Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) strogov


strogov
senior tag

Egy eredeti videoton pong mennyit ér? Csak, hogy érdemes-e letörölni róla a port? :DDD

(#2) Dyingsoul válasza strogov (#1) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Adok érte egy rekesz sört! :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3) E770


E770
senior tag

CASCO-t, ja nem, ZX-81-et akarok!!!

(#4) BlackPriest


BlackPriest
őstag

spektrum hever itthon, a billentyűzet szalagkábele szakadt, amúgy gyári csomagolásban, hozzá tartozó mátrix nyomtatóval. a primo valamiért nem kapcsol be sajnos, a farkasos kvarcjáték meg ki tudja melyik dobozban hever. :U ezek a cuccok is öregszenek sajna

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5) leeate


leeate
senior tag

A retro PC-ket annyira nem, a retro játékkonzolokat viszont annál inkább visszasírom. Némelyik játék ezerszer játszhatóbb volt, mint a maiak..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6) PHM


PHM
addikt

Kis kiigazítás:
"Mindkét rendszer 16 bites, sőt a Super Nintendo CPU-ja 32 bites felépítésű, csupán 16 biten kapcsolódik a memóriához és a perifériákhoz."
Ez pont fordítva igaz, ugyanis a Megadrive CPU az, ami félig-meddig 32 bites.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7) MurdR


MurdR
veterán

Asszonykám nagyszüleinek a tárolójában van egy dobozos ZX, már könyörgöm egy ideje apósnak, hogy nem kell neki az a veszélyes hulladék :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#8) Depression


Depression
veterán

Már megörűltem, hogy kapható lesz új kvarcjáték.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) Narakh


Narakh
senior tag

Eddig nem tudtam, hogy vágyom egy régi játékgépre.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#10) Borzoló


Borzoló
senior tag

Hat en megeltem az osszes retro konzolt es nem vagyom vissza. XD

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#11) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, saját fejlesztésű emulátoraim, néhány alkatrészből összerakva:

Primo
HT1080Z
ZX Spectrum
Commodore 64

(#12) Dyingsoul válasza zka67 (#11) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szép munka, nagyobb figyelmet érdemelne a projekt! :) A hangok eléggé kiábrándítóak, de sejtem mi az oka ennek. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#13) Egri Imre válasza PHM (#6) üzenetére


Egri Imre
csendes tag

Köszönöm szépen a kiigazítást, valóban itt sikerült Super Nintendot írnom a Megadrive helyett, elnézést, javítottuk.

(#14) Egri Imre válasza zka67 (#11) üzenetére


Egri Imre
csendes tag

Szia! Ezekből lehet valahogy szerezni is, gyártasz több példányt belőlük esetleg?

(#15) Dyingsoul válasza Egri Imre (#14) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A HW részét össze lehet rakni néhány ic-ből, portból meg egy arduinoból. Itt talán a szoftvere a lényegesebb, bár lehet azt is lehet portolni valahogy.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16) zka67 válasza Egri Imre (#14) üzenetére


zka67
őstag

Szia, a Z80-asok csak a programban különböznek, az utolsó változatban már csak analóg videó kimenet van rajtuk, amit bármilyen tévére rá lehet kötni. A programot te is tudod cserélni rajta.

Nagy volt az érdeklődés, de eddig az érdeklődésen kívül egyetlen egy megrendelést se kaptam, így nem készült hozzá nyák sem. Próbanyákon össze tudok rakni neked egyet, de annak meg olyan magas lesz a költsége, hogy szerintem nem fogja neked megérni.

@vitko: Köszönöm :) A hangokkal "élőben" nincs semmi baj, csak a felvételeken rosszak, telefonnal készültek.

Üdv.
Zoli

(#17) lako05 válasza strogov (#1) üzenetére


lako05
tag

Nem rég nálam is járt egy javításra. Miután megcsináltam több órát szórakoztam a pong-al. Jobban élveztem mint bármelyik AAA+-os franchise-t :D

(#18) Viktor77


Viktor77
titán

A második képen lévő sárga gépről van valakinek infója? Gyerekkoromban volt ilyenünk, de semmi infóm nincs róla, nem is tudom merre keresgéljek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) Bluesummers válasza leeate (#5) üzenetére


Bluesummers
őstag

Tökèletesen egyetèrtek. Èn C64 mániás voltam/vagyok mèg mai napig is.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#20) Sunsetjoy válasza Viktor77 (#18) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Szia!
Mint a képen is látható, ez a Híradástechnika szövetkezet PONG masinája. Ők csinálták pl. a HT-számítógépeket is (HT-1080Z iskolaszámítógép és társai)

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#21) Viktor77 válasza Sunsetjoy (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, így már megvan, köszönöm. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) Sunsetjoy válasza Viktor77 (#21) üzenetére


Sunsetjoy
tag

PONG-page [link]

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.