Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

szervizes vagyok, teljesen egyet kell értenem. én winen kívül mondjuk bármilyen eszközre ami otthon van vagy dolgozok vele csak akkor telepítek bármit ha már kint van egy ideje, a log szerint javítja a hibát ami zavart, és a fórumok szerint rendben van. addig engem hagyjanak békén... az első szabályom hogy ami működik azt nem javítom meg ;]

(#2) SySERR


SySERR
csendes tag

Helyi TV, képújság program. Frissítem. Aktuális hibát javítja és jön 2 másik bug. -> Downgrade: aktuális hiba visszajön és megmarad a 2 bug is! :(((

(#3) Dany007 válasza #56573440 (#1) üzenetére


Dany007
veterán

De jó látni, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :D

@SySERR:

Na ez mondjuk külön szívás kategória. Ilyet még nem tapasztaltam. Ha valahol lehetőség van a downgradere akkor azért általában nem maradnak meg a bugok... kemény.

(#4) sto1911


sto1911
veterán

Mostmár tényleg csak akkor teszek fel bármilyen frissítést bármilyen szoftverhez ha tényleg eleve gond van vele vagy nem jól működik.
Aranyszabaly, hogy ami mukodik, azt nem kell piszkalni :)

(#5) Dany007 válasza sto1911 (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, csak az emberben mindig ott van, hogy mivan ha mégis jobb lesz tőle? Stabilabb, esetleg kapok valami hasznos új funkciót is?
Na de most ez így leírva elég nevetségesen hangzik... :D Ami igazából szomorú.

(#6) #56573440 válasza Dany007 (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

van olyan gépünk amihez _napi_ szinten jönnek bulletinek, rom, sw, etc frissítésekkel... a partner szóvá tette hogy oké de ezeket miért nem kapja meg... én meg megmutattam hogy két hónapja kijött egy fix ami az előző fix fixe, amit egy fix által generált bug miatt adtak ki, ami valójában soha nem is létezett amíg nem jött hozzá egy fix. a mai napig nem oldotta meg a problémát, cserébe olyan gondokat okoz ami a rendszer működése szempontjából legalább kritikus :D szerencsére értelmes pasi volt, úgyhogy abban maradtunk, hogy ha valóban lesz problémájuk, akkor megnézzük melyik fix jó rá, és akkor csináljuk meg ;]

(#7) Penguin95


Penguin95
senior tag

Már vártam az írás végét, hogy leírhassam, addig örülj, míg nem volt Xperiád. Erre tessék. Elrontod a játékot. :O

Egyébként a programozás valóban olyan, hogy 1 hiba javítása simán előidézhet több másik hibát. Az esetek döntő többségében elég lenne egy komolyabb tesztelés is, hogy kibukjanak a hibák. Csak hát rohanó világban élünk, na meg a gyártónak nem hoz hasznot, ha dupla annyi energiát fektet a tesztelésbe. Viszont van olyan, hogy a hiba csak X körülmények között fordul elő. Mondjuk ha telepítve van a Microsoft Office, akkor KBxyz számú frissítés Y hibát okoz, ha ilyen és olyan processzort használsz.

Ez ellen annyit lehet tenni átlag felhasználóként, hogy frissítés előtt mindig csinálsz biztonsági mentést, és csak akkor frissítesz, ha jók a visszajelzések. Persze ez nem működik olyan esetekben, mikor 6 tonna frissítés vár rád.

(#8) Armahun


Armahun
addikt

Amint egy program megfelelően működik, elavuttá válik.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#9) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Semmi Windows, semmi probléma. ;]
Hiba csak akkor van az androiddal ha nem a HTC adja ki. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) saelin


saelin
veterán

Sajnos egyet kell értsek. Néha egy-egy frissítés több gondot okoz, mint ami előtte volt.

Ha lehet ki kell kapcsolni az autó frissítést és csak akkor updatelni, ha muszáj vagy jó visszajelzések vannak róla.
Nálam az Evernote app verte ki a biztosítékot az új dizájnjával... Váltottam Google keepre inkább. :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11) kispx


kispx
addikt

Tavaly a Windows frissítései körül felmerült sorozatos bakik miatt szoktam rá, hogy hétvégén telepítem a frissítéseket. Ha valami gubanc van a patch kedden akkor hétvégéig visszavonják. Azóta semmi bajom nincs vele.

(#12) scope2007 válasza #56573440 (#1) üzenetére


scope2007
addikt

rengeteg programnál én is tiltom alapból a frissítés keresés mezőt
persze van amit kell, ajánlott tényleg naprakészen tartani
böngésző, oprendsz, vírusírtó

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#13) ueshiba


ueshiba
csendes tag

Nekem a Comodo Firewall upgrade volt óriási csalódás. Egy ideig próbálgattam, barátkoztam vele, de mára sajnos a régebbi verziók nem igen elérhetőek. :(

[ Szerkesztve ]

(#14) Arpee78 válasza ueshiba (#13) üzenetére


Arpee78
senior tag

Comodo Internet Securityt használok otthon és munkahelyen is, nekem semmi problémám vele. Tudtommal a többiek sem panaszkodnak rá(mhelyen mindenkinél ez van), illetve csak egyvalaki kapcsolja ki, de az is csak azért mert szerinte lassítja a gépet. Ettől függetlenül mindenhol kikapcsoltam a CIS program részének frissítését, főleg mert nem fut le magától a háttérben, rákérdez és összezavarja a felhasználót, másrészt hátha valami bajt okoz az új verzió amit jobb előtte csak egy gépen kipróbálni.

Tavaly én is jól megkaptam azt a Win7 frissítést. Kedden kiadták, szerda reggel a gép jelzett, hogy itt a friss ropogos frissítés és hogy le kéne tölteni, jó tedd azt... Aztán jött egy kék halál, aztán még egy, aztán el se indult a gép, pénteken el is vitte rendszergazda aki "vírusokat talált" rajt és újratelepítette a Windowst. Persze nem vírus volt, hanem az utolsó kék halál során valami olyan romlott el a Windowsban ami megakadályozta az indulását. A legjobb hogy az ilyen súlyú galibák szinte rendszeresek, 1-2 évente mindig becsúszík valami.

Ennek ellenére szerintem a legtöbb esetben célszerűbb frissíteni mint nem, csak ne kellene magával a frissítéssel vacakolni. Sejtésem szerint a programok alverzióinál a frissítésekkel több bug megy mint jön, pl a Libreoffice 4.0 megjelenésekor a korábbi 3.6.3-ban kevesebb hiba volt, gondolom én. Ezért szívesebben használom a régebbi főverziókat.

A telefonokkal nekem eddig csak szerencém volt, kopp, kopp. Stabil, gyors, mindent tud amit kell, nem is értem miért nem ezt a modelt használja mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#15) Dany007 válasza Arpee78 (#14) üzenetére


Dany007
veterán

"A telefonokkal nekem eddig csak szerencém volt, kopp, kopp. Stabil, gyors, mindent tud amit kell, nem is értem miért nem ezt a modelt használja mindenki."

Hát nem is tudom mért nem használ mindenki még mindig 3310-est! :D Ott mondjuk tényleg nem lehet gond a frissítésekkel.

(#16) Dany007 válasza Penguin95 (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig a Sonyban az volt a durva, hogy a gyári első szofttal kifogástalanul működött. Akadás és lagmentesen.
Aztán jött a várva várt frissítés...
Hihetetlen amúgy, hogy egy komplett céget, legalábbis annak a mobilos részlegét ennyire le tudja húzni pár béna és lusta szoftverfejlesztő...
Mert igazából az elmúlt 1 évben jót még nem olvastam júzerektől a Sony-ról, mobilos részlegről. És azóta se tartozik az ajánlott kategóriába...
Pedig amúgy jó volt maga a hardver, a vas. Szép is. Még a UI is bejött.

(#17) ueshiba válasza Arpee78 (#14) üzenetére


ueshiba
csendes tag

Szia Arpee78!

Én csak a firewall-t használtam. Minden ok volt, egyszer csak a windows elkezdte a következőket:
Start menü, klikk a porgramra, és vár, és vár, és vár, start menu nem tünik el. Kattintasz párszor az alkalmazáson, hátha történik valami, de nem. Majd mikor már feladtad, elindul a program 2345577 példányban.
A rekord delay kb. 2 perc volt.
Elindultam pár szálon, és a vége az lett, hogy az új CFW a hunyó. Leszedtem, és megszűnt a gond. (csak a fw modul volt aktív)
Továbbá volt egy verziója, aminél azt tapasztaltam, hogy ha sok volt a connection 2-300(thx torrent) felett a tűzfal ki-kinyílt. Olyan programok "jelentkeztek" ,amit le voltak tiltva a netről.

Most ESET secu megy. Egyetlen hátránya a tűzfalban, hogy nincs hostname szűrés. Most ki vagyok békülve vele.

üdv

(#18) Penguin95 válasza Dany007 (#16) üzenetére


Penguin95
senior tag

Az első szoftver többnyire jó, bár vannak kivételek. A frissítések meg... Most is 1 órán át szívtam, hogy visszategyem a gyári rendszert. Egy kernelcsere, meg a fél rendszer kiírtása után most elég gyors. Viszont a telepítővarázsló sikeresen lefagyott. És sokkal instabilabb, mint a tesztelői CM.

Mondjuk ahány frissítést kiadnak... Kétszer is belenyúltam olyan telefonba, hogy 1 főverziót kapott, aztán annyi. A végleges szoftver meg olyan, hogy egyből mehet a root, és 5-6 bugfix az xda-ról. És akkor már csak 10 hiba maradt.

Elégedett Xperiás is van, de többségük iszonyatosan fanboy. Ha egy kis hibát találsz, már kapod is, hogy "nálam nincs ilyen, user error". Az meg nem érdekli, hogy ő van egyedül mindenkivel szemben. Eddig összesen 1 normális Xperia szeretővel találkoztam, aki merte elismerni a hibákat.

(#19) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Minden szó igaz, szívemből szól.
Részemről egy win telepítés is úgy kezdődik hogy frissítések off.
Kb 4-5 éve van ez az új módi hogy állandóan frissítenek ezt-azt, telefonon és más eszközökön érthető is hiszen használhatatlanná akarják tenni, hogy újabbat vegyen az ember. Nekem is teljesen ok lenne az iphone4-em hanem kötnének mindig új feltételeket egy-egy szoftver használatához. Így már se egy skype vagy facebook nem ad normális felhasználási élményt csak a bosszúságot. Mondjuk a facebook azért is érdekes mert a PCs böngészőkön is úgy szaggat hogy legszívesebben törölném magam.

Telefonokon azért is kurva idegesítőek ezek a dolgok, mert mikor beharangoznak valamit hogy bu bá hogy futnak rajta az ilyen meg olyan játékok, állak a földön, de röhejes hogy 2-3 év múlva beszarik egy facebook-szintű appon a telefon. Na ezt senki nem tudja megmagyarázni másképp, csak úgy, hogy ki akarnak baszni veled. Ez pont olyan, mikor panaszkodik valaki hogy a haladóbb világ mennyivel jobb - holott tessék, itt egy jó példa.

Nameg a jutub is tegnap, hát lol :))

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#20) Ceree


Ceree
senior tag

Nem vagy egyedul, engem is nagyon idegesit a folyamatos es kotelezoen elvart(!) frissitesi mizeria. Droidon meg tudom tenni, hogy az aktualis apk-t lementem frissites elott, ha nem ok az uj, megy vissza a regi. A kedvencem az volt, amikor a frissites csak annyit tartalmazott, hogy megjelent egy reklam a programban... :-)

Vagy amikor elvarjak hogy frissits, es a regi verzio mukodeset meg ellehetlenitik (pl.: Waze), az uj pedig bugos a keszulekeden (kilepes utan is porgeti a gps-t).

Pc-n kb. a windowson es officon kivul szerintem nem is frissitek semmit, vannak nagyon jol bevalt regi programok, amik egyszeruek, sallangmentesek, az uj verziokban pedig pont ezeket vegzik ki (pl.: Goldwave). Regebben reinstall elott (bar ilyet mar evek ota nem csinaltam) szoktam az uj verziokat kiprobalni, aztan format utan mentek fel akivalsztott verziok. De pl. Goldwave, Aschampoo, Deamon Tools, Total Commander, Winamp verzioim nem mai darabok... De ha egyszer funcionaltiasban tokeletesek, minek varialjam oket?

Másolat_eredetije

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.