Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr X


Mr X
veterán

Nem semmi, minden elismerésem a tiéd. :)

(#2) rwu


rwu
tag

Gratula :R
Jó volt olvasni :K

S22U*hondacivic*

(#3) greenity


greenity
aktív tag

Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz :) Le a kalappal :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Az olvasást ott hagytam abba, ahol azt írtad, "Én". :U

(#5) nem_tom


nem_tom
őstag

"A tegnapi nap után még hűvös volt árnyékban, csak a napon volt igazán jó. A vízben is javában német turisták pancsoltak leginkább. Öcsém be se merészkedett , csak térdig, majd kiüldöztem, mikor elkezdtem fröcskölni."

Nos még nem mondtam, de miután elkísértünk Csabival az állomásra és visszakeveredtünk a strandra eléggé áthevültem a napon és bezúztam a vízbe. Olyan jól még egyszer sem esett a Balatonban fürdeni. Nagyon jó volt a víz. :D

Ja és még egyszer Grat! :))

(#4) Athlon64+: És mi azzal a gond?

[ Szerkesztve ]

(#6) hNp88


hNp88
aktív tag

ember, ahogy már írtam is, le az összes kalappal, de lehet még a hajam is lerakom....... (akkor aztán tényleg Sheldon leszek igaz művnő?)

komolyabb rákészülés nélkül, gyak. ismeretlen bicajjal ennyit menni... :R

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#7) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Jelentem: szóról-szóra, betűről-betűre elovastam és nagyon megérte!!! :K
Szerintem nagyon kevesen tudték volna ezt utánad csinálni.
Példaértékű ez az elszántság és kitartás! Szivből gratulálok neked, barátom! :R

Jah, és nem mellékesen nagyon jól irsz, némelyik szófordulatodat pedig különösen megmosolyogtam. :D Klasszul fogalmazol! :C Szóval egyszerűen élvezet volt olvasni az egészet, na. :)

Jóvanmá' Sheldon... :DDD ;]
Igen, te vagy a mi magyar Cooper-ünk! :P

[ Szerkesztve ]

(#8) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Tudtam volna adni indulás előtt néhány jó tanácsot, de most már felesleges. Gratulálok, hogy megcsináltad. Főleg, hogy egyedül, felkészületlenül. Bátor kaland volt.
(azért amikor meglátok egy országúti kerékpárost az autók között, miközben 5 méterrel odébb van kerékpáros út, szívesen nyakon csapnám az illetőt)

(#9) hNp88 válasza potyautas (#8) üzenetére


hNp88
aktív tag

csak sok helyen annyira sz¤r a bicikliút, hogy az outi kerekeket simán szétb¤ssza 1-2 "bakkantás" után. annál még az autóút széle is jobb szokott lenni, ... meg van esély kikerülni az ilyen harckocsiakadályokat...

művnő :DDD

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#10) moonlight115


moonlight115
tag

"...ha volt türelmed egyáltalán és tényleg végigolvastad!"

Gondoltam, csak beleolvasok, de aztán megtetszett a szöveg, szeretem az ilyen személyes, "nem hatszor átfogalmazott" stílust, szóval végigolvastam. Gratulálok, szép teljesítmény! :C
A sorsjegyvásárlás adott az egésznek egy kis külön pluszt, még ha nem is nyertél semmit. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#11) potyautas válasza hNp88 (#9) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Inkább a kereket baxa szét a kátyú, mint a kerékpáros fejét egy autó! Mert erre is megvan ám az esély, különösen ha még kerülgeti is a gödröket.

[ Szerkesztve ]

(#12) hNp88 válasza potyautas (#11) üzenetére


hNp88
aktív tag

ha lenne végre egy rendes outim, jobban sajnálnám a kerekét mint a fejemet :DDD

viccet félretéve nemtudom, évek óta bicajozok nem kis forgalomban városban és azon kívül egyaránt, de még csak igazán veszélyes helyzetbe se kerültem, nemhogy elüttessem magam :U biztos én vagyok túl szerencsés :D

na jó 1x, amikor az első villám menet közben kb 50nél eltört, ... na azt nem szerettem :U

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#13) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#6) hNp88:
"komolyabb rákészülés nélkül, gyak. ismeretlen bicajjal ennyit menni..."
Ez valóban komoly része a dolognak. :K

"na jó 1x, amikor az első villám menet közben kb 50nél eltört, ... na azt nem szerettem"
Ennek a sztorinak mi lett a végkifejlete? Mesélj kérlek! :Y

(#7) művésznő4:
Áldásom szálljon rád! Köszönöm a dícséretet! :R
Nem gondoltam volna, hogy külön szót érdemel a fogalmazásom. (Lehet, hogy Athlon64+ is megdícsérni próbált, csak éppenséggel nem úgy jött össze neki a dolog. ;] )
Igazából még azon is morfondíroztam, hogy talán túlságosan egysíkú lett a történet. :B

(#8) potyautas:
Szívesen veszem a tippeket és a jó tanácsokat, csak rajta! ;)
Igazából az volt nagyon botor dolog, hogy sajnáltam a pénzt egy kerékpáros bukósisakra. Csupán egy "bézbóz" sapesz védte a búrámat és csakis a Nap káros suguraitól. :N
Így is szűkös költségvetésből gazdálkodom, éppen kijöttek az új gumik, a kötelező felszerelés és a 3 napi kosztpénz, pláne, amikor azt a választ kaptam kérdésemre a szaküzletben, hogy a sisakok 7500 Ft-nál kezdődnek. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14) hNp88 válasza JetiRulez (#13) üzenetére


hNp88
aktív tag

a villatörés az úgy vóóóttt, hogy Egerben a Csiky Sándor (google earth-on ha gondolod keresd meg, jó kis lejtő, az alján ~90fokos bal kanyar) utcán rongyoltam lefele ahogy szoktam, amikor kezdtem volna beledőlni a kanyarba egyszer csak azt mondta valami ott elől, hogy RECCS, első kerék balra el, a kormány meg ott maradt a kezemben, a borulás után kb 50 métert mint egy darab takony csúsztam lefelé, a lejtő alján, a kanyar után már velem szemben levő járdaszegély fogott meg, kishíján a fejemet b¤sztam szét rajta ...

... a végkifejlet? :DDD azon kívül, hogy totál lesokkolódtam, rúgtam egy nagyot a bicajba, beráncigáltam a járdára az úttestről, és próbáltam felfogni, hogy most majdnem megdöglöttem............ utána nézem, hogy a bal térdem lehorzsoltam + a jobb oldalamat (ami nekiverődött a járdának) rommá zúztam, de csak kívülről volt csúnya, meg se repedt egy csontom se :Y egyetlen idős hölgy jött oda érdeklődni (tenném hozzá ott van két buszmegálló, tele volt mindkettő) miközben színes tintákról álmodtam, hogy jól-e vagyok, mondom ja, Hauser termékbemutatót tetszett látni :DDD

ez egy pénteki nap volt, hétfőn már újra nyeregben voltam, igaz nem a saját bringámon, mert az totálkáros lett :D viszont azóta sem merek ott a szokásos tempómban menni, ... mindenhol máshol igen, de azon a helyen azóta sem..

szerk.: bár nem mond túl sokat, de így nézett ki az esés után a bringám :))

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#15) JetiRulez válasza hNp88 (#14) üzenetére


JetiRulez
őstag

Kellemes, meg ugye a Hauser nem egy nagyon nagy márka, talán becsúszhatott valami baki. Nagyon szerencsésen estél. A fényképen igazán sok nem látszik.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#16) hNp88 válasza JetiRulez (#15) üzenetére


hNp88
aktív tag

hát ez van. most is egy kínai, "tecsós" mtb-t nyüstölök, ha beválnak terveim, akkor jövő nyárra lesz egy egész jónak mondható országútim :) az spd pedál többet ér rajta mint az egész bicikli :DDD

az esés annyiban volt szerencsés, hogy ha a fejemmel kapom telibe a szegélyt, biztosan ott pusztulok.

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#17) Eastman


Eastman
őstag

Igazán gratulálok! Nagy vagy!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) potyautas válasza hNp88 (#14) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Csak hozzáfűzném a "szokásos tempó"-hoz, hogy abban a kanyarban két gyalogátkelő is van. Akár még egy járókeretes nyanya is eléd ugorhat.

(#19) hNp88 válasza potyautas (#18) üzenetére


hNp88
aktív tag

autóval gyorsabban szoktak ott menni, mint én bicajjal :K de ez már nagyon off.

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#20) hNp88 válasza hNp88 (#19) üzenetére


hNp88
aktív tag

*többnyire gyorsabban

utalván ezzel arra, hogy van mikor én is gyök2vel megyek lefele végig...

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#21) JetiRulez válasza hNp88 (#20) üzenetére


JetiRulez
őstag

A sebesség nálam hangulat, illetve megérzés kérdése (van néha egy rossz megérzésem, hogy nem lesz akadálytalan a lefelé vezető út és ez általában nálam beválik). Illetve csakis akkor gurulok lefelé nagy iramban, ha tuti jól be van állítva mind két fékem. Nem beszélve a jó látási viszonyokról, meg tisztában legyek az útviszonyokkal. A villatörésre azonban soha nem gondoltam eddig. :DDD

Ha leesik a hó, terveztem darabokra szedni az egész bicajt és szépen igényesen megcsinálni, hogy ki is nézzen valahogy. Akkor aztán minden meg lesz rajta csinálva és végre lesz egy abszolút hibátlan kerékpárom. :)

Most éppen levettem a hátsó váltó bovdenjét és vele együtt a pillangóváltó-kart, de ez egy ördöglakat. Inkább beviszem holnap és megmutatom kollégámnak. Meg kéne szabadítanom a szerkezetet a bovden végétől, de mivel ilyen szerkezetet még soha nem láttam, nem tudom, mire figyeljek - lehet, hogy szertepattannak a rugók a lakásban és vehetek egy újat, mert a büdös életben nem találom meg az alkatrészeket.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#22) hNp88 válasza JetiRulez (#21) üzenetére


hNp88
aktív tag

okulj példámból, előtte én se számoltam ezzel. :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#23) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem találom a bejegyzést, ahol van a link, úgyhogy ide spammelek. :DDD

Mostanra sikerült rávenni magam, hogy végigolvassam ésháttő minden elismerésem. :R Én már valószínűleg a gondolattól elfáradtam volna, nemhogy még le is tekerjek 200 km-t. Jövőre esetleg jöhetnél Debrecen fele, aztán meghívlak egy pofa sörre. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24) JetiRulez válasza Bjørgersson (#23) üzenetére


JetiRulez
őstag

Miért is ne? :R
Valószínűleg úgy is találok alkalmat arra, hogy letekerjek Debrecenbe. Persze ez már kicsit körülményesebb volna, mert onnan még haza is kéne jutni. Ebben a helyzetben könnyű dolgom volt, mert volt hol megszállni. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Éppen hétvégén szombaton láttam a Cinemaxon a Fék Nélkül (Premium Rush) című akciófilmet. New Yorki kerékpáros futárok körül mozog a cselekmény. Tetszik a sztori és végig pörög a film megállás nélkül. Az üldözéses jelenetek közben a szívem kiugrott az izgalomtól. Gyorsan vasárnap meg néztem megint. Nagyon tetszett!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.