Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

-

(#2) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Szombattól úgy módosul a KRESZ, hogy a bicikliseket nem lehet megbírságolni alkoholfogyasztás miatt, amennyiben képesek a biztonságos vezetésre.

ezt ki és hogy fogja eldönteni :F

(#3) Syl


Syl
nagyúr

A bringások nagy része józanul se normális... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) II.Démonlord válasza Syl (#3) üzenetére


II.Démonlord
tag

mint ahogy jó néhány autós se ...

(#5) beefjeez


beefjeez
senior tag

Ez most így nagyon szubjektív, lesz ebből bőven vita.

(#6) Ellia


Ellia
addikt

Bringásként mondom, hogy ez egy piszok kemény kérdés. Mindkét oldalról vannak érvek/ellenérvek. Mindkét oldalon vannak segg hülye emberek, bringán/kocsiban egyaránt.

Szerintem az lesz, hogy a rendőr fogja eldönteni, hogy mennyire ittas a bringás (lehet készülni egy újabb kör igazoltatási hullámra - lámpák, prizmák..stb is figyelni(!)), aztán, ha nagyon sok gond lesz belőle majd változtatnak. Szerintem nem lesz, legalábbis nagyon remélem.

(#7) Syl válasza II.Démonlord (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez tény, de legalább rájuk érvényes az alkoholtiltás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) Kolondrum válasza Syl (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hol a like gomb??

(#9) II.Démonlord válasza Syl (#7) üzenetére


II.Démonlord
tag

Ahhoz képest viszonylag sok az ittas sofőr, pedig Ők még KRESZ vizsgát is tesznek.

(#10) 3psilon válasza II.Démonlord (#9) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én a bringások esetében (bringásként) szintén a KRESZ ismeretét hiányolom. Nem azt mondom, hogy nem szoktam állat módjára tekerni a motorossávban, ;] hanem azt, hogy ha nem ismeri valaki mondjuk a jobbkézszabályt, akkor a jobbról jövő autó jogosan szív nem kicsit. Ugyanez igaz az egyirányú utcákra.

A rendeletnek örülök, mert elsősorban este, kis forgalom idején jelennek meg a kocsmából hazamenő bringások. Lassan menni meg mindig lehet, és a hússzal tekerő kerékpáros, ha ki van világítva, nem megy át a piroson, egyenesen megy és adott esetben figyeli a jobbkezeket, sok bajt nem okozhat.

Ebből egyetlenegy tényező, az egyenesen tekerés az alkoholfogyasztás és nem a szándék függvénye, szóval nyilván ésszel kell csinálni, és tudni, hol a határ.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#11) Rimuru


Rimuru
veterán

Mint kerékpáros örülök neki. ;] Így 1-2 sör simán lecsusszanhat nem kell attól tartani hogy pont most állít meg a rendőr.

Vigyázat, csalok!

(#12) petipetya


petipetya
nagyúr

Tél kivételével azt látom, hogy iszom a sörömet és jön pár bringás, ők is isznak aztán jó pár sör után elmennek. Mivel a kerékpár is közlekedési eszköz, ennyi erővel az autósok is megtehetnék ugyanezt. Csak bennük azért van felelősségtudat és valamennyire ismerik a kreszt.

A bringások ezzel szemben felelőtlenek és nem ismerik a kreszt, ezáltal folyamatosan veszélyeztetik a saját (azt pont leszarom) és a forgalomban résztvevők testi épségét.

És nem érdekel, hogy nem mindegyik kerékpáros ilyen, mert a renitensek miatt baj van velük és szigorúbb előírások kellenének feléjük.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#13) r-chee


r-chee
őstag

Legalább megállapíthattak volna egy maximális véralkoholszintet. Amúgy mindenkire másképp hat az alkohol, valaki egy üveg sörtől is az autók elé kormányozza a bringáját.

Mint sokan mások, én is KRESZ vizsgához kötném a kerékpározást, elvégre nagyrészt közúti forgalomban vesznek részt.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) Cyberpunk válasza Syl (#7) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez most úgy hangzik, mint ha azt mondanád, hogy idióta bringásoknak lehet vedelni, még a jóságos autósoknak nem, mert ők a felelősségteljesség netovábbja. :D :))

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) Cyberpunk válasza petipetya (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is szoktam látni, hogy betér az autós a kocsmába oszt megy tovább egy sör után. Nem egy életet vett már el a piás sofőr! Szemellenzőt le kéne venni néha!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) 8th


8th
addikt

Ha elém esik egy részeg biciklista isten bizony még pofán is verem. Eddig is tele volt alkeszekkel az út, ott kacsáztak segg bebaszva a sáv közepén a pedál nélküli huszonnyolcassal nem tudom miért kell még adni is alájuk a lovat. :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17) Syl válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon rosszul értetted :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) Polllen


Polllen
nagyúr

Szerintem ez így rendben van. A szabályoknak nem kell feleslegesen erősnek lennie.

Pl. ha itthon nem okoznának annyi gondot az ittas vezetéssel, simán lehetne enyhíteni. De ez sem holnap lesz. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) Cyberpunk válasza 8th (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha a törvény nem büntet, akkor büntess te! :) És jól is teszed. A zene meg jó. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) 8th válasza Polllen (#18) üzenetére


8th
addikt

Nincs rendben mert nincsenek szabályok. A rendőr mi alapján dönti el, hogy adott biciklis ittas-e vagy sem? Netán pofára megy majd a szelektálás? Példa: vidéki falu. Körzeti meghízott kiáll strihelni és nézi a bicikliseket. Ha sógor-rokon-koma-szomszéd jön akár négykézláb okádva a biciklit maga után húzva akkor az nem ittas mert csak míg ha az egyik haragosa munkából hazafelé betér a kocsmába beszélgetni és megiszik közben egy azaz 1darab kisfröccsöt mert szomjas az meg simán lehet részeg. Mert csak. Mert nem tetszik a pofája. Nincs pontosan behatárolva a dolog hát ezért nincs így rendben. És amúgy se üljön biciklire senki részegen. "Ó hát ez csak két feles volt meg három sör. Hát mi az? Ugyan már nincs nekem semmi bajom tőle, meg sem érzem" aztán kimegy a 30°C-ba fejbe b@xxa a napsütés és beesik elém én meg jól elütöm. Még a végén lehet engem hurcolnak meg azért mert egy hülye alkoholista nem bír a belével. Qrva jó. Nem tudom melyik retardált hülye fejéből pattant ki ez az egész. :U

(#21) Polllen válasza 8th (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt, hogy fogyasztott-e alkoholt vagy sem objektív (szonda, vérvétel). Nem ez a rendőri mérlegelés alapja, hanem az, hogy tud-e biztonságosan közlekedni vagy sem. Nyilván benne van az, amit mondtál, hogy sógor meg koma négykézláb mászása lehet biztonságos, de ez eddig is megvolt, ugyanúgy félrenézhetett a rendőr. Ezen ez nem változtat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) vimes


vimes
senior tag

Nem értem hogy egyesek mi a fénéért pattognak itt. Azért ne hasonlítsuk össze az autóvezetést a kerékpározással, meg az okozott baleseteket. Mert rohadtul nem egy kategória pl. amikor elütnek egy biciklist, ahol pl. "csak" eltöri valamelyik csontját, vagy egy ittas vezető által okozott frontális ütközést, ahol akár mindkét kocsiban mindenki meghalhat... :U egyesek látom ezt egy kalap alá veszik, a "ha a biciklisnek szabad, akkó' nekem mé' nem?!" hozzáállásukkal! Ha meg zavar, akkor lehet nyugodtan inni, és vállalni, h valaki ártatlanul hal meg. Látom itt csak a gyűlöletkeltés megy. :C

Azt gyorsan tegyük hozzá, h nem lett volna rossz ötlet vmilyen határt szabni, hogy mennyi alkohollal lehet kerékpározni.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#23) 8th válasza vimes (#22) üzenetére


8th
addikt

Ez nem gyűlölködés kérdése hanem józan észé :U . Aki iszik az ne vezessen és pont. Semmit. Kerékpárt sem. Főleg ne főúton autók kamionok között mert amellett, hogy azonnal megdöglik ha 80-al elgombázza valaki még másokat is veszélyeztet. :U

(#24) vimes válasza 8th (#23) üzenetére


vimes
senior tag

Hát nálunk a városban a van kerékpárut is a főutak nagy részén. Persze lehet, hogy ez egyedi eset. Aki meg össze tud hozni 2-3 sörrel egy balesetet, annak innét a fórumból gratulálok :C. És most nem a beb*szott 60 éves taták pártját fogom, hanem aki megivott egy-két sört, nem többet.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#25) Jhonny06 válasza vimes (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bicikliutak terén kb. nullán állunk még mindig, szóval a forgalom nagy része ott zajlik az autósok között. Innentől kezdve egyáltalán nem állja meg a helyét, amit mondasz. Elég ha csak arra gondolunk, hogy egy biciklis miatt rántja el hirtelen a kormányt és ott már nincs az, hogy a "biciklis nem tud kárt okozni egy 10 kilós vasdarabbal", mert két (vagy több) kocsi megy egymásnak. Nincs ezen mit magyarázni..

(#26) vimes válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


vimes
senior tag

Nálatok lehet. Mondjuk az én példám kissé egyedi, mert ha jól emlékszem itt található a legtöbb kerékpárút, sőt(!) a közeli településekre is át lehet menni biciklivel, mert még oda is vezet kerékpárút, szóbal itt normálisan el vannak különítve nagyjából a bringások és az autósok. Mondjuk ahogy látni szoktam, a minőség javulhatna pár helyen.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#27) Fr0z3n válasza vimes (#24) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mi van, ha valaki nem bírja a piát? Én egy radlertől meg tudok szédülni, ezért havi egyszer ha megiszok valamit. Mi van akkor, ha más is ilyen? Tegyük fel, teker haza az illető, de ilyen melegbe innan egy citromos sört, végez, felszáll a kecskére, megszédül és beesik egy kocsi alá. Annak aztán gratulálhatsz. Észkombájn.

[ Szerkesztve ]

(#28) Jhonny06 válasza vimes (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem "nálunk", országon szintről beszélek. Azt, hogy 1-1 településen vagy városban nagyjából megcsinálták, az nulla.

(#29) Polllen válasza Fr0z3n (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyéni felelősség. Ha tudod, h nem bírod, ne csináld. Az eddigi szabályozás valószínűleg semmi eredményt nem hozott, ezért változtathatták meg.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) 8th válasza Polllen (#29) üzenetére


8th
addikt

Egyéni felelősség? Jó vicc. Minden alkesz tudja, hogy beáll a piától mint a gerely mégis isznak. Most már biciklire is pattanhatnak. Hurrá.

(#31) vimes válasza Fr0z3n (#27) üzenetére


vimes
senior tag

És te ülnél úgy biciklire, hogy tudod, hogy ennyire betesz a pia? Nem?? Na, ugye! Akkor miről is beszélünk (az 50-es IQ-n, vagy az öngyilkossági kísérleten kívül)?

Azt meg érdemes lenne belátni, hogy ettől semmivel nem lesznek többen az ittasan bringázók. Aki eddig nem ült fel, valószínű nem a rendőröktől való félelem miatt tette. Aki meg eddig is csinálta, most örül, szóval ha kicsit jobban belegondolunk, sok valtozást nem fog hozni a dolog. Ha baleset történik, amit a BICIKLIS okoz, ugyanúgy meg fogják büntetni, mint eddig, hiszen ha annyit ittál, hogy nem tudsz normálisan kerékpározni, amit a baleset okozása egyértelműen bizonyít, a törvény ugyanúgy büntet.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#32) Fr0z3n válasza vimes (#31) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem feltétlen. Lehet, hogy felülnék, ha csak pár 100 méter hazáig. Sok egyéb tényezőtől is függ az alkohol hatása, nem csak annak a fokától. ha ezidő alatt vág fejbe a szesz? Ne akard már megmagyarázni, hogy ez a Kresz módosítás jó így. Mert mindenki mérlegel, aha.. egy másik világban. Tudod, van a piás mondás: "jól vagyok, jól vagyok.... aztán jön vuk"

Más. Idéznék egy cikket, kiemeltem a lényeget:

"A KRESZ azon módosítását, amely szerint a kerékpáros fogyaszthat alkoholt, az indokolja, hogy a biciklisták esetében az önveszélyességen túl nem áll fenn a közveszélyesség lehetősége - közölte a Kormányzati Információs Központ szombaton.

A pénteki Magyar Közlönyben megjelent, a KRESZ-t módosító rendelet alapján szombattól a főutakon is lehet kerékpározni alkoholfogyasztás után, ha a biciklista biztonságos vezetésére képes állapotban van. A Kormányzati Információs Központ közleménye kiemelte: a járművezetés személyi feltételei közül csupán egy elem kerül ki: annak tiltása, hogy a kerékpáros szervezetében lehessen szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

A többi feltétel, így többi között az, hogy a kerékpáros a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban legyen, változatlan maradt - írták. A közlemény hangsúlyozta, hogy a közúti közlekedés biztonsága és zavartalansága fontos társadalmi érdek. A biztonságos és zavartalan közlekedés alapvető feltétele, hogy a közlekedési szabályokat mindenki megtartsa és számíthasson arra, hogy azokat mások is megtartják."

Még megmagyarázzák, hogy miért jó a piás kerékpáros. Behalok.

[ Szerkesztve ]

(#33) vimes válasza Fr0z3n (#32) üzenetére


vimes
senior tag

A kiemelt részben lévő nem szót kicserélném kevésbé-re, és úgy már nekem oké.

Ezenkívül tartom magam az előző hsz-em második bekezdéséhez. Ennek a büntetősdinek semmiféle elrettentő hatása nem volt, és ezután sem fog változni a helyzet. Röviden: szerintem nem lesz se több, se kebesebb részeg bringás, se több baleset mint eddig, mert az alkoholtilalmat mindenki lesz*rta. Van egy csoport, aki valóban veszélyes (alkoholista taták), és van egy csoport, aki tényleg mértéket tart, és tudja, mit csunál, akkor is, ha lement egy-két sör (nem hat-hét). Na ez aszabályozás az ő életüket könnyíti meg. Az "alkoholista tatákat" meg ezután is meg fogják birságolni.

Ha majd lesz erről egy tanulmány, hogy valóban több így a baleset, akkor azt mondanám, hogy igen, tévedtem. Egyébként tartom magam az itt leírtakhoz.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#34) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Pont tekerek haza besörözve, miközben ezt a posztot írom... :) büntetlenül

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#35) vimes válasza BITBOYS (#34) üzenetére


vimes
senior tag

Troll :C ;]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#36) Kolondrum


Kolondrum
félisten

II.Démonlord >>> ezt ki és hogy fogja eldönteni! Há ki? Rendőr látja, hogy egyenesen mész elenged, vagy nekiindít egy 10m-es szakaszon és megnézi mennyire tartod az egyenest. :D

Syl! A bringások nagy része józanul se normális... :U Vs. II.Démonlord! mint ahogy jó néhány autós se ...

beefjeez Ez most így nagyon szubjektív, lesz ebből bőven vita. >> De még mekkora! ;]

Ellia 6#! +1

II.Démonlord 9#! TI MEG NEM! Amikor az út szélén a nagy csalód 18 gyerekkel kacsázik akkor a harctéri ideg elkap. Ez egy volt. Ma fateromat valaki majdnem elkaszálta mert a kocsik megálltak, de a bicajos fékezés nélkül továbbment. >> Zebrán!

colomb2! Na és barátom mi van akkor te nagyokos, ha a két söröd miatt okozol egy autóba/motorba egy fél millás kárt, mert 1 másodperccel később reagálsz valamire? Van neked biztosításod? Beteg remélem lesz, mert én is összecsomagolnálak ez esetben. :DDD
Rátok mi vonatkozik? Mi ba_? Semmi! Még biztosításotok sincs. Ti át mindenen tekintet nélkül. Kresz vizsgátok sincs. Mentek csak, hogy élő példával éljek a 11-es úton ahol ki is van táblázva, hogy tilos biciklivel menni (szentendre pl rendőrség előtt is van egy szép tábla). Ott tekertek erős 30-al akadályozva mindent szarva minden szabályra. Vannak kivételek, de. Isten mentesen a biciklistől, ahol tehetem gyorsan otthagyom és jókora ívben kerülöm ki.

Hívom faterom rendet rak itt, imádja a bicikliseket, az új törvényt is üdvözli . :)) Ahogy mondta: A _____ már büntetlenül mehet inni a kocsmába majd onnan haza!

[ Szerkesztve ]

(#37) r-chee válasza vimes (#24) üzenetére


r-chee
őstag

A főutak nagy részén nincs kerékpárút :N . Ha ellenkezőleg látod, nyilván nem közlekedtél még főutakon.
Továbbra is a tervezett módosítás ellen vagyok. Ez csak növeli a jelen lévő kerékpáros alkoholisták számát és tovább csökkenti az amúgy is csekély felelősségérzetüket.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#38) vimes válasza r-chee (#37) üzenetére


vimes
senior tag

Akkor jó lesz ezt tisztázni: városon belüli vagy kívüli szakaszra érted, h nincs kerékpárút. Én a saját várost hoztam fel példaképp, ahol nem egy környező kis településig vezet kerekpárút. Van aki szerint ez nem volt jó példa, de én egy szóval sem említettem, hogy mi van országosan, úgyhogy ebbe nem tudom, hogy lehet belekötni, hisz egy szót nem szóltam erről. Az lakókörnyezetemet (pl. hogy van itt megoldva a közlekedés) pedig szerintem jobban ismerem, mint te.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#39) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Hmm, elég bizarrnak tartanám, ha kerékpárosok keresték volna fel a hivatalos szerveket azzal a kéréssel, hogy ugyan had bringázhassanak már haza a kocsmából ivászat után is. Ilyen módosításokat meg nem szoktak csak úgy maguktól beiktatni, remélem ki fog derülni, hogy honnan vagy kitől jött ez a "remek" ötlet (tiprre valakinek nagyon hiányoznak az alkoholból befolyó pénzek).
Azzal meg butaság érvelni, hogy egy sör nem árt meg, mert már ennyi is rontja a reakcióidőt, tompítja az érzékszerveket, még ha kis mértékben is, de nő a balesetveszély. Persze komoly változás 0,6-0,8 g/L véralkoholszintnél kezdődik (ezt sajnos nem tudom sörben kifejezni, talán 2-3 korsó?). Éppen ezért érthetetlen, hogy miért kellett változtatni, hiszen kerékpárosoknál eddig sem zéró tolerancia volt érvéyben. Szerintem mindenki eggyetért abban, hogy nevetséges dolog, mikor a részeg szubjektívan önmaga döntheti el, hogy ő közlekedésre alkalmas állapotban van-e. Egy alkoholszonda ma már nem megfizethetetlen tétel...

(#40) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Amúgy ha ittasan okoz balesetet sztem ugyanúgy súlyosbító körülmény mint eddig, azt meg hogy nincs biztosítása egy dolog. Belém szaladt az amúgy józan biciklis és szegény kórházba került. Korrekten felkerestem 2 nap múlva a jegyzőkönyvvel, hogy mégis miként gondolja az első lökhárítón a horpadást, ajtón a karcot?
El lettem küldve anyámba, nővér csitította le. Jólvan. Szépen elvittem karosszériáshoz saját költségen (persze oda és visszahozás napjára is fizu nélküli szabi - munkáltató igazolja, hogy azt adott), bepereltem, tárgyalás, megnyertem 1 kör alatt és szééépen behajtótták a javítást és a kiesett napjaimat, a hülye még itt se akart önként fizetni :D

Ettől függetlenül mindkét fél lehet hülye, én is láttam orrom előtt autóst aki megpróbálta a biciklist, motorost a járdára gyalogosok közé felnyomni.

(#41) r-chee válasza vimes (#38) üzenetére


r-chee
őstag

Mondjuk ez a mondat nem áll a nyelvtani mérce csúcsán :U >> "Hát nálunk a városban a van kerékpárut is a főutak nagy részén."

Szal akkor azt akartad írni, hogy a főbb útvonalak mentén van kerékpárút. Nem mindegy, hogy vannak főbb útvonalak a városban, vagy több főútvonal megy keresztül a városon. Amúgy a főútvonalak mentén komolyan nagy mértékben hiányos (hiányos....pff....inkább nincs) a kerékpárúthálózat.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#42) vimes válasza r-chee (#41) üzenetére


vimes
senior tag

Mondjuk ez a mondat nem áll a nyelvtani mérce csúcsán :U >> "Hát nálunk a városban a van kerékpárut is a főutak nagy részén."

Ennyire gyerekes nem lehetsz, istenem... még a vak is látja, hogy elgépeltem. Mobilról írtam azt a hsz-t, nem láttam, hogy ott maradt egy kis ártatlan "a" betű. :W Bírom, mikor már csak ilyenekbe kötnek bele, direkt, mert szerintem 10-ből 9 ember tudja, hogy egy véletlen ott maradt betűről van szó. Akiben van tapintat, még ha éppen vitázik is a másikkal, az ilyeneket elnézi.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#43) vimes


vimes
senior tag

Azt meg komolyan nem értem, hogy a települések közötti utak hogyan kerülhetnek szóba egyáltalán. A kerékpár alapvetően egy városi jármű, azaz településen belül lenne szerintem használatos. Aki ezzel akar egyik városból átmenni a másikba, ráadásul beb*szva, az meg is érdemli, hogy..., még ha ez néhol megoldott, akkor is, de ez annyira rétegdolog, hogy százezer emberből kb. egynek jut eszébe ilyen hülyeség. Nyilván ha egyik faluból a mondjuk 4 km-rel arrébb lévő másikba mennek át, az még rendben. De nem hányás után.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#44) Feketelaszlo válasza vimes (#43) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az alföldi kocsmakultúra miatt kerülhetnek szóba a települések közötti utak, egyáltalán nem réteg dolog - tessék szétnézni a Kunságban, Jászságban - áldom az eget, hogy nem ott lakom. A semmi közepén is sikerült anno nehezen belátható kanyarokkal telitűzdelve összekötni a falvakat/városokat, s pár éve még a láthatósági mellény se nagyon volt divat. Igaz, utóbbi időben rászálltak a rendőrök az "artista" típusú biciklisekre, de ez a módosítás most pont azt sodorja veszélybe, amit eddig felépítettek.

(#45) vimes válasza Feketelaszlo (#44) üzenetére


vimes
senior tag

Ja, asszem itt Vásárhelyen van az egy főre jutó legtöbb kocsma :D

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#46) 8th válasza vimes (#43) üzenetére


8th
addikt

"A kerékpár alapvetően egy városi jármű, azaz településen belül lenne szerintem használatos. Aki ezzel akar egyik városból átmenni a másikba, ráadásul beb*szva, az meg is érdemli, hogy..."

Meg is érdemli? Mit? Anno még vidéken munkába bringával jártam be főúton a közeli városba. Oda-vissza 19km/nap. Áprilistól szeptemberig ledobtam így huszonhárom kilót nagyot javult az állóképességem nőtt a tüdőkapacitásom egészségesebb lettem. Középsulis koromban is busz helyett inkább bebringáztam nyári gyakszira mert kellett hétvégére a pénz haverokkal csajozni menni. Én a mai napig nagyon szívesen biciklire pattannék mert egy 20km-es távot különösebb erőfeszítés nélkül bárki le tud tekerni egy óra alatt akár kisebb pihenőket is beiktatva. Jó dolog a bringázás mert "ingyen van" ráadásul fitten tart csak sajnos autók között még józanul is veszélyes.

(#47) r-chee válasza vimes (#43) üzenetére


r-chee
őstag

Jézusom.... :O

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.