Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Ezek a hírek, olyan mint a fórumban az "UP" hozzászólás? ;]

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na tessék, jövőre a középkategóriában már nem csak Snapdragon 400 lesz.

***

(#3) sajo13 válasza ollie (#2) üzenetére


sajo13
senior tag

Jó lenne, ha az 1 Gb memória is eltűnne a középkategóriából és az alsóba száműznék :)

(#4) gerii válasza sajo13 (#3) üzenetére


gerii
addikt

Jó lenne ha megtanulnának optimalizálni... szerintem.

(#5) vicze válasza ollie (#2) üzenetére


vicze
félisten

Jövőre az S400 alsó kategória lesz... :)

(#6) sajo13 válasza gerii (#4) üzenetére


sajo13
senior tag

Ez is igaz. De azért az ART-tól se várjon senki csodát, hogy majd 512Mb RAM-on suhanni fog.

(#7) sajo13 válasza vicze (#5) üzenetére


sajo13
senior tag

Azért arra kiváncsi lennék, mennyivel lesz gyorsabb a 808 az S400-nál.

(#8) vicze válasza sajo13 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Az S400-nál??? fényévekkel... Átlagban akár 3x-os CPU-ban bizonyos esetben sokkal több, GPU-ban meg minimum 4x-es.

(#9) jacis


jacis
nagyúr

Iszonyatos ez a fejlődés, de ez így jó. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#10) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sok értelme volt mondjuk az új elnevezésrendszernek, ha a középkategóriás S400-at S808 váltja.. Miért nem akkor már 4xx?
Most az összes SoC 8xx megnevezéssel jön, aztán nesze neked rendszer.

Everybody lies.

(#11) Izzé válasza vicze (#8) üzenetére


Izzé
őstag

Szerintem a Krait 400-ra gondolt. :)

(#12) satz18


satz18
őstag

Akkor a 808 lassabb lesz mint a 805? Elég furán számoznak ezek a jóemberek. Miért nem hívják akkor már 610-nek? Megint megy a szarkavarás.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) saelin


saelin
veterán

A 810 egy szörnyeteg! Kettőt kérek és minipc lesz belőle! :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14) sajo13 válasza vicze (#8) üzenetére


sajo13
senior tag

Szerintem nem feltétlenül lesz így.
Megtévesztő, hogy 8-cal kezdődik a középkategóriás CPU is, de senki ne gondolja, hogy az S800 vagy S801, 805 szintjén lesz...

[ Szerkesztve ]

(#15) vicze válasza satz18 (#12) üzenetére


vicze
félisten

Nem te kell értsed a számozást amúgy.
De ha ennyire kategóriákat akartok akkor:
S200 -> S210
S400 -> S410
S600 -> S610/615
S800/805 -> S808/810

A fentiek szigorúan a kategóriákra vonatkoznak és nem a sebességre, a kategóriának továbbra sincs sok köze a sebességhez, abban lehetnek átfedések.

@sajo13: He? Ki mondta, hogy az S808 középkategória? Az felső kategória. :F
S800-nál biztos hogy gyorsabb lesz, ha fejen állsz akkor is. A S805-nél nem biztos, de közel lesz hozzá majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#16) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Mobiloknál mi gyakorlati haszna van, hogy meg tudja hajtani a 4k kijelzőket azon kívül, hogy elmondhatjuk, hogy ezt is tudja?
Ennyire lemaradtam volna, és az új galaxy S697-ben már 4k kijelző van?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17) B1T3 válasza nonsen5e (#16) üzenetére


B1T3
addikt

Mobiloknál annyi, hogy elmondhatjuk, hogy képes rá. Viszont nem csak mobilokba lehet ezt a SoC-ot szerelni.

(#18) batai15


batai15
félisten

Hurrá.
Most se láttok érdemi fejlődést a pontszámokon kívül

[ Szerkesztve ]

(#19) sanyijedi


sanyijedi
őstag

"Az SoC legnagyobb erénye az Adreno 430 grafikus gyorsító, mely elődjénél (Adreno 420) akár 30 százalékkal nagyobb teljesítményre képes, és már támogatja a 4K felbontású megjelenítőket is."

miért, a mostaniak nem támogatják a QHD-t?!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#20) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Erre a snapi 808-ra nem sok szükség volt, ha jól értem ez egy erős 2 magos... Oké hogy az a53 magok is be tudnak segíteni, de szerintem ez ilyen s800 szinten lesz, a telefongyártók meg vagy s610-615-öt vagy s810-et fognak használni.
Amúgy tetszik, reméljük még fogyasztás csökkentés nem csak kamu.

sanyijedi: QHD az nem 4k alias UHD :U

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nagyon is kell az erő. Jövőre már 6" körül lesznek a mobilok és a jelenlegi csúcs felbontás már csak a középkategória jellemzője lesz. Vagyis a bivalyerős proci ereje szépen elvész és minden marad a régiben :C

Jó lenne, ha az ASUS dobna valami csúcskategóriás 10" kijelzős + 4,3-4,5"-os (max 67mm széles) kombó készüléket ezekből a vasakból.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#22) ollie válasza vicze (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A cikkben van, hogy az S808 középkategória.

***

(#23) F34R


F34R
nagyúr

Az elso 8 magos snapi, ez sem lett x64-es. Akkor egyedul az Apple tud felmutatni ilyen SoC-t?

(#24) vicze válasza GeryFlash (#20) üzenetére


vicze
félisten

A S808 nagyon kellett, mert így is elég nagy volt a szakadék a felső és közép között. Ezt egy kicsit enyhíti a S808, aki nem akarja az értelmetlen csúcs hajkurászását, de erősebb taksokra is akar SoC-ot annak ideális lesz az S808. Azt meg csak remélni tudom, hogy lesz esze a gyártóknak és használni is fogják.

@sanyijedi: 4K = 3840 × 2160, QHD = 2560 x 1440

(#25) GeryFlash válasza ollie (#22) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem értem miért lenne az s808 középkategória, arra ott lesz az s410/610/615, szerintem ez ilyen gyengébb felső kategóriás cuccokba lesz, ha használni fogják egyáltalán , egy z4 compactban és többi zászlóshajó minijeiben tudom maximum elképzelni legfeljebb, de egy 4+4 magos 615 szerintem ésszerűbb lenne.

F34R: mindkettő 64 bites, trollkodj máshol :U

vicze1: igen, de arra végre ott lesz a 610/615 (mármint felső-közép kategóriában)

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) vicze válasza F34R (#23) üzenetére


vicze
félisten

x64? :DDD Platformot tévesztettél.
S410,610,615,808 és 810 mind ARMv8-as (64bites regiszterekkel).

@ollie: Jó hát a Ferrari Enzo is középkategória egy Bugatti Veyron-hoz képest ugye? :U

@GeryFlash: Van a hova a A53 gyenge lesz és kell az A57 ez biztos, illetve azok GPU-ban is sokkal gyengébbek. A tavalyi/ideihez képest sokkal jobban vannak belőve a kategóriák. Abba gondolj bele, hogy a S410 lesz a kakukktojás most hacsak árban jól be nem lövik őket.

[ Szerkesztve ]

(#27) F34R válasza GeryFlash (#25) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez hol trollkodas? Itt lathato, hogy a 810 az [link]

(#28) tjb007 válasza ollie (#22) üzenetére


tjb007
nagyúr

Attól, hogy Legendd azt írta még nem lesz az, a Qualcomm ugyanúgy felsőkategóriásként kezeli mint a 810-et. Ami közép, az a 610 és 615 (maradva az ARMv8-as vonalon).

(#24) vicze1

Már most megnyugtatlak, lesz eszük, használni fogják. :)

(#27) F34R

x64-es elég nehezen lehetne (ahogyan az Apple-é sem az). :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Izzé válasza GeryFlash (#25) üzenetére


Izzé
őstag

A 610 és a 615 is Cortex A53 magokra épül. Az S808 és 810-ben az erősebb magok CA57-re.
A kettő között bőven van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#30) GeryFlash válasza F34R (#27) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Akkor egyedul az Apple tud felmutatni ilyen SoC-t?"
Erre válaszoltam, olvass utána mielőtt kommentelsz, egyébként meg egyik sem x64 :U

Izzé: Oké, de szerintem egy 4+4 magos 615 és egy 2+4 magos s808 között nincs nagy különbség, oké valamennyivel erősebb lehet az s808, de elég közel lesznek egymáshoz. Mondjuk az nem rossz, ha több soc lesz, jobb mint a mostani s400 vagy s80x termékpaletta.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) vicze válasza tjb007 (#28) üzenetére


vicze
félisten

Úgy sejtem nem ész kérdése lesz, hanem fogyasztásé. :P (Meg annyival olcsóbban adja a Qualcomm.)

[ Szerkesztve ]

(#32) F34R válasza GeryFlash (#30) üzenetére


F34R
nagyúr

Erdekes, hogy rajtad kivul mas emberibben bir reagalni. Ebbe semmi flamewar megkezdese nincsen.

(#33) Saccco


Saccco
nagyúr

Eszement, hogy a grafikus gyorsító több helyet foglal el, mint a 4+4 mag együtt. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34) GeryFlash válasza F34R (#32) üzenetére


GeryFlash
veterán

A két soros kommented tartalmazott két tárgyi tévedést és egy kis Apple fényezést, csupán ezért könyveltem flamenek...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) Izzé válasza GeryFlash (#30) üzenetére


Izzé
őstag

A 615-ben Adreno 405 lesz, a 808 A418-cal szemben, A 808 szvsz szépen kitölti majd az űrt a 615 és a 810 között GPU és prociban is

(#36) tjb007 válasza GeryFlash (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, van (kezdve az erősebb GPU-val, a jobb/fejlettebb ISP-n át, egészen a Cat.6 -os LTE modemig bezárólag).

(#31) vicze1

Ne gondold azt, hogy olyan nagyobb sokkal olcsóbb a 810-nél.

(#37) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Érdekes, hogy még snapdragon 805-öt sem láttunk,
de már ezek is jönnek...

Értem a csíziót.

(#38) big-J


big-J
őstag

Azt szeretném tudni, ha a QCom is beáll a sorba az ARM referencia magokkal a samu, mtk, és rockchip mögé, mivel fogja tudni rávenni a gyártókat hogy az ők, klasszikusan drágább lapjaikat vegyék meg az olcsóbb, ugyanazon magra épülő megoldásaikkal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#39) ollie válasza Saccco (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért? A desktop számítógépekben még durvább a különbség.

***

(#40) vicze válasza big-J (#38) üzenetére


vicze
félisten

Pl. hogy senki más nem tért még át ARMv8-ra "szabadpiacosoktól".(MTK csak bejelentette...) De ezt tök lényegtelen igazából.
Eddig se a magok adták el, hanem a szolgálatatások, amiben messze kiemelkedik a Qualcomm. Még mindig egyedül nekik van integrált LTE modemes SoC-juk (már van Huawei-nek is tudom) és mindenből a legmodernebbet kapod a SoC-ban, ami a legjobban integrált mind közül + hosszútávú kiemelkedő támogatás.
Azt hiszem elég indok, hogy a nagyobb cégek ezt válasszák.
Ja igen és ehhez jön a megfelelő mennyiség időre leszállítása, ami nem egy utolsó szempont.

(#41) Ixion77 válasza nonsen5e (#16) üzenetére


Ixion77
őstag

Van gyakorlati haszna. Pl. a fotósok gyilkolni tudnának 12 colos, 4K felbontású, színhelyesre kalibrált amoled kijelzővel ellátott tabletért. Meg a reklámszakma képviselői is, de orvostudományban és egyéb kutatási területeken is lehet rá igény.
Attól hogy neked, mobiltelefonálásra felesleges, másnak még nagy érték lehet...

A proc.teljesítmény terén ugyanez a helyzet: bizonyos felhasználásokhoz a tízszer ennyi is kevés lenne. El tudunk pl. képzelni a baleset helyszínén azonnal használható, apró MR/CT gépeket? Akkor is feleslegesnek tartanád ha a te életedet mentenék meg vele?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42) Mr President


Mr President
senior tag

LDDR4 rammal van már a piacon valami? Vagy azis majd csak következő évben várható?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#43) Ali G.


Ali G.
senior tag

nah akkor lesznek itt durva hárdverek és versengések :D lassan be kell vezetni a vízhűtéses telókat :D

(#44) vicze válasza Mr President (#42) üzenetére


vicze
félisten

Egész pontosan LPDDR4 és a szabvány kerek 1 hónapos épp.
Samsung és Hynix is szállítja már.

[ Szerkesztve ]

(#45) flexxx2 válasza vicze (#44) üzenetére


flexxx2
őstag

A ddr4 miatt nem lesz nagyon drága, hiszen asztali fronton se olcsók?

[ Szerkesztve ]

(#46) halkow


halkow
őstag

Röcmentes QHD-hoz már bőven elég lesz az s810, és már nem is tudom mi fog igényelni ekkora teljesítményt... , mert a felbontás őrület már elérte a csúcsát és valószínűleg a zászlóshajók ezzel a soccal lépik majd meg a 4GB rammot is... note 5

Alcatel onetouch idol2s the king

(#47) Mr President válasza vicze (#44) üzenetére


Mr President
senior tag

Lemaradt az L betű :) . Ha jól értem akkor majd jövőre lesznek ezzel készülékek.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#48) vicze válasza flexxx2 (#45) üzenetére


vicze
félisten

Nem ettől lesz drága a telefon, max a profithányad csökken. :)
(Amúgy PC fronton se olyan nagy a különbség, és ott az egy mesterségesen generál kiskereskedelmi ár, nem a nagykereskedelmi.)

@Mr President: Asszem sikerült megkeverjelek. :P A szabvány ne zavarjon be max. érdekesség február óta gyártják, hogy van-e valamiben így elsőre passz(előbb rosszul írtam), de jövőre mindenképp általános lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49) Mr President válasza vicze (#48) üzenetére


Mr President
senior tag

Viszont az érdekes, hogy február óta gyártják, és legjobb tudomásom szerint egyik jelenlegi csúcsmodellben sem ez van hanem LPDDR3. Ezért gondolom hogy idén már nem kerül bele semmibe, majd a 2015ös modellekbe.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#50) vicze válasza Mr President (#49) üzenetére


vicze
félisten

Ha nincs a SoC-ban vezérlő akkor nagyon nem tudod mibe rakni. :) Elvileg S808/810 lesznek az elsők, amik támogatják, de javítson valaki ha nem.
Valami más custom rendszer attól még lehet ahol használni tudják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.