Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

A BBC-nél még el is tudom képzelni, hogy van értelme a 4K-nak, és hogy jól is fogják megcsinálni. Remélhetőleg néhány év múlva itthon is lesznek követői - az már más kérdés, hogy először inkább minőségi tartalom kellene, és elég lenne utána a technológiai bűvészkedés.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) arn


arn
félisten

nah 10 ev, es altalanos lesz :) a fullhdig jussunk mar el.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy egy 4K-s video stream-hez kb hány mbit/sec szávsélleség kell?
h264/h265 formátum esetén pl

(#4) bteebi válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Nagyjából 12-15, de igazából 20 fölött lenne optimális. A Netflix 15,6 Mbps.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) arn válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


arn
félisten

netflix 15.6Mbps

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) jerry311


jerry311
nagyúr

Óóóó jeeee 4K Top Gear!
Oh wait... :DDD

(#7) farkas1


farkas1
tag

"Full hd-ig jussunk már el."
Minek?
A 15" -os CRT monitoromon egy Szokol rádió az erősítő. Ez bőven elég a mai világba.
A fejlődés teljesen felesleges. :DDD

(#8) djculture válasza bteebi (#1) üzenetére


djculture
félisten

Itthon vagy 10 évig nem lesz ilyen max a neten, minden másnál a elnyert tenderekhez kapcsolódó sávszél lófing a 4k adásokhoz.. Ezek meg élő szerződések, amiért keményen fizetett a nyertes.. Lásd a mindig tv-t már most is butítgatni kell a bitrátát..

[ Szerkesztve ]

(#9) #52815360


#52815360
törölt tag

First world problems :))

(#11) mcs


mcs
veterán

Az egész 4K-s mizéria a telhetetlenség netovábbja. Tervezési munkákhoz még megértem, hogy szükség lehet rá, de átlag felhasználónak minek? A jelenlegi tv adás minősége is több, mint kielégítő.

(#12) Reinkz válasza mcs (#11) üzenetére


Reinkz
senior tag

Szerintem nem keielegitők a mai tv adások, ha csak fullhd adás alap lesz mar megérte ez az egész 4k.

(#13) Madwe válasza mcs (#11) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az sd adás is több mint kielégítő volt nagyon sokáig! Monitoron az 1440x900al se volt semmi bajom. 2880x1800 után viszont már vissza nem mennék :) ettől függetlenül a 4k valóban olyan képméret/nézési táv arányt igényel, ami már kezd az ésszerűség határán mozogni. De ez nem baj, ez azt jelenti, h közelítünk ahoz a felbontáshoz, aminél többet már amugy se fogna fel a szemünk. Nyilván egy mezei néző nem fog többszörös áron 4k kijelzőt venni, de majd ha pár év múlva kb csak az lesz olcsóbb változatban is, akkor már elgondolkodhat rajta, addig a lóvésok kitapossák nekik az ösvényt :)

(#14) sb válasza arn (#5) üzenetére


sb
veterán

Az a gond, hogy a FHD h.264 sem kap tudtommal ilyen sávszélességet most sem.
Már az a pár csatorna, mert ugye tényleg eddig sem sikerült még eljutni.

Eddig itthon 80%-ban a digitális innováció (leginkább a hálózati szolgáltatók) a "kockás" SD adásig jutottak el a régi analógtól. :(

(#15) ALBY


ALBY
senior tag

És mi az a tévéadás amit 4K-ban kéne nézni?

Min segítene az irdatlan felbontás?
(segítek: csak a reklámok)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) #06658560 válasza ALBY (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Természetfilm, sportesemények közvetítése, így hirtelen.

(#17) lenox válasza ALBY (#15) üzenetére


lenox
veterán

A valosagban a bbc-nel viszonylag sokszor elofordul, hogy a musor hd a reklam pedig sd. Szoval nem a reklam a nagyobb felbontasu. Fura is lenne, ha a reklamok miatt szaladna a user a boltba 4k tv-t venni, ennek sok ertelmet nem latom.

(#18) Madwe válasza ALBY (#15) üzenetére


Madwe
nagyúr

segíts nekem, miért segít a reklámokon a 4k :D?

(#19) nap


nap
addikt

Én is szívesen nézném a BBC3-at egy junoszty tévén.
De ha választhatnék, mégis a 4K adást választanám...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20) bakagaijin


bakagaijin
tag

A Top Gear végülis hova költözött?

(#21) v3g374


v3g374
tag

Sose értem ezeket a "minek ekkora felbontás" meg "akkora kijelző kell a kihasználásához, hogy fölösleges" véleményeket. :N
(vakoknál mondjuk megérteném, de azok meg minek szólnak közbe, ha amúgy sem látják? :DDD )

Egy 32mm-es film felbontása valahol a 4 és a 6K között van, miről beszéltek akkor tulajdonképpen?

Tartalomra meg édesmindegy mit adnak, a magas felbontás minden tartalomnak plusz. A kijelzők is egyre jobbak lesznek és egységnyi helyre egyre több pixelt sűrítenek be, tehát kis kijelzőn is lesz értelme a nagyobb felbontásnak. Jó példa erre a telefonok, a különbségek ég és föld.

Manapság meg a HD már igen csekély, a 40+ -os monitorok, TV-k világában olyan fos képminőséget ad, hogy rossz ránézni. Egy 4K tévének gyönyörű tű éles a felbontása, és hogy a néző a szerengeti állatokat, vagy a pesti barátok közti állatokat nézi rajta, teljesen mindegy. :DD
Sporteseményekre meg kimondottan pozitív a minél nagyobb felbontás.

A régi filmeket is 4K-ba újítják már fel és tényleg sokkal jobb élményt adnak. :))

(#22) #06658560 válasza bakagaijin (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hova költözne? BBC brand.

(#23) Madwe válasza v3g374 (#21) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért az emberi szem nem képes minden részletet látni, bizonyos szint felett már felesleges. A telefonokon azért van nagyobb felbontás kisebb méreten, mert azt nagyon közelről, 15-20 centiről nézed! Ha 1mről néznéd, elég lenne oda vga is, az is tűélesnek hatna :D

(#24) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Mo-n is lehetne már 4k tévéadás, 4k-ban szeretném nézni a Barátok köztöt *-*

(#25) Palika71


Palika71
őstag

Jó lesz az EB 4k-ban. Majd a Duna TV-n nézhetjük SD-re konvertálva. :W
Egy kicsi idő, és szerintem visszaállnak a 4:3 képarányra is.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#26) drdr válasza Ron Swanson (#24) üzenetére


drdr
senior tag

Én már annak is örülnék, ha minden nézhető (előfizetett) csatorna (pl. műhold) legalább HD vagy valós FHD lenne, normális bitrátával. Nem is értem miért van egy-egy magyar csatornának SD és (f)HD változata is. Az SD-t nyugodtan el lehetne felejteni...

(#27) t72killer válasza Madwe (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs sasszemem, de a QHD (2560x1440) 27"-os monitoromon kb 60 centiről még éppen látom a pixeleket, szóval igen, van értelme a nagyobb felbontásnak. Mivel kb 70-80 centiről nézem a képernyőt, így kész megváltás volt a fHD->QHD upgrade :U. Mozgóképnél persze más a történet - mozgásban nem tud annyi részletet felbontani az ember szeme. Ráadásul a 40"-os fHDTV-nket kb 2-3m-ről szoktam nézni, ami nagyjából annak felel meg, mint ahogy a QHD monitort nézem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) bekes.andras


bekes.andras
tag

... ezt a picsogást! :D

Minek HD, alig van hozzá TV?! Minek UHD, még HD adás sincs mindenhol?! Valahol el kell kezdeni.

Képzeljétek hol tartana a világ, ha csak akkor mennénk az űrbe, ha már mindenki tud autót vezetni!
Vagy Leonardo azt mondta volna: "Áááh, ez egy gagyi festményem lesz, ez jó lesz temperával is!" :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#29) v3g374 válasza Madwe (#23) üzenetére


v3g374
tag

Naja, ha valaki 20 méterről akar nézni egy 32-es kijelzőt, az meg is érdemli. Én speciel érzékelem a különbséget már 40" körül is. Ha másnak rossz a szeme, arról nem tehetek. :DDD

(#30) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha majd itthon is bevezetik jöhet megint a szokásos: a néhány éve vett méregdrága TV mehet a kukába és vegyetek UHD-t, mert különben megint csíkos képet fogtok nézni. Tényleg nem értem minek ez, ki az akinek nem elég a FHD képminősége, de most komolyan? Szívatják itt az embert, csak hogy a "csúcs technológiák keresztapái" megint vaskosra tömhessék rajtunk a zsebüket. Nonszensz...

(A "fejlődés nem állhat meg" látszat dumákat meg hadjuk...) :N

[ Szerkesztve ]

(#31) Madwe válasza SunMount3r (#30) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen csíkokról beszélsz? uhd alatt a képarány maradt ugyanaz... a képet meg vissza tudja skálázni a tv, ha tudja kezelni a konténert...

[ Szerkesztve ]

(#32) SunMount3r válasza Madwe (#31) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az igaz, kicsit indulatból írtam. Sorry a félreértésemért :U . Csak sajnos sokat tapasztalom mostanában a saját technikai eszközeimen, hogy ha nem felel meg valami új vívmánynak vagy frissítésnek, már alapból használhatatlan az egész...
Kicsit felpiszkáltam magam amint megláttam a cikket...

De a gyártók bevett gyakorlatának tényét és szándékát szerintem kár firtatni... :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Madwe válasza SunMount3r (#32) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért az vicces hogy van egy nagy tábor akik azért hőbörögnek h a gyártók mesterségesen visszafogják a fejlődést, hogy jobban megtérüljön 1-1 technikájuk, s hiába tud már 8kt gyártani csak 4kt árul egyelőre, aztán van a másik oldal, amit pl te is képviselsz, akik szerint a gyártók túl hamar próbáljék meg lenyomni az új dolgokat a vásárlók torkán a marketinggépezetükkel :D

Miért nem elég annyi, hogy a fejlődés kell és jó is, de ez biztos hogy bizonyos dolgok elavulásával fog járni? S miért kell törődni a marketingel? ha neked van egy jó kis tv-d/projektorod, ami teljesen kielégít, hiába csak sd vagy 1080p képet tud megjeleníteni, akkor hol a gond? amíg nem akarod lecserélni miért érdekel? de majd ha le akarod majd, akkor csak jobb h fejlettebbet is tudsz venni ha olyat akarsz nem? aztán persze vannak olyan fejlesztések is amiknek már nincs sok értelme, de ez már más kérdés, s a 4k még csakcsak nem ide tartozik, bár kis méretű tvknél semmi értelme, 70 coltol viszont pl kötelezővé tenném :D

Egyébként erről a nem szükséges fejlődésről mindig eszembe jut, h amikor kb 8 év után megint elővettem az emlélszem milyen gyönyörű volt gta 1et, nem hittem a szememnek mert kifolyt a pixelektől, pedig az adott korban nem tűnt fel, nem volt zavaró. Vagy amikor kb 1 nap után hozzászoktam a retina displayhez, azóta látom már rögtön, bántóan h mennyire homályos minden normál kijelző. Vagy amikor 1 hét után annyira hozzászoktam az 5 colos telefonomhoz, hogy a 3.5ös már viccnek hat, mikor sose volt vele bajom - ez modnju már tényleg csak megszokás kérdése, mert 5 col nem feltétlen jobb telefonnak mint 3.5, de ha megszokja az ember, akkor már nincs visszaút :D

[ Szerkesztve ]

(#34) Kékes525


Kékes525
félisten

Mire nálunk általános lesz a 4K-ás tartalom, addigra a valódi 3D is elérhetővé válik nyugaton.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) bit_bro válasza v3g374 (#21) üzenetére


bit_bro
tag

A fullHD felbontással nincsen különösebb gond, ha nem spórolják ki alóla a bitrátát... de sajnos legtöbbször kispórolják.

(#36) sb válasza bit_bro (#35) üzenetére


sb
veterán

Erről beszéltem én is. Mit akarunk így 4k-t? Még akkor is több kéne neki a jelenleg használt sávszélességeknél ha h.265 van alatta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.