Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ANW2


ANW2
tag

Köszi az írást! :R

Rögvest kipróbálom hogy szuperál :)

(#2) Gergő_ válasza ANW2 (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

ne kapkodj ;]

(#3) ANW2


ANW2
tag

Na megcsináltam a flashelést igaz floppyról mert ez nekem nem működött.

De köszi mindent! :R

(#4) janos666 válasza ANW2 (#3) üzenetére


janos666
nagyúr

Mi nem működött benne? :U
A pendriveot nem formázta meg, és tette rá a fileokat, vagy a gép nem akart bootolni róla, esetleg a FreeDOS fagyott meg?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó cikk :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) janos666 válasza ANW2 (#3) üzenetére


janos666
nagyúr

Rájöttem mi lehet a gond.
Ugye kibontottad előtte? Vagy nem tán a pendriveról futtattad?
A zip-et ki kell bontani valahova a gépre, futtatni, és törölni, aztán használni a pendriveot. Nem a pendrivera kell kibontani és onnan futtatni.
A BIOS ilyenkor usb hdd-ként ismeri fel a sticket, azt kell választani.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) ANW2 válasza janos666 (#6) üzenetére


ANW2
tag

Úgy csináltam ahogy mondtad kibontottam a vinyóra, onnét futattam és lett 3 file asziszem a pendrive-on. Aztán rámásoltam még az nvflash-t meg a bios-okat. Aztán újraindít, biosban beállítottam h arról bootoljon és floppynak álcáztattam vagy mi fene.
És neme egyszerűséggel nem bootolt hanem csak egy fekete kép jött be és a kurzor villogott a jobb felső sarokban.

(#8) janos666 válasza ANW2 (#7) üzenetére


janos666
nagyúr

Érdekes. Floppynak álcázni fura, mert elvileg HDD-ként kell megjelennie a pendrivenak.
Nekem a DOS 6.22 csinálta ezt, hogy csak villogott és sehova tovább.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9) Thunderzolee

Valaki válaszoljon nekem.

Ha az Asrock egy sima .exe kiterjesztésű fájlal lehetővé teszi Windows alól a BIOS frissítését, akkor a többi gyártónak ez miért nem megy ilyen egyszerűen?
Asrock oldalán alaplap kiválaszt, BIOS letölt, elindít, fut, gép kikapcsol, újraindul, és lőn, az új BIOS fent is van.
Minek kell a floppyt erőltetni, ráadásul néha komolyan mondom, elég bonyolult némelyik gyártónál a BIOS frissítés.

Vagy valamiről lemaradtam? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) lorenzen válasza Thunderzolee (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"Vagy valamiről lemaradtam? "

Igen. Ma már inkább a Windows alatti BIOS frissítéseket támogatják a gyártók. Le is töltik a megfelelő BIOS-t, tehát nem lehet rosszat beégetni.
Elemben a DOS lehetővé teszi rossz BIOS beégetését. :DD

Időnként viszont hasznos lehet egy DOS boot pendrive.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) Geller72


Geller72
veterán

Ez mind szép és jó, de ha nem akarsz win alól flashelni, nem akarsz dosozgatni, boot dolgokat használni, a legtöbb alaplapi gyártó a post screenben közli, hogy bios szinten is tud flashelni. Az újabb lapok közül ki merem jelenteni, hogy szinte mindegyik. Nyomsz neki egy F9-et, vagy épp, amit a gyártó kér, megadod az elérési utat, vagy magától meg is találja, mert érzékeli, hogy semmilyen más meghajtó nincs, csak mondjuk a USB mass storage, és ennyi.semmi nem kell, csak és kizárólag a bin fájl. Az írás egyébként jó. A bth-s accod is ez?.:DDD.
Üdv:
G.

(Ami jobban bosszant, hogy a tetves Raid drivereket még mindig csak fdd-n keresi.:D..hacsak nem hackeled meg az iso-t..)

[ Szerkesztve ]

(#12) janos666 válasza Geller72 (#11) üzenetére


janos666
nagyúr

A Vista és Win7 már bármiről megeszi a RAID drivereket, ez csak XP-s hülyeség.

Ez a DOS-ozgatás inkább az alábbi esetekben jön jól:
Windows alól flashelted a VGA-t egyénileg szerkesztett BIOS-al, de nem nyert, és a Windows már nem is akarja felismerni a kártyát. Illetve ha nincs kép, nehéz GUI-val ütyködni, gépelni vakon is lehet, tehát jól jön akkor is, ha van tartalék PCI VGA, de mondjuk csak 640x480-at tud, amire nem fér ki a windowsos flashelő program GUI-ja.
Gyakorlatilag Radeonnal is megoldható a módosított BIOS visszaírása, de körülményes, tehát már mindegy hogy csinálsz-e DOS pendriveot, ami jól jön, ha elrontod, és életbe lép ez előző bekezdés.

És ha van egy ilyen pendriveod, akkor tehetsz rá DOS-os particion recovery-t, és hasonlókat, csak úgy szükség esetére, pár mega elfér.
Nekem arra is jó volt, hogy DOS alól le tudtam csekkolni a RAID tömb SMART értékeit, mert ezen a tömbön van a windows, és amíg össze van rakva, nem láthatóak a lemezek, ha szétszedem, nincs Windows, ahonnan HD sentinel fusson. Ha letiltom a RAID vezérlőt, látja a lemezekez, lehet smartot csekkolni, aztán újra engedélyezni a vezérlőt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13) Thunderzolee válasza janos666 (#12) üzenetére

Igen, ez a Sentineles RAID téma ez nálam is megy, bár én CD-re írtam ki a weboldalukon levő erre alkalmas DOS-os programjukat (ISO fájl); bár sokra nem megyek vele, a hőmérsékleteket így csak indításkor írja ki, azok meg nem a terhelt állapotú hőfokok. Aztán újraindítani.. Áhhh, ez olyan macerás.
Ahhoz meg szintén lusta vagyok, h pár órai intenzív használat után restartoljak csak azért, h leellenőrizhessem a RAID-ben levő winchesterek adatait.
Bosszantó, h nem lehet win. alól kiolvasni az értékeket a RAID miatt. :(

És hát igen, ez az XP-s RAID driver is egy rémálom sokszor. Még jó, h van nLite, én is csináltam egy "hackelt" telepítőlemezt, így azért már lényegesen egyszerűbb.
Az meg nem vigasztal, h ez "csak" XP-s h×lyeség.
Nekem az XP-m eredeti. Szinte mindenre megfelel amire használom a gépem.
Most emiatt vegyek sok-sok tízezerért egy másik oprendszert?
Jó, a Vista kilőve, mert úgy tűnik zsákutca lett, a 7 meg biztos drága lesz, bár előbb utóbb úgyis kénytelen leszek rászánni magam. :K Mindenesetre vigasztal, h azzal már nem kell majd driverekkel vacakolnom. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Szia, ez lenne a problémám:

http://prohardver.hu/tema/windows_xp_kerdesek_es_valaszok/friss.html#msg31314

Tudnál segíteni?

Preferencia: email, privi, másik téma, telefon, itt

Köszi szépen!

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#15) szombi


szombi
tag

Én saját vinyó partíciót használok e célra, kb. 100 mega az egész, de el is fér a regrébebbi sz*ron is. :)

Magam állítottam össze mindent, Partition Magic, Norton Utility 5.0, meg még jópár apróság rajta van.
Ja, és ide tettem a Borland Pascal és Borland C DOS-os verzióit, illetve olyan DOS-os progikat amiket megzavar a windóz(vagy fordítva).
Így nyugodtan hegeszthetek...

Amúgy a win98-as DOS-t használom, az minden gépen elindul, és minden progival kompatíbilis.

Am. nem értem, az XP/Vista/Win7 CD igazán tartalmazhatna már valami kompatíbilis DOS konzolt...

Floppyról töltőknek:
A floppy nem biztonságos, BIOS flasheléskor is keletkezhet bad sector.
Tegyetek rá RAMDRIVE-t, másolj át mindent oda(autoexec.bat, config.sys-ből megoldható mindez), és csak onnan szabad flashelni!

(#16) bakerman89


bakerman89
tag

Köszi az írást!Sokat segített :R

(#17) eziskamu


eziskamu
addikt

Én egy hasonló USB-s megoldással tudtam egy IDE RAID kártyára ATAPI BIOS-t égetni.
Az adott alaplapon már csak sata port van, az adott raid vezérlő meg majdnem olcsóbb volt (2000 postával) mint egy Serillel (amivel nekem amúgy nem is ment a CD-ről bootolás, régebben próbáltam), egy új íróról ne is beszéljünk. Így most megy a DVD meghajtó, az írással és a bootolással sincs gond (utóbbihoz egy picit mókolni kellett a bioszban, de majdnem hogy olyan volt a beállítása, mintha rendes alaplapi IDE vezérlőn lett volna)

[ Szerkesztve ]

(#18) eziskamu válasza szombi (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Ramdrive? Hümm, mintha a DOS alatti flash progik mellett nem lenne szerencsés memória hergelő progikat használni, de mindegy.

(#19) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Üdv.

Nekem lenne 1 kis bajom ..

Fel telepítettem ....a dolgokat. ... ahogy írtad . de meg fagy az elején :(((

Mit csináljak ??

Üdv hege :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Király írás, megspórolt nekem egy csomó időt.
Ezer hála. :R

(#21) mmcc02


mmcc02
tag

Jó cikk!!! Én elflasheltem a HIS 5670 1GB VGA-m biosát, sehogy se akart elindulni...PCI-os VGA-val lett képem, de DOS kiírja hogy adapter not found, amikor az eredeti BIOS-t vissza akarom flashelni. Pedig a kártya be van téve a PCI-E slotba. Valakinek ötlete? :F Vagy dobhatom ki a kártyát? :O
Előre is köszönöm!

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#22) janos666


janos666
nagyúr

Na, a hülye szolgáltató a képeim után most a file-jaimat tüntette el. :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23) danih válasza janos666 (#22) üzenetére


danih
addikt

Dobj már egy mirrort - mondjuk megaupload.com -osat...

(#24) janos666 válasza danih (#23) üzenetére


janos666
nagyúr

Frissítettem a linket. (És egyúttal akkor már a syslinux fileokat is.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25) danih válasza janos666 (#24) üzenetére


danih
addikt

:R

(#26) PhoenixK válasza janos666 (#24) üzenetére


PhoenixK
őstag

Két dolog mehetne még a cikkbe:
- Win7 alatt alapból nem csinálja meg az MBR-t, csak ha Adminként futtatott command prompt-ból indítjuk az install.bat-ot
- A betűjelet átírni G:-ről L:-re, mert van, akinek ez is bekavart....

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#27) Toomy


Toomy
senior tag

Thanx ezt a kis hasznos bejegyzést! Sokat segített nekem is :R

(#28) deathtania


deathtania
senior tag

kössziiii!!!

nagyon hasznos volt ma két esetben is: egy samu winyó firmware frissítésénél és a wd winyóm idle mód állításánál!

köszikösziköszi!!! :R

www.brczart.hu

(#29) kungl


kungl
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Nekem egy Asrock P4I45GV alaplapom van. Ezen próbálom frissíteni a BIOS-t. Az oldalról letöltöttem a BIOS-t, és meg is csináltam mindent, ahogy leírtad. Bootolok a pendriveról, betölti és hibát ír, nem találja a bootolni kívánt fájlt. Beírom neki, hogy 'ASRUBIOS P4i45G_3.40' (mert a BIOS-os pakk, readme-jába van valami ilyen) és ő nem találja még mindig a boot fájlt. Azért kéne frissítenem a BIOS-t mert a gépem ventrije 5400on forog > hangos, és nem tudom sehogy se lejjebb venni, talán a frissebb BIOS-ban van rá lehetőség.

(#30) jgyorgy


jgyorgy
csendes tag

Erre valaki valami megoldást?
bad or missing command interpreter: command.com /P /E:256
enter the full shell command line:

Mindent a leírás alapján csináltam (kitömörítés külön mappába, átírás a saját meghajtómra az install.bat-ban, win7 alatt adminként futtatás)

Előre is köszi a segítséget! :R

(#31) moha21


moha21
addikt

Hasznos írás bár nekem van CD-m erre a célra. :R

DOS-t egyébként sys.com -al lehet varázsolni vmire. vagy format /s

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) jgyorgy válasza jgyorgy (#30) üzenetére


jgyorgy
csendes tag

Ha valakinek nem menne ez a módszer, akkor ajánlanám ezt a megoldást, ami nálam hibátlanul bootol.

(#34) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi az írást nekem most pont ez kellett, viszont 32MB pendrive-al nem működött, mert nem lehetett FAT32-re formázni :N
a 16GB-al már tökéletes volt :R

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#35) Gus


Gus
aktív tag

Köszi, hasznos volt most nekem is.

(#36) Yutani


Yutani
nagyúr

Örök hála ezért a szösszenetért! :R

#tarcsad

(#37) Yutani válasza Yutani (#36) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mégsem, sajnos a FreeDOS boot közben megáll. :(

#tarcsad

(#38) Yutani válasza Yutani (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem ez működött, és sikeresen frissítettem a CrossFireX-ben összekötött HD 3850 kártyáim BIOS-át.

#tarcsad

(#39) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Üdv,

A videokártyám BIOS-át szeretném lementeni. De a lementett fájlom 42 bájtos, és a G:-re ment amikor a parancsban én C:-t írtam.

nvflash -b c:\>oldbios.rom

Válaszaitokat előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#40) Nono89


Nono89
tag

Köszönöm!

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#41) saferike válasza jgyorgy (#32) üzenetére


saferike
csendes tag

no ez hasznos volt nagyon ... nekem is

köszönet érte ez működik végre.. :R

Feri

(#42) Titanosz


Titanosz
csendes tag

Sziasztok!

Hát nálam ez sem működik. Villog a kurzor és ennyi.

Üdv

(#43) janpier válasza Titanosz (#42) üzenetére


janpier
tag

Köszönet az írásért. :R

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#44) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

helló valaki tudna segiteni hol tudom ezt az irást elolvasni,mert inditó pendriv-ot akarok csinálni de nem tudom hol kell elolvasni a cikket.köszönöm

(#45) bluyoo válasza halhatatlan (#44) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#46) halhatatlan válasza bluyoo (#45) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszi

(#47) Bjørgersson válasza halhatatlan (#44) üzenetére


Bjørgersson
félisten

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48) halhatatlan válasza Bjørgersson (#47) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

oké már megvan,megis csináltam köszönöm mindenkinek.

(#49) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!
Ha valaki tud esetleg személyesen cserélni bioszt a kártyámon, akkor megegyezés szerint el is tudom vinni hozzá.
Utánaolvasgattam és annyira nem egyszerű, elrontani és a kártyát tönkretenni nem szeretném.
Előre is köszönöm!
Üdv: Olaj

[ Szerkesztve ]

(#50) adraold


adraold
újonc

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy kaptam egy új gépet (Lenovo G50-30) win10 OS-el, viszont ráakartam rakni a win7-et helyette. Beállítottam BIOS-ban, hogy a telepútőről boot-oljon, de ezzel konkrétan azt értem el, hogy a win10 teljesen elszállt, a 7-et meg az istenért sem akarja feltenni mert a ezt a hibát írja.
Utána olvastam, de amiket írtak módszerek egyik sem segített. Így csak a BIOS frissítés maradt utolsó lehetőségnek, viszont nem találok hozzá csak .exe fájlt, azt viszont nem tudom megcsinálni pendrivera, hogy arról boot-oljon.

Valami ötlet?

Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.