Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Januárban hideg lesz, kevesebben mennek tüntetni. ;]

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Korai az az ünneplés: nem véglegesen, csak átmenetileg vonták vissza ezt a hagymázas rémálmot.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) golya87


golya87
őstag

Erről a "nekünk kell az internetpénz" dologról a South Park egyik része jut eszembe, amikor Kanada éhségsztrájkot tartott az internetpénzért.

(#4) ZxZ


ZxZ
tag

"a távközlési adót ki kell terjeszteni az internetre is"
akkor most mit kéne ünnepelni..?

ZZs

(#5) PistiSan


PistiSan
addikt

Mit értenek "nemzeti konzultáció" alatt?
Kikkel konzultálnak? Gondolom nem népszavazást akarnak.

(#6) VIC20 válasza sh4d0w (#2) üzenetére


VIC20
őstag

Qui tempus habet vitam habet.

(#7) tope


tope
addikt

Azt be kellene látni lassan, nem az "internet"adó ellen tüntetnek, hanem bármilyen megszorítás ellen (akár szappanadó, Cafetéria ...), mert mi jobban teljesítünk, adózásban is !

Remélem ez még belefér, ha nem törölhető.

(#8) <Adamsky> válasza sh4d0w (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jaja, én se értem. Mármint, hogy mit is kell(ene) ünnepelni. A szervezőknek szemlátomást nem megy a szövegértelmezés.
Meg aztán lehet erről konzultálgatni, de míg az adó mértéke csak konvergál a nullához, addig nincs miről beszélni. Ez az ötlet úgy baromság, ahogy van.

Nem, nem. Ha pl. az üzemanyag jövedékadóját emelték volna meg, én egész biztos, hogy nem vonultak volna az emberek az utcára. A "népnek" az a fontos, hogy "legyen tánc legyen zárcsökkentés" ... ja, és internet! :) Ha ezek bármelyikéhez nyúlnak, akkor parasztlázadás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9) dajkopali válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

sztem ennél okosabbak - remélem -, inkább válasz akar lenni arra, hogy a mai bejelentés elsődleges célja az volt, hogy 17-én nehogy még a múltkorinál is több embert összehozó tüntetés jöjjön létre - időhúzás
elképzelhető, hogy a még mindig meglévő lendületet akarják a szervezők meglovagolni - és ez már tényleg messze nem az internetadóról szól

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) <Adamsky> válasza tope (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A mondandóm második felét, Neked szántam, csak elbénáztam a szerkesztést.

(#9) dajkopali
Igen, ezt én is így gondolom. Az egész csak időhúzás. Ezért sem értem, hogy mit is akarnak most ünnepelni. Abban persze van valami, hogy ez már nem csak az internet adóról szól, de az volt a szikra, amit - ironikus módon - pont a kormány szolgáltatott.

[ Szerkesztve ]

(#11) Воланд


Воланд
titán

"GYŐZELEM! De folytatjuk a harcot a netadó teljes eltörléséig - nagygyűlés ma 18 órakor a József nádor téren (hivatalos esemény)"

"Mutassuk meg sokan: győztünk, de folytatjuk a harcot, hogy Orbán ne trükközzön, és soha ne jusson eszébe bevezetni az internetadót. Nem lehet korlátozni az internetet!" [link]

azert a szervezok is tisztaban vannak vele, hogy meg nincs vege.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) llax válasza dajkopali (#9) üzenetére


llax
senior tag

Nem ennyire rögtönzött, jól megszervezett tüntetésre kicsit többen mennének el. Pl. a vidékieknek is lenne idejük megszervezni egy kis fővárosi "kirándulást". Ezt akarják megelőzni...

Máshol olvasott kommentekből nekem az jön le, hogy a nagy bejelentésből csak annyi jött le sokaknak, hogy "nem lesz". Az "ebben a formában" valahogy kimaradt.

(#13) ripla


ripla
őstag

"A távközlési adó kiterjesztése ebben a formában nem vezethető be", mert látva a tüntetést, meginogni látszottak a bársonyszékeink, azt meg nem engedhetjük.

óva intenék egyelőre mindenkit az ünnepléstől. az kellene még csak, hogy vérszemet kapjanak.
a nemzeti konzultáció tudjuk, hogy náluk mit jelent; "szeretné-e ön, hogy ne legyen internet adó? nem - nem." kb. valami ilyesmi.
amúgy majd belecsempészik majd valami lábjegyzetbe, vagy szétszedik több darabra, hogy ne legyen feltűnő. ismerjük már orbánt, nem az a fajta, aki feladja az elképzeléseit.

(#14) <Adamsky> válasza llax (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, majd kitalálják, hogy nem az internetet, hanem mondjuk az e-mail-eket fogják megadóztatni (kompenzálandó ezzel a hagyományos levél hátrányát).

(#13) ripla
"legyen internet adó? nem - nem." kb. valami ilyesmi."

Inkább:
Hamarosan bevezetjük az internet adót.
Ön szerint érdekel minket az Ön véleménye? Igen / Nem

[ Szerkesztve ]

(#15) tope válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


tope
addikt

Hát ha már szerveznek tüntetést, akkor bárminemű megszorítás ellen kellene, nem pont a "net"adó ellen. Remélem ezt felfogják, és így hirdetik, és tesznek.

(#16) anulu


anulu
félisten

januárig az előző formájában sem lett volna, tekintve, h a 2015-ös költségvetés része, az meg akkor "élesedik". szóval nem mondott semmit, de azt nagyon határozottan. immáron sokadszor.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) kcsa válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


kcsa
veterán

'nnyéinnen a hüje ötleteiddel, ezek megcsinálják :D

(#18) Tomcat válasza llax (#12) üzenetére


Tomcat
őstag

Valószínűleg ha egy jobban megszervezett és jó előre beharangozott demonstrációt tartanának akkor a vidékieknek is lenne több idejük a fővárosi "kirándulást" megszervezni, betervezni és a tiltakozó tömeg létszáma jóval komolyabb is lehetne mintha csak a fővárosból és a környékéről verbuválódott emberekből állna a tiltakozók tömege. Van aki(k)nek ez nem áll érdekében.

Tomcat

(#19) plman


plman
tag

Ajaj nemzeti konzultáció....

majd jön a levél a hülye (egyáltalán nem egyértelmű) kérdésekkel, és tökmindegy, hogy mit ikszelünk ráfogják, hogy a többség igenis akarta, hogy legyen internetadó....

Ha jól emlékszem, a magánynyugdíjjal is tökugyanezt játszották el.

(#20) llax válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


llax
senior tag

Vagy az ISP-ISP és ISP-BIX forgalomra vetnek ki adót. De lehet ezer egyéb módja is, amire azt mondhatják, hogy a "szemét multi" forgalmát adóztatják és nem Te fizeted...

(#21) #56573440 válasza PistiSan (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

jajmár te is most költöztél ide? :DDD

ahogy elnézem ez teljesen mindegy milyen formában valósul meg a nemzet kivonul konzultálni a kivezényelt szervekkel, ahol is a verbális szakasz után nonverbális eszközökkel finomítják a tervezettel kapcsolatos részleteket. eközben az unaloműzés eszközeként a népszerű itt a macskakő hol a lovasrendőrroham című vidám társasjátékkal és norbi támogatásával az aktív életre való nevelés jegyében rendszeres testmozgással múlatják az időt.

itthon valahogy így néz ki egy nemzeti konzultáció szerintem ;]

(#22) leeate válasza plman (#19) üzenetére


leeate
senior tag

Jön a nemzeti konzultáció a szakmailatlan kérdéseivel és azonosítószámmal.. Szerintetek kik küldik vissza nagyobb arányban?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#23) attos71


attos71
tag

Hülye a cím! Amúgy is januártól vezették volna be... :W

bera

(#24) attos71 válasza PistiSan (#5) üzenetére


attos71
tag

"nemzeti konzultáció" = előrehozott választások :P

[ Szerkesztve ]

bera

(#25) dabadab


dabadab
titán

Azért az nagyon vicces ám, hogy tulajdonképpen már a látszat szintjén sem tartják azt, hogy Magyarországon parlamentáris demokrácia lenne, ahol a nép választott képviselői döntik el az ügyeket a parlamentben, nem pedig egyetlen autokrata hoz döntéseket.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) dajkopali válasza dabadab (#25) üzenetére


dajkopali
addikt

az interjút hallgatva nekem is pont ez jutott eszembe - hiába használ a legtöbbször többes szám első személyt (néha azért elvéti), mindenki tudja, ki a gazda

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) HussarF

Nekem úgy tűnik inkább, hogy végre tényleg látni valamit abból a konstruktivitásból, amiről eddig csak papolás volt. Eddig jól torkon volt sz.rva a nép, akkor is keresztülvertek mindent, amit akartak. Most azért úgy tűnik, mintha NER-ben az együttműködés szó nem csak dísz lenne, de haloványan tényleg érne valamit. Persze, aki zsigerből utálja Orbánt, annak úgyis mindegy. Nem vitatom, adott is rá okot rendesen. De én akkor is ezt egy nagyon pozitív jelnek tartom az eddigi kormányzás fényében, hogy Orbán mégiscsak tudott hátrafelé is lépni.

(#28) Bander78


Bander78
tag

Hallottam a rádióban a nyilatkozatot... Ez a beles vajda valami gyomorforgató stílusban tálalta, hogy a proli nép túl hülye megérteni mér jó ez. Talán jobb lett volna ha végignyomják, és hamar elviszi ezt a bandát a népharag. Nem számolta ki még senki, hogy a szja csökkentéssel, illetve minden egyéb adó növeléssel (jó sok volt-van-lesz!) mi az a fizuhatár, ahol - úgymond - egálban lenne a polgár, de szerintem meglepően magas szám jönne ki. Az egyéb gazdasági károkról már ne is beszéljünk...

(#29) anulu válasza HussarF (#27) üzenetére


anulu
félisten

szerintem meg nem lépett hátra, sőt. még jobban tolni fogják, csak más körítéssel. kell a pénz stadionokra (20mrd van a ktgvetésbe írva!), meg jópár egyéb dologra is.
pontosan azzal a stílussal, ahogy előadta "sz*rta torkon" a jónépet. nem hiszem el neki már azt sem, amit kérdez. egy autokrata személyiség, aki elvárja, hogy mindenki azt csinálja, amit ő kitalál. márpedig a net adó "ki lett találva", tehát kutya kötelessége a kormányzatnak bevezetni. vagy így - vagy úgy, de lesz. és a jónép fogja azt is megfizetni. kár, hogy álmokban ringassa magát bárki is.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

Várható volt, szép elterelő hadművelet része. :)

(#32) dabadab válasza #20749568 (#30) üzenetére


dabadab
titán

http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2014-10-31

07:42:45 táján kezdődik a netadós rész.

DRM is theft

(#33) #56474624 válasza HussarF (#27) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért tudott, mert kellett, nem akart több frontos háborút vívni, amibe szerintem végső soron akár bele is bukhatott volna. Épp elég lesz most az amcsikkal rendezni a dolgokat. Nincs még ennek vége, csak fegyverszünetet kért gyakorlatilag.

(#34) .OM.


.OM.
aktív tag

megy a hőbörgés meg a riogatás - van akinek a sz*r sem elég büdös..

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#36) camillus válasza attos71 (#24) üzenetére


camillus
tag

Ámen!

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#37) Ivy.4.Ever válasza VIC20 (#6) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Graeca fides, nulla fides. :DD

(#38) anulu válasza #56474624 (#33) üzenetére


anulu
félisten

szerintem pont most nem kéne megadni a szünetet, ha bárki is komolyan gondolja, h többet ki lehet a dologból hozni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) -=RelakS=- válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Inkább:
Hamarosan bevezetjük az internet adót.
Ön szerint érdekel minket az Ön véleménye? Nem / Mi az a vélemény?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40) Gregorius


Gregorius
őstag

Visszavonták a tervezetet? Nem. Kiírták a költségvetésből? Nem. Miről beszélünk?

(#41) Nekomajin válasza llax (#12) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Nem hiszem, hogy ha előre megszervezik, akkor lényegesen több ember utazik el a fővárosba emiatt. Rengeteg pénz, idő, hideg van...
Sokkal jobb irány az, ami az előző napokban is volt, hogy mindenki ott tüntetett, ahol a legközelebb volt hozzá. Nem csak a Parlament előtt lehet tüntetni. Vannak vidéki nagyvárosaink, ahol szintén össze lehet hozni sokezres tömeget, és a fővárosban ugyan kicsit kevesebben lesznek, összességében viszont sokkal többen. És máris nem lehet azt mondani, hogy mit zúgolódnak már megint azok a pestiek.

(#42) #56474624 válasza anulu (#38) üzenetére


#56474624
törölt tag

De milyen címszóval csődítenél most hatalmas tömeget? Netadó pillanatnyilag már nem aktuális, a korrupciót meg valahogy mindenki megtanulta elfogadni, hogy van, sőt azt is, hogy megússzák, nem fogsz vele több tízezres, százezres tömeget megmozgatni.

(#43) camillus válasza #56474624 (#42) üzenetére


camillus
tag

Húzd meg, ereszd meg taktikáját sejtem emögött. Szóval nem biztos, hogy nem aktuális.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#44) dajkopali válasza #56474624 (#42) üzenetére


dajkopali
addikt

azért egy újabb öntökönlövéssel megint csak tesznek róla, hogy megmozgassák az embereket :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#45) llax válasza Nekomajin (#41) üzenetére


llax
senior tag

Szerintem az eddigi tüntetések közelebb álltak egy flashmob-hoz, mint egy előre, alaposan megszervezett tüntetéshez. A 150Ft/GB elsőre, korlátok nélkül elég húzósnak tűnt, az elegendő egy komolyabb felháborodáshoz. Mindez a neten szerveződött, az online világban mi más ellen lehetne a legjobban felháborodni?

Szerintem többen lennének. Ugyan részben magamból is indulok ki, de egy legalább 1-2 héttel előre tervezett, hozzám távoli esemény miatt könnyebben mozdulok meg, mint ha minden egyéb akkorra tervezett dolgomat 2-3 nap alatt kellene átszabni. Ezen túl több szervezet is tud csatlakozni, embereket toborozni (nem mindenki a fészbúkon él), ezen túl minél több szervezet csatlakozik, annál inkább tűnik párfüggetlennek a dolog. További "probléma" az őszi tanítási szünet.

(#46) Findzs


Findzs
addikt

megtalálják a módját, hogy máshonnan kevésbé feltűnő helyről kivegyék a zsebünkből, efelől nincsen kétségem

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#47) Rómeó


Rómeó
tag

A helyzet az,hogy az internet adó elenyésző dolog az egyéb aljasságokhoz képest,ez a rendszer megérett a pusztulásra.

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#48) HussarF válasza #56474624 (#33) üzenetére

A 4 év alatt semmiben nem hátráltak meg! Egyetlen egy ügyet sem lehet felhozni, amiben a legkisebb mértékben is eltértek volna attól, ahogyan azt ők elképzelték. Most pedig Orbán visszavonulót fújt. Azért én ezt nem bagatellizálnám el.

(#49) dajkopali válasza HussarF (#48) üzenetére


dajkopali
addikt

hogy egy barátomat idézzem: "rettenetes bosszú várható, mint mindig, amikor meg kellett hátrálnia"

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#50) Zsolteecah válasza HussarF (#48) üzenetére


Zsolteecah
tag

Csak átmenetileg tettek bármit is,ebből még lehet bármi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.