Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EndR


EndR
tag

"az eleve visszafogott árazású Lumia 830"??

Hát ez pont nem mondható el a 830-ról szerintem.

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#2) Sawyer_


Sawyer_
tag

"az eleve visszafogott árazású Lumia 830 " ???

WTF?

Ez a telefon legalább 90 ezer forint normális helyen megvásárolva. Úgy, hogy messze nem csúcskategória... Ez minden, csak nem visszafogott árazás.

[ Szerkesztve ]

(#3) erahurka


erahurka
félisten

Ha megkapja a Lumia Camera erősebb funkcióit mint a Rich Capture és jelentősen olcsóbb lesz a 830-nál akkor valóban ütős cucc lehet.

(#4) kortic: A 830 alá pozícionálják gyengébb kamerával és kevesebb belső tárhellyel, szinte biztos hogy nem fognak bele erősebb SoC-ot tenni. Ha nem is 610 de egy 410 azért szerintem is jó lenne, de nem lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#4) kortic


kortic
tag

Érdemes lenne W10-zel kiadni, és már snap610/615-tel, eddig nagy volt a szakadék a snap 400 és 800 között, az MS meg nem támogatja az MTK procikat

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Tehát lesz belőle reális áron forgalmazott kiadás is?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) legiaap


legiaap
nagyúr

Értem én hogy az olcsó WP-k fogynak, de mi a fenének ennyi? Dunát lehetne rekeszteni velük. Lassan már nyomon sem lehet követni őket úgy fo...ák ki őket. Ráadásul tök egyforma mind.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7) batai15 válasza EndR (#1) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan. Inkább ennek az árazása lenne értelmes.

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azt hittem, hogy az olcsósított 830 az a 730.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) Polllen válasza legiaap (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Letámadás, mint anno a samsung. Mindegy milyen, de van 6 féle.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) hroberto válasza legiaap (#6) üzenetére


hroberto
addikt

Lényeg, hogy a Samsungból kevés modell van, nyomon követhető, és mindegyik különböző.. :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#11) Plazmacucci válasza hroberto (#10) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt komolyan mondod mikor csak egy Ace4-ből 5 félét gyártanak? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) .Szaki. válasza legiaap (#6) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ezt én sem értem, ez a politika nekem a Samsungnál sem tetszik. Ugyanúgy néz ki egytől egyig az összes telefonjuk (majd a tesztekben írják, hogy micsoda grandiózus újítás ez a forma) és egyből van 100 féle. Nem tetszik ez a Microsoftnál sem. Nekem ebből a szempontból (sok másból nem) az Apple politikája tetszik a legjobban, vagy akár a HTC-é. Nincs 600féle telefonjuk, de ami van az jó. Nekem az lenne a legszimpatikusabb, hogy ha minden kategóriában egy márkának egy telefonja lenne és évente jönne ki a faceliftelt vagy az új típus. Ezt az Apple szerintem teljesen jól csinálja. Két évente új modell, évente pedig facelift. (Facelift alatt az "S" modelleket értem ebben az esetben-)

(#13) hroberto válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


hroberto
addikt

Nem értetted?! :DD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14) Plazmacucci válasza hroberto (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:N

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) Xantomas válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


Xantomas
őstag

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#16) kortic válasza erahurka (#3) üzenetére


kortic
tag

Én már a W10-es generációra gondoltam, és a 8-as számozás szerintem megérdemli a snap610/615 SoC-ot

Szerk: Ha a 830 és a 735 köze pozícionálják, és a 830 stílusjegyeit hordozza, akkor kíváncsi leszek a számozására.

vagy ha már volt samsungozás, lehetne ez a Lumia Icon Lite :DDD

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#17) Pearce válasza .Szaki. (#12) üzenetére


Pearce
aktív tag

"az Apple politikája tetszik a legjobban, vagy akár a HTC-é. Nincs 600féle telefonjuk, de ami van az jó."

Igen. Csak az Apple megteheti ezt, hogy 2 évente jön 1 db készülék, az MS meg nem.
Meg szerintem az a jó, ha lehet választani a készülékek közül, nem mindenki akar csúcsmodellt 150 ropiért.

(#18) erahurka válasza kortic (#16) üzenetére


erahurka
félisten

832, 835, nem tudom de szerintem ilyesmi neve lesz.
738? :DDD

W10-es generáció nagyon remélem hogy kapni fog 410/610-es telefonokat, én igazából arra várok de ha ez elég jó ár/érték aránnyal fog rendelkezni lehet belevágok.

(#17) Pearce: Szép világ lenne, ha 150 lenne egy jelen generációs iPhone :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Pearce válasza erahurka (#18) üzenetére


Pearce
aktív tag

A wp-re értettem a 150 ropit. :D A 930 újonnan annyival kezdett és az a csúcs.

(#20) (An)Dante válasza Pearce (#17) üzenetére


(An)Dante
őstag

Csak halkan jegyzem meg, hogy a 16 GB-os (tovább nem bővíthető) iPhone 6 listaára 220 990 forint... Sokan ennek negyedét vagy ötödét sem tudják telefonra fordítani és azért a Microsoft kínálatában még ennél olcsóbban is van használható alternatíva.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#21) .Szaki. válasza Pearce (#17) üzenetére


.Szaki.
addikt

"...ha minden kategóriában egy márkának egy telefonja lenne... "

Ezt írtam. :) Tehát nem arra gondoltam, hogy csak csúcskategóriás legyen, hanem mondjuk egy alap, egy közép egy felső és egy csúcskategóriás, meg valami különlegesség, mint mondjuk a 13MP-s, LED-es előlapi kamerás Desire Eye. Ez ötféle telefont jelent, nem többet. Na most ha minden márka ötféle telefont nyomna ki úgy már reálisabb lenne a kép nekem. Lehet másoknak meg pont ez a megfelelő. Jelenleg a Samsungnak és a Microsoftnak is hatvanféle klónja van, sok ugyanazzal a tudással, a kinézet is szögre megegyezik egymással, a Microsoft pedig annyiban rosszabb, hogy a számozások is teljesen össze vannak már keverve. Minek mi az utódja? Szerintem lassan már a gyártó sem tudja. Ennek köszönhetően van az, hogy egyre kevésbé érdekel engem ez a téma. Semmi izgalom, semmi érdekesség, csak mindig egy újabb ugyanolyan kinézetű, ugyanolyan tudású klón. Remélem így kifejtve már érthetőbb a problémám. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr.Silkó válasza hroberto (#10) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem hinném, hogy a kolléga Samsung fan lenne, ráadásul nem is említette a párhuzamot a WP és a Samu között, már ami a sok, hasonló képességű készülék kiadását illeti. Úgyhogy nemtudom honnan jött a végeredmény neked, amit írtál, és mi köze egy WP cikknek a Samsunghoz..

(#23) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hát ha így folytatják, akkor lassan nem lesz mire váltanom a 820-ról...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#24) erahurka válasza sz.balazs.95 (#23) üzenetére


erahurka
félisten

Miért? 830 vagy akár ez is előrelépés lenne ahhoz képest.

(#25) sz.balazs.95 válasza erahurka (#24) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az S4 Pro-hoz képest nem lenne valami nagy előrelépés az S400.
Egy S600 vagy 800-as mobil lenne az igazi utóda.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) Plazmacucci válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ráadásul a 820 azzal a kijelzővel rohadt gyors. Otthon összehasonlítottam a 1520-al és folyamatosabbak az animációk. Nagyon tetszik az a kis telefon!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27) Naughty9011 válasza Sawyer_ (#2) üzenetére


Naughty9011
tag

Miert? A galaxy A3 meger 90ezret??? Ez messze jobb ajanlat attol szerintem...

Mate 10 pro

(#28) erahurka válasza Naughty9011 (#27) üzenetére


erahurka
félisten

A3 hardveresen erősebb, más kérdés hogy alacsony felbontású panel került bele. A3 így is jobb ár/érték aránnyal rendelkezik.

(#29) Naughty9011 válasza sz.balazs.95 (#23) üzenetére


Naughty9011
tag

800as van a 930ba... Azt mar megkapod max 100ezerert...

Mate 10 pro

(#30) Naughty9011 válasza erahurka (#28) üzenetére


Naughty9011
tag

Ezzel nem ertek egyet de legyen igazad:) lumia 830ba az akksi is nagyobb, felbontas azert 90ezerert siman lehetne hd, + kameraba is alazza az A3at , aztan hiaba az erosebb proci az A3ba, ugyse lesz gyorsabb a 830nal...

Mate 10 pro

(#31) Naughty9011 válasza Naughty9011 (#30) üzenetére


Naughty9011
tag

Szerintem ugyanezt kiadhatnak megegyszer mas neven csak olcsobbban, mert ez a hardver mar olcsobban beszerezheto mint anno amikor megjelent, ezen semmitse kene mar butitani:)

Mate 10 pro

(#32) erahurka válasza Naughty9011 (#30) üzenetére


erahurka
félisten

Alapvetően gyorsabb nem lesz, de egy-egy erőforrásigényesebb alkalmazást jobban fog futtatni.

(#33) ddudas válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


ddudas
tag

S4 Pro sosem volt a 820-ban, S4 Plus annál inkább.

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#34) Naughty9011 válasza erahurka (#32) üzenetére


Naughty9011
tag

Mit ertesz az alatt, hogy erőforrás igényesebb alkalmazasok? Mert ha a jatekokra gondolsz akkor nagyot tevedsz , mert a storebol mindent hibatlanul visz a wp az s400al...

Mate 10 pro

(#35) Mr.Silkó válasza Naughty9011 (#34) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A WP alkalmazásboltja még mindig egy vicc az Android és az Apple megoldásához képest..

(#36) Naughty9011 válasza Mr.Silkó (#35) üzenetére


Naughty9011
tag

Ez nem a wp hibaja,es nemis erről volt szó.... És azért en Androidon is sok vicces dologgal talalkoztam mar;)

Mate 10 pro

(#37) nightshadow


nightshadow
veterán

A 630-ra is ráférne a frissítés az 512MB RAM miatt. Az alsó-közép kategóriában emiatt gyakorlatilag nincsen készülék.

[ Szerkesztve ]

(#38) Gausz


Gausz
aktív tag

Örülök, hogy bővül a választék, de ne tessék már elfelejteni, hogy 5coll alatt is van élet. A hétvégén néztem meg egy 735öst, mert az már majdnem olyan, amilyet szeretnék, de már ahhoz is hátizsák kell...
4coll, gorilla glass, LTE, min 8MP főkamera LED-el, hosszú üzemidő. Ennyi. Mobilon nem játszani kell, szóval GPUt nem kell túlzásba vinni és míg élek nem fogom megérteni, miért gyárt valaki is ilyen kis kijelzőre 720-nál magasabb felbontást. És már annak is örülni kell, hogy a nap végére nem merül le...
Ennyire groteszk lenne a kereslet?

(#39) sz.balazs.95 válasza Naughty9011 (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ja; tudok fasza játékokkal játszani, 4K-ban videózni, stb. stb. Ja igen, férjek el vele 32 GB-ban (- 2-3 GB OS) :N

(#33) ddudas: Ok.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40) Naughty9011 válasza sz.balazs.95 (#39) üzenetére


Naughty9011
tag

Nemertem evel mit akartal mondani, 930on tudsz fasza jatekokkal jatszani, a 32 gb ram meg ha nemeleg akkor nemis tudom , hogy te milyen hardcore user lehetsz:D

Mate 10 pro

(#41) janeszgol


janeszgol
félisten

Feleslegesnek tűnhet. Én a 730/735 és a 830 között nem érzek űrt, de nem nálam vannak a számok.
Amúgy szvsz a Lumia 830 a világ egyik legszebb telefonja. De ezt csak mellékesen jegyeztem meg.

Na mindegy, végülis nem baj ha szállingóznak a telefonok, mivel akarok majd még egyet venni 2015-ben (WP-t) és a nyomás alatt tartott piacon hamar leesnek az árak. A használtaké meg főleg.

[ Szerkesztve ]

(#42) legiaap válasza .Szaki. (#12) üzenetére


legiaap
nagyúr

Inkább a minőségre gyúrnának rá, mint a mennyiségre és lehet még a bevételen is dobna kicsit.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#43) Freiherr


Freiherr
őstag

Most van információ arról,hogy olcsóbb lesz,vagy ez csak spekuláció?Mert nincs hivatalos ár a cikkben.

XXX

(#44) .Szaki. válasza legiaap (#42) üzenetére


.Szaki.
addikt

Hát a minőségen bőven lenne mit dolgozni, ebben nagyon egyet értünk, WP-m van nekem is.

(#45) janeszgol válasza Freiherr (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Hiszen még a telefon nevét sem tudják. Az is csak spekuláció. :)

(#46) kortic válasza nightshadow (#37) üzenetére


kortic
tag

hát igen, ráférne a WP palettára is egy 1 GB RAM-os 4,5" körüli 540p kijelzős snap400/410 procis teló

ha nem igény a WP , akkor remek droidos alternatíva a most tesztelt Op3n Dott mobil

sőt, a külseje eleve nekem lumiás, csak a rendszert kell W10-re cserélni, és lám, 630 utód :DDD

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#47) Mr.Silkó válasza Naughty9011 (#36) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Arra írtam, amit előttem írtál, hogy minden játék amit a store-ból elérsz, hibátlan a wp-n. Dehát kisebb választékból könnyebb is.

(#48) Mr.Silkó válasza Gausz (#38) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Amire te vágysz, az most kevésbé népszerű, mint pár éve, egyszerűen átlagban a nagyobb kijelző a trend és a felhasználók nagyobbik részének az elvárása. 4 inchen i5-öt érdemes venni, már aki szán rá annyi pénzt.

(#49) sz.balazs.95 válasza Naughty9011 (#40) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A RAM inkább 2 GB, nem 32... ;)

Egyébként nem kell ahhoz "hardcore" usernek lenni, hogy kevés legyen a 32 GB; bővel elég, hogyha az ember megpróbálja kihasználni a telefon képességeit (azaz nem csak fészbúkra, és néhány fotó ellövésére használja a mobilt)

De akárhogy nézzük: "Csúcsmobilból" kihagyni a microSD foglalatot hatalmas nagy baromság.
Normális ember* nyilván azért vesz felsőkategóriás mobilt, mert a középkategória képességei már kevés számára -> ebből az következik, hogy rendesen kihasználná a telefon -> ebből az következik, hogy az a 32 GB bizony irgalmatlan gyorsan el tud fogyni.

Képzeld el a szitut: Valamilyen fontosabb esemény van, amit meg akarok videó formájában örökíteni. Ja, hogy nem tudom, mert "csúcsmobilom" van, és nincs tárhelye? bocsi. :U

*Aki nem felvágásból vesz drága mobilt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) Integrale válasza sz.balazs.95 (#49) üzenetére


Integrale
veterán

En peldaul nem jatszok telefonon, 1-2 jatek ugyan van fent, de 10-20-30 mint neked biztos nincs, szerintem sokan ezt is feleslegesnek tartjak.
32 GB-n vigan elvagyok, bovites, es a vele jaro problemak meg nem hianyoznak.

"Bad reklám is reklám too"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.