Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nagyon egyszerű a megoldás. SD kártya támogatás kellene.

(#2) zseko válasza Tamás88 (#1) üzenetére


zseko
veterán

+ kidobni a sok felesleges bloatware-t.

HR24.hu

(#3) Narxis válasza zseko (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

+ stock android, nem kell TW meg ilyen butaságok.

Thanos was right.

(#4) sanyijedi válasza Narxis (#3) üzenetére


sanyijedi
őstag

+ cserélhető akkumulátor

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#5) Chrys_ válasza Narxis (#3) üzenetére


Chrys_
addikt

Vagy lenne választási lehetőség a két megoldás között.
A legnagyobb baj a Samsunggal az, hogy nagyon későn hozza ki a FW-update-eket. Ezért nem is veszek a Note 3 után másikat tőlük, inkább a Nexus-t választom.

(#6) #06658560 válasza Narxis (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Rendszeresen volt olyan is.

#5 Chrys_: Mióta az LG-m megkapta az 5.0 androidot, azóta lett használhatatlanul kevés hely rajta, szóval ezt a marha nagy FW updatet nem erőltetném annyira.

#1 Tamás88: Szerinted a vevők mekkora hányada akar tárhelyet bővíteni? Pláne, hogy az Sd kártyákon is tudna a Samu nagyot szakítani, mint jelentős piaci szereplő.

[ Szerkesztve ]

(#7) Narxis válasza #06658560 (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

6.0-tól az SD kártyára is telepíthetők az appok, játékok tudtommal, ezért lenne hasznos az SD kártya. Nem kell Link2SD meg root meg ilyenek. Aranyáron mérik a nagy tárhelyet a mobilokban, tabletekben, az SD kártya meg olcsó.

Thanos was right.

(#8) Polllen


Polllen
nagyúr

Az alsóházban szerintem már nem tudnak labdába rúgni a kínaiakkal szemben, max akkor, ha lenyírják a fejlesztési költségeket és minimál moddal adják a készülékeket olcsóbban.

Amúgy a felsőházban is kicsit visszavehetnének a saját vackaikból és rámehetnének arra, hogy minden körülmény között smooth legyen a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"Nekem a régi vicc jutott róla eszembe, miszerint ha nem megy a kupi, akkor nem a madamot kell kicserélni, hanem a lányokat.... :DD "

A régi igazgató, a "hosszú távú stratégiák" részeként kezdhetné a termékpaletta TÉNYLEGES racionalizálásával.

B.Cs.

(#10) Dark Archon válasza Narxis (#7) üzenetére


Dark Archon
addikt

Már régen lehet SD kártyára telepíteni illetve oda áthelyezni. Link2SD-vel talán utoljára a 2-es Androiddal szenvedtem.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11) Eclips21 válasza Chrys_ (#5) üzenetére


Eclips21
őstag

Azert egy note-t ne hasonlitsal egy nexushoz :D nagy kijelzo nagy kijelzo de a szoftveres hatter toredeke sincs meg a nexusban max orulsz mert android 6.0-t mutata. Persze ha csak azert vetted mert nagy a kijelzo nem szoltam.

Dark archon: xD en is akkor hallotam utoljara ezt a programot, de (cserelheto) SDre nem lehet telepiteni 5.0 ota

[ Szerkesztve ]

(#12) strogov válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


strogov
senior tag

Esetünkben a lányokat (terméket) a madam válogatta. Én becsülöm ha valahol van felső felelőse a hibának is, nem csak akkor kerül elő a vezető neve amikor siker van.
Szerintem a samsung-nál már régóta a "kevesebb több lenne". A szőnyegbombázás addig ment ameddig nem jöttek a kínaiak. Most vagy a minőségre és a terméktámogatásra koncentrálnak, vagy nokia 2 lesz belőlük ... 5 éve még hasonló részesedésük volt nekik is. Annyi előnyük van, hogy ők egy még úszó hajón vannak, a nokia meg egy épülő, soha el nem készülő hajón volt.

(#13) Narxis válasza Dark Archon (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, én is azt használom jelenleg de ahhoz kell egy fix ext2-es partíció, a 6-os androidban pedig root nélkül megformázza az egész kártyát és az egész területet használhatod.

Thanos was right.

(#14) Dark Archon válasza Narxis (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

Dehogyis, sima FAT32-re van formattálva az SD kártyám, különben nem látnám Windows-ban. Beállítások / Alkalmazások / alkalmazás kiválaszt / Áthelyezés SD kártyára. Ennyi, rootolva sincs a telóm. Mindez 5.1 gyári Androiddal (de 5.0.2-vel is ment már). Ugyanígy egy gombnyomás visszatenni belső memóriára.

Eclips21: ok, telepíteni nem, de áthelyezni tuti megy, most próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) Eclips21 válasza Dark Archon (#14) üzenetére


Eclips21
őstag

Biztos hogy a microSD-re telepitettel/ helyeztel at? Nem csak a telefon belso SDreszere?

[ Szerkesztve ]

(#16) NoMagix


NoMagix
addikt

és a komplett designer csapatot is lecserélhetnék

(#17) Narxis válasza Dark Archon (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem tom te miről beszélsz mert nekem a telefon memóriája van úgy osztva, hogy internal memory és sdcard, ez az egész 8GB. Amiről én beszélek az az external SDcard ami 32GB, ezen kellett csinálnom egy 4GB-os ext2-es partíciót és a Link2SD kompletten ide helyezi át az appokat, az obb-t lehet az external SDcard FAT32 részére is tenni. LG G2 Minim van gyári android 5.0.2-vel.

Tehát amit az android 6.0 gyárilag root nélkül is tárhelynek használhat az az external SDcard és ez szerintem nagyon komoly újítás tekintve, hogy középkategóriában még csak most kezd terjedni a 16GB-os belső memória és microSD-vel akkár 64-ig is bővíthető ami minden igényt kielégít tárhelyileg még ha sok appot használ is az ember vagy GB-os játékokkal akar játszani.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#18) #06658560 válasza Dark Archon (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

LG-n ötös androidon az appok felét nem tudom áthelyezni. Telepítési helyet megadni nem lehet.

(#19) Viktor77 válasza Dark Archon (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Azt tudod ugye, hogy csak egy részét teszi át SD kártyára a programnak. Konkrétan kb. semmit. Egy nagyobb játék OBB mappája pl. marad a belső memórián.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) fordfairlane válasza strogov (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem a samsung-nál már régóta a "kevesebb több lenne". A szőnyegbombázás addig ment ameddig nem jöttek a kínaiak.

Egyetértek. :K Ideje lenne, letisztázni a portfóliójukat, kigyomlálni a sok szemetet az ezerféle modellvariáns közül.

x gon' give it to ya

(#21) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Én mondjuk inkább a dizájn és a szoftverfejlesztő részlegen tettem volna rendet, de ők tudják.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#22) Dark Archon válasza Eclips21 (#15) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hirtelen nem voltam benne biztos egy ilyen kérdés után, de most megnéztem, tényleg a külső SD-re teszi át.

Viktor77: valóban csak egy részét, a kipróbált CtR Time Travel esetén ez a 2/3-a a programnak. Viszont az is több, mint a semmi.

Narxis: van egy emulált SD kártya, de az tökmindegy, a telefon a saját belső tárjának írja ki (nálam 12Gb). A teljes sztorihoz hozzátartozik, hogy nem egy mezei Androidról van szó, hanem a Sony Z1c rendszeréről, de nem tudom, ez mennyiben befolyásolja ennek a résznek a működését. A lényeg, hogy bőven tudok felszabadítani helyet a telefon "memóriájából", ha akarok, mindenféle bűvészkedés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23) #06658560 válasza Dark Archon (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nálam LG G2 mini esetén a következő a helyzet, 5.0 androiddal:
Rendszer elvisz 4,91 GB helyet a nyolcból, Drive 114MB, Google alkalmazás 89,21, Play 33,55, play filmek 22,83, Játékok 27,86, Könyvek 35,77, Újságos 40,58, Zene 42,72, play szolgáltatások 149, szövegfelolvasó 52,17, G+ 66,09, Hangouts 57,32, Térkép 89,22, Utcakép 64,91, Youtube 44,04. A gyárilag adott Thinkrfre Viewer 68,36, Talkback 8,26. Android System Webview 56,08. ezek egyikét sem lehet sehova sem pakolni.
400 MB szabad tárhely alatt egy negyven megás appot nem tud a rendszer frissíteni.A Madden mobile maximum felét tudja kártyára pakolni, a Skype hyakorlatilag nulla százalékát. Whattsapp nem helyezhető át. Viernek kb. 10%-a. Ez nem igazán jól kezelt SD tárhely definíció szerintem.

(#24) Narxis válasza #06658560 (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én eltávolítottam a G+t, Hangouts-ot és a Google zene, filmek, könyvek appot viszont egyre nagyobb a Chrome és a Google szolgáltatások is, mintha azt olvastam volna, hogy azért mert a korábbi verzió minden frissítésnél megmarad?

Amúgy jah, Link2SD nélkül meg lennék lőve, pedig nem játszok GB méretű játékokkal.

(#22) Dark Archon: passz, nem volt még Sony telóm. Anno Defy-nél 2.3-as androidon ha appot helyeztem át akkor annak a nagyobbik felét a külső SD kártyára helyezte, teljesen jó volt, be lehetett így is lakni de rengeteg app kellett hozzá. Nem tudom miért kellett ezen változtatni.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#25) sz.balazs.95 válasza #06658560 (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én is ezzel szívok most, igaz, a Huawei szerencsére nem pakolta dugig minden vacakkal a telót, és a gyári vackok elég nagy része törölhető volt.
Ilyen téren (is) a HTC-m sokkal rosszabb volt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) joey04


joey04
titán

1,2,3: juj de kocka felfogás ez...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Ringman válasza fordfairlane (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ja.

max nem lesz galaxy pocket neo mega young plus.

az sd-kártya hiánya szerintem nem sok embert érdekel 16+ GB esetén

[ Szerkesztve ]

(#28) Dark Archon válasza #06658560 (#23) üzenetére


Dark Archon
addikt

Sosem volt LG / Samsung telefonom, a Huawei-t és társait meg végképp kerülöm. Sony meg Motorola okostelóim voltak, LG esetében pl. a hideg kiráz a hátlapi gomboktól, meg már nagyon átmentek kommerszbe, akár a Samsung. Már oldalt is zavaró a bekapcsológomb a Z1c-nél egyébként, ha autós tartóba teszem. Legjobb a Motorola esetében volt, ahol felül volt, csak sajnos őket megvették kilóra. De a legkirályabb rendszerük nekik volt, egy csomó aprósággal, kényelmi funkcióval és valóban hasznos beépített alkalmazással (pl. autós dokkoló). Egyébként 12Gb-ból nekem 3,6Gb szabad, szóval 8Gb-tal én is szarban lennék, pedig csak casual játékok vannak fent és néhány alkalmazás. Az is igaz, hogy 4,4Gb kép és videó, amit simán átpakolhatnék SD-re, de az meg zenével van tele. Sz'al időnként átmásolom a képeket és videókat számítógépre és ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#29) zseko válasza joey04 (#26) üzenetére


zseko
veterán

Te már csak tudod... :U

HR24.hu

(#30) Narxis válasza joey04 (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kocka vagyis értelmes? Igen, ez nem a Samsung-ra vall...

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.