Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Gratula nekik!

Kíváncsi vagyok meddig jut Musk, a Mars kolonizáló terveivel.

Nagyon jó cikkek a SpaceX történetéről, ajánlott olvasmány:

[SpaceX – a kezdetek I.] [SpaceX – a kezdetek II.]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) Szeszkazán válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Nekem is nagyon tetszett. Van kraft Musk-ban szerintem amig él nem adja fel.

(#3) Dilikutya válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az még nagyon messze van. Egyelőre jusson el az ISS-ig, utána lehet kísérletezni nagyobb távolságra, pl. leszálló egységet vinni a Holdra. És ekkora űrjárművet még senki se készített, ami a Mars első telepeseinek kellene. Tetemes mennyiségű élelmiszert, nyersanyagot kell a járműnek magával vinnie, gépeket, üzemanyagot, szerszámokat, a leendő kolónia első épületeiről nem is beszélve. Szerintem első körben a NASA is egy villámlátogatást tervez.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Szeszkazán válasza Dilikutya (#3) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Az utazáshoz szükséges időt is csökkenteni kellene, valami új hajtómuvel.

(#5) Z10N válasza Szeszkazán (#4) üzenetére


Z10N
veterán

Mar van: VASIMR

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6) Dilikutya válasza Z10N (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tekintettel arra, hogy ez még fel sem emelkedett a földről, az első Marsra menő űrhajót még biztos nem ez fogja hajtani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) VaniliásRönk válasza Dilikutya (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

VASIMR nem fog felemelkedni a földről soha, mert csak vákuumban működik.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) Dare2Live válasza Dilikutya (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

(#9) VaniliásRönk válasza Dare2Live (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Gondolom a személyszállításra célzott...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#10) Z10N válasza Dilikutya (#6) üzenetére


Z10N
veterán

Ez sose fog felemelkedni a Foldrol :DDD Mivel nem urugrasra terveztek ;) Latom el se olvastad. Ez egy gyorsito hajtomu. Idezek csak a kedvedert a magyar wiki cikkbol:

"A VASIMR tolóereje minden esetben túl kevés ahhoz, hogy a Földről való indításhoz használni lehessen."
"nagyon nagy sebességű szállítás nagyon távoli (Mars pályán túli) célpontok irányába."

Szoval pontosan, hogy ezzel fog megvalosulni az elso Mars emberi urutazas. Ergo duplan bebuktad :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) VaniliásRönk válasza Z10N (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"Szoval pontosan, hogy ezzel fog megvalosulni az elso Mars emberi urutazas. Ergo duplan bebuktad :)"

Ahhoz először minimum tolóerőre lenne szükség, de a hatékonyságot is jelentősen növelni kéne.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) Z10N válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


Z10N
veterán

Azt irtam, hogy majd a jovoben, nem 2020-ban. 15-20 ev mulva 2030/2035-ra realis szerintem, addig legyen meg egy Hold Bazis1 2025/2030-ra. Dolgoznak mar rajta es nuklearis meghajtassal pedig kivitelezheto.

"The 200 kW VX-200 had executed more than 10,000 engine firings by 2013, while demonstrating greater than 70% thruster efficiency."

"In March 2015, Ad Astra announced development of the VX-200SS (SS is for steady state)."

Ezek meg az elozohoz:

"NASA Administrator Charles Bolden said that VASIMR technology could be the breakthrough technology that would reduce the travel time on a Mars mission from 2.5 years to 5 months."

"In order to conduct a manned trip to "Mars in just 39 days", the VASIMR will need the kind of electrical power that can only be delivered by nuclear propulsion."

Amugy volt korabban valahol egy urhajo terv ami 5db 200MW-s modult tartalmazott egy Jupiter utazashoz. Volt meg ezenkivul egy kiserleti 250MW-s modul is, illetve elmeletben 500MW-ig lehetne felturbozni. Termeszetesen ezeket etetni is kene, ezert kene fejleszteni az ur-atomreaktorokat, ahhoz pedig egy Moon Base One idealis lenne. Ehhez urverseny kene vagy nyersanayga ehseg. Ez Kinaban meg van, az oroszoknak meg van hozza technikajuk. US+EU+JP meg addig el tudomanyos kutatasozik (muholdak, teleszkopok, szondak).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) VaniliásRönk válasza Z10N (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"The 200 kW VX-200 had executed more than 10,000 engine firings by 2013, while demonstrating greater than 70% thruster efficiency."

Pontosan ezért írtam amit. 200kW-tal nem lesz Mars-utazás.

"Amugy volt korabban valahol egy urhajo terv ami 5db 200MW-s modult tartalmazott egy Jupiter utazashoz..."

A 70%-os hatásfok pedig itt probléma, 1GW mellett 300MW-ot kéne eldisszipálni... azért az nem piskóta. Drámai áttörésre lenne szükség a hatásfokát illetően.

Ezzel a meghajtási móddal az a legnagyobb probléma, hogy 40 éve pofozgatják, miközben vannak olyan koncepciók, amik 40 évvel ezelőtti technológiai szinten is működőképesek voltak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.