Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Hát ez nekem új.. Mármint a program.
Mennyire könnyen használható? Úgy értem hogy pl a ventit te rajzoltad egyenként? Úgy értem kézzel húztad a vonalakat stb... vagy van valami template amiből ki lehet indulni?

(#2) fi:zi'k válasza Dany007 (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elég sokan használják pedig ilyenekre is.
Sok előre elkészített komponens modell van, amit csak le-/betöltesz. Lásd SSD, alaplap cooler, stb.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) creation válasza Dany007 (#1) üzenetére


creation
senior tag

Ha nem idegesíted fel magad túl korán, akkor az alap mozdulatok kb 2-3 óra gyakorlás után berögződnek. Nem kell neked megcsinálni mindent (ezzel kb két alap kérdésedre választ is adtam).

Ahogy az előttem szóló is mondotta (azaz írta), rengeteg template van amit mások csináltak és szabadon felhasználhatod a saját céljaidra. És ahogy nézem egyre bővül.

Szóval nagyon nagy szabadság van benne.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#4) Dany007 válasza creation (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Ez így azért elég jól hangzik. Én archicadben szoktam "rajzolgatni" tervezgetni ezt-azt. De az ugye főleg épületek tervezésére van és ahhoz kapocslódóna vannak benne templateek. Szal ha valami "extrább" kell, akkor azt neked kell kézzel megrajzolni.
És bár így sem nagy dolog modellezni egy ventilátort, viszont az nyilván nem lesz ugyanaz, mint amit itt fent a képekben is láttunk. Tehát úgy értem Archicadben csak alap dolgokból lehet rajzolgatni 3D-ben lenne vagy 2-3 óra mire megrajzolok egy csavart ventilapátot.

(#5) creation válasza Dany007 (#4) üzenetére


creation
senior tag

Világos, én is AutoCAD-et használok a cégnél, de most hogy ráleltem a sketchup-ra, skicceléshez milliószor gyorsabb.

Már alakul az előlapja is a háznak, most gombokat meg USB3.0-át kell még oda vadásszak és az ODD-t kell kitoljam és jó lesz :)

Amúgy vélemény is van az alkotásról, vagy a program az érdekesebb? :DDD :P

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) Dany007 válasza creation (#5) üzenetére


Dany007
veterán

A program érdekesebb! ;]
Na mindjárt megnézem :D

Ööö nem teljesen vágom. A VGA-n nincs borda? És az a két oldalsó venti tolja majd rá a levegőt plusz ahogy látom az tolja a CPU-ra is?
Bár nemtom mi a cél. Cuki kis kompakt lett belőle.
A CPU hűtő tornyot nem ismerem, de oda szerintem nem elég ha csak ráfújatod a levegőt, főleg a VGA-n keresztül. Legalábbis az első képeken még zárt a borda rész is. Úgy biztos nem lenne jó, mert nem lenne légáramlás. A táp venti nem fog tudni annyit kiszívni. Aztán az utsó képeken már látom, hogy kívülre tetted a tornyot, ami pozitív, mert legalább nem kering - annyira - bent a levegő. Viszont a kilógó tápegységgel szvsz furán néz így ki.
Magában a borda kilógatása tetszik és ötletes is!

De a levegő keringetést át kell gondolni. Az az alapeset, hogy ugyanannyi mennyiségű levegő legyen befújva / óra, mint amennyit ki is tud szívni a rendszer / óra. Meg figyelni a turbulenciára. Mert a jelen felállásban a szemből nézve jobb oldali venti biztos, hogy vissza fogja fojtani a bal oldalit. De legalábbis akadályozni.

(#7) creation válasza Dany007 (#6) üzenetére


creation
senior tag

A hűtő egy Scythe Ninja 3 rev. B A CPU és a többi cókmókot az aláírásomban találod. A VGA-n egy AC S1 rev2 van (amihez nem találtam modellt). A két venti a ház oldalára lenne csavarozva, hogy mentesítse a VGA-t a tömegtől.

Nézd meg itt élőben a jelenlegi helyzetet: [link]

Akkor érteni fogod a hűtés elgondolást. A jelenlegi felállásban a CPU még soha nem lépte át a 60°C-ot és a vga se nagyon megy e fölé 1db 14cm-es ventivel. Szóval eddig jónak tűnik a helyzet, de lesz még pár robbantott ábra, a jobb átláthatóság kedvéért, nameg még át kell kicsit szerkesszem, mert ez így ebben a formában nem igazán szerelhető :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#8) creation válasza Dany007 (#6) üzenetére


creation
senior tag

Azon még dolgozok, de képes vagyok rá (már a mostani gépemben is így van), hogy szétkapjam a tápot és hátrébb helyezzem. Ezzel egy nagyobb ventilátor is berakhatóvá válik. Valamint azért azt a részt egy porszűrővel szépen el lehet tüntetni. :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#9) Dany007 válasza creation (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, mondjuk ahhoz a procihoz túl sok hűtés nem kell, az tény.
Egyébként nem csak a hőmérséklet a szempont, hanem a hang is. Ha jobb szellőzést sikerül kialakítani, akkor mondjuk azt a max 60 fokot fele fordulattal is tudni fogja.

Mert most ha jól látom, akkor úgy van, hogy a két oldalsó venti küdi a levegőt a VGA bordára. Azok közül elvileg a bal oldalinak kéne átjutnia a CPU bordájára, majd onnan ki a szabad levegőbe.
Ezen a képen látszik - talán - ,hogy az innenső venti miatt, ott bizony csúnya torlódás lesz. Ha csak az a lyuk ott alul nem arra szolgál, hogy kivezesse a meleg levegőt. Bár a fene tudja, ahhoz meg lehet hogy kevés.

[ Szerkesztve ]

(#10) creation válasza Dany007 (#9) üzenetére


creation
senior tag

A bal venti felül tudja "kifújni" a levegőt a proci hűtőn keresztül, valamint ezen keresztül dolgozik a táp venti is.
Amit mondasz, hogy a második venti torlódásba fulladna, az félig igaz félig nem, mert ha megnézed ezt a képet: [link], akkor láthatod, hogy a VGA hátulja mögött levő lemez nem ér el a gépház elejéig, hanem nyitott és engedi a levegő áramlását az SSD/HDD kontra ODD irányába és amit nem szemléltettem, az az a tény, hogy az ODD mellett a levegő a tápot megkerülve előre tud kitörni. A lyukak, amiket látsz azok a kábel menedzsment számára lettek létrehozva.

De még gondolkodok kicsit ezen a formán, hátha ettől jobbat is ki tudok majd hozni belőle :R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#11) creation


creation
senior tag

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#12) Dany007 válasza creation (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Na azt nem figyeltem. Így már kicsit más. Valamennyit javít a helyzeten. :)

(#13) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Egyszer megpróbáltam a SketchUp-pal összerakni valamit, illetve konkrétan egy mobilt próbáltam megtervezni, de ott megállt a tudomány, hogy csináltam egy tégalalpot, és "namost hogyan tovább?" :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14) creation válasza sz.balazs.95 (#13) üzenetére


creation
senior tag

Érdemes a tutorialokat nézegetni, youtube-on szép számmal vannak. Én se jutottam volna előrébb nélkülük. Viszont a használatuk egy idő után (elég hamar) rögzül és rutinná válik. Vannak buktatók és apróságok amikre érdemes odafigyelni, de ahogy használom, úgy jövök rá a dolgokra.

Nekem egyre jobban tetszik, bár még nem állnék neki egy ventilátor lapát kidolgozásának :) :U :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.