Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) h-yle


h-yle
addikt

Határozottan él az emlékeimben, hogy létezik iOS-re és androidra is olyan kütyü ami olvassa a bankkártyát. Ebben akkor mi a pláne?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#2) qqcqqc válasza h-yle (#1) üzenetére


qqcqqc
őstag

csipes kártyát is fogad, nem csak paypass....

(#3) Sanchez638


Sanchez638
addikt

3 különböző boltba nem tudtam kártyával vásárolni/telefont töltetni.. Kíváncsi vagyok mikor jutunk el, hogy a kis boltok is beálljanak a kártyás dolgokba.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) BlackPriest válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


BlackPriest
őstag

Amig a tiltas ellenere kiirjak, hogy 500ft alatt nincs kartyazas, addig soha. Meg a szoveg, hogy tul draga, tul nyomonkovetheto, stb...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5) Stanlee


Stanlee
őstag

Kulfoldon lattam havidij nelkuli mPOS szolgaltatast 2,95%-os jutalekert cserebe. Szerintem a kis forgalmat bonyolito vallalkozasoknak a havidij es a jutalek nagyon nagy koltseget jelent. 96 ezer HUF/ev + 1,25%-os jutalek, eleg combos koltsegelem. En biztosan felvennem a lehetosegek koze a havidij nelkuli, magasabb jutalekos rendszert, annak erdekeben, hogy tobb felhasznalo legyen, aki ha kiismerte, hogy mennyire akarjak a vevok ezt a lehetoseget hasznalni atvalthat a havidijas modellre.

Amugy az otlet jo, szerintem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#6) #06658560 válasza Stanlee (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kiskereskedelmi vállalkozó helyében gondolkodva, ha 10% körüli haszonkulcsot tudok realizálni- mert piac, mert vásárlóerö, mert akármi- akkor mindkét opció elég rosszul hangzik.

(#7) pilóta válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Majd ha nem húz le a bank 1-2% jutalékkal.

Ha belegondolsz, hogy a helyi adó is ennyi, és az gyakorlatilag megfojtja a gazdaságot (pedig abból még lejön pár dolog, amit levonhatsz belőle), itt meg még ugyanennyit lehúz rólad egy magáncég, csak hogy megkapd a pénzed.
Ha van 10% haszonkulcsod (már ha van annyi...), akkor annak 20%-át lenyúlja. Hát még szép, hogy jobb a kp...

Nincs verseny, totális kartell van ezen a téren, mégse csinál senki semmit. Ezt kellene szabályozni az államnak, hogy a fizetés közel ingyenes legyen. Na akkor elterjedne a kártyaelfogadás.
(Amúgy kíváncsi lennék, hogy mennyi költsége van a banknak egy tranzakción. Csodálkoznék, ha néhány milliomod %-nál több lenne...)

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Kbali válasza pilóta (#7) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugye szerinted is minden szolgáltatás üzemeltetése ingyen van? Főleg egy kártyás fizetési rendszeré, aminek gyakorlatilag 0-24 üzemben sokkilences rendelkezésre állással kell működnie? Nemcsak a banknál, hanem a nemzetközi kártyatársaságnál is. Egyébként belenyúltak már felülről a jutalékokba is.
A legnagyobb baj - főleg a tényleg kiskereskedelemben - hogy egy POS-os vásárlás azonnal megjelenne számlaforgalomban, onnan meg nehezen lehetne eltüntetni a NAV elől (tisztelet a tényleg kevés kivételnek).
Ha te egy szolgáltató vagy (mint jelen esetben a bank), akkor te mit szólsz, hogyha valaki ingyen szeretné a szolgáltatásodat, mert szerinte neked sem kerül semmibe, nincs költséged?

(#9) #06658560 válasza Kbali (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Figyelembe véve, hogy a magyar viszonyoknál lényegesen tisztább környezetben is gyakori, hogy durva korlátozásokkal engedik a kereskedelmi egységek a kártyahasználatot - csak EC kártya, semmi más, az is csak 5/10 euró vásárlás felett - azt mutatja, a kártyás fizetés költségei nagyon sok boltnak nem érik meg.

(#10) Cathfaern válasza Kbali (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A legnagyobb baj - főleg a tényleg kiskereskedelemben - hogy egy POS-os vásárlás azonnal megjelenne számlaforgalomban, onnan meg nehezen lehetne eltüntetni a NAV elől (tisztelet a tényleg kevés kivételnek)."
Épp ezért lenne logikus az állam részéről, ha támogatná a kártyás fizetést :)

(#11) pilóta válasza Kbali (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

"mert szerinte neked sem kerül semmibe, nincs költséged?"
Nem ezt írtam, hanem hogy irreálisan sokat kérnek érte a költségeihez mérten.

Vagy neked konkrét információd vannak a tranzakciók költségeiről?
Légy szíves oszd már meg velünk is! Meg azt is, hogy mennyivel van több költség 5 000 000 Ft-on, mint 5 Ft-on?
Felszámítják az elektronokat?

A NAV helyében hatósági árassá tenném és kötelezővé (mondjuk 0,2% jutalékkal, hogy megmaradjon azért a bank busás haszna...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) qqcqqc válasza Kbali (#8) üzenetére


qqcqqc
őstag

Kb. 1 éve jelent meg egy MNB-s tanulmány a kártyás fizetés elterjedésének akadályairól Magyarországon.
Az ott található egyik következtetés az volt, hogy a pos-terminálok kihelyezési, havi és forgalmi díjai egyaránt a legmagasabbak az Unió területén.

(#13) 0xmilan


0xmilan
addikt

Szóval a kereskedői oldalra az emailben kapott user + pass párossal lehet belépni. :Y
A jelszavakat is plain textben tárolják?

Más: „A ReadyPay egy egészen új, a kis és középvállalatok életét megkönnyítő, a készpénzkímélő elektronikus fizetésre való gyors átállást lehetővé tevő megoldás”
A készpénzkímélő mennyivel jobban hangzik, mint a készpénzmentes. Amikor már nem lesz választási lehetőség, akkor is így fog örülni mindenki, hogy anno milyen jól megkíméltük a készpénzt?

(#14) Kbali válasza qqcqqc (#12) üzenetére


Kbali
nagyúr

A legnagyobb probléma nem a jutalék, hanem a kormányzat részéről a kp használat erősítése az elmúlt 2 évben - az eddigi folyamatos kártyaforgalom növekedést gyakorlatilag agyonvágta.
pilóta: ha tudnám sem mondanám meg, olvass utána a Mastercard, Visa köreiben.

[ Szerkesztve ]

(#15) pilóta válasza Kbali (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

ha tudnám sem mondanám meg

Vagyis akkor nem tudod. Akkor miért támadtál így le, mintha pontos információid lennének?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) #06658560 válasza Kbali (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Mastercard már kapott pár büntit a kártyás fizetések költségeinek alakítása miatt.

(#17) qqcqqc válasza Kbali (#14) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát azért számolj:
Beesel a boltba buli előtt, veszel egy üveg bort 1200 Ft-ért és kártyával fizetsz.
Ebből kb 60 Ft a befizetendő áfa (a beszerzési ár és az eladási ár áfájának különbsége), kb 800 Ft a beszerzési ár ( a bolti árút is be kell szerezni). Az 1200 Ft tranzakciós jutaléka a fix tartományba tartozik, mivel olyan alacsony, hogy még nem esik bele a százalékos tartományba (túl kevés lenne a kedves banknak).
Konkrétan egy hasonló helyzetnél, amikor a boltban elmesélték, hogy ezer forint alatt nekik a kártyás fizetés ráfizetés.

(#18) Kbali válasza pilóta (#15) üzenetére


Kbali
nagyúr

Közelítő információim vannak, amik köszönő viszonyban sincsenek az elképzeléseiddel (álmaiddal).
Viszont ha akarnám, kitúrhatnám, de nem is akarom, nem is tehetem.
qqcqqc - tranzakciós jutalék a fizető félnél/banknál keletkezik, a kártyabirtokosok jelentős része nem fizet ilyet, mert a bankok jellemzően beépítették az éves kártyadíjba/csomagdíjba. A kereskedők egyébként emlékeim szerint már egy ideje átháríthatnák a rájuk eső költséget a vásárlóra.
Az olyan kereskedőnél, aki jogellenesen megtagadja a kártyás fizetési lehetőséget, másodszor már nem fogok megpróbálni vásárolni sem.

[ Szerkesztve ]

(#19) BlackPriest válasza pilóta (#15) üzenetére


BlackPriest
őstag

mivel a kérdésed konkrétan banktitokra irányul, ha tudná sem mondhatná meg...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#20) pilóta válasza Kbali (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Rosszak az emlékeid, nem háríthatják át.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) Shinnokina válasza qqcqqc (#17) üzenetére


Shinnokina
tag

Azért mégiscsak megérheti, ha a sarki kis kínai vegyesboltank is van kártyaolvasója, aztán ott sem 10 ezreket szoktak elkölteni egyszerre. Ha lagymatag a forgalom, elhiszem, hogy nem éri meg, de ha van vevő rendesen, akkor sokkal kényelmesebb, én is szívesen vásárolok így, pláne éjszaka, mert nem szeretek készpénzzel járkálni.

A jövő mindenképp az ilyen fizetési módoké, akár tetszik a kiskereskedőknek, akár nem. Éptíse be a szolgáltatás díját az árrésébe. Egyébként Dél-Koreában, ahol a világ legtöbb kártyás tranzakciója történik, törvényileg tilos egy kereskedőnek nem elfogadni a kártyás fizetést. Mindenütt van terminál, az utolsó sarki kisboltban is. A mobilfizetés pedig már csaknem akkora forgalmat generál, mint a kártyás. Okostelefonnal, ugyanúgy működik, mint a paypassos bankárya, érintéssel. A készpénz előbb-utóbb el fog tűnni és virtuális pénzekkel fogunk vásárolni, mint az online játékokban. Lehet nem holnap lesz, de ez a jövő.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#22) tatararpad válasza Shinnokina (#21) üzenetére


tatararpad
őstag

Mert az ilyen megéri nem megéri dolgok ott dőlnek el, hogy vannak olyan vásárlók, akik máshol vásárolnak, ha az eladó nem fogad el kártyát/veri magát hogy neki mennyibe kerül. Ilyenkor pedig a kisebb haszon is több mint a semmi, ami a vásárlók elvesztésével jár. Mondjuk itthon szerintem pont nem ez a mentalitás jellemző a lakosságra, általában az 5 forinttal olcsóbb tejért elmennek a város másik végébe, de a kártyás elfogadás hiánya miatt inkább keresnek egy ATM-t.

(#23) Stanlee válasza #06658560 (#9) üzenetére


Stanlee
őstag

Az EC kartya hasznalat dija 0,3%, vagy min 8 eurocent. A kisebb osszegekre ott van a GeldKarte. A nemet bankok letrehozttak az EC-t, hogy olcsobb legyen a kartyas fizetes. Az MC vagy Visa sajnos Nemetorszagban is draga. Ezzel csak azt jeleznem, hogy ha a banki oldalon ott az akarat, akkor lehet olcso kartyas rendszert is kialakitani.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#24) Sanchez638 válasza tatararpad (#22) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én máshova szoktam menni, ha nem tudok vásárolni kártyával.. Így jártak. Ha nekik jobb csalni akkor tegyék.

Egyre jobban áttérek a kártyára és aki fogékonyabb a családba, azok is..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#25) #06658560 válasza Stanlee (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az EC sem olcsó a boltoknak. Kioskok, pékségek, stb. nem biztosítják a kártyás vásárlást, papírbolt, gyógyszertár, stb. léptékben rendszeresen futok bele, hogy minimum összeg van a vásárlásra.

(#26) pilóta válasza BlackPriest (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mivel a banktitoknak ehhez semmi köze, nyugodtan elárulhatná. A banktitok az ügyfél adatait védi, nem a bank haszonkulcsát, ez max üzleti titok lehetne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27) Depression


Depression
veterán

Fizessetek csak kártyával pizzát, aztán majd mehettek személyesen érte!!!

Pizzánként/címenként 100Ft-ot kap a futár, amiben benne van az üzemanyagköltség. Lehet számolni, most is simán haza lehet menni úgy, hogy 14 óra után nem kerestél semmit.
A 10% szervízdíjat az étterem tulaja egy az egyben lenyúlja. Hónap végén aláiratja velük a papírt, és ennyi. Aki kártyával fizet, ott a pincér egy mosolyon kívűl mást nem kap. Én pizzafutár voltam, a párom 18 éve pincérként dolgozik, nem kellenek ellenpéldák, hogy valaki hallott már olyanról, hogy ott mintha...

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) tatararpad válasza Depression (#27) üzenetére


tatararpad
őstag

Attól hogy még valaki kártyával fizet borravalót adhatja készpénzben. Ha akar.

(#29) pilóta válasza tatararpad (#28) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez tényleg gyakori eset lehet... :N

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) tatararpad válasza pilóta (#29) üzenetére


tatararpad
őstag

Egyrészt elitebb helyeken szokás, másrészt nehogy már a kártyás fizetés hibája legyen, hogy xy nem kap borravalót. Aki akar adni az tud adni, mindig. Van aki készpénzes fizetésnél is megvárja a 10 forint visszajárót is, ennyi erővel készpénzzel se fizessünk már a futárnak meg a pincérnek.

(#31) pilóta válasza tatararpad (#30) üzenetére


pilóta
nagyúr

Biztosan így van, ahogy mondod, csak kételyemnek adtam hangot, hogy ez mennyire gyakori is. Őszintén. Szerinted ez tényleg így van, hogy majd kártyás fizetés mellé adnak külön borravalót? Vagy a pizzafutárnak adnának külön, ha kártyával fizetnek? Ugyan már, nincs így. Elhanyagolható százalékban persze tényleg előfordul, akár a fehér holló, mindenki hallott már róla, csak még senki nem látta...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32) tatararpad válasza pilóta (#31) üzenetére


tatararpad
őstag

Én is a kételyemnek adtam hangot, hogy mennyire befolyásolja a fizetési mód a borravalóadást. Egyszerűbben: miből gondolod, hogy aki kártyás fizetésnél nem adott, az készpénzesnél adott volna, és fordítva?

[ Szerkesztve ]

(#33) pilóta válasza tatararpad (#32) üzenetére


pilóta
nagyúr

Elég egyszerű gyakorlati okai vannak. Már fizettél a kártyáddal, nem feltétlen bajlódsz még azzal is, hogy kp-t keress. Sőt, lehet, hogy nincs is nálad kp, mivel tudod, hogy kártyával fogsz fizetni. Stb.
Valamint a tapasztalat azokból az országokból, ahol jóval elterjedtebb a(z ex) borravalós helyeken kártyás fizetés. Nem adnak borravalót, ezért beleépítenek az árba (általában)10% "szerviz díjat".

Szvsz ezt elég könnyű belátni, nem is értem, honnan jön az elképzelés, hogy nem befolyásolja a fizetési mód a borravaló adást.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) tatararpad válasza pilóta (#33) üzenetére


tatararpad
őstag

Azon semmi bajlódás nincs, hogy kifizetek egy háromezer forintos pizzát egy érintéssel, és valamelyik zsebből kitúrok egy kétszázast a pizzafutárnak. Pláne amikor a bankkártya rendszerint a pénztárcában van, a készpénz mellet. Én is ismerek olyan embereket akik szinte csak kártyával fizetnek mindent, de olyat egyet sem akinél ne lenne sose semmi készpénz. Végül kétfajta ember létezik, aki akar adni, meg aki nem. Amellett, hogy a borravaló az átlagnak egy extra költség, sokkal feljebb van az a társadalmi szint, ahol egy kiszolgáló elvárhatja, hogy kapjon, az alatt pedig javaslom, hogy értékeljék, ha kapnak. nem pedig siránkozni az elmaradása miatt. És ilyen tekintetben ahogy a fórumtársat sem érdekli ki mit látott, engem sem hogy ki miből él.

A szervizdíjat meg kifizeti kártyával is. Problem solved. Munkáltató lenyúlja? Verekedje le a munkáltatóval, miért a vásárló lesz ebben a hibás?

[ Szerkesztve ]

(#35) BlackPriest válasza pilóta (#31) üzenetére


BlackPriest
őstag

En is kp adok, ha kartyaval fizetek...abba ne menjunk bele, hogy a borravalo, mint intezmeny mennyire szimpi...

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#36) chipesz


chipesz
őstag

Viola Violetta - kreatívak voltak a szülők. ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#37) Depression válasza tatararpad (#34) üzenetére


Depression
veterán

Az esetek nagy részében aki kártyával fizet, ha kedves is akar lenni, akkor azt mondja, hogy ennyivel többet üssön be -> nem a pincérhez megy. Kétféle módon való fizetés lehetséges, csak nem életszerű. Pláne úgy, hogy nem hívhatják fel a figyelmed arra, hogy "bocs öregem, de minden másfajta borravalót lenyúlnak tőlem", mert az a munkahelyének a lejáratása.

Aki akar borravalót adni, az ad, aki nem, az nem. A borravalós munkahelyek viszont javarészt úgy kalkulálják a fizetést, hogy a borravaló a fizu egy része. Ugyan be vannak jelentve valamennyivel, csak nem 168 órát kell érte legürizni.

A mostani rendszer működik. Ha viszont elkezdenek a pizzáért kártyával fizetni, akkor a futár keres magának más munkahelyet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#38) Cathfaern válasza Depression (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Az esetek nagy részében aki kártyával fizet, ha kedves is akar lenni, akkor azt mondja, hogy ennyivel többet üssön be -> nem a pincérhez megy."
Én épp ezért ha tehetem (értsd: van nálam apró), akkor a kártyás fizetés mellé adok a pincérnek. Vagy olyat is szoktam, hogy ha neten rendelek kaját, és kihozza a futár, akkor adok neki aprót. Szóval igaza van tatararpad-nak, ha akarja az ember, meg tudja oldani.
Másik oldalról nagyon sok étteremnél az a rendszer, hogy az összes beszedett borravalót szétosztják a pincérek között. Ez persze valahol kevésbé igazságos, valahol meg igazságosabb. Ilyen esetben ugye jó az üssön be többet verzió is.

"A mostani rendszer működik. Ha viszont elkezdenek a pizzáért kártyával fizetni, akkor a futár keres magának más munkahelyet."
Ezért jó a kapitalizmus, mert önszervező :) Nem tudom mennyit kapnak jelenleg a futárok, de legyen havi 100 söröskupak, ami mellé kapnak még 50 söröskupak borravalót. Ha ezentúl nem kapnak borravalót, és azt mondják inkább felmond mert neki ennyiért nem éri meg, akkor a tulaj nyilván bajban lesz, mert nem lesz aki kivigye a pizzát. Mivel senki nem is akar hozzámenni futárnak mit tehet? Elkezdi emelni a fizetést. Ha a fizetés eléri a 150 söröskupakot, akkor visszamegy a futár, mert borravaló nélkül is megkapja ugyanazt a pénzt, mint korábban :) Ez ilyen egyszerű (igen, nem ilyen egyszerű, mert 1-1 éttermet nézve lehet más a lefolyás, de nagy átlagban ez történne).

(#39) David75 válasza Depression (#37) üzenetére


David75
őstag

Ez a magyar helyzet borzasztó a vendéglátó iparban. Itt a szigetországban legtöbbször online fizetek a pizzaért és a futártól csak elveszem a pizzat és ennyi. Kaja házhoz szállításnál nincs borravaló mindenki kártyával fizet, egyébként se szokott lenni nálam készpénz szinte soha. Magyarországon rendesen be kéne szabályozni a vendéglátó ipart, abszolut semmi baj nincs ha felmegy az ára, de a pincérnek ne legyen a borravaló a fizetése része. Az is undorító, hogy pincérként küzdesz a borravalóért és akkor szét van osztva a szakácsok között is, mert a kaját amit kiviszel azt ő csinálta. Én mindig adok borravalót 10-15%-ot de én azt nem a másik három pincérnek akarom adni és nem a szakácsnak, a szakácsnak már fizettem egyszer az ételért.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#40) tatararpad válasza David75 (#39) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem szabályozni kellene szvsz hanem kidobni és megtartani az eredeti funkcióját. A felvázolt helyzet, miszerint a dolgozó haszna kompletten a borravaló függvénye nem hiszem hogy jó bárkinek, a munkáltatón kívül. A dolgozó kapjon normális fizetést mint bárki más, ha elégedettek a munkájával meg adnak borravalót.

[ Szerkesztve ]

(#41) #06658560 válasza David75 (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

A pincérnek is fizettél egyszer, mivel a kiszolgálás is benne van az árban. A borravaló pedig arra lenne hivatott, hogy azt fejezd ki, különösen elégedett vagy az étellel, vagy a kiszolgálássla, vagy mindkettövel. És a szakács/ok miért ne kapjanak a borravalóból? Mert velük nem kerülsz direkt interakcióba? Végülis csak az ö munkájuk eredménye miatt mész az adott helyre, az alapján ítéled meg elsö körben a helyet.

Amit általánosságban utálok, s az ilyen helyeket igyekszem is kerülni, az a szervizdíj felszámolása kötelezöen.

[ Szerkesztve ]

(#42) #24737024 válasza pilóta (#31) üzenetére


#24737024
törölt tag

Őszintén. Szerinted ez tényleg így van, hogy majd kártyás fizetés mellé adnak külön borravalót? Vagy a pizzafutárnak adnának külön, ha kártyával fizetnek? Ugyan már, nincs így.

Én például mindig tartok magamnál párszor 10 lej (700 Ft) készpénzt, hogy a kártyás fizetés mellé tudjak adni borravalót. Nem hiszem, hogy ez olyan ritka volna :U Sosem járok képszpénz nélkül, de nem is veszem fel a teljes havi fizetésemet az ATM-ből; ahol lehet, ott kártyával fizetek, éttermekben is.

[ Szerkesztve ]

(#43) #06658560 válasza #24737024 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Simán van, hogy nincs öt euró apró a zsebemben egy héten át.

(#44) Hintalow válasza #24737024 (#42) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát rajtam ez megbukik, kb 1 hónapban egyszer van nálam pár napig sacc 100 Ft-nyi pénz a zsebemben :)
Ha kártyával fizetek nem fogok borravalóval szórakozni, nem az én felelősségem, hogy szociális támogatást adjak a kaki melóval rendelkező életerős embereknek :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#45) David75 válasza #06658560 (#41) üzenetére


David75
őstag

Épp erről beszélek, kapjanak rendes fizetés, vendéglátózni az egyik legszarabb munka, bent vagy éjjel nappal, hétvégén, ünepekkor. Ezért megkéne fizetni őket rendesen és még pluszba nekik adni a szervízdíjat és a borravalót. Engem kétszeres pénzért még nem lehetne rávenni, hogy bemenjek hétvégén.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#46) Cathfaern válasza David75 (#45) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ezért megkéne fizetni őket rendesen és még pluszba nekik adni a szervízdíjat és a borravalót."
Ugye tisztában vagy vele, hogy a pincérek fizetését tulajdonképpen te fizeted ki, és egy ilyen emelés nem a levegőből teremtődne? Szóval ha a pincéreket "rendesen megfizetnék", az azt jelentené, hogy ahol most mondjuk 1500 Ft egy étel, ott ezután 2500 lenne.

(#47) David75 válasza Cathfaern (#46) üzenetére


David75
őstag

Én a 3000-el is oké vagyok. Ha megoldódik a probléma.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#48) #06658560 válasza Cathfaern (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amikor szervizdíjat számolnak fel, akkor még kötelező borravaló is van. Ami végképp pofátlanság.

(#49) kymera


kymera
senior tag

Ez komoly ? :DDD A csajt Viola Violettá-nak hívják ? Jól kiszúrtak vele a szülei :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#50) #82729984 válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Én máshova szoktam menni, ha nem tudok vásárolni kártyával.. Így jártak. Ha nekik jobb csalni akkor tegyék."

És miből gondolod hogy ez nekik fáj? Kb. lefordítom magyarra:

Bemész a kisboltba, majd a 250 forintos bambidért a boltos nem hajlandó kártyát elfogadni, mert bukó neki az üzlet ilyen kis összegnél (a kártyahasználat díja miatt). Ezután pedig besértödsz és utána nem mész tovább oda, amitől a boltos aztán teli rakta a gatyát, mert hát hát hát, miért is...?

Akkor vajon másnap bemennél és 30 ezerért teliraknád a kosarad? Vagy ami valószinübb, hogy másnap megint vennél egy bambit amit megint kártyával akarnál fizetni és ami megint tiszta ráfizetés lenne a boltosnak.

Etc, elvesztett egy olyan vevőt, aki a vásárlásával csak veszteséget termelt neki... Nem biztos hogy neki ez annyira fáj, te meg magadat szivatod hogy ehelyett el kell menned a 10x olyan messzire lévő bevásárlóközpontba egy bambiért. Tiszta win-win szituáció...

Megjegyzem, nem a boltosokba kéne belekötni, hanem olcsóbbá tenni a kártyahasználatot, a kereskedőknek is. Csak hát ehhez már két bittel tovább kéne gondolni a dolgot, meg feltenni a kérdést hogy vajon mi kerül azon annyiba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.