Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Magyarul nem úgy írjuk, hogy Kaliforniában? K-val? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) ShadowX


ShadowX
őstag

Szép helyek...én is nagyrészt ezeket jártam be a nyáron, csak 3 hétig. Tervezek egy hosszabb szösszenetet írni róla. Jó olvasni, hogy másnak is van ilyen kalandban része. Sok hasonlót. :K

(#3) gabe_


gabe_
őstag

Gratulálok, jó volt olvasni, szép élményekkel gazdagodtatok az biztos.
:)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#4) Bjørgersson válasza vtechun (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De, elvileg úgy írjuk. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5) nofi válasza vtechun (#1) üzenetére


nofi
őstag

Jogos, átírtam :R

Xbox GT: nozsolt

(#6) proof88


proof88
addikt

Csak átfutottam gyorsan, az nem derült ki nekem, hogy mennyi ideig voltatok ott? Ennyi minden megnézéséhez ugyanis sok idő kell. Én kollégáimmal 3 hétig voltam, és alig tudtuk megnézni azokat, amiket akartunk. Mondjuk mi hétköznap nem nagyon értünk rá, inkább hétvégén mentünk nézelődni. Mi San Jose-ban szálltunk meg, és San Francisco-t, Monterey-t meg Los Angeles-t látogattuk, utóbbiból viszont sajnos jóformán semmit nem láttam. Venice Beach-en voltunk, de Santa Monica és Long Beach pl kimaradt. Los Angeles-ből kb a dolgok harmadát láttam abból amit látni szerettem volna. Igaz, odaúton kocsit kellett cserélnünk, valamint 4 órát eltöltöttünk a Six Flags Magic Mountain-ben, ami szintén vitte az időt. :D Általános tapasztalat, hogy mindenhol nagyon jófejek voltak az emberek és kevésbé tűnnek stresszesnek. Gondolom azért, mert több pénzt kapnak a munkájukért.

(#7) Bjørgersson válasza proof88 (#6) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Két hét Kaliforniában

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) proof88 válasza Bjørgersson (#7) üzenetére


proof88
addikt

:DDD :R :B

(#9) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nagyon jó cikk lett, lett, le a kalappal! :C
Nagyon jók a képek is, többet még háttérképnek is szívesen betennék! :))

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#10) kisstom


kisstom
csendes tag

Köszi, a beszámolót, nagyon szép helyeken jártál. Nagyságrendileg mennyiből jött ki az út fejenként?

(#11) nofi válasza kisstom (#10) üzenetére


nofi
őstag

Írtam privit!

Xbox GT: nozsolt

(#12) MongolZ válasza nofi (#11) üzenetére


MongolZ
addikt

Ezt én is szeretném kérdezni, mennyiből jött ki kb.?

Szerintem sokan vannak úgy, hogy 2 hétre kimennének, de hiába osztanak-szoroznak, még csak kb. sem lehet eltalálni a várható költségeket. Repjegy, szállások, kocsibérlés, stb...

Mondjuk engem a városok annyira nem érdekelnek (ott ugye nincs történelem), inkább a sok park, hegy, stb., de nagyságrendileg mégiscsak segítene.

Köszi!

(#13) pzstm


pzstm
titán

Par napja jöttem haza két hét Californiabol en is, igaz picit mashogy voltam/meg mashol, de lehet akkor én már nem is írok az élményeimről...;(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14) pzstm válasza pzstm (#13) üzenetére


pzstm
titán

No átolvastam, és azért van különbség a kettőnk útja között, de jó írás lett, és a kedvesség, segítőkészség tényleg igaz, de erről majd az én logout cikkemben;). (Jurassic Park és Múmia amit ki kellett volna még probalnotok szerintem, s majd mondok egy tippet, hogy first line ticjet nélkül, hogy lehet sok helyen 15 max 20 perc alatt bejutni, ahol 80 perces amúgy a várakozási idő;))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15) nofi válasza pzstm (#13) üzenetére


nofi
őstag

Ha másol és máshogy voltál, akkor pláne írd meg ;)

Universal Stuidos-ra sajnos sehogy sem elég az egy nap, pláne hétvégén. Aki több időt rá tud szánni, annak jó hír, hogy most már van olyan jegy amivel többször is vissza lehet menni.
Szívesen mentem volna LA-ben egy talk-show forgatásra (pl. Jimmy Kimmel Live), de hétvégére arra sem tudtunk kérni (kis mini esszével lehet jegyekre pályázni) jegyet, mert nem volt forgatás.

Xbox GT: nozsolt

(#16) pzstm válasza nofi (#15) üzenetére


pzstm
titán

SF, Grand Canyon, Vegas, San Diego, Los Angeles voltak a főbb állomások :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Jó kis írás köszönjük. :R

Mit kóstál ez a 2 hét cakk pakk mindennel együtt?

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#18) mordeaux


mordeaux
tag

Nagyon jó volt olvasni, a video a végén a pont az i-re.

Kirby a parancsnok

(#19) gaborbol válasza MongolZ (#12) üzenetére


gaborbol
őstag

Gyakorlatilag csak a sajat igenyeidtol fugg, meg attol, hogy mit mikor foglalasz le, illetve, hogy mikor mesz( iskolai szunetet elkerulve elo, vagy utoszezonban minden jeletosebben olcsobb.

Nezzuk meg pl oktober kozepetol:

Repjegy szezonon kivul akar $700 korul/fo Delta/United. (Ha osszelegozol esetleg kulonbozo jaratokat, fapadost is beleteszel, lehet $600-kor is meg lehet uszni) es onnan indul felfele BA/KLM/AIR FRANCE $800-tol.
ugyazn ez szezonba lehet $1100-1200 is per fo.

Kocsi berles, megint csak mi a szempont, mit keresel konkretan, egy focus meretu kocsi kerulhet ket hetre biztositassal kb $500-ba es onnan felfele.

Szallas,
Mik az elvarasok, valami igenyes hotelet keresel bent a varosban, vagy csak egy agy kell ahol alszol, mert ugysem aludni jottel ide. Mivel van kocsi egy jobb ar ertek aranyu helyert hajlando vagy-e a varoson kivul megszallni, es bekocsikazni, meg a parkolasert fizetni a varosba. Ket het valami nagyon alap hotelbe(lehet csak kozos furdoszoba van a szinten bent China Town kornyeken akar 700-800 dollar/ 2 het es onnan a csillagos eg. Ami igenyesebb az olyan $100-150/nap vagy a masik veglet keresel hostelt $400 korul.

Koltopenz, megint csak mit keresel, csak valami gyors kajat $8-10/fo/etkezes, vagy etteremet $30/fo es onnan felfele, mit szeretnel megnezni, belepok-jegyek szerintem egy $30-50/ nappal minium lehet szamolni ,koltopenz cakk-pakk $100/fo/nap-tol erdemes szamolni.

Most csak gyrosan osszegugliztam ezeket, kicsit tobb energiaval, lehet jobb ajalantokat talani.

[ Szerkesztve ]

(#20) nofi válasza gaborbol (#19) üzenetére


nofi
őstag

Köszi a kiegészítést! :R

Egyébként aki érdeklődött, azoknak átküldtem nálunk cirka mi mennyibe került. A repjegyet kivéve - mert az erősen szezonfüggő - jók a viszonyításaid :K

Xbox GT: nozsolt

(#21) hoeerny


hoeerny
tag

Jó volt olvasni, köszi

(#22) Lauda


Lauda
félisten

Szep helyeken jartal. A rendorallam megallapitasra. En ezt a szigort, csak a reptereken tapasztaltam, mashol nem. De az ertsuk meg, hogy a vilag minden reszebol mindenfele fajta emberek jonnek mennek, ez az odafigyeles az o es a mi biztonsagunkat is szolgalja. Teszem azt mondjuk nem tud felvinni a csavo bombat a gepre, ez szerintem jo. Ezen kivul abszolute nem zavaro a rendori jelenlet, inkabb azt vettem eszre, hogy nem is nagyon talalkozol veluk surun, de ha galiba van a fene tudja honnan pillanatok alatt ott vannak csapatostul. Ha bemegyek az uzletekbe nem maszkal a seggembe 10 centire or, persze kamerak vannak. Mondjuk nemetbe se pasztaznak allandoan biztonsagi orok.

(#23) pzstm válasza Lauda (#22) üzenetére


pzstm
titán

ezzel kapcsolatban nekem sincsenek negatív tapasztalataim, sőt....de majd kitérek akkor erre is pár so erejéig :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Élvezet volt olvasni, és előjöttek az emlékek, én tavaly októberben voltam kint 10 napot egy kaliforniai körút keretében, csak "sajnos" szervezett keretek között, bár szavam sem lehet, nagyon élveztem. Mi LA-San Diego-Vegas-Grand Canyon-Death Valley-Fresno-SF-Monterey-LA úton mentünk, köztük több kis megállóval.
Sose felejtem, sőt, vissza mennék még1x, igaz lehet már úgy, ahogy Ti, saját szervezéssel. Tény, 2 hét is kevés rá, annyi minden látnivaló van, és ez még csak a nyugati part egy állama (Vegast nem számolva).

Gratulálok az úthoz!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25) talmida


talmida
Közösségépítő

Jó volt olvasni. A videó is nagyon tetszett. Köszönjük! :R

Több, mint 17 éve az USA-ban élek, de a cikkedben olvasható rendőrállam kifejezéssel abszolút nem értek egyet. :N Ugyanaz a véleményem, mint itt Laudának.
A rendőrők ugyan sok helyen jelen vannak, de nem piszkálnak senkit ok nélkül. Autósokat se állítgatnak le és nem büntetnek észnélkül...

2009-ben én is írtam egy hasonló bemutatót Californiáról.

A California szóban szerintem a C betű használata helyesebb. :B Ugyanis a helyi elnevezéseket az eredeti állapotukban kell hagyni. Mi is mit szólnánk, ha Kecskemétet Cecskemetnek, Komáromot meg Comaromnak írnák az USA-ban?? :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#26) pzstm válasza talmida (#25) üzenetére


pzstm
titán

Remélem hetvegere az enyém is elkészül

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27) talmida válasza pzstm (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Kíváncsian várom a beszámolódat! :K

IN GOD WE TRUST!

(#28) nofi válasza talmida (#25) üzenetére


nofi
őstag

A rendőrállam kifejezéssel nem gondoltam semmi negatívra, egyszerűen azt akartam kifejezni, hogy érezhetően rend és fegyelem van.
Egyébként egy túlkapással azért találkoztunk, amikor fényes nappal San Franciscoban 5! rendőr tepert le egy színes bőrű nőt. Úgy lenyomták a földre mint valami terroristát, koppant mellette a telefonja miközben torka szakadtából üvöltött. Nem volt egy felemelő látvány, ahogy láttam sok helybélit is meglepett.

A múltkori cikked olvastam, köszi a linket, megnézem ezt a korábbit is ;)

Alapból C-vel írtam, megszokásból, de utánajárva, több szótárat is megnézve végül átírtam K-betűsre. Ha jól tudom egyébként kint is nagyon ritkán használatos K-val. :U

Xbox GT: nozsolt

(#29) talmida válasza nofi (#28) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Csak azért szóltam, mert az USA pont a szabadság jelképe szokott lenni :B ...ellentétben pl Észak Koreával. Én pl kifejezetten hálás vagyok az itteni rendőrökért! :R Ui azt tapasztaltam, hogy intelligensek és tisztelettudók. Tényleg azt teszik, ami a dolguk, a rend őrei a legjobb értelemben. Persze előfordulhatnak túlkapások, balesetek, de azok nagyon ritkák és akkor is erős a gyanúm, hogy komoly ok miatt történtek... :((

Általában az állampolgárokat jórzéssel tölti el az, hogyha tudják, hogyha riportolnak egy bűntényt, akkor nagy valószínűséggel kis idő múlva el lesz kapva a tettes és megkapja a méltó büntetését. :R
..sajnos sokszor a feketék túlreagálják a dolgokat s szítják a feszültséget.. A legutóbbi esetben, amikor egy rendőr egy feketét lelőtt üldözés közben, aki történetesen egy többszörösen keresett bűnöző volt (!), a media és a feketék többsége hőzöngött, tüntetett, megtorlást követelt, stb., ha ugyanez egy fehérrel történik meg, akkor nincs semmi..Ez egy nagyon kényes dolog. De úgy általában nincs probléma a feketék és fehérek között, inkább csak a "problémás" emberek körében fordul ilyen elő.

Itt az USA-ban még soha nem találkoztam California K-val írásával. Ha ilyen előfordul, az ugyanolyan hiba, mint, amikor nálunk a folyót vagy a hülyét j-vel írják. :B

IN GOD WE TRUST!

(#30) Tsebacsi válasza talmida (#29) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én kicsit aggódtam a bőrszínnel kapcsolatos dolgoktól, mármint egy magyarnak, vagy kelet európainak furcsa ennyi sok fekete embert látni, és önkéntelenül is bámulom(bámuljuk) őket, reméltem, hogy ebből nem lesz probléma, szerencsére nem lett. Sőt, Vegasban egy szállodában olyat láttam, hogy egy jól szituált fekete bőrű úr előreengedett a liftnél egy fehéret minden további nélkül, kölcsönös köszönöm, mosolygás volt utána, és ezt nagyon jól esett látni! Mármint azt, hogy ez a nagy "bőrszín-harc" talán nem is akkora probléma, inkább csak fel van nagyítva a média által.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#31) nofi válasza Tsebacsi (#30) üzenetére


nofi
őstag

Én azon lepődtem meg, hogy mennyi spanyolajkú volt kint. A Universalnál jött elő igazán, amikor családostul vonultak együtt. Valahogy nekem ők furcsábbak, mondhatni félelmetesebbek voltak a fazonra nyírt arcszőrzetükkel, láncokkal, tetoválásokkal. Afro-amerikaiaktól többször is kérdeztünk, sőt, egyszer kölcsönadta az egyikük a kedvezménykártyáját valamelyik boltban, hogy olcsóbban tudjak vásárolni.

Xbox GT: nozsolt

(#32) pzstm válasza nofi (#31) üzenetére


pzstm
titán

Pontosan.

Illetve SF-ben kínai volt elég sok, mint kiderült a második legnagyobb kínai közösség SF-ben él. Ők vegyesek voltak, de nagyon normálisakkal is találkoztunk. Universalban mexikói volt bőven, de már Barstow-ban is Outletben (bár ott egy gyönyörű eladóval futottam össze :D)

Universalban bunkóbbak voltak, éreztem, hogy miért is 'gipsy' jelzővel illetik sokan őket....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#33) Lauda válasza nofi (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nem csoda, hisz del amerika latja el utanpotlassal az usa-t. :DDD

(#34) Tsebacsi válasza nofi (#31) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez igaz, Fresno-ban szálltunk meg 1 éjszakát, tényleg csak megálltunk aludni, és jobb is volt, mert kimentünk az utca túloldalára a mekibe, és ketten a barátnőmmel voltunk fehérek az egész étteremben, még a dolgozók is latin vagy afroamerikaiak voltak. Nem véletlen, mezőgazdasági város, évente többször van betakarítás a jó idő miatt, naná hogy a legolcsóbb munkaerővel dolgoztatnak :) Mi meg rettegtünk, mikor kap el valamelyik minket egy késsel, hogy money or honey :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35) talmida válasza Tsebacsi (#30) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, még, ha azt látnád, hogy itt délen mi van! :D Sokszor az az érzése az embernek, hogy a feketék többen vannak. :B Engem egyébként a bőrszín nem zavar, csak a bunkóság. Vannak intelligens, jófej feketék, de vannak hőzöngő, handabandázó, orruknál nem tovább látók is. :B Nem szabad bámulni őket!!! :N Kinevetni meg pláne nem, és netán azt mondani nekik, hogy "stupid", a lehető legnagyobb sértés....Úgyhogy ezeket komolyan kerülni kell!!

Az egyik legjobb-fej feket pl Dr Ben Carson világhírű idegsebsz. :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#36) tocsa válasza talmida (#35) üzenetére


tocsa
senior tag

Ez jo inspiracio lesz majd jovo nyarra. Azon agyaltam, hogyan lehetne SF-t es LA-t is beletuszkoni, ugy hogy meg a termeszeti latvanyossagok is jol beleferjenek (ezek szamomra alegfontosabbak).

Par megjegyzes:
Universal Studios-ba ajanlom a VIP jegy vasarlasat. Vagy 1.5x dragabb, mint a normal jegy, de arra kell gondolni, hogy ritkan vagy ott. VIP: mindehol kulon sorban elore engednek, igy nem kell orakat sorban allni.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#37) lorcsi


lorcsi
veterán

nem semmi...nekem is egyik nagy célom, hogy hasonló úton vegyek majd részt..valamikor..

(#38) pzstm válasza tocsa (#36) üzenetére


pzstm
titán

ne keverjük az emlékeim szerint 400 dolláros VIP jegyet a körülbelül 150-160 dolláros First line pass jeggyel. Te arra gondolsz ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#39) predakon


predakon
őstag

Én is hamarosan megyek pont erre a részre amit a cikk írója is emleget csak mi 3 hétre, mi úgy voltunk vele hogy nem járunk gyakran amerikában ezért nem spóroltunk a programokon stb.... ennek fényében nekünk mindennel együtt kb 1.3M forint lesz fejenként az út.
Pl universalba vip jegyet vettünk 350usd-ért/fő meg izom autó vezetés vegas környékén stb... ilyenekből jön össze
Természetesen olcsóbban is ki lehet hozni 3 hetet, de szerintem autó bérléssel, szállásokkal, programokkal nem lesz olcsóbb 800e forintnál.

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#40) entropy


entropy
tag

Köszi a cikket, nagyon jó olvasmány volt!
Már évek óta rendkívül vonz California és előbb-utóbb el is fogok jutni oda, de az első probléma az anyagiak után a repülő :DDD Még az itthoni piros railjet vonatokon is félek, szorongok és pánikszerű zavaraim vannak, mi lehet akkor a repülőn... :)) Bár biztos van az a xanax mennyiség...

Ezenkívül pedig biztos vagyok benne, hogy ha kimennék, akkor úgy érezném, hogy ott akarok maradni, letelepedni stb., akár egy mosogatómunkát is vállalni eleinte, csak hogy maradhassak :) Persze, tudom ez szinte lehetetlen már manapság... Van egyébként USA-ban letelepedéssel foglalkozó topik? Még nem kerestem rá,de majd most rákeresek.

(#41) No.01


No.01
őstag

Miert nincs ehhez hasonlo tobb minosegi iras itt a PH.-n az utazasokrol?

Orom volt olvasni, koszonom!

(#42) leeka


leeka
tag

Nekem ez a 2014-es best of cikk :)

Fear the future !

(#43) tocsa válasza pzstm (#38) üzenetére


tocsa
senior tag

Hmmm. Valoban nem volt $350-$400 a jegy amit vettunk, de elore mehettunk minden latvanyossagnal egy kulon sorban a normal sorbaallok ele. Igy tudtuk csak megnezni a Terminator show-t, a Water World-ot, a Mummy hullamvasutat es a Transformers 3D-t viszonylag keves ido alatt. Ez utobbi annyira jo, hogy siman leautoznek csak azert meg egyszer, ha lenne idom ra!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.