Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Codegen 300W-ról van valahol hasonló képem (másik gépen, lusta vagyok elindítani). Úgy kaptam a gépet hogy "zúg"! Az egyik ram modul egy része eltűnt a por alatt. A táp? :DDD 8 tengelyen forgott a régi venti, még a WD40 se segített volna rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2) 14adam


14adam
addikt

porszívó+ecset vagy kompresszor. Kisebbek a bordák benne mint a 40 000+ft-os enermaxokba ;]
Hát próbáld meg aztán ha nem megy akkor csere másikra. Ha már nagy részét kiszeded akkor onnantól már nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#3) maláj


maláj
őstag

te ez most komoly, hogy működött ez a táp :F :U

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

azért óvatosan egy frissen szétkapott gép tápjával...
szerintem amúgy dobd ki, csak gondot okozhat...

(#5) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha nem találod hogy melyik a bekapcsoló gomb két tűje kezd el sorba próbálgatni az összes kombinációba aztán ha bekapcsol akkor lehet örülni

(#6) moha21


moha21
addikt

Ez azért nem semmi.

(#5) kmisi99: :F

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) JetiRulez válasza maláj (#3) üzenetére


JetiRulez
őstag

Komoly. Tegnapelőtt vagy mikor még használta nagybátyám.

Holnap még megyek be melózni faterhoz. A gépműhelyben megpróbálom kitisztítani. Van kompresszor és összekoszolható ecset.

Szerencsére a saját gépemnél ilyen gondok nem álnak fent, mert évente darabokra szedem és kiecsetelem. Ellenben öcsém már 3 éve megkapta a gépét és még nem takarította ki. Jó vastag por van benne, de őt aztán nem érdekli. Valamelyik szünidőben igenis rákényszerítem és velem megtanulja, hogy bánjon a hardverekkel.

kmisi99: Ismerem ezt a praktikát, de így nem használom a tápot. Erre gondoltál.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#8) kmisi99 válasza moha21 (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

Mire érted az :F-t? :D Arra hogy hülyeség ilyet csinálni vagy arra hogy minek írtam ezt? Mert ha arra hogy minek írtam ezt akkor az írása végén van egy link amibe leírja, hogy nem tudja melyikbe kell dugni a bekapcsoló gomb kábelét!

(#9) mrlt válasza Kolondrum (#1) üzenetére


mrlt
tag

Óó adnék neki egy olyat meg egy akkorát, amikor valaki arra nemképes hogy legalább egy évben kétszer portalanítsa a gépét. :((( Aztán majd még az illető lenne felháborodva ha azt mondanád neki, hogy ezt a tápot te vissza nem teszed, vegyen egy újat.
Akadtak már nálam is hasonló páciensek...
(eztkellcsinánie? :(( )

Go Pack Go!

(#10) JetiRulez válasza kmisi99 (#8) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ja, félreértettelek. :DDD
Nem okozhatok zárlatot azzal, ha elkezdem az alaplapon végigpróbálni mely tűpárok indítják, illetve resetelik a gépet? :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#11) kmisi99 válasza JetiRulez (#10) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát nem tudom hogy zárlat lehet e de velem előfordult hogy fordítva vagy rosszul kötöttem be őket és nem lett gond! Bár erre nem is gondoltam hogy ilyen előfordulhat! Tényleg jobb lenne valami leírást találni! :)

(#12) ftc


ftc
nagyúr

Te ez szőrös :D amúgy meg alkoholba...bár új táp olcsóbb ilyenbe :D

(#13) proci985 válasza JetiRulez (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, ahhoz képest, hogy én háromhavonta nagytakarítom a gépet:) porszűrőket meg kb havonta. mondjuk sok a venti, gép alulnyomásos, tetejében szőnyegről húzza be a levegőt, szóval muszáj.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Probber


Probber
őstag

"valami gépolajos" - Legalább volt kenése a ventilátornak. :D

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#15) adyz.


adyz.
aktív tag

zöld vezetéket feketével összeforrasztani és már megy is a táp.

(#16) moha21 válasza kmisi99 (#8) üzenetére


moha21
addikt

Arra értem, hogy nem random módon szoktunk rövidre zárni dolgokat.

Az igaz 2 tüskét kell rövidre zárni hasonlóan, mint egy bios reset, érdemes kideríteni melyik 2 tüske a power_on funkciójú és ezt a kettőt egy pillanatra rövidre zárni.

(#15) adyz.: Remélem csak vicc volt a forrasztás. :> Elég összeérinteni.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) adyz. válasza moha21 (#16) üzenetére


adyz.
aktív tag

aztán érintgesse majd? :N

nekem össze van forrasztva, elosztó be/ki és kész, indul egyből. :))

(#18) Archer


Archer
őstag

Ha az a cucc ilyen zsíros-poros krém szerű valami amiben még fémpor is lehet, szerintem jobban jársz ha kukázod mint hogy nekiállj lemosogatni. Én legalább is utána nyugodt szívvel nem tenném vissza a gépbe.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#19) Fecogame


Fecogame
veterán

Átmosnám valamivel, de az meg szintén nem tenne jót az alkatrészeknek.

Miért? Kiszárítod, aztán jó is. ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) Archer válasza Fecogame (#19) üzenetére


Archer
őstag

Igen csak attól, hogy sima desztillált vízzel átmossa, az olajos-zsíros trutymix még ott marad. Mi a gépekről benzinnel szoktuk lemosni az ilyen szennyeződéseket, az tökéletesen leviszi de itt ugye az nem játszik. Alkohol esetleg de az meg oldja azt is amit nem kéne.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#21) moha21 válasza adyz. (#17) üzenetére


moha21
addikt

Ja értem mire gondolsz. Én kavarta be a mikrokapcsolóval ami az alaplapot kapcsolja. :B

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#22) Fecogame válasza Archer (#20) üzenetére


Fecogame
veterán

Igaz. Az csak szimpla por esetén működik.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23) caizzz


caizzz
aktív tag

nagyon szexuális ez a táp, vidd el valami kiállításra, vagy add be a müpába, lehet beveszik valami steampunk tárlatba :D

marakujás kőbányai

(#24) Tálydi válasza JetiRulez (#10) üzenetére


Tálydi
senior tag

Hello!

Idén volt dolgom 1(illetve 2) hasonlóan gány géppel, hogy tesék, itt van 2 szar gép, kellene egy működő, nem részletezem, a lényeg, hogy a végén én is a kapcsolással szarakodtam. Fázis keresőt végig húztam kíváncsiságból, elindult a gép, ha lehett volna ott zárlatot kapott volna. :K De aztán a kábeleket próbálgatva sikerült...

Plusz saját géppel is eljátszottam, hogy az összes kábelt mindenféle pozícióban bedugtam mire ki legoztam a resetet és a powert, tehát nem hiszem, hogy én lennék ilyen rohadt szerencsés.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#25) caizzz válasza Tálydi (#24) üzenetére


caizzz
aktív tag

én így égettem le az előlapi usbmet anno :Đ

marakujás kőbányai

(#26) Tálydi válasza caizzz (#25) üzenetére


Tálydi
senior tag

:F Mit keresett az alaplapi usb arra felé? :) Az azért egészen máshogy néz ki.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#27) lapa


lapa
veterán

szerintem kompresszor egy rendes fúvókával simán leviszi, láttam már rosszabbat. persze nem nyúltam bele, szóval lehet valami ragadós amit innen nem látni.

valószínűleg nem okozol zárlatot, ha csak azt a tűsort babrálod és mindig csak a két egymás melletti vagy egymással szembeni lábakat zárod rövidre. jellemzően a reset és a power lábpárak egymás mellett vannak. nem olvastam az eredeti tényállást, de se manuált nem találsz, se az alaplapon nincsenek betűk a tüskék mellett?

[ Szerkesztve ]

(#28) caizzz válasza Tálydi (#26) üzenetére


caizzz
aktív tag

nem azon a soron van, szimplán az usb kábeleit pakoltam rossz tűkre, kicsit odébb még az nf7esemen.

marakujás kőbányai

(#29) JetiRulez válasza caizzz (#23) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ha nem mondod, kidobom a kukába, ugyanis erről döntöttem pár perce. Jó, inkább bezacskózom és elviszem megmutatni valami kiállításra egyszer. :C

Tálydi:
Akkor próbálkozom majd, illetve látom, kaptam segítséget az alaplapos topikban is. Meglátom mindjárt mit írtak. :K

lapa:
Kaptam találtam hozzá manualt, minden korrektül le van írva, de pont az előlap bekötése hiányzik belőle és még a lapon sincs jelölve, hogy mi micsoda. :( [link]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#30) caizzz válasza JetiRulez (#29) üzenetére


caizzz
aktív tag

Mint az üvegtigrisben a "VAS". Lehet, milliókért átveszi valami művész tőled. :DDD

marakujás kőbányai

(#31) Tálydi válasza caizzz (#28) üzenetére


Tálydi
senior tag

:C legalább nem ért nagy kár...

#29) JetiRulez : Reméljük a legjobbakat :DDD

Eeeeh, what’s up, doc?

(#32) JetiRulez válasza JetiRulez (#29) üzenetére


JetiRulez
őstag

Na tessék. Én és az elhatározásaim. Mindig homlokegyenes mást cselekszem az elhatározásaimhoz képest.
Ki van takarítva.
Fater műhelyében darabokra szedtem, kiecseteltem és kikompresszoroztam. Olyan, mintha új lenne. Először majd külön tesztelem, hogy biztosra menjek. Tartalék tápegységnek jó lesz.
Szerencsére nem volt olyan súlyos a helyzet, mint vártam. Könnyen kijött belőle a dzsuva. Látszatra olajosnak tűnt, de az pont nem volt benne. Inkább ilyen finomszöszös, fűrészporos, szivacsporos vattás összeállású anyag volt.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#33) h.adam.92 válasza JetiRulez (#32) üzenetére


h.adam.92
őstag

atya ég, sztem ebből a cuccból egy disznóhúst simán be lehet panírozni rántotthúsnak :DDD

(#34) JetiRulez válasza h.adam.92 (#33) üzenetére


JetiRulez
őstag

Most meg nem mondanád, hogy ez ilyen koszos volt. Jó a burkolat kissé koszos, de az mit számít? A lényeg, hogy por egy szem nincs benne. Ha szükség lesz rá valamikor, azért előtte elindítom és rákötök egy CD-ROM-ot, hadd játssza a zenét. Ez felér egy teszteléssel, nem? :)
145W-os Astec ATX tápegység.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#35) Napfénysüti

Bakker ez valami atombrutál ganéj. :Y :D

Més que un club!

(#36) Fényhozó


Fényhozó
tag

Szerintem ez a műtárgy még az Ókori Egyiptomból maradt ránk. Egész eddig biztosan Tutánkámon fáraó sírboltjában pihent, ahol már belepte a nemes penész.
Nyilván az uralkodó személyi számítógépe lehetett, erről intézte magának a netes pipiket. :C
A halála után mellé temették, nézd át a merevlemezét, hátha megtaláljuk benne a több ezer éves rejtélyt, hogy kik építették a piramisokat. :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#37) kenwood3


kenwood3
őstag

ez de durva :Y

Mi az az ekezet dragasag??

(#38) Chaser


Chaser
titán

:C :(

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.