Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rdt89


rdt89
addikt

De mire fel, vagy miért emelnek ilyen drasztikusan árat? Többe került az előállítás?

(#2) Melorin


Melorin
addikt

Így akarják kiugrasztani a bokorból a hezitáló vásárlókat, akik így az év végéig rohanni fognak a boltokba megvenni a kiszemelt portékát. Januárban meg lehet, hogy hiába várjuk a drágulást, mire a Nikon örömmel jeleni be, hogy semmi pánik, maradnak az árak a régiben. :)

(#3) xmaas válasza rdt89 (#1) üzenetére


xmaas
őstag

Ami a legszomorubb az hogy azoknak a termekeknek is noni fog az aruk amik mar reg le vannak gyartva vagy le lesznek gyartva az aremeles elott is .tok korrekt a gyartoktol

(#4) rdt89 válasza xmaas (#3) üzenetére


rdt89
addikt

De most ez szerintem akkora hülyeség, mert olyan terméken emel árat ami jövőre még "elavultabb" lesz, ha fogalmazhatok így, ez olyan, mint ha egy telefon bevezető ára a modernebbek megjelenésével nem lefele, hanem felfele emelkedne. Ez nem a jó trend

(#2) Melorin:
Ez Nikon-éknál a fekete pénteki (decemberi) ajánlat, lehet így akarják kisöpörni karácsonyig a raktárkészletet. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Tigerclaw válasza rdt89 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hiszem. Az átlag vásárló nem értesül az ilyen áremelésekről...reklámozni meg csak nem fogják a baromságukat. Végül is ha árat emelnek majd eldönti a vásárló, hogy őket választja, vagy a konkurenciát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) rdt89 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


rdt89
addikt

Ez is igaz. Biztos nem lesznek olyan ostobák, hogy reklámot szerveznek köré, hogy emelnek az áron.

(#7) Zsohi válasza rdt89 (#1) üzenetére


Zsohi
őstag

Az USD jelentős megerősödése miatt. Itt, ahol én élek alsó hangon 30%-kal emelkedett minden elektronikai eszköz ára az elmúlt 1 évben. Sajnos az a kikúrt ország körül forog a világ...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#8) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nagyon szerencsétlen a cikk.

Ez nem Nikon specifikus. Minden import dolognak az elmúlt évben 15-30%ot emelkedett az ára. Ennek fő oka az gyengülő forint/euro. Nikonnal ez most jelenik meg ennyi.

$ban ugyanannyiba kerül az objektiv/proci... de forint/euroban nagyon nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) #65675776 válasza rdt89 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elavultabb? Ez nem holmi telefonpiac, hogy évente cserélődjenek a termékek. A listán is szereplő 70-300VR pl már kilenc éves termék, és nem úgy néz ki, hogy a Nikon törekedne a leváltására. Ami azt illeti, az utóbbi 1-2 évben bevezetett obik közül egy sincs rajta. A régiek esetében meg mondjuk árkorrekcióként is felfogható, elvégre a piacradobásuk óta nem igazán változott az áruk. Amiből felépülnek, az viszont lehet drágult.

(#10) Istikee007 válasza Dare2Live (#8) üzenetére


Istikee007
tag

Egyetértek. Ki lett ragadva a Nikon márka , más is drágul ez idő alatt...(Cukor, benzin..stb, jó nyilván ez teljesen más kategória :) )Illetve én is úgy gondolom azt nem fogják reklámozni, mi mennyivel fog nőni, ahogy mondták itt előttem majd eldönti a vásárló kell-e az a termék annyiért a Nikon-tól.

(#11) #65675776 válasza Istikee007 (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az árfolyamváltozás miatti úgymond indukált áremelkedést ne keverjük össze az MSRP (vagy mostanában inkább RRP-nek nevezik) emelésével.

(#12) Istikee007 válasza #65675776 (#11) üzenetére


Istikee007
tag

Nyilván azért is írtam , hogy az teljesen más kategória, nem jutott eszembe megfelelő példa.

(#13) tecsu válasza rdt89 (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Egy jó objektív nem avul csak úgy el. ;-) Még a digit gépek is nagyságrenddel lassabban avulnak, mint a telefonok.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14) icp1970


icp1970
senior tag

Nem semmi ár emelkedés az biztos.

(#15) tecsu válasza Dare2Live (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Hogy jön ide a forint - euró árfolyam? A hír nemzetközi ill. az Egyesült Királyságot is megemlíti. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#16) #06658560 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akinek vagy váza, vagy obi szettje van a Nikontól az nem fogja a konkurenciát választani. Mert mindent kukáznia kell miatta. De ez fordítva is igaz.

(#17) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ez aztan az elmes strategia. Igy majd biztosan megallitjak a mirrorrless nyomulasat a piacukon.

[ Szerkesztve ]

(#18) #65675776 válasza Kristof93 (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint milyen nyomulásról van szó? [link]

(#19) Kristof93 válasza #65675776 (#18) üzenetére


Kristof93
senior tag

Egyedul a mirrorrless mutatott novekedest, a dslr csokkent. Most, hogy ezek a felso kategoriaban is versenykepesse valtak (A7R2) csak fokozodni fog szerintem.

"A tükör nélküli rendszerkompaktok (MILC) például 2 éves intenzív növekedés után már csak a kompaktok és DSLR-ek kárára képesek növelni részesedésüket, ami a piac egészére nézve korántsem pozitív."

Az is fontos, hogy a grafikon adarabszamot jelzi, nem a forgalmat. A mirrorrless nekem dragabbnak tunik, nagyobb haszonkulccsal. (de nem vagyok biztos benne)

(#20) #65675776 válasza Kristof93 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, darabszámot. Ami a MILC-ek esetén stagnálást mutat az utóbbi három évben. Szóval maximum azért növekedik a részesedésük, mert a kompaktokból és a DSLR-ekből kevesebbet adnak el. Ha az összes eladott dedikált fényképezőgép mennyiség csökkenését nézed, akor az a telefonoknak köszönhető. Szóval ha valami tényleg nyomul, akkor az a telefonos fényképezés.

(#21) flexxx2


flexxx2
őstag

Ez inkább a felső kategória, ahol valszeg nagyon visszaesett az eladott darabszám. Pl. a AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR -egyik legnépszerűbb- obi nincs benne a listában.

(#22) A Zéé válasza flexxx2 (#21) üzenetére


A Zéé
addikt

viszont az 1.8-as sor (28,35,50,85), és a 40-es makró, amik nem felső kategória, és amiből tuti rengeteget adnak el, az benne van. :(

Just a simple Lineman...

(#23) xuldar válasza #65675776 (#20) üzenetére


xuldar
őstag

Egyetértek, mezei júzer inkább olyan telefont vesz, amiben már elfogadható kamera van, így nem kell még egy kütyüt cipelnie. Sok ismerősömtől is hallottam ugyanezt, egymástól teljesen függetlenül. Csak azok vesznek külön fényképezőgépet, akik egy picit jobb minőségre vágynak, de a konzumpiacon a legtöbb embernek elég a telefon.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24) Dare2Live válasza #65675776 (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

$ban tudsz nekem 15-30%os MSRP emelkedést mutatni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) t72killer válasza Dare2Live (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre kíváncsi leszek, hogy $-ban/Jenben hozzányúlnak-e az árakhoz. Én meg jövő tavasszal sztem eladom a maradék Nikon felszerelést jó áron:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Akkor veszünk Canont:-D

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#27) t72killer válasza n.andras74 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naja:P.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) #65675776 válasza Dare2Live (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Már régóta háromféle MSRP-t ad meg a Nikon. Egyet USD-ban, egyet EUR-ban és egyet GBP-ben. Szóval az, hogy esetleg nem emelkedett az USD-ben megadott MSRP nem jelent semmit. Pont az USD erősödése miatt nem szükséges számukra az abban megadott ár emelése. Ott az árfolyamkülönbözet miatt eleve több bevétel keletkezik. Az USD és EUR közötti olló viszont nagyon durván lecsökkent az utóbbi 1-2 évben, ~30%-ról 6% alá.

(#29) t72killer válasza #65675776 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, és horribile dictu így majdnem az amerikai árszintre süllyedtek az obik árai. Szörnyű...

Meglássuk, mi lesz a vége. Azt mondjuk nem gondolom, hogy a közeljövőben a CaNikon-t megeszik a MILC-ek, annál konzervatívabb a fotós társadalom. Elég csak megnézni a "milyen cserélhető objektíves gépet vegyek" topicot, nagyon sok újonc CaNikon-ban gondolkozik, ritka az egyenesen MILC-et kereső.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) #65675776 válasza t72killer (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért azt illene már figyelembe venni, hogy US-ben nincs benne az árban semmiféle forgalomarányos adó, míg UK-ben ott van benne a VAT, ahogy az európai árban is az ÁFA-nak megfelelő tétel. Szóval nem süllyedtek az amerikai árszintre.

(#31) t72killer válasza #65675776 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tényleg nincs benne, de sokszor nem is kell ilyesféle zsebmetszést fizetned, ha nem abból az államból rendelsz, amelyikben laksz. Ráadásul ettől függetlenül élhet a free shipping, ergo ha megfelelő államban élsz, centre annyit fizetsz, amennyi ki van írva:R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) #65675776 válasza t72killer (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, csak ebben ugye majdnem minden részmondat "ha"-val kezdődik. És ha az ember nem neten rendel, hanem bemegy a boltba, akkor kidobhatod az egész eszmefuttatást. Szóval túlzottan feltételes módban van. Emelett a Nikon-t ez nem érdekli. Ők megkapják a teljes pénzüket, maximum a kereskedők buknak rajta. Nem tudom a Nikon otthon miben számol, de nyilván nem Euróban vagy fontban. Szóval nekik az átváltás miatt ebből a régióból kevesebb pénz folyt be, mert részben már ők fizették a vásárlók helyett az ÁFA-t.

(#33) t72killer válasza #65675776 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, nekem természetes, hogy neten rendelek elektronikai cuccokat (pl épp a múltkorában a hűtőt is így hozták, jövő7en az új fotógép is így fog érkezni). USA-ban éltem anno pár hónapot, és rendeltem így többször is, semmi varázslat. (Ja és nem az "adóparadicsom" Delaware-ben laktam, hanem nyugaton)

A nikon otthon Jenben készíti a költségvetést, lévén a költségei főleg Jenben képződnek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) maser


maser
tag

Az rohadt jó, mert pont akkor akartam nikont venni. :(

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#35) t72killer válasza maser (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még nem mentek fel az árak, még bevásárolhatsz:R ráadásul így jobban fogják tartani az értéküket a cuccaid.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) maser válasza t72killer (#35) üzenetére


maser
tag

Ja, most rendeltem.
Kíváncsi vagyok, hogy ez csak amiatt van e, hogy fogyjanak a termékek.

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#37) t72killer válasza maser (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk. Sony fronton amúgy én is bevásároltam, egy kisebb helyi akciót kihasználva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) 80hun


80hun
addikt

És megérkezett a beigért drágulás .

(#39) Dare2Live válasza 80hun (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hol? mi?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) 80hun válasza Dare2Live (#39) üzenetére


80hun
addikt

Náluk már az új árakat lehet látni.
Persze néhol még a régi árakon vannak az obik a raktárkészlet erejéig. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.