Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Nem minden termék ami magyarnak látszik.
Legtöbben sz@rnak bele, hogy magyar vagy nem.
Esetek 80%-ban a magyar termék 20 Ft-tal drágább, de én azt veszem.
Például nem veszek JAR mosogatót, amikor van magyar is olcsóbban.
Vegyi termékeknél előnyben részesítem a magyar Well Done termékeket.
Húsból csak feldogozatlant veszünk, a hentesnél, virslit kivéve.
Zöldséget a piacról vesszük.

A ruházatból szinte nincs magyar termék, de ezt a magyar vásárlok tették tönkre, ezzel kb félmillió magyart munkanélkülivé téve. :W

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ha tehetem, magyar élelmiszer-ipari terméket veszek, és próbálok ügyelni arra is, hogy lehetőleg tényleg magyar legyen.

A tűréshatárom terméktől függően kb. 10-25% ennyivel vagyok hajlandó többet kiadni a magyarért, bár általában el tudom érni, hogy egy áron legyen.

Nekem ez fontos.

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

A 99Ft-os tej forgalmazóját meg fogják vágni.

A legalacsonyabb ár amit tejért el lehet kérni, az nagyjából 169Ft. Múltkor a Penny lement 139Ft-ra. Pár napra rá jött a hír, hogy a Pennyt megvágták a túl olcsó tej miatt.

[link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Dluinet válasza Viktor77 (#3) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Termelőtől veszem 150 Ft-ért a tejet, erről leszedjük a tejszínt, ami tortára kerül vagy igazi fagyi lesz belőle.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) Ringman


Ringman
nagyúr

magyar normális nem-kézműves és nem-házi húsipari/tejtermék nem kapható. (vagy nem volt soha szerencsém...)

gondolok itt legfőképp nemházi felvágottra/virslire, ízetlensajtra ill fagyasztott termékekre.

uh általában nemcsak külföldi, hanem jócskán magyar szemét van a pultokon.

[ Szerkesztve ]

(#6) DeFranco válasza Ringman (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sajtból nekünk most a cserpes fonott a kedvencünk, igaz kicsit drága. Ami jó, és tudtommal magyar, az a kerek hajdúsági trappista, az tényleg finom.

Felvágott/virsli az necces, de van pl: pick rákóczi szalámi, jó minőségű friss, de akciós 2,5-3k/kg-ért ami soknak tűnik, de mivel géppel papírvékonyra szeletelik, és "van benne anyag" többszörösen kitart, mint egy párizsi, vagy akár egy sonka. Az is belekerül 1,5k/kg-ba, és akkor ugyanott vagy, csak ez jobb.

De lehet csinálni sertésszűzből nagyon finom kenyérre való felvágottat, meg kell sütni egészben és vékonyra szeletelni.

Persze ettől rengeteg az álmagyar és rengeteg a szemét is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Ringman válasza DeFranco (#6) üzenetére


Ringman
nagyúr

otthoni felvágottkészítésben egyetértünk.

virsliből lidl-ben van normális - 85+ hústartalommal, magyar termék ált a szója- és mechanikailag kinyert húspép-vonulatot követi.

csirkemellsonka (önmagában abszurd) 3k, nevicceljünkmár.
sőt múltkor láttam fitnesz felvágottat (vmi szárnyas/sertés volt) bélszín árban.

Sajtból nekünk most a cserpes fonott a kedvencünk, igaz kicsit drága
az meg kvázi kézműves, vagy valahol félúton. :)

(#8) DeFranco válasza Ringman (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

cserpes: boltban kapható, nem szükséges piacra menni érte, és nem bio (horror) árban van.

(#9) Kassadin


Kassadin
addikt

Ne csodálkozz, amíg ilyen fizetéseket kapnak az emberek. Van olyan biztosan, akinek minden forint számít.

Nekem mondjuk a vásárlásom eléggé rövid szokott lenni, felvágottat alapból nem eszek, és megszoktam nézni, hogy xy termék hol készült. Mert hogy hol csomagolják, az meg már megint egy más kérdés.... Anyáméknak szoktam mondani, hogy nézzék meg, hogy mit vesznek, de az első az ár, veszett fejsze nyele kb. őket bármiről is meggyőzni.

#10: Szemetet? Te miről beszélsz? Van egy olyan sejtésem, hogy egészségesebben étkezem, mint itt bárki. Meg sport. Nem az egészségem féltem elsősorban, elhiheted.

[ Szerkesztve ]

(#10) DeFranco válasza Kassadin (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha szemetet eszel, akkor a különbözetet ráköltöd gyógyszerre, és az egészséged is oda.

K.va drága ám az Avemar.

re:szerk: Na mesélj hadd csodálkozzak... GMO-s import zöldség, amit a metro-ból visznek egyenesen a biopiacra? Hormonkezelt antibiotikumos csirkemell, amire ráírják hogy háztáji kendermagos? Mesélj...

[ Szerkesztve ]

(#11) Kassadin válasza DeFranco (#10) üzenetére


Kassadin
addikt

Zöldséget és húst mi piacon szoktunk venni, a 90 éves Gizi néni valószínűleg nem a metro-ból hozatja a 3 db petrezselymet meg a 10 db almáját, de ha így van és erre nekem mutatsz valami bizonyítékot, akkor oké, és megkövetlek. Amúgy a metrozást nem tőled hallom először, biztos van alapja.

A hús az egy teljesen más dolog, fogalmunk sem lehet, hogy melyik állatot mivel kezelik, de akkor már inkább magyar kezeltet veszek, mint olyat, ami átszállítanak a fél világon, mire ideér. Abba vajon mennyi vegyszer lehet...

Nagyon egyszerű belekötni ebbe az egészséges kajálásba, mert igazából ez lehetetlen. De akkor úgy írom, hogy próbálom kerülni a szemetet. De meglehet nézni Mo. lakosságát meg az egészségügyi statisztikákat, biztos az a rossz, amit én követek.

[ Szerkesztve ]

(#12) DeFranco válasza Kassadin (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem az a baj, egyél egészségesen, csak megint nincs más mondanivalód, csak az hogy a zemberek szegények, éheznek, nem hogy még magyart is vegyenek.

Így van, szegények, ez rossz dolog és tenni kell ellene, én is rettegek tőle, hogy egyszer ilyen helyzetbe kerülök, de ettől még nem kell minden topicba ezzel betrollkodni.

Nem. Erről. Van. Szó. Nem. Ez. A. Téma.

Mégis mindig mindenhova ezzel nyitsz be, hogy zeggények a zemberek. A buszra is így szállsz fel? Tudjuk. Szar világ van. Ettől még nem kell mindent ezzel megmagyarázni.

(#13) Gergosz2 válasza Dluinet (#4) üzenetére


Gergosz2
veterán

+1

Én is (bár magában nem szeretm meginni , főleg a utyámnak veszem, meg süteményekbe).
150 ft lehet venni termelői tejet ami 100% tej , nem az a végletekig leszűrt dobozos valami amit a boltban kapnak.
Ez követlen a tehénből van , mielőtt megyek érte akkor szokta fejni , és még langyos a tej amikor megkapom.
De egyre több helyen látok tejautomatákat amiben szintén rendes tej van .

Amúgy én is ha tehetem magyart veszek amiből lehet, bár szerintem sokszor csalnak vele lsd: anno brazil paprikával keverték a hazai pirospaprikát....

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Kizárólag magyart eszek, ami nem az azt otthagyom az asztalon. Teljesen komoly.
Egyébként nem olyna vészes a dolog, a nagy áruházakban is sok magyart találhatunk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) DeFranco válasza Gergosz2 (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem féltek tőle, hogy nem pasztőrözött?

@Vladi: és hogy szűröd ki, amire csak rámondják hogy magyar? Tudsz mondani valid magyar termékeket, amik széles körben elérhetőek? (no offense, csak akkor azt keresem én is)

[ Szerkesztve ]

(#16) Gergosz2 válasza DeFranco (#15) üzenetére


Gergosz2
veterán

a langyos verziót felszoktuk forralni azt utána lehet felhasználni amire kell.
A kutyának elvileg mindegy , de az állatorvos mondta , hogy inkább neki is olyat andjunk.

Ezt a verziót főleg nyáron szoktam venni, máskkor kényelmesebb meg közelebb van a tejautomata , amiben elvileg ugyan ilyen tej van csak pasztőrözött , meg be van hűtve.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17) Vladi válasza DeFranco (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

El kell olvasni ami rá van írva. A gyártót kell különösen megfigyelni. Persze ez sem bitosíték, de valószínűbb. Csajommal sokat vásárolgattunk már, kialakítottuk, hogy milyen márkákat veszük. Mostámr csak azt vesszük le a polcról.

De! Ami még fontosabb a helyi termelők. Olynaból is sokat találsz. Tej, tejtermék, hús stb. Zöldség, gyümölcs. Nyugodtan kérdezz rá, hogy honnan származik. Ki kell tapasztalni.

Ha meg van 30 m2 földed, abból a zöldség simán kijön, nem pilótavizsgás, napi 1-2 óra munkával. Na az 1000%, hogy magyar.

Vidéken falvakban árulnak kapuajjból, az is. Alföldön ez gyakori.

Ki lehet ezt tapasztalni, kis időt rá kell szánni.

Az kamu, ohg ya magyar az drága. A 100 forintos tejet a patkányaimnak se adnám oda. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) DeFranco válasza Vladi (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudom, hogy kamu, legalább is csak részben igaz, nekem ne mondd :)

Viszont márkákat tényleg mondhatnál, nem reklám ez, ha az is, csak indokolt mértékben és méltányolható okkal. Miből mit vesztek?

(#19) Kassadin válasza DeFranco (#12) üzenetére


Kassadin
addikt

Te miről beszélsz? :F

Amúgy mint írtam, piacon veszem meg amit csak tudunk, ha ott egyszerűen ott szebb az árú. Legalább abba a hitre ringathatom magam, hogy magyar termelőket segítettem. Úgyis mindenki a metroból hozat mindent, nem? :))

Bizonyára van egy olyan réteg, aki meg még a magyarnál drágábbat is megveszi, mert megteheti. Vannak olyanok, akik pár forinttól már szélütést kapnak, meg vannak olyanok, akik megnézik, mire adják ki a pénzüket. Meg vannak olyanok is, akik előnyben részesítik a magyar termékeket.

Nem a magyar termékek vásárlásától fogunk feltörni, mint a talajvíz (gazdaságilag), de egy fontos pillére lehetne. De amíg az olcsóbbra (és külföldire) nagyobb az igény, addig nem változnak a dolgok.

A trollkodás meg nc. Huma is bejátszotta érvek híján, ezen is csak jót nevetek. Ne legyél ennyire komolytalan.

#20: Hazugság lenne? :F Zárjuk le, úgyis te vagy itt mindig az ügyeletes keresztes lovag a propaganda gépezettel. Minden jó, minden szép, salalala. Bravo.

[ Szerkesztve ]

(#20) DeFranco válasza Kassadin (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd meg az első mondatodat ebben a topicban.

Zárjuk le ezt a témát.

re:szerk: nem hazugság, hanem terelés, és felesleges hangulatkeltés. 98% trollkodás. Őszintén szólva a tököm kivan vele, hogy mindenre ez a magyarázat. És tudod mit érsz el vele? Azt hogy a végén azt mondom, hogy lesz*rom. Nem azért, mert lesz*rnám, hanem mert a t*köm tele van vele, hogy mindig ez a lemez. És ez rossz. Ettől lesznek az emberek ignoránsak, mert mindenhol ezt hallják és mindenkinek tele megy vele a hócipője. Megvan a helye és ideje, amikor ezt el kell mondani, de te arra is ezt válaszolod, hogy ha megkérdezik mennyi az idő.

Az isten szerelmére ne trollkodj már.

[ Szerkesztve ]

(#21) Vladi válasza DeFranco (#18) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Te szinte lehetetlent kérsz. Merre laksz? itt például olyan tejet iszunk, hogy:
Biotej, Szentesi Zoltán Pocsaj. :DD

De lesz időm, nézelődök.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) DeFranco válasza Vladi (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

leginkább olyanokra voltam kiváncsi, amit írtál, hogy nagyáruházakban kapható. Gondoltam vannak bejáratott országosan elérhető márkáitok is, amit mi is kereshetünk a boltokban.

Ami tájjellegű, az persze tájjellegű.

@Kassadin: Hülyeségeket beszélsz. Ez pont elég indok arra, hogy kijavítsalak. Ez a fórum ugyan úgy az enyém, ahogy a tiéd is, így elvárom, hogy ne rombold a hangulatot az állandó felesleges károgásoddal. Ahol helye van, ott helye van, ott jellemzően hsz nélkül tovább is állok, kerülve a feszültséget. Itt viszont szeretnénk egy értelmes beszélgetést folytatni a magyar árukról, leszel szives alkalmazkodni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kassadin válasza DeFranco (#20) üzenetére


Kassadin
addikt

Neked meg nem kötelező mindig és mindenhol (ahol én jelen vagyok) megcáfolnod azt amit írok. Vagy ha igen, akkor érvekkel legalább, ne ezzel a süket dumával.

Nem tudom, miért érzed szükségét, hogy az interneten oszd az igét, amivel kb. semmire sem mész, de legalább lesz önigazolás, hogy ma is jól megmondtad a frankót.

(#24) 8th válasza Viktor77 (#3) üzenetére


8th
addikt

A tej 118Ft is volt már a Penny-ben 1,5hónapja kb. Elfogytak a bevásárlókocsik ezért csak úgy tudott bemenni az ember ha valaki már kijött és kipakolt a kocsiból. Vicces volt látni a sok idegbeteg morgolódó embert amint a legdurvább hőség kellős közepén toporog a sorban negyed-fél órát, hogy két karton tejen nyerjen ~500 forintot. :N

(#25) lapa


lapa
veterán

azért nem kell elájulni a falusi termesztéstől sem, hallottam már "hát kénytelen vagyok dupla annyit belerakni, mert a ráírt adag már nem pusztítja el őket".

meg olyat is posztolt egyszer valaki, hogy a szomszédja megsajnálta amint darabonként szedi a krumplibogarat (a bio szellemében), aztán neki is át-átpermetezett amikor a sajátját tolta.

persze még mindig a legbiztosabb a saját, de hát én se tudom mi van a földben-vízben.

a pick rákóczi is 60%+ import "dioxinos" német meg másföldi, pont most volt ugye botrány. de hát ugyanígy botrány volt az egyik pármai sonkásnál meg olivaolajasnál is, szóval nem egyedi.

házitejből tegnapelőtt csináltunk sajtot, majd leszen írva. régen rajongásig szerettem a vastag tejfölt, ami forraláskor lett a tetején. de normál tejnek (elvileg magyar) dobozost tolunk mi is.

[ Szerkesztve ]

(#26) DeFranco válasza lapa (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a rákóczi védelmében picit (amellett, hogy egyetértek): legalább van benne magyar munka... már az is valami, és nem külföldről hozzák a kész árut kocsival.

100% igaz szittya magyar terméket már nem találsz... talán az ásványvíz, de az is van már szlovák, bőven. Víz. Még egyszer mondom. Import. Víz.

Tényleg a háztáji lenne az igazi, de az esélytelen. Ha csak annyi sovinizmus lenne bennünk, mint a németekben vagy a franciákban, már jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27) DeFranco válasza DeFranco (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lejárt a szerkesztési idő: de tényleg, nagyon kíváncsi vagyok, ki mit tud arról, hogy mik a magyar termékek, vennék én pl. a rákóczi helyett, ha már multikulti lett mást, csak tudjam, hogy mit :)

(#28) lapa válasza DeFranco (#27) üzenetére


lapa
veterán

a télire esküdöztek, hogy azt külön csak magyarból nyomják. gondolom ezzel nem vagy beljebb. nemtom mangalica általában? nem tudom van-e külföldön, de gondolom hasonló olcsósított.

ez nem sovinizmus, hanem pénz kérdése. a szutyokszar kínait se azért vesszük, mert nem nézzük honnan jön, hanem mert néznünk kell az árát.

ugyanaz ez, mint a környezetvédelem. aki megteheti, annak könnyű szájat jártatni.

de pont tegnap olvastam a kivándorolt bringaboltost, aszongya londonban jobban szeretnek sportolni. előtte két bekezdéssel meg hogy "tudom hogy otthon nehéz az élet". mégse rakja össze az ok-okozati viszonyt maslow piramiselmélete részirűl.

[ Szerkesztve ]

(#29) proof88 válasza Viktor77 (#3) üzenetére


proof88
addikt

139 ft-os tej volt egyébként 2 hete a GRoby-ban is.

(#30) DeFranco válasza lapa (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pénz-idő-motiváció ez a három együtt jár.

Annyival nem drágább a magyart venni sokszor, nem kell kóser konyhát vezetni, elég, ha az ember egy kicsit törekszik. Meg lehet oldani ugyanannnyi pénzből csak esetleg egy kicsi időt kell rááldozni, hogy az ember megkeresse a megfelelő forrásokat, vagy elmenjen három termékért két sarokkal arrébb. Ehhez pedig motiváció kell, nem pénzkérdés.

Én sem tehetem meg sem azt, hogy bio- sem azt, hogy árjamagyar konyhát tartsak fent, mert nincs annyi a költségvetésben rá, de igyekszem keresni a lehetőségeket. Ez már valami, tettem valamit. Ezekből a kicsi tevésekből áll össze a rendszer.

(#31) 8th válasza 8th (#24) üzenetére


8th
addikt

Meg is találtam: [link]

(#32) Dluinet válasza DeFranco (#15) üzenetére


Dluinet
nagyúr

felforraljuk, amikor kihűl, akkor lefölözzük a tejszínt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33) Dluinet válasza lapa (#25) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezért nem hiszek az öregek által termelt zöldségekben.
Sohasem olvassák el a használati útmutatót, permetezési naplót nem vezetnek, csak össze-vissza permeteznek, olyan szerekkel amit nem ismernek.

Legjobb módszer, ha otthon tartasz tücsköket, vagy más rovart és először nekik adsz a salátából. A haverom kisállat-kereskedésben dolgozik és szoktak a tücsköknek salátát venni, van hogy etetés után 15 perccel elpusztul az összes, biztos jól lepermetezték elötte.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34) Dluinet válasza DeFranco (#26) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha úgy vásárolnánk hazait, mint az osztrákok, akkor sokkal előrébb lennék, és tényleg kihúzná a sz@rból az országot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35) lapa válasza Dluinet (#33) üzenetére


lapa
veterán

ja, mi mindig a gyereknek adunk először.

amúgy ez az adott ország anyagi lehetőségei szerint is van, nyilván az osztrák cuccok bekerülési költsége lehetetlen hogy akár csak meg is közelítené a spanyol dömpinget. csak úgy van tekerve a támogatás (protekcionizmus), hogy mégse legyen olcsóbb a spanyol.

@DeFranco: persze, kell motiváció is. készülök is egy "engem holnap megtalálsz itt az országban" bejegyzéssel. majd minden nap dobok fel friss újságot tartós zsákfejemrehúzós képet. a viccet félretéve a motiváció már sokaknak luxus, a nincs meg a sokműszak elég fárasztó. van egy réteg, aki megteheti.

(#36) Dluinet válasza lapa (#35) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Svájcban egy kiló svájci marhahús több mint 8000Ft, mégis azt veszik a sokkal olcsóbb német vagy francia marhahúsnál.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37) lapa válasza Dluinet (#36) üzenetére


lapa
veterán

svájc az külön téma, még ha nincs is bekerítve. ne keverjük a többi országgal.

meg kérdezz meg pár arcot a határ melletti települések cégeinél, hogy vajon svájci-e lakosok vagy ingáznak németből-franciából. fájdalomhatáruk nekik is van, csak magasabb mert gazdagabbak.

ez egyszerűen számít - nemszámít kérdés. amennyi nem számít azt te is nagylelkűen beáldozod. az a felettit meg sose.

[ Szerkesztve ]

(#38) Dluinet válasza lapa (#37) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt mondják, hogy a szemét bevándorlok simán átjárnak a határon, hogy bevásároljanak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39) lapa válasza Dluinet (#38) üzenetére


lapa
veterán

oké, én ezt nem tudom.

(#40) Иван


Иван
őstag

Attól függ. Én is szeretem a magyart előnyben részesíteni, de ha urambocsá' sokkal drágább és/vagy rosszabb minőségű, akkor nem tudom, miért azt venném.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#41) lapa válasza Иван (#40) üzenetére


lapa
veterán

elvileg azért kéne, hogy a gyerekeink meg az ő gyerekeik ne mezítláb és éhesen nőjenek fel. nyilván vannak határok, amin belül hajlandó vagy megtenni. végülis ahogy írod is az előnyben részesítés a lényeg. megnézed, hogy megfelel-e a kritériumoknak a magyar. ha nem, akkor (úgyértve csak akkor) választasz mást.

más kérdés, hogy önmagában ez nem garancia a pénz országban maradására, de valahol mindenképp valószínűbb.

ahogy olvastam a "magyer termék" (vagy ilyesmi) védjegy amit most megálmodtak olyan lesz, hogy valami brutális éves díja lesz. de nem tudom mi lett az értetlenkedés vége, ha lett.

(#42) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A magyar termék vásárlásának az ellentéte, a külföldi nyaralás, más jobban nem viszi ki az országból a pénzt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A cukkinim Angliából rendelem, a paradicsomom meg a kukoricám holland, a sajtom német eredetű... Na, de a kenyerem az magyar. :)

(#44) Kassadin válasza DeFranco (#22) üzenetére


Kassadin
addikt

Nekem te nem parancsolsz.

#34: Ezt te se gondolhatod komolyan. Vagy ha igen, akkor legalább fejtsd ki, hogy hogyan lenne lehetséges. Dilettáns emberek hoznak olyan gazdasági döntéseket, amik teljesen ellentmondanak a józan paraszti észnek. Nem vagyok közgazdász, nem vagyok diplomás ember, de ezt még én is felfogom a csökött agyammal, hogy minél kevesebb pénzt hagysz az emberek zsebében, annál kevésbé fognak költekezni és ez teljes mértékben kihat nemcsak a gazdaságra, de a gazdasági szereplőkre is.

[ Szerkesztve ]

(#45) baluka26 válasza DeFranco (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Őszintén, egy ellenvélemény miért nem értelmes?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#46) kmisi99


kmisi99
addikt

Errefelé szokott járni ilyen autó ami rendes tejet árul helyi tehenészettől. Ilyen 130ft/l de elvileg föl kell forralni használat előtt. Bár nekem mindegy hogy tejet iszom e vagy fehér színű tej ízű lét ami szobahőmérsékleten fél évig eláll.

[ Szerkesztve ]

(#47) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

a csirke v. a nagynemetol /veszi a anapos csibet es neveli/, v. a varronontol /keltetik, tobbsegeben sajat tojasbol es KAPIRGAL! a hatso kertben/ jon, marha is tobbsegebn 2 falunkbeli forrasbol szarmazik /Gabor innen is gratullako ahhoz a joszaghoz amit hugod eskuvojere neveltel:- )/, diszno is boseggel, de sajnos annak a tobbsege hentes
tobbi meg ugyis majd mindegy ehhhh

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#48) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!

Mi ilyenkor nyáron a piacon vesszük a zöldséget, gyümölcsöt (ilyenkor főleg azt eszünk) ami magyar. Húst a húsboltban veszünk, kenyeret itthon sütjük már egy ideje.
Hallottam olyat, hogy külföldön bioterméken nyilvánították az itten zöldséget/gyümölcsöt.
Persze nem minden magyar termék, amit megveszünk, és nem minden rossz, ami külföldről való. Mindig megnézzük, hogy egy adott termék mit tartalmaz, mennyi az ára, majd döntünk.
Anno falun éltem így tudom mi a "jó". Mondjuk pl egy hazai paradicsomot össze sem lehet hasonlítani egyik külföldről behozott paradicsommal sem. Sajnos igaz, hogy a magyar termékek nagyon drágák, pl. az alma (mondjuk jonatan) kb 300ft/kg, pedig az őstermelőnek alig fizetnek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#49) Crystalheart válasza Kassadin (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hozzá kell tenni, hogy mondjuk ha hazai terméket a legtöbb kereskedelmi lépcső kihagyásával tudunk vásárolni, akkor igazán több marad az ember zsebében. Legyen az közvetlen értékesítés (amikor még a termelőnek is több jut), vagy a forgalmazótól vásárlás, kicsit nagyobb tételben.

(#50) Kassadin válasza krizmo_ (#48) üzenetére


Kassadin
addikt

TSZ vagy ahhoz hasonló kellene. Persze nem szocialista módra. Úgy tudnám elképzelni, hogy lenne megyénként 1 tsz (ahol tudnak mit termelni, de ha kevés lenne a kapacitás, akkor több) ahol a földön megtermelt javakat bevinnék, és igény szerint szállítanák szét az ország bármelyik pontjára. A földeken dolgozóknak lenne munkájuk és kapnának terményt is. A tulajdonos normális áron tudná értékesíteni a terményét. Ráépülhetne a gyümölcs és zöldségföldekre konzervgyár és a hűtőipar (mirelit), ez plusz munkahelyeket eredményezne. Gabonafélékre meg malom mondjuk. Arról nem is beszélve, hogy kellene szállítmányozó cég is, valamint sofőrök is, akik elviszik a pontból b pontba a készen csomagolt árut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.