint a cikkben szereplő gyerekek szülei, nem nagyon lehet segíteni, aki sötét, az sötét marad.

[ Szerkesztve ]

(#6) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ejjjjen a szepujvilag. Mindennel rosszabb a facse ami a tortenelem eddig volt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) iMaverick válasza azopi74 (#5) üzenetére


iMaverick
addikt

Az a baj, hogy a szülők azért engedik Facebook-ozni a gyereket, mert addig rágja a fülüket, amíg meg nem engedik neki... "A osztályban mindenki fent van", meg hasonlóak. (Persze aztán rendre kiderül, hogy az a 3-4 gyerek van fent, akire "felnéznek" a többiek...

Parental control? Erre azt modaná a nővérem, hogy ne káromkodjak...

Szóval az van, hogy a szülőknek, még ha nem is számítástechnikusok, le kellene ülni a csemetével és elbeszélgetni ezekről a dolgokról. Mint régen is: "be állj szóba idegenekkel", stb.

Manapság mi van? "Ülj le a TV elé, amíg mosok-főzők-takarítok-stb.". Aztán meg megy a rinya, hogy azért lett a gyerek erőszakos, mert egész nap a TV-t bámulta. Meg a Facebook-ot. És feltette a pucér fotóit...

Nem egyszerű eset ez. Hál'Istennek nem a saját bőrömön tapasztaltam meg ezeket, hanem a rokonságban láttam. (Lehet túl szigorú szülő lenne belőlem? Az sem jó...)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Azt is érdemes lenne megemlíteni a cikkben, hogy az új generációs "tinik" hogyan igyekeznek kilógni a sorból. Vagy éppen beállni a tömegesen elfogadott sztenderdbe. Gusztustalan szemét folyik az összes médiából reggeltől-estig, épp a face lenne a kivétel?

Unokaöcsémék facebook körébe bekerültem még nyitáskor (általános iskolások) és véletlenül sem tudnak meglepni a srácok, annál megbotránkoztatóbbak a lányok. Lehetetlen állapotban, ruhákban, helyzetekben és emberekkel égetik magukat.. gyakorlatilag tekergőznek a marketingesek által diktált "divat" és hatalom-vagyon hitében.

Kapcsoljatok be pl egy ViVA tv-t, vagy, rádiót, csapjatok föl egy átlag újságot ..gusztustalanságokkal van tele minden és persze panaszkodnak, mert sokan antiszociális viselkedéssel reagálnak.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9) frostitualt válasza olbaidhun (#8) üzenetére


frostitualt
tag

milyen marketingesek?

(#10) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ha már előjött a téma, tudtok valami egyszerű megoldást felhasználói szinten való korlátozásra?
"Gyerek felhasználó" esetén a szülői felügyelet, időkorlátok, +csak engedélyezett programokat futtathat ez már megvan. De pl. lehet felhasználónként hosts fájl létrehozni win7 esetén? (Windows/System32/drivers/etc/hosts) vagy azt nem lehet?

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) Jeanne d'Arc

Senki ne kovezzen meg, de az éremnek két oldala van. Tőlem soha nem kertek ilyet és az ismeretségi körömben sem volt ehhez hasonló eset. Ha pedig lett volna, szóltam volna a szüleimnek. A mai tinik amilyen képeket kitesznek és amilyen élet formájuk van annyira nem csodálkozom. Mar általános iskolában is elég nagy bajok vannak a gyerekekkel sajnos és ez egyre rosszabb.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#12) saelin


saelin
veterán

Nem a gyereket akarom hülyének nézni, de vajon mit gondolhatott amikor egy vadidegennek meztelen fotókat küldött magáról? Nekem már 6 éves koromban megvolt az, hogy idegeneknek nem szabad mutogatni a kukit, mert rossz és szégyellnivaló dolog. A környezetemben is mindenki így fogta fel - legalábbis úgy vettem észre -, nem pucérkodott senki.
Azt tudom, hogy a fiatalok körében divat a tükör előtt pózolni, ezt még valahogy lenyelem, de hogy teljesen meztelen képeket küldjön magáról... Itt valami nevelési probléma lesz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13) daczkó


daczkó
aktív tag

Aki egy vadidegennek pinás meztelen képeket küld annak annyi esze is van, meg is érdemli a sorsát. Kerüljön is csak fel /b/-be.

(#8) olbaidhun: Te most valami nagyon mély gondolatot akarták tolni, de a generátor mást dobott.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#14) qdak válasza daczkó (#13) üzenetére


qdak
addikt

hát kb :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Börtön, kérem a következőt. :D

(#16) boost


boost
addikt

Azért a betárcsázós netnek is volt előnye. Mindig csak azt néztük meg neten, ami igazán szükséges volt, hogy ne legyen túl magas a hó végén a telefonszámla a szülőknek. Nem volt lehetőség órákra, napokra ottragadni társalogni valakivel.

(#17) Out


Out
addikt

Az ilyen hírekhez sosincs fénykép és azt akarja valaki, hogy ezt el is higgyem, hogy ilyen előfordul?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#18) GeryFlash válasza daczkó (#13) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19) Dilikutya válasza saelin (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig akárhogy is nézzük, egy idióta. Ezen nincs mit szépíteni. Épelméjű nem küld idegeneknek meztelen fotókat.

Amúgy felnőttkorúakkal is megesik az ilyesmi, valamelyik nap volt a hírekben. A sztori ugyanez, csak nem Facebook, hanem társkereső, és a csajnak dugnia kellett, hogy a férfi ne küldje tovább a képeket.

Igaz, ezt látják a Való Világban és az Éden Hotelben, és még az ostobaság is menő.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy meg ki tart magáról meztelen képeket. Ez inkább webkam lehetett. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) macman507


macman507
aktív tag

De egy magát nőnek kiadóval miért állnak egyáltalán szóba? Nem mellesleg tök ismeretlen valaki, ha ilyet kér bárkitől az nem furcsa egyből? :F

Már az alapokat sem mondják el a gyerekeknek a szülők, tanárok, senki??
Még mikor nem volt internet akkor is alap volt, hogy idegennel nem állunk szóba és főleg nem csináljuk azt amit kér tőlünk.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#22) atike válasza macman507 (#21) üzenetére


atike
nagyúr

....szerinted tudja azt bárki, hogy nő-e az akivel beszél vagy nem? :F Épp ez a lényeg... Elhiteti - annak adja ki magát. Senki nem tudta, hogy "férfi"....

Alapok.... Vannak, el is vannak mondva... Idegennel nem állunk szóba... Na igen. De közösségi oldal az más... Mármint a felfogás szerint. Az nem olyan, mintha a való életben találkozol valakivel... Itt nem akkora gond. Na meg beadják, hogy ismerős ismerőse meg hasonlók. Vicc... Nagyon rossz vicc... :(((

Szerencsére a lányom nem titkol semmit (remélem :) ), és meg szokta mutatni, ha bármi érdekes dolog "történik" a fészbukján.... Hihetetlen, hogy milyen próbálkozások vannak....

Valami jó nagy hírveréssel egybekötve kellene példát statuálni jól elv*rni az ilyennel... Hátha lenne valami eredménye....

(#23) D1Rect válasza iMaverick (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

"(Lehet túl szigorú szülő lenne belőlem? Az sem jó...)"
Nem, általában a TV/számítógép azért neveli a szülő helyett a gyereket, mert az átlagember borzasztóan menedzseli a saját idejét.
Nem akarok konkrét számot mondani, mert nagy lehet a szórás, de a szülők percekben mérhető időt beszélgetnek a gyerekeikkel.

(#24) olbaidhun


olbaidhun
őstag

(#22) atike
Régi "fapados" törvényeket és szankciókat kellene visszavezetni, hogy a Balkán, alpári, agyatlan barmok is értsék mivel próbálkoztak. Gondolok a röhejes életfogytiglanra, vagy a jól bevált kézlevágásra..

(#13) daczkó
Tetszett az építő jellegű, velős hsz-ed, valóban sokat segítettél az Olasz felé közeledő, eladott 10-14 éveseken! Jobb, ha az ember nem tud semmit, így nehezebben bonyolódik bele :DDD

(#9) frostitualt
Milyen marketingesek? Véletlenül kapcsolj kereskedelmi csatornára.. ömlik 20 percenként a mocsok, ráadásul a műsorok színvonala is a béka segge alatt (sajnos a filmiparra is elmondható). Szinte mindent szexualitással igyekeznek eladni: ez egy ütős fegyver a marketing gépezet kezében (offline-online)

(#6) -Skylake-
+1

Hajrá Facse!

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#25) Stauffenberg válasza daczkó (#13) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amúgy te ilyenkor mit érzel? Gyerekekről beszélünk, 14 év alattiakról, akik a szüleiknél jobban értik az informatikát, kijátszanak bármilyen szülői felügyeletet, de közben a tetteik következményeit életkoruknál fogva még nem értik, nem látják át és kellő élettapasztalatok hiányában naivak, megvezethetők és kíváncsiak.

Megérdemlik... agyam eldobom. Esetleg egy megerőszakolást vagy elrablást nem érdemelnek meg?

(#21) macman507: Igen, régen is elmondták a szüleink, hogy idegennel ne álljunk szóba, idegentől ne fogadjunk el semmit, idegen autójába ne üljünk be, mégis történtek gyerekrablások és mégis erőszakoltak meg gyerekeket.

Hogyan magyarázod el egy mai gyereknek (aki már beleszületett a webkettőbe), hogy ne álljon szóba idegenekkel, miközben az egész internet arról szól, hogy idegenekkel (is) kommunikálsz? Arról nem beszélve, hogy sokszor a szülő hiába akarja még óvni a gyerekét a közösségi oldalaktól, a kicsik jobban értenek az egészhez és simán kikerülik a tiltásokat, korlátozásokat.

Na meg vannak elkövetők, akik csak halásznak. Próbálkoznak száz gyereknél és ha csak egyet meg tud vezetni, akkor nyert. Ez mondjuk statisztikailag 1% sikermutató, de már így is félelmetes.

[ Szerkesztve ]

(#26) MageRG válasza olbaidhun (#24) üzenetére


MageRG
addikt

(I)"Régi "fapados" törvényeket és szankciókat kellene visszavezetni..."(/I)
Nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani.

A példa statuálásról meg annyit, hogy van egy ilyen valami. Csak hát aki le***rja, az le***rja.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#27) rt06 válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


rt06
veterán

"Esetleg egy megerőszakolást vagy elrablást nem érdemelnek meg?"
azert ne hasonlitsuk mar ossze az, hogy valaki egy ismeretlennek pinas pucer kepeket kuld azzal, hogy valaki fizikai, vagy egyeb folenyet kihasznalva a masikat akarata ellen vonja be szexualis aktusba

ha ezt valaki komolyan egy csoportba sorolja, ott komoly problemak vannak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#28) Stauffenberg válasza rt06 (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már ne is haragudj, de nem lehet a szexuális zaklatást annak formája alapján teljesen kettébontani, majd az egyiket csekélyebb jelentőségűként feltüntetni. Ugyanilyen indíttatásból bagatellizálják sokan a "cyberbullying" jelenséget, mondván nem az iskola udvarán verik a gyereket meg nem lesz kék-zöld foltos a feje, mégis képesek vele öngyilkosságba hajszolni áldozatokat és ez is épp olyan lelki sérüléseket képes okozni, mint a fizikai erőszak és az ebből adódó megalázás.

Pontosan az ilyen mentalitás miatt képtelenség lépést tartani az interneten keresztüli zaklatással, mert sokan teljesen más fajsúlyúnak igyekeznek beállítani mint a fizikai erőszakot. Pontosan ezért van évekkel lemaradva ezen a téren az ellátórendszer, bűnmegelőzés, törvényhozás és az igazságszolgáltatás.

(#29) UserX válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


UserX
őstag

Gyakorló szülőként egyetértek veled. Régebben egyébként használtam a 'Kidlogger'-t, amíg kicsik voltak. Az én véleményem az, hogy a tiltás nem megoldás, én inkább a FELVILÁGOSÍTÁS-ban hiszek! Amikor azt mondtam egyszer 'tréfásan', hogy letiltom a FB-t a routerban (annak a jelszavát csak én tudom), a válasz az volt, hogy 'nem baj, az iskolában (általános) engedik'...Vagy keres egy free Wi-Fi-t, vagy mit tudom én. Nagyon leleményesek tudnak lenni...

Az FB is egy eszköz, amit sok mindenre lehet használni. A gyerek osztályának pl. zárt csoportja van, ahol a beteg, hiányzó gyerekek megkapják az aznapi leckét...Ez hasznos dolog...

A hírben szereplő eset felháborító!

[ Szerkesztve ]

(#30) rt06 válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


rt06
veterán

sehol nem bagatelizaltam el semmit, nem irtam, hogy jelentektelen(ebb) lenne egyik a masiknal
azt irtam, hogy a te hozzallasod netto baromsag

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#31) GeryFlash válasza rt06 (#30) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#32) Stauffenberg válasza rt06 (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"azt irtam, hogy a te hozzallasod netto baromsag"

Nagyon konstruktív vagy. Görcsös böfögéseiddel a társalgáson kívül várakozz inkább, ha már érvelésre alkalmatlan vagy.

Gondolom olyanba már ne menjek bele, hogy a törvény szerint mit követ el az, aki fizikai erőszak nélkül, hatékony kommunikációval vesz rá gyerekeket arra, hogy önként levetkőzzenek, önként hagyják magukat meztelenül fotóztatni vagy önként hagyják a szexet.

Ha már szerinted az valamilyen választóvonal, hogy az elkövető használ-e fizikai erőfölényt...

(#33) 8th


8th
addikt

"egy mohácsi, gyermekkorú lányt pedig arra is sikerült rávennie, hogy először ruhás, majd meztelen fotókat küldjön neki. A férfi ezután újabb képeket követelt, és zsarolni kezdte a lányt. Azt mondta neki, ha nem kap több képet, az addig megszerzetteket szétküldi az ismerőseinek. Ezt meg is tette, majd törölte magát az oldalról."

Példás büntetést szeretnék végre látni az ilyen alja tettekért! Milyen beteg szarnak kell lenni ehhez? :U

(#34) rt06 válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


rt06
veterán

tenyleg nem tudsz olvasni, vagy szandekosan kotekszel?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) Stauffenberg válasza rt06 (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom ki állította helyettem, hogy szerintem az interneten kicsalt fotók, meg a fizikai erőszak ugyanaz. Nem ezt mondtam, hanem azt, hogy nem lehet az egyiket kisebb vagy nagyobb problémaként kezelni (mellesleg te is egyetértettél ebben) vagy az áldozatot hibáztatni ("megérdemelte") csak azért, mert van benne önkéntesség. Akkor most ki kötekszik?

(#36) HANDO88


HANDO88
senior tag

KHMM,KHMM,
Jól el lehet vitatkozni azon hogy ki a hibás. Gyerek vs szülő?
Az ilyen beteg állatokat célzottan hazánkban nem vadássza senki, bezzeg más irányú dolgokra,gondolat rendőrségre van pénz.Oda a kormány számolatlanul zúdÍtja az adófizetők pénzét. A társadalom egésze beteg,de majd rájöttök.Sajnos későn.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#37) HANDO88 válasza HANDO88 (#36) üzenetére


HANDO88
senior tag

Senki sem reagál? Jellermző.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#38) olbaidhun válasza HANDO88 (#36) üzenetére


olbaidhun
őstag

Amit leírtam, részemről komolyan gondoltam. Mit vársz a forumozó srácoktól? Jellemzően éretlen, félig, vagy egészen gyerek hszek vannak.

Hazaáruló, lézer mögött bujkalokrol beszélni sem szeretek..

Tisztelet a kivételnek!

Az én kislányom ma 16 hónapos. Sokat változtat az ember hozzáálásán..

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#39) arnyekxxx válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"de nem lehet a szexuális zaklatást annak formája alapján teljesen kettébontani, majd az egyiket csekélyebb jelentőségűként feltüntetni. "

Azért ha lehet választani inkább nézzen meg onlány a seggemről egy önként küldött meztelen képet egy nagyfarkú néger mint betegye fizikailag ugyanoda azt a nagyot. Szóval de, lehet valami csekélyebb jelentőségü.

[ Szerkesztve ]

(#40) azopi74 válasza arnyekxxx (#39) üzenetére


azopi74
addikt

:C

(#41) Reggie0 válasza HANDO88 (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Mo-n a rendorseg nem vadaszik senkire. Nem allit csapdat semmilyen bunozonek, sot ha te teszed meg, akkor teged itelnek el. (Nyilvan azert, mert plusz munkat okozol nekik, hiaba szallitod kulcsra keszen a bunozot bizonyitekokkal.) Egyedul arra torekednek, hogy a leheto legkevesebbet b@szogassak oket munkaidoben. Ha talalsz egy olyan alacsony beosztasu rendort, aki ertekelne a tevekenyseget, akkor magasabb szintrol eleg hamar leszoktatjak. Udv az orszagban!

A kislanyos fele:
Igen is a szulonek is komoly felelosegge van. Egyertelmu, hogy kiskorut ravenni arra, hogy szexualis tartalmu kepeket kuldjon, buncselekmeny. Zsarolni buncselekmeny. Viszont a neten szabadon kolbaszolni egy gyermekkorut es hagyni, hogy szabadon, felugyelet nelkul felvegye a kapcsolatot barkivel, oriasi felelotlenseg. Majdnem akkora, mint ha reggel kivagnak az utcara, es este 8kor begyujtenek, hogy azert megse a szabad eg alatt aludjon. Ez nem enyhiti a bunozo bunet es megiteleset, viszont szuksegesse teszi a szulok felelossegre vonasat, mert elhanyagoltak es veszelynek tettek ki a sajat gyerekuket.

[ Szerkesztve ]

(#42) Stauffenberg válasza arnyekxxx (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Oké, akkor mutogasd magad nagyfarkú idegeneknek, nem bánom.

Majd ha saját gyereked is ezt teszi, akkor is bagatelizáld.

(#43) daczkó válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


daczkó
aktív tag

Ha a saját gyerekem ezt teszi, az azt jelenti, hogy retardált "szülő" vagyok.

/ignore wwenigma

(#44) emvy válasza daczkó (#43) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajnos ez nem ennyire egyszerű. A gyereked nem te vagy.

while (!sleep) sheep++;

(#45) boost válasza daczkó (#43) üzenetére


boost
addikt

Nem, az nem azt jelenti, hogy retardált szülő vagy, hisz a legtöbb esetben, ha majd szülő leszel, te is megteszel ez ellen mindent. Ha a gyereked ezt teszi, az azt jelenti, hogy valószínüleg megtévesztették, átverték, befolyásolták, stb, és hidd el szülőként nincs nagyobb fájdalom, ha a gyerekedet valami rossz éri, fizikailag vagy szellemileg fájdalmat okoz neki vmi. Sokkal rosszabb dolog, mintha veled történne valami.

(#46) #68216320


#68216320
törölt tag

Azon kívül, hogy szerintem az elkövetőnek és a sértettnek is meglehetnek a maga szellemi deformitásai, az érdekelne majd, hogy minek fogják ezt beállítani törvény alapján. Szexuális visszaélésnek vagy csalásnak. Mert ugye "csak" virtuális kapcsolat és önkéntesség volt a dologban. Valamit kezdeni kellene a jelenlegi tinikkel, mert egy olyan hirtelen megváltozott társadalomba születtek, amit az Öket nevelő felnöttek át sem látnak. Emiatt nulla vagy részleges kontroll alatt nevelik fel Őket. Nem túl reményteli jövőképet vetítve előre.

[ Szerkesztve ]

(#47) boost válasza #68216320 (#46) üzenetére


boost
addikt

Nem értem mit értesz az alatt, hogy "csak" virtuális.

"gyermekkorú lányt pedig arra is sikerült rávennie, hogy először ruhás, majd meztelen fotókat küldjön neki. A férfi ezután újabb képeket követelt, és zsarolni kezdte a lányt. Azt mondta neki, ha nem kap több képet, az addig megszerzetteket szétküldi az ismerőseinek."

- zsarolás -» simán börtön
- pedofília (?) (Bizonyos országokban az is pedofília, ha gyerekfotókat tárolsz a gépeden vagy azt csereberéled másokkal. Itthon nem tudom mi a helyzet)
- önkéntesség azért nem áll meg, mert nem tudta, hogy egy pedo 41 éves férfivel társalog, másrészt ha tényleg nő lett volna, bizonyos kor alatt akkor sem legális ilyet kérni, mégha a küldő magától önkéntesen küldi is.)

mi kell még?

A második része, amit írsz, az tényleg probléma. Egyszerűen a szülőknek nincs ismeretük arról, hogy mit lehetne tenni. Nincsenek szervezetek, amik felvilágosítanák őket erről. Nincsenek nyílvános anyagok. Nincsenek számottevő civil egyletek, egyesületek, vagy nem rendelkeznek elégséges támogatással, lehetősgéggel, amik köztes rétegként segítenék, felvilágosítanák a szülőket a lehetőségekről.

(#48) #68216320 válasza boost (#47) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem értem mit értesz az alatt, hogy "csak" virtuális.

Arra gondolok, hogy nem tudom a jogszabály fel van-e készítve a "virtuális" bűncselekményekre. Néha a valódi tetlegesség egyértelmű bizonyítása is nehézségekbe ütközik. A zsarolás egyértelmű.

Remélem azért valami példaértékű büntetést szabnak ki a palira, mert tartok tőle, hogy nem egyedüli eset volt/lesz sajnos. Az ide vonatkozó jogszabályokat (szerencsére) nem ismerem és remélem a saját környezetem okán soha nem is kell megismernem.

[ Szerkesztve ]

(#49) arnyekxxx válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem bagatelizálom, csak szimlán én érzem, hogy van különbség egy fotó és a fizikai erőszak között.

Hátha így jobban megérted. a charlie hebdo szerzőinek jelentős része is már tudja, hogy a bár a rajz is fegyver és a kalasnyikov is fegyver, mégse pont ugyanaz a hatásuk az egyes személyre.

(#50) arnyekxxx válasza boost (#47) üzenetére


arnyekxxx
veterán

- zsarolás -» simán börtön

Nem kért pénzt, nem zsarolás

Btk. 367. § Zsarolás

367. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.