Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HaZse


HaZse
őstag

Kíváncsi leszek, hogy mikor jön az első flém.

Amúgy én ennek nagyon örülök. Nálam már bizonyított. Kb. 2-3 éve - kis megszakításokkal - csak WP telefont használok. (Jelenleg 930-at)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#2) Plazmacucci válasza HaZse (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja csak ők nem flagshipből adnak el sokat hanem khm... szemétből :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Jöhet majd a teszt,város cucc.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó ezt olvasni!

(#2) Plazmacucci Ezt meg baromira nem jó olvasni. Miért?! :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) joey04


joey04
titán

sony htc lg azt kapta amit megérdemelt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

One can hope...

.LnB: Mert 200k alatt minden szemét..

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#7) Plazmacucci válasza .LnB (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy tudom 520/535 meg ezek vezetik az eladásokat, ami nem egy nagy dicsőség. Bár régi az infó. Szerintem 640 alatt ezen a platformon sincs élet. Tudom, most sokak lelkébe taposok, de szerintem ezeket használni elég szopóroller. :B

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) janos68 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


janos68
aktív tag

Az eladások 90%, vagy több, biztos a legolcsóbb modellekből származik. Mondjuk annyi pénzért tényleg a hülyének is megéri, mert az árukhoz képest fasza kis készülékek, csak nyereséget azt nem hoznak az Ms-nek.

(#9) margithid válasza janos68 (#8) üzenetére


margithid
veterán

A nyereséget majd a reklámok, alkalmazások hozzák.

(#10) kbyte1024 válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jó,akkor nèzzük úgy,hogy az 520 és társaik droidos kategoriaba mit nyujtanak?? Na az egy rakat kaka és használhatatlan.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11) tailor válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


tailor
őstag

Használtad őket?

(#12) macskea válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


macskea
őstag

Hát HaZse, nem kellett sokat várnod az első flamere. :DD

Egyébként úgynevezett "szemét" azt hiszem csak egy akad a Lumiák között, legalábbis nekem csak a béna érintőkijelző-gate van meg. Egyébként minden telefonuk jól használható, ha a valós igényeidhez választod őket, nem pedig katalógusadat vs ár alapján generált hamis ár-érték alapján. A környezetemben az utóbbi fél évben aki telefont váltott javarészt Androidról tette, és csak azok maradtak a platformnál, akik felső kategóriás készüléket vettek. Ezek egyébként kivel nélkül Samsungok voltak, Alpha, S5, S6 Edge. Szóval lehet a Samsung jobban járt azzal a minimális csökkenéssel, mert a fizető vásárlók maradtak a márkánál. Akik a középkategóriában vásároltak eddig, KIVÉTELÉVEL nélkül elhagyták a platformot, egy BB10, a többiek pedig Windows irányba. Egy ember maradt Androidon, egy szar ZTE helyett vett valami még Mobilarénán edzett szemmel is ismeretlen kínai szutykot, szar is folyamatosan, bluetooth problémák, beállíthatatlan profilok, ilyesmi. Visszatérve a WP-re: Ráadásul azt hiszem Lumia 640-nél "rosszabb" telefont nem is vett senki, szóval ezeken már szemmel látható haszna is lehet a MS-nek. Nyilván ez az én mikrokörnyezetem, javarészt tudatos vásárlókból, de akkor is eléggé érdekes megfigyelés. Talán jövőbeni tendencia is lehet, hiszen ezeket az embereket kérdezik majd meg a témában kevésbé járatos ismerőseik.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#13) .LnB válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És akkor mi van ha az olcsóbb telefonok teszik ki ennek nagy részét? A Samsung azért első mert csak az S6 Edge-t ennyien veszik ugye? Egyedül az Apple aki meg tudja azt csinálni, hogy csak drága készülékeik vannak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) saiyajin


saiyajin
senior tag

Kivancsi lennek, konkret keszulekekre lebontott adatra. A 640/640XL paros eleg korrekt lett, csak jol fogynak.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#15) anulu válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


anulu
félisten

1,5 évig volt véges telefonnak 520-am. betonstabil, nem kellett naponta töltögetni. mondhatni arra használtam, amire egy munka telefont szokás. telefon, mail, sms. és az androiddal ellentétben WP-n nem kellett tartanom attól, hogy mail írás közben elszáll a mail app "mert valami hiba történt"...

alsó kategóriában WP, felsőben iPhone. szigorúan szerintem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Plazmacucci válasza tailor (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

520/620/820/830/1320/1520 készülékeim vannak/voltak. Szerinted? Jelenleg 830, Note4, Vibe Z2 telefonokat használok. Szerintem van rálátásom. És igen, pl egy 520 böngészőből való videó nézéstől bezárja az Explorert meg újraindul, vagy nézhetem alkalmazás váltáskor, hogy Betöltés... Telefonálni tényleg faszán lehet vele. Egy szóval sem mondtam, hogy a 25e forintos droidok jobbak...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) .LnB válasza anulu (#15) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Korrekt. Annyit fűznék hozzá, hogy az iPhone nem felső kategória az már az "ionoszféra" :D Azok az árak, te jó isten... Holnap kapok kézbe egy 6S Plus-t egy kis nyomkodásra. Baromi kíváncsi leszek arra a 960€-s "aludarabra" :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekes, soha nem hallottam még a Wiko-ról pedig elég szépen szerepel a listában.

Aki hülye, haljon meg!

(#20) tailor válasza Plazmacucci (#16) üzenetére


tailor
őstag

Szerintem? Pont erre voltam kíváncsi, hogy csak trollkodsz, vagy valóban ismered őket.
Ismered őket, így tiszteletben tartom a véleményed. :)

Véletlenül először privátban küldtem el ezt, bocs! :B

(#21) békön5


békön5
csendes tag

Amerikai piac: 3,5%
EU5(spanyol, angol, francia, olasz, német): 11%
Japán: 0,3%
Kína: 2,3%

Ráadásul ezen belül az olcsó wp mobilok (520-640) részesedése 60%+...

Zsolt_72: Nem lesz mulandó, inkább okafogyottá válik.

[ Szerkesztve ]

( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)

(#22) Plazmacucci válasza tailor (#20) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Félre ne értsetek, én imádom a WP-t, Lumia 710-zel kezdve (amit kifelejtettem a felsorolásból) mindig van és volt Lumiám, olykor fő telefonnak (1520 ftw), de mindig valami kiakasztott, és ezért doridozok mostanában. Helyén kezelem a dolgokat de nem akarok elfogult lenni egyik irányba sem. A leg olcsóbb készülékeket mindenhol használhatatlannak tartom. Telefonálni meg mindennel lehet :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23) .LnB válasza Plazmacucci (#22) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Legyünk csak igen is elfogultak! Mindenki! Másként nem lesz több app! ;) :P

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24) AS


AS
félisten

640 és a 640XL a mai napig is egyik legjobb árteljesítmény készülék :) De ideje volt mát a 950 950XL nek is.
Szeretném hogy Android és a IOS mellett legyen egy 3. erős OES :) És még ott lesz idővel a Tizzen is (csak nagyon lassan )

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#25) HaZse válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


HaZse
őstag

Mert szerinted a többiek a felsőkategóriás telefonokból? Ugan hagyjuk már ezt. Igaz, csak Magyarországi tapasztalataim vannak és Írországi, de képzeld el, hogy akiket én ismerek, azok közül kb. 10%-a vesz felsőkategóriás telefont. De abból se a legesleget, mert

1.: Nincs rá pénzük
2.: Lenne rá pénzük, de a telefon nekik egy munkaeszköz és nem apuci/anyuci nyakán élve vetetik vagy veszik meg a telefont. Akik ilyenek, azok az életben is ilyenek maradnak.

És kérem nem flagship-nek írd a felsőkategóriát, mert Magyarok vagyunk. Soha sem értettem, hogy miért nem lehet magyarul leírni a felsőkategóriát.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#26) Plazmacucci válasza .LnB (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem MS-nek mélyen a zsebbe kéne nyúlnia, mélyebben mint most, és akkor lenne erő/idő felfuttatni a platformot vagy megkenni az app stúdiókat. Most is azt twittelte valamelyik madár, hogy a desktop W10 miatt nem haladnak a mobillal. WTF?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27) saiyajin válasza L3zl13 (#19) üzenetére


saiyajin
senior tag

Nemetorszagban a mediamarkt, saturn es hasonlo helyeken kaphato Wiko telefon mindenhol. Hogy mifele, jo-e, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#28) .LnB válasza Plazmacucci (#26) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez elég bonyolult dolog. Már mondtam, hogy nekem nincs is bajom az app kínálattal. De kezdjük akkor azzal, hogy könnyen portolhatóak lesznek elvileg mostantól az appok. Ez hozhat komoly javulást.
Ha ezt nem vesszük figyelembe akkor meg két dolog van. Egy több eladott telefon kell, nagyobb felhasználóbázis amire az appfejlesztőknek is megéri fejleszteni. Kettő, fizessen az MS az appfejlesztőknek. De ez utóbbi szerintem elég nagy öngól lenne. Lehet hozna eredményeket, mert az emberek látnák a korrekt appokat akkor sűrűbben választanának WP telefont. De ez rengeteg pénzbe kerülne az MS-nek. Ráadásul az imidzsükre se vetne jó fényt, hogy nekik fizetni kell, a másik két oprendszerre meg f*ssák az appokat maguktól a fejlesztők.

De ez ördögi kör, nincs app -> nincs eladott telefon. Nincs sok felhasználo -> nem fejlesztenek appot.

Én bízom az új könnyebb portolásban. Nekem nincs komolyabb bajom de lehetnének jobb appok persze, hogy mások is boldogak legyenek.

Nagy újdonságot mondjuk ezzel nem írtam, ezzel mindenki tisztában volt eddig is szerintem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#29) moleculez


moleculez
veterán

Ők nem a hardver eladasbol élnek, hanem a szolgaltatasokbol. Szoval szinte mindegy mibol adtak el sokat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30) junior11 válasza Plazmacucci (#26) üzenetére


junior11
veterán

Nem beszélve, hogy a desktop W10-zel is van baj még bőven...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#31) liquidgold válasza Plazmacucci (#16) üzenetére


liquidgold
tag

Páromnak 532 van és nincs az a jelenség mint 520 al neked. Feltételezem a dupla akkora ram miatt. Ellenben igen strapabíró, és szerethető kis teló. Mivel kommunikálni használja így felesleges a laptokok és tablet mellé. Szeintem max azt baszta el az MS hogy használható az alsó kategória a droiddal szemben :D. Nem mindenki kütyü buzi avagy plázacica...

(#32) Ricardo


Ricardo
félisten

Már többször gondoltam rá, hogy ki kellene próbálnom a rendszert, milyen használni a mindennapokban. Kíváncsi vagyok az én felhasználási szokásaimmal milyen korlátokba ütköznék, vagy mennyire lenne alkalmas a számomra.
Még nem léptem meg, de figyelemmel kísérem a rendszert. Mindenesetre ,ahogy olvasom, azok akik váltottak, többségében elégedettek.

[ Szerkesztve ]

(#33) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Windowsphone-ra mennyire bonyolult a fejlesztés?
mert ez egy csapda,hogy sok app nincs a platformon.
Amikor a nagyobb app fejlesztők elkezdik tervezni az appot,mi alapján választják meg azt hogy pl Winphone-ra nem adják ki?

(#34) Plazmacucci válasza liquidgold (#31) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen az lehet, és jó is hogy elfelejtik a fél giga ramot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36) Kari1 válasza aprokaroka87 (#33) üzenetére


Kari1
aktív tag

Mivel a WP piaci részesedése elhanyagolható és ez a bevételt is érinti, (most ne ezt az EU statot nézzük) így szerintem addig nem is fognak kijönni az appal amíg a %-ok nem nőnek. Azt a pénzt és energiát inkább más projectbe ölik a fejlesztők. Persze vannak azért olyan nevesebb appok amik WP-n is elérhetőek de annál is kb az a helyzet hogy az új dolgok lassan szivárognak át ill nem frissül úgy az app mint a másik 2 platformon.

(#37) békön5 válasza moleculez (#29) üzenetére


békön5
csendes tag

WP Store forgalma eltörpül az Apple/Google bazárjához képest..

( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)

(#38) aprokaroka87 válasza Kari1 (#36) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mondjuk az hatalmas nagy gond hogy sokszor az elkészült appok sem frissülnek.
Az én 10 ezer forintos szutyok kinai telefonomra,meg jönnek az app frissitések...pedig kb 2 éves az Oprendszer verziója rajta.

(#39) Plazmacucci válasza aprokaroka87 (#38) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ja im+ három éve volt frissítve pl :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40) moleculez válasza békön5 (#37) üzenetére


moleculez
veterán

Nem arra gondoltam. Outlook, Onedrive, onenote, ilyesmik. Emlekezzettek milyen erofeszizesket tettek a Nokia X-szel. Csak ezert. Az appstore meg olyan amilyen, amik nekem kellenek azok vannak, de abszolut megértem, hogy van akinek nem elég, sokaig ezért vokt a telo mellett egy Droidos tabom. (persze rajottem hogy amire a telom nem eleg arra egy tab sem szoval lett belole laptop)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#41) martonx válasza Plazmacucci (#22) üzenetére


martonx
veterán

"Telefonálni meg mindennel lehet :)" - na pont ebben a droid-os telefonoknál gyakran rezeg a léc.
Amikor a középkategóriás huawei, meg kínai szutykokkal mindent lehet csak épp a SIM-et, hol felismerik, hol nem, hol van rajtuk térerő, hol nem, akkor éppen leszarom, hogy mennyi app van a Store-ban.

Én kérek elnézést!

(#42) edari válasza békön5 (#37) üzenetére


edari
őstag

Azokban a bazárokban az appok 90%-a egy nagy ****. A maradék 10 az értelmes, és arra verik magukat az emberek.

(#43) aprokaroka87 válasza edari (#42) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát van pár fingós app:)

Viszont szerintem az 10-15% teszi a forgalom kb 2/3-át

(#44) Plazmacucci válasza edari (#42) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#45) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ez nagyon pozitív. Nem csoda, jó telefonokat adnak ki, nőjjön csak a piaci részesedés hadd jöjjenek a minőségibb app-ok. Bár a Win 10 után ez garantált.

(#46) Ricardo válasza edari (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

Az a maradék 10% is több, mint amennyi a wp-re van. :U
A lényeg az, hogy androidon szeretnél valamit akkor találsz rá több alkalmazást, amik közül előbb utóbb megtalálod a neked megfelelőt. Win vonalon ez úgy néz ki hogy ha van is rá alkalmazás, az vagy bejön, vagy nem. Nincs rá sok variáció.
A platform elterjedésével ez változhat.

[ Szerkesztve ]

(#47) edari válasza Ricardo (#46) üzenetére


edari
őstag

Nem voltak nagy igényeim. Én mindent megtaláltam.
Persze ez mindenkinél változik. Aki nem akar 3 fingós és 9 pattanás nyomkodós appot, az szerintem jól elvan wp-n.

(#48) liquidgold válasza Ricardo (#46) üzenetére


liquidgold
tag

Megesett az az eset hogy app storban a számtalan fizetős és ingyenes app közül egy sem volt alkalmas egy feladatra, win storban a 3 közül egy viszont hibátalnul kezelte amit kellett. Bár már írtam ezt egyik topicban, csak jelezem ismét akad ellenpélda. Persze ettől eltekintve tiszta sor hogy nem ez a jellemző

(#49) bakosszabolc


bakosszabolc
tag

Egy HTC windows os flagship az almom :D :DD

Simply Clever.:D > NOKIA E75, E52 / NOKIA Lumia800 / HTC One M7 / HTC 10 / Huawei P20Pro

(#50) Kari1 válasza edari (#47) üzenetére


Kari1
aktív tag

Azért ez nem igaz, pont tegnap néztem meg hogy az általam használt appok nagy része vagy nem elérhető (nincs alternatíva) vagy ha van akkor az nagyon limitált. Vagy azért mert a 3rd party app olyan minőségű vagy mert bár van eredeti app de az már 100 éve nem volt frissítve így funkcionalitásban meg sem közelíti a droidos / ios-es változatot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.