Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bela5


bela5
aktív tag

Nagyon tetszett! Kellemes beszámoló lett! :C

[ Szerkesztve ]

(#2) swado


swado
tag

Grat hozzá! Kérünk még ilyen finomságból! :)

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#3) gaborbol


gaborbol
őstag

:R Koszi szepen!

(#4) horush


horush
addikt

Nagyon jó beszámoló, sok képpel :R

(#5) Mhalacka


Mhalacka
csendes tag

Szuper lett!:) :))

(#6) Ace owner


Ace owner
addikt

Párizsba is kocsival mész? ;] Jó cikk lett, kedvem támadt utazgatni.

Galaxy Fold 4

(#7) zoo8800


zoo8800
veterán

Vó'tam én is...
Nosztalgia... :B

A képek tényleg szart sem érnek a vízesésről. Semmit nem ad vissza az érzésből. A Niagarát nem látni, hanem érezni kell :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó neked, nincs tériszonyod. Én megpusztulnék azoknak a tornyoknak a tetején. Na, ha még üvegből is lenne a padló...
Jó a cipőd. :K

Ja, és az írás is tetszett. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Benőke


Benőke
őstag

Mondjuk dolgozni voltam kint 1 hétig, de körbenéztem szintén.
Annyi különbséggel, hogy Niagarára és Torontóra is jutott egy egy nap :)

Érdemes elmenni az biztos, a képek csak képek.
Ahogy fentebb írva vagyon érezni kell a Niagarát nem csak látni.

1 nap alatt azért húzós volt. :DD

THX.
Jó kis beszámoló!

(#10) LA_COSTE válasza Benőke (#9) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Tényleg ennyire komolyan veszik a természetvédelmet? Szép zöldnek és rendezettnek látszik minden.

(#11) talmida


talmida
Közösségépítő

Kitűnő kis beszámoló! :C Gratulálok a szép képekhez és a sok élményhez!! :R

IN GOD WE TRUST!

(#12) Skyline15


Skyline15
tag

Tetszett nekem is ez a beszámoló:)
Én 1 hónapja voltam Párizsba, ha gondolod felveszlek msn-re és említek 1-2 helyet:)
(Hozzátenném hogy 25km-t gyalogoltunk 1 nap Párizsba, csak hogy lássuk az egész város hogy néz ki:))

[ Szerkesztve ]

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#13) Szlovi válasza gaborbol (#3) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Köszönöm szépen a beszámolót,nagyon tetszett :R
Bár nem voltam soha itt,de Kanada amúgy is a szívem csücske :K
A legmesszebb Gibraltáron,meg Portóban voltam,de remélem egyszer eljutok ide is ... annak ellenére,hogy nem vakerálok angolul :B

Köszönöm mégegyszer!

(#14) keIdor


keIdor
titán

Jártam már kétszer is Párizsban. Must see: Eiffel Torony és mellette a Champ de Mars park, egyél ott valamit, csak úgy érdemes üldögélni is kicsit, jó zene megy ott mindig, ezt most csináltam nyáron, mármint a videót.:) Szembe a toronnyal van egy szép palota is, azt is nézd meg. A toronnyal szembe a másik irányban meg ott van ilyen emlékmű szerűség, üvegre minden nyelven, ami létezik ki van írva a "béke" szó. Utána irány északra a Champs Elysées és a Diadalív. A Diadalívtől északra-nyugatra lesz az üzleti negyed, dél-keletre pedig a Concorde tér és tovább mész, akkor a Louvre. FIGYELEM: csak a Louvre szánj 1 napot, de mivel nincs ennyi, így az felejtős, csak kívülről sétáld körbe. A toronytól keletre találod az Invalidusokat és Napóleon sírját. Többre sajnos nem marad időd, de a lényeget meg tudod nézni.
A toronyra órákat kell várni, hogy feljuss.:(

Ha gondolod töltök fel képeket.

A bejegyzéshez pedig, nagyon irigyellek, Európában sok helyen megfordultam már, de Észak-Amerika még nem jött össze, de nagyon nagy álmom. Főleg mondjuk a nyugati része a Sziklás hegységgel, Kaliforniával, Oregonnal, Washingtonnal és persze a Kanadai Brit Kolumbiával. Nagyon megnézném még a Grand-Kanyont is, Vegas-t (mondjuk ott csak azt nézném mim nem lesz). Remélem a következő 5 évben sikerül valahogy kikeveredni.

Sok szerencsét Párizshoz. :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) Harigata


Harigata
tag

Szép helyek vannak arrafelé.
A képek is nagyon jók lettek. :C
Szerintem Párizsra 24h nagyon kevés lesz.
Oda minimum 1 hét kell. Pl. csak a Louvre végigjárása több nap.

A Niagara vízeséses képeknél milyen épület áll a háttérben?

[ Szerkesztve ]

(#16) Harigata


Harigata
tag

Több képen láttam szélkereket.
Ott ennyire nyomják a megújuló energiahasznosítást?
Mennyire általános arrafelé a "vidámparki" hangulat?

(#17) zoo8800 válasza Harigata (#16) üzenetére


zoo8800
veterán

Maga a vízesés egy óriási vízerőmű. Egyébként nem igazán jellemző a környezettudatosság a kanadaiakra.

rip and tear, until it is done

(#18) marcus14


marcus14
tag

Nagyon jók a képek :R Kanada jó kis hely :))

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#19) Ace owner válasza marcus14 (#18) üzenetére


Ace owner
addikt

Ez utóbbit megcáfolnám. Így jártam anyátokkal c. sorozat rávilágított egy-két dologra :DDD

Galaxy Fold 4

(#20) gaborbol válasza Ace owner (#6) üzenetére


gaborbol
őstag

Esetleg kamionnal :DDD

Szivem szerint azzal mennek, szeretek vezetni.Parizs->gyalog, viszont par napra ra kiugron nemetbe kocsival egy napra.

Koszi szepen mindenkinek, hogy elolvastatok!

Ami nekem lejott az az, hogy nagyon tiszta, a masik feltuno dolog: nem lattam rendort szinte egyet sem.

Usaban jartok, a turista latvanyossagok kornyeken 50 meterenkent vagy egy rendor minimum. Itt egy darab bringas rendorcsajt lattam a vizesesnel, es egy motoros rendort kozvetlen a hatarnal amikor elhagytam Kanadat, megsem volt balhe sehol, meg csak egy hangos szo sem.

Lehet csak a veletlen muve, de igy alakult.

Keledor Papa: A torny es a Champs Elysées van eddig a listaban, nincsenek nagy elvarasaim a kevesebb neha tobb. Este szeretnem majd megnezni a tornyot, egy jo helyre beulni reggelizni meg majd este vacsizini, ennyi nem tobb. kepek johetnek, szivesen megneznem oket! :R

A gyaloglassal nem lesz gond, ma teljesitettem a Baltimore fel maratont 1:53 perc alatt majd dobok arrol is kepeket. Eletembe nem futott meg utanam 5000 no :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jó volt olvasni az élménybeszámolódat, kicsit olyan volt, mintha ott lettem volna én is. :U

(#22) Touch-ko


Touch-ko
őstag

allat kis post lett!

(#23) Ace owner válasza gaborbol (#20) üzenetére


Ace owner
addikt

Én max. egy Wörthersee-t vállalnék be kocsival..

Galaxy Fold 4

(#24) blueMerle válasza gaborbol (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Mindezt egyedül? :(

Én a párommal voltam párizsban, egyedül biztos nem mentem volna el. Nem hiába a fények, a szabadság, a divat és a szerelem városa :B

[ Szerkesztve ]

(#25) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Jó írás lett,gratulálok! :)

(#26) keIdor válasza gaborbol (#20) üzenetére


keIdor
titán

Louvre
Louvre 2
Kis diadalív a Louvre mellett
Torony a távolban
Concorde tér
Szajna
Inv
Tower again
Én a toronynál:D
Megint torony
Peace
Again
Torony és Invalidusok közt félúton
Kanadai követség :DDD
Megen a Szajna
Louvre megint
Notre Dame
Szemből
Hátul
A távolban
Diadalív - itt lemerültem, másik géppel készült (meg első alkalommal, 2010-ben és 2011-ben is voltam)

Több száz kép készült, de most csak gyorsan válogattam párat.:D Na és Németországban merre mégy? Ha csak úgy választottad, akkor szerintem ha akarsz szebbet látni, akkor Dél-Keletnek indult, le a Mont-Blanc-hoz, majd Monaco-ba és ha már ott vagy, nézd meg Nizzát is. Ha utána nagyon ráérsz irány Róma, ott tavasszal voltam idén. De persze Németországban is vannak szép helyek, ha a francia-német határon akarsz átkelni, akkor nincs messze Frankfurt pl.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) Benőke válasza LA_COSTE (#10) üzenetére


Benőke
őstag

Amit én láttam belőle az egész ország ilyen.
A nagyvárosok utcáin Torontó -ban is van kosz de takarítanak rendszeresen.

Mikor kint voltam épp valami focimeccs előtt egy koncert volt a CN Tower előtt.
Iszonyat tömeg, és valami Rock banda nyomta. Mikor vége lett a muzsikának bevonultak a meccsre az emberek. Térdig érő kosz maradt mint a koncert helyén. Ekkor megragadtam az alkalmat és a CN -be mentem fel így lényegesen kisebb volt a sor. Mirelejöttem2 óra múlva sehol egy eldobott műanyag pohár, pedig vedelték a Steam Whistle -t. Egy helyi sör. Egész jó mellesleg :)

Elmentem egy kisebb vízeséshez is Torontótól nem messze. Dundas város mellett. Ugyan az a rendezettség a kisvárosban is. Tiszta volt minden.

Mondjuk novemberben voltam :)

Egy kisvárosban voltam és utolsó nap a az utolsó vacsorát egy étteremben akartuk megejteni ahol az egyik pincér csaj egy Erika nevű magyar csaj volt :) Úgyhogy én magyarul rendeltem :))



(#28) Benőke válasza keIdor (#14) üzenetére


Benőke
őstag

Idén voltam kint én is.
A sorban állást meguntam egy időre. :D

De felokosítottak, hogy egy csomó helyre előre meg lehet venni a jegyet. PL az Eifel toronyhoz is. Sőt időpontra is lehet menni. Persze 1 hónappal előtte kell foglalni.
Vagy nyitás előtt 30-60 perccel a helyszínre érni és akkor jóval rövidebb a várakozási idő.

Minden hónap első vasárnapján ingyenesek az állami múzeumok Párizsban. A Louvre -is.
Ilyenkor amit meg akartok nézni oda érdemes nyitás előtt kimenni legalább egy fél órával, mert iszonyat tömeg van. Így mentünk be a Louvre -ba. Amit szerettem volna azt megnéztük. Délután 4 kor már a bokánkat is legyalogoltuk.

Versailles -be is érdemes esetleg kimenni. De a kastélyba nem annyira. Eleve zúzós a belépő, és iszonyat tömeg van 2 óra sorban állás ha nyitás előtt érsz oda ha utána akkor 4 óra sem lehetetlen. Neten előre lehet jegyet venni és akkor csak 1 óra ha a kastélyba is be akartok menni. A kert hatalmas és azt is nehéz bejárni Azt nem mondják, hogy a pénztárak mellett vannak jegyautomaták is és soron kívül lehet ott jegyet venni a kertbe és külön a kastélyba. Ill van kombinált jegy is azt hiszem 25 EUR/kop. (HA valami extra kiállítás van akkor minden drágább.) A kertbe viszont külön kapun keresztül lehet bemenni csak úgy nem kell sorban állni. Csak erről nem szólnak semmit... Mert jobb nekik ha kipengeti mindenki legalább a kombi jegy árát :)

(#29) keIdor válasza Benőke (#28) üzenetére


keIdor
titán

Versailles-ban még nem voltam, arra sajnos nem volt idő. De egyszer azt is meg szeretném nézni. Nagyobb a kert, mint mondjuk Schönbrunn?

Szerk.: Itt Európában, ahol jártam szerintem Ausztria, Svájc és Németország (inkább NSZK része) a legrendezettebb. Gondolom Kanada is ilyesmi, nem?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) blueMerle válasza Benőke (#28) üzenetére


blueMerle
veterán

Őszintén szólva én Párizsban abszolút nem ezeket tapasztaltam.

Mi 3 éve voltunk augusztusban, az Eiffel toronyhoz 5 azaz öt perc volt a várakozási idő délelőtt 11 körül, egy kellemes szombati napon.

A Versailles kastélyba és kastélykertbe valóban kicsit tovább tartott bejutni, de az sem volt több 15 percnél pedig rengeteg ember volt. A jegy fogalmam sincs mennyi volt, nem emlékszem már rá de az tényleg húzós. Nem vagyok az a nagy múzeum-látogató típus, de Versailles nekem egy picit unalmas volt.

Mi leginkább a Disney parkban (Dinseyland) voltunk ami a közhiedelemmel ellentében nagyon nem Párizsban van, onnan jó fél-egy órányi autókázás forgalomtól függően. Arra viszont emlékszem hogy a Disneylandbe és a Disney Studioba a kombinált belépő 52 EUR volt (most nem tudom mennyi lehet) de egy nap végképp kevés arra hogy akár az egyiket bejárja az ember. Legalább 3-4 nap kell mindkettőre. Felnőttek egyébként éppúgy jól érzik magukat ott mint a gyerekek. Ráadásul a parkok előtt van a Disney World nevű hatalmas bevásárló és étterem park, ahová nem kell belépőjegy. Érdekesség hogy tele volt spanyolokkal :D

[ Szerkesztve ]

(#31) keIdor válasza blueMerle (#30) üzenetére


keIdor
titán

Akkor már értem miért nem láttam soha egy Disneyland táblát sem Párizsban. Na, Disneyland-ben se voltam még, egy hullámvasútra pedig fel kell egyszer ülni.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) donat_sz


donat_sz
senior tag

nosztalgikus hangulat fogott el :) 3x láttam már a vízesést és Torontót (télen és tavasszal) mindig lenyűgöző élmény volt mindkettő.
Torontóban a CN torony visz mindent, de azért van még pár dolog amit érdemes megnézni Torontóban (pl. Casa Loma, Hockey Hall of Fame) vagy a körnéyken egy vásárt Ámisokkal!

A kaja és a sör viszont mindenhol jó volt, akármelyik étteremben is próbálkoztam eddig.

(#33) Benőke válasza keIdor (#29) üzenetére


Benőke
őstag

Schönbrunn? Ott meg én nem voltam :D
Íme egy kép. Amit látsz az mind a kert. Sőt egy jó nagy része nem is látszódik... Talán látszódik a mérete.

Van idejük és pénzük, na meg igényük is arra hogy rendezett legyen. Igen Németországban is minden rendben van. A különbség hogy Kanada egy állama is nagyobb mint egész Németország és csak 35 millióan élnek az egész országban. A Németeknél meg 80 Millióan laknak :)

[ Szerkesztve ]

(#34) keIdor válasza Benőke (#33) üzenetére


keIdor
titán

Igen, Kanadában még mindig rengeteg érintetlen terület van.
Schönbrunn - Bécs egy köpésre van Magyarországtól, mindenképpen nézd meg ezt is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Grat! Jó írás :)) Rem Párizst is leírod majd! :)

(#36) urdongo


urdongo
tag

Jó kis cikk... bár nekem túl pörgős lett volna ez a 24 óra. Valamint a cikk címét sem érzem egészen helytállónak hiszen jóformán Torontóra és környékére korlátozódik az élménybeszámoló, ami logikus is hiszen 1 nap alatt nem futhatja többre egy csaknem Európa méretű országról lévén szó.

Viszont nálam Kanada az óriási erdőinél és tájvédelmi körzeteinél, a nemzeti parkoknál kezdődik....amikhez úgy vélem több hónap szabadság is kevés lenne. :D

Persze irigyellek... én még nem jártam amerikai kontinensen sem.

(#37) keIdor válasza urdongo (#36) üzenetére


keIdor
titán

Igen, még az is túlzás lenne, hogy Ontario, ha csak 24 órád van.:D Másfél Franciaország egy tartomány.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) BlackPriest


BlackPriest
őstag

gratula, jó volt olvasni :R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#39) Hunork


Hunork
veterán

Szia!

Én meg akkor ezennel szeretnék neked gratulálni! Jó lett minden, és a képek is illenek! Go Párizs és írjál majd! Grat! :C

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#40) gaborbol válasza Hunork (#39) üzenetére


gaborbol
őstag

Köszi szépen mindenkinek, még egyszer :R

Ez a dolog arról szólt csak, hogy van hogy az embernek mindennel tele van hócipője és csak úgy elindulna valamerre.

Tudom, hogy ezekre a helyekre hetek sem elegek, nem hogy orak, de nem ez a lenyeg. Ez csak egy pillanatnyi erzesrol szol, ott lenni, elvezni, kiengedni a gozt, aztan lelepni.

Parizsig mar csak hetet kell aludni :))

[ Szerkesztve ]

(#41) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Te az USÁban élsz?

(#42) jericho69


jericho69
tag

Nagyon jó kis beszámoló lett, végig lekötött :R

(#43) Vincent_ válasza gaborbol (#40) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Gratula a cikkhez, nagyon átjött az egész! :R

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#44) Lauda


Lauda
félisten

Jo kis utad volt, grat! Viszont a benzint elszamolhattad, mert epp ma neztem marylandben is 3.40 korul van, igy 190ft. ;]

(#45) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a beszamolot, tetszett, kivancsian varom a parizsi beszamolot is :)

"There is nothing permanent except change"

(#46) LA_COSTE válasza Benőke (#27) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Köszönöm a reagálást, nagyon jó képeket csináltál! :)

(#47) Pallli


Pallli
tag

Nagyon tetszett a cikk, és erről az Erdélyi/ Bulgáriai utazásom jutott eszembe. Debrecenből Gyergyószentmiklósig 470 km kis kitérővel, ez a román viszonyok és a Tordai hasadék látogatásával együtt kerek 12 órás út volt. Gyergyón egy éjszaka, majd Júl 4-én reggel 7!!! fokban inultunk tovább a Bolgár tengerpartra. Na akkor kezdem el gondolkodni, hogy nyár az ilyen??? Szóval reggel indulás tovább Nessebar-ba, még 600 km, és további 12 óra kocsikázás. Ekkor szintén a román viszonyok lassították a tempót, pedig teljesen új, jó minőségű úton jártunk. Az egész 10 napról én is tudnék írni egy összefoglalót (lehet fogok is), de itt a hangsúly a 2x2x12 órás kocsikázáson van, életemben nem vezettem ennyiket egyhuzamban. Össz-vissz 3000 km... Akit érdekel egyébként tudok tippeket adni erről a két országról, a helyszínekről, látványosságokról.

U.I.: Mégegyszer, nagyon jó a cikk, egyszer szeretnék eljutni én is arra a környékre. :D

We like our RAM like we like our women - fast and cheap

(#48) lesaux


lesaux
veterán

Tetszett. Látom, Te sem vagy normális, és ez a legmélyebb tisztelen hangján mondom. :)

(#50) Benőke válasza nasuko (#49) üzenetére


Benőke
őstag

Akkor egy újabb blog téma :D
Hajrá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.