Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

esti gondolat

(#2) mmat3


mmat3
tag

Èn sem tartom biztonságosnak a bankkártyát, szerintem egy jelszó még lehetne. Én lekapartam a kártyárol, bár csak 1x vásároltam vele boltban, pénzt még nem vettem le róla tehát nem tudom ez lehet e gond.

(#3) addamka válasza mmat3 (#2) üzenetére


addamka
őstag

Vannak rá próbálkozások, főleg külföldön, itthon minimálisan van csak elterjedve, talán a KnH-nál lehet ilyen kártyát igényelni.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#4) danih válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


danih
addikt

Én lekapartam - amikor láttam hogy elkezdett kopni :)

(#5) Hieronymus válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért nem ennyire egyszerű a csalás.

Van egy megrendelő.
Új regisztráláshoz egy email cím szükséges. Ezzel már van kettő IP cím.
Kell egy címzett, ami lenyomozható.
A bankszámláról leszedett összeg visszafordítható. A tranzakció adataival értesíted az eladót, hogy nem te rendelted az árut, a te adataiddal. Innentől beindul a folyamat.
Sokkal veszélyesebb a kártya elhagyása. Én elég sok helyen tudok aláírásra vásárolni. Vajon mennyi idő alatt gyakorolható be az aláírásom úgy, hogy az eladónak ne tűnjön fel a csalás??

Szóval gyakran ellenőrizd a bankszámládat és reklamálj azonnal ha valamelyik tranzakció nem kerek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

Nagyon hülyeség ez a módszer valóban. Pár hónapja a képfeltöltésre valami hülye publikusra állítva töltötte fel a bankkártyája mind a két oldalát. :W Lehet nem értett hozzá, vagy véletlen tette. De ha bárki akiben nem volt minimális becsület is az vígan levásárolta.

(#7) jacint78


jacint78
addikt

A kártya tulajdonosának a címét is pontosan kell megadni például, különben nem lehet használni.

type your text here..

(#8) addamka válasza jacint78 (#7) üzenetére


addamka
őstag

A banki webshop felület nem fog címet ellenőrizni, nem kötelező mező, de ha meg is van adva, nem kerül ellenőrzésre. Pl. ha a kibocsájtó bankot meg kell adni, az sincs ellenőrizve, főleg hogy a legtöbb ügyfél elég érdekesen értelmezi az ilyen mezőket.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9) jacint78 válasza addamka (#8) üzenetére


jacint78
addikt

Jó már néhány éve volt, de akkoriban épp azért kínlódtam a kártyákkal, mert, ha nem volt pontosan úgy megadva ahogy a szerződésben, akkor nem fogadta el.

type your text here..

(#10) Jhonny06 válasza jacint78 (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mármint hol kellene megadni? Neten nem kell, boltban vásárláskor sem.. :F

(#11) jacint78 válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor ezekszerint régen használtam kártyát. :D

type your text here..

(#12) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Azért ez nem pontos, mert ha valakinek megvan csak a kártyaszám, név, lejárati dátum, akkor POS terminálról tud vele offline tranzakciót csinálni CV2 nélkül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) Mr.Csizmás válasza addamka (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, csak ott van. lényeg hogy rendes fizetésnél mindig küld hitelesítő sms-t. (PP-nél nem, de ott az accot kellene lopni ahhoz)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) extasymajom


extasymajom
tag

K&H internetes vásárlására a következő a válasz.

A kártyán van egy virtuális keret. Ha vásárolni akarsz interneten akkor előtte belépsz az ebankba és beállítod a kívánt limitet. Csak ez után tudsz a kártyával online vásárolni. És csak annyit tudnak leszippantani a kártyáról amennyit beállítottál.

Ebankba belépni jelszóval lehet természetesen. Plusz az ebank küld a mobilodra egy sms kódot, azt beírva enged csak be a rendszer. Miután beállítottad a virtuális limitet újjabb sms kódot küld amit megint be kell írni.

Szóval elég biztonságos.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#15) cskamacska


cskamacska
addikt

Nem kell lekaparni, lekopik az magától.. :))

Anno 2009 körül egyébként rendszeres volt, hogy a háromjegyű kód nélkül nem lehetett neten vásárolni, nem engedtek tovább a webshopok. Most meg már csak pár helyen kérik. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#16) Lauda


Lauda
félisten

A lakaskulcshoz lakas is kell. Onmagaban ha elhagyod a lakaskulcsod az csak annyi problemat okoz, hogy masoltatni kell belole, hiszen a megtalalo nem tudja melyik ajtot nyitja.

(#17) bakter24


bakter24
őstag

Nekem olyan spéci kártyám van, hogy ha el is hagyom, az én számlámról senki illetéktelen nem tud levenni pénzt. Merthogy üres. :DDD A módszerem nem szabadalomvédett, elég sokan alkalmazzák is kishazánkban már hó közepe felé :DDD

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#18) jacint78 válasza bakter24 (#17) üzenetére


jacint78
addikt

Na igen. :D

type your text here..

(#19) Sify


Sify
senior tag

Történet: kolléganőm reggel fel kell nézi a telefonját 140e forintos vásárlásról SMS jött az éjszaka folyamán. Bank felhiv (OTP), igen vásároltak a kártyáról. Kártya letilt, rendőrségi feljelentés. Noymozás megindul....Kiderült IP alapján, hogy Romániából vásároltak telefont az egyik magyar mobilszolgáltatótól. Ez kb. 2 éve történt, nyomozás folyik, pénzt nem kapta vissza. És szerinte nem is fogja. Sehol nincs a kártyája regisztrálva, se PayPal se semmi. Egyszer valahol vásárolt ahol leolvasták a kártya adatokat....ennyi. Mindenki döntse el hogyan biztonságos vásárolni.
Én jelenleg csak paypast használok azt is telefonról.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#20) cskamacska válasza Sify (#19) üzenetére


cskamacska
addikt

Ohh, az le is maradt:

Hasitasi nem kér kódot! :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) satee76


satee76
aktív tag

Bankkártyámon nem lehet neten vásárolni.
Arra van egy külön visa Eltron.
Azzal meg boltban nem tudsz vásárolni.
Egy folyószámlán van a két kártya. Ha netes vásárlásra van szükség , engedélyezek egy keretet online felületen oszt jónapot.
A Visa Eltron csak ekkor használható. Ha elhagyom és nincs limit beállítva, nem is tudják használni,
Tárcában meg elfér 2 kártya.
No para, nincs kapirgálás.

(#22) anjani182 válasza satee76 (#21) üzenetére


anjani182
őstag

A para az, hogy ezen paráznak, láthatóan hozzá nem értő emberek. Egyébként igen én is K&H-s vagyok, és van 3D Secure kód egy ideje.

Általánosan elterjedt Magyarországon, hogy mindenkit lehallgatnak, visszhangzik?! a telefon, elcsórják a pénzed a kártyáról stb.

Ez hoax mind...kaparjátok csak le meg legyen nyóc kártyátok, külön a netre...úgy baromság ahogy van! :O

Én már sz*rrá vásároltam magam, kb. 500 E-bay tranzakció, csekkeket, számlákat azon fizetem, PayPalon küldtem már e-mail címre pénzt nem 1x,érdekes valahogy nem érzem, hogy félnem kellene, illetve hogy történik valami lopás csalás... ;]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#23) anjani182 válasza cskamacska (#15) üzenetére


anjani182
őstag

És ugyan mitől kopna le, 2 évente cserélik a Master Cardokat, legalábbis a K&H-nál...gondolom Te naponta 10x használod, reális... :U

(főleg kopik mióta Pay Pass van) :DDD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24) attiati válasza kraftxld (#12) üzenetére


attiati
veterán

úgy érted ha hamisít egy kártyát, vagy ha ellopja fizikailag a kártyámat

ha már itt tartunk, hátha valaki nem ismerte ezt a módszert

[ Szerkesztve ]

(#25) Hieronymus válasza attiati (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A PIN után rá kell egy kicsit tenyerelni a billentyűkre. Utána lesz elegendő analizálható információ, a tenyeremről.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Jhonny06 válasza anjani182 (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem vagyok paranoiás és nem gondolom, hogy ellopják az adataimat (amúgy nem is erről volt szó a bejegyzésben, hanem a fizikai lopásról, ami veled is megtörténhet). Hasonlóan amúgy napi szinten vásárolok neten hosszú évek óta és én sem parázom ezen (bár ettől még simán ellophatják és igen, az átlag Pistáét is el szokták).

Azt én sem tartom jó megoldásnak, hogy netes vásárlásra külön kártya vagy külön kontó, ezzel megint csak szarakodni kell minden egyes alkalommal, nem kényelmes.

De ha fizikai lopásnál ezzel megnehezítem valaki dolgát, akkor miért ne kaparjam le a kártyáról? A semminél azért jobb. Egyébként nem tudom, hogy ezt a "hozzá nem értő emberek" szöveget kinek szántad, nem is értem, hogy mit lehet ezen "hozzá érteni" vagy nem hozzá érteni. Ha ezen azt érted, hogy szerinted paranoás az, aki azt gondolja, hogy ellopják az adatait, akkor neked ugyanúgy fogalmad sincs az egészről, mert csak szerencse, hogy a te adataidat épp nem nyúlják le (mert baromi sok emberét igen, aki a neten vásárol - de megintcsak, nem erről van szó a bejegyzésben).

[ Szerkesztve ]

(#27) Lauda válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyanaz mint a repteres topikba irogato forumozo. Kitalacio az egesz, mert o sokat utazik es meg nem tunt el semmilye. Meg eddig nem, majd fog, az a tobb millio utas akiket napi szinten nyulnak le meg mind hulye. Na persze.

(#28) updog válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


updog
senior tag

"Azt én sem tartom jó megoldásnak, hogy netes vásárlásra külön kártya vagy külön kontó, ezzel megint csak szarakodni kell minden egyes alkalommal, nem kényelmes."

Szerintem feláldozható az a "kényelem", hogy 32 mp+ a netbankba belépni és engedélyezni a virtuális kártyát arra a tranzakcióra :)

A lekapirgálás viszont szvsz. pont tökfelesleges, ha csak a fizikai eltulajdonítást nézzük. Nyilván* minden boltban le fogják másolni/fotózni a kártyád mindkét oldalát. Ha elhagyod/ellopják, az a minimum hogy a bank üfsz. el van mentve a telefonban, észreveszed hogy nincs kártya -> azonnal tiltod a 'csába :)

*irony

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29) sztanozs válasza Lauda (#16) üzenetére


sztanozs
veterán

Mi? Miért kellene neki bármi rólad? Ez nem lakáskulcs, hanem pénztárca.

Miért kellene bárkinek tudnia, hogy hol laksz, ha elhagyod a pénzt a zsebedből?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.