Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Ennek hossza jelenleg 4167 sor C++ forráskód, míg a régebbi modul 81 865 sornyi volt. A jelentős különbség annak tudható be, hogy az eredetit Java forráskódból automatikusan alakították át C nyelvre.

Ennek aztán baromi sok értelme volt. Biztos valamelyik menedzser találta ki.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Sanchez638


Sanchez638
addikt

És gyorsabb is lesz majd?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

azt el lehet valahogy érni, hogy megnyitáskor ne gondolkozzon 2-3 mp-ig, hanem egyből töltsön be, mint a chrome? :R

(#4) Narxis válasza MortalVenoM (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ahhoz az alapoktól újra kellene tervezni a böngészőt. Vagy webkitre váltani. :D

Thanos was right.

(#5) alevan válasza Narxis (#4) üzenetére


alevan
őstag

Az öntelt firefox közösség egyiket sem fogja megtenni.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) kispx válasza alevan (#5) üzenetére


kispx
addikt

Csak hogy tudd, 2015-re kapunk egy Google Chrome-ot Firefox logóval. Annyira nem fogja megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Én még tartom magam Firefox mellett. Most már több, mint 10 éve... nem is gondoltam volna.
Épp pár hete találtam meg egy régi archivált CD-t és nosztalgiából belenéztem (itt a cégnél, mert otthon már évek óta nincs odd meghajtóm) és láttam rajta egy Mozzilla installt. :) 2004-es volt a Cd...

Mobilon is kipróbáltam de valahogy nem jött be.

Sokszor gondolkoztam Chrome-ra váltáson, de ... hát nem tudom. Valahogy nem tetszik. Lehet csak azért, mert mindenáron tolni akarja magát a képembe mindenhonnan... szoftverekből a gmailen, a g earth telepítőben meg kb mindenhol ahol csak lehet.

(#8) Steve1207 válasza Dany007 (#7) üzenetére


Steve1207
veterán

Na igen, az elrettentő az elejében :) Nálam ki van kapcsolva minden szinkron, bejelentkezés, szinkron, kezelés blabla a Chrome-ban, úgy használom, mint anno a FF-ot, szimpla böngészőnek. Igazából csak azért váltottam rá, mert a youtube-ot ez képes normálisan kezelni 1080p-ben HTML5-ben és az alap dolgokra elvagyok azzal is.
FF meg itt figyel másodlagosként, de az újítások óta előszeretettel használgatom.

.

(#9) Syl válasza MortalVenoM (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

Letiltod az AdBlock Plus-t és nem gondolkodik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) MomoSinX válasza Syl (#9) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nálam instant betölt és van AdBlock Pus is :).

(#11) bozont


bozont
veterán

És mikor fogja támogatni végre az x264 alapú HTML5-öt?

(#12) Syl
Nálam pedig nem megy a youtube HTML5. Akkor mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#12) Syl válasza bozont (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Most is támogatja.

(#10) MomoSinX

Nálam az AdBlock 4-5 másodperccel megnöveli az első boot idejét.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) MortalVenoM válasza MomoSinX (#10) üzenetére


MortalVenoM
tag

mi a titok? :R

(#14) Fecogame válasza MomoSinX (#10) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálam nincs Adblock, sem pedig másik plugin, SSD-n van a rendszer, még 2-3 mp legalább, mire betölt első indításnál.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15) freeknight válasza Fecogame (#14) üzenetére


freeknight
őstag

Én is ezért hagytam ott 2 éve, a Firefox-ot, és váltottam Chrome-ra. Akkor 5 mp kellett az FF betöltésének, ami gyalázat. Az még nagyobb vicc, hogy SSD-vel is kell neki 2 mp... 2 év alatt azért komoly fejlesztések zajlottak a hátttérben. Mondjuk azóta Chrome-ról is dobbantottam a memóriakezelése miatt Operára, de ez már más történet :D

(#16) Syl válasza freeknight (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

2 másodperc, úr Isten! :Y
A héten ma először indítottam újra a Firefoxot, mert jött a frissítés. Egyébként meg állandóan fut.
A számítógépet se állítom le, csak sleep van. Amikor jön új kernel akkor van restart.
Magyarul, havonta kb 1-2x kell kibírnom azt a 2-3 másodpercet, amíg elindul a Firefox. Banyek, mennyi elvesztegetett idő... :P ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Polllen


Polllen
nagyúr

Android-n mennyire gördülékeny az új verzió? Nexus 7-n (2012) minimálisan, de darabos volt, így hamar kukáztam az előzőt. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) freeknight válasza Syl (#16) üzenetére


freeknight
őstag

Azért SSD-n sok az a 2 mp ;] . Nekem gyengébb gépem van, arra például most már használhatatlan a Firefox, itt PH-n nem, de egy indexet, vagy más bonyolultabb oldalt akadozva görget. Akinek van hozzá gépe, annak jó a Firefox, több ismerősöm se panaszkodik, meg szerintem ennek az egyik legszebb a felülete, viszont egy lassú géppel az Opera csodát tesz (nem mellesleg szerintem ez néz ki a legjobban ;) ).

(#19) giigz


giigz
veterán

Valaki nem tudja, hogy a fejlécet hogy lehet átlátszóbbá tenni, mint a régi verziókban volt alapból?

(#20) Syl válasza Polllen (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Én telefonon nem veszek észre eltérést a Firefox és az alap androidos böngésző között.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Narxis válasza Syl (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az elég szomorú mert sokkal lassabban tördel.

Thanos was right.

(#22) Polllen válasza Syl (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megnézem akkor újra. A korábbi verzió operához és chrome-hoz képest néha akad. Nyilván nem annyira zavaró, de van jobb. (csak így a könyvjelzőim kezelése macera, mert asztalin otthon csakafirefox)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) KisDre válasza freeknight (#18) üzenetére


KisDre
senior tag

Ahogy olvasom a hozzászólásokat amennyi gép-felhasználó annyi tapasztalat :)
Én jó ideje FF-et használok és némelyik frissítésnél fagyogat, némelyiknél Chrome-t aláz. De ami a legérdekesebb s máig nem értem, hogy voltam egyszer gépet szerelni, valami régi Intel cerka vagy gyengébb pentium lehetett a gép (kb az a szint amire a win xp való mert a 7 már lassú) és míg Chrome(!)ban akadt egy youtube videó, addig FF-ben nem.

Mindenesetre szerintem a böngésző vitának már egy ideje nincs értelme mert jelentős különbségek már nincsenek mint anno :)

KisDre.artstation.com

(#24) Sanchez638 válasza KisDre (#23) üzenetére


Sanchez638
addikt

Chrome be tud lassulni, talán fél évvel ezelőtt volt a csúcson ott még repült, de azóta olyan mint a FF :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#25) CPT.Pirk válasza freeknight (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1GHz-es P3-on se volt gond az index görgetésével, miután betöltötte az oldalt. Linuxos gép.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) leeate


leeate
senior tag

Nem lehetne egy olyasmi fícsört belerakni inkább, hogy normálisan működjön, és ne idézzen elő fehér halált 10 mp-enként? (mielőtt megkérdezitek: igen, gyenge a konfigom; nem, más böngésző ezt nem csinálja; igen, a régebbieknél ez nem volt).

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#27) #81999360


#81999360
törölt tag

Ez a prefer:safe jó dolog :C

(#28) Polllen


Polllen
nagyúr

Most nézem, h asztalin a frissítés óta nem tudok itt smile-t beszúrni... Amíg nem kapcsolom ki az ad-blocker-t...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) CPT.Pirk válasza Polllen (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rosszul nézed, 30-al sem megy, még nem frissítettem. Valamit a ph-n variáltak, mert a háttér színe is ilyen fehér lett, IE alatt meg normális ph barna színű.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) Polllen válasza CPT.Pirk (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Eddig jó volt, most dobott fel egy frissítést, uh akkor max nálam kimaradt egy.

A szerkesztést leszámítva, meg is oldottam. :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ez valóban jó dolog.Nálam a Firefox pont olyan gyorsan indul mint a Chrome,gyakorlatilag a kattintás pillanatában,nem is értem az öt másodperces dolgot....

Wasabi...

(#32) CPT.Pirk válasza Polllen (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És hogyan oldottad meg?

szerk: helyreállt az oldal színvilága most.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) Polllen válasza CPT.Pirk (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az új hozzászólást be lehet tenni kivételnek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) =Mentor= válasza Syl (#9) üzenetére


=Mentor=
őstag

Na meg nem kell 20-30 felesleges kiterjesztést használni... Mert az is lassíthatja az indulást, az Adblock alap, a 2.3 másodperces indulásba szerintem senki nem hal bele...

(#35) Narxis válasza =Mentor= (#34) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt 2-3 másodperc ott 1-2 másodperc és máris komolyan érezni a különbséget. Vagy a Firefox-ot javítsák vagy az adblock-ot de ez így nem pálya. Aztán ki tudja hány ilyen addon van ami lassulást okoz. Na Chrome-nál nincs ilyen.

Thanos was right.

(#36) Protezis


Protezis
őstag

Hibás a Thunderbird release notes linkje.

(#37) Rimuru válasza Dany007 (#7) üzenetére


Rimuru
veterán

Dany007: Majd csak még most fognak jönni a jó dolgok, ez az Electrolysis sokat fog hozni gyorsaságban.

Syl: Próbáltam erőltetni telefonon, látom is a fejlődést de még nem az igazi.

Vigyázat, csalok!

(#38) DS39 válasza Polllen (#28) üzenetére


DS39
nagyúr

smiley és egyéb kattintható PH funkció működési hibáját egy EasyList szűrő szabály okozza. [link]

[ Szerkesztve ]

(#39) Polllen válasza DS39 (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi! Időközben chrome-ban is előjött.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) CJ4567 válasza MortalVenoM (#3) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam Adblocktól volt ilyen, igaz most 360 Browsert használok.

No Sana No Life

(#41) greenity


greenity
aktív tag

Én most váltottam vissza FF-re Chrome-ról. A chrome egyszerűen ette a memóriát, nagyon lassította a munkám.
Frissíteni is most frissítettem az új verzióra, alapvetően nincs vele gondom, és normál időben indul el.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#42) attila9988 válasza buherton (#1) üzenetére


attila9988
őstag

Ennek aztán baromi sok értelme volt. Biztos valamelyik menedzser találta ki.

Tudod a kódminőség az egy olyan tényező, amin nagy mértékben múlik a teljesítmény. Tehát ha van egy automatikusan generált kódból fordított komponens, amit töredék mennyiségű kódból is meg lehet írni normálisan, azzal javul a böngésző minősége.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#43) attila9988 válasza DS39 (#38) üzenetére


attila9988
őstag

Elég jellemző egyébként hogy az emberek a böngészőt okolják bizonyos kiegészítők problémái miatt is.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#44) buherton válasza attila9988 (#42) üzenetére


buherton
őstag

Vélelmezhetően a Java kód hossza sem volt 4500 több, és ebből generáltak 80k + soros C kódot. Ehhez nem kell tudósnak lenni, hogy lássa az ember, hogy ez így nagyon nem jó. Beletették az FF-be, ami már önmagában rizikó volt hiszen a kód változott. Ezt tesztelni kellett, és lehet javítani is, ami plusz erőforrás. Aztán valamelyik nagy okos kitalálta, hogy "baszki, hát ez így nem lesz jó Béla", és megírták C++-ban, ami után megint teszteltek és javították a kódot. Kérdem én, mi értelme volt ennek? Ha tényleg lassú és/vagy nem biztonságos volt a Java, akkor miért nem rögtön C++-ba vagy akár C-re írták át kézzel (amit végül megtettek)?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#45) attila9988 válasza buherton (#44) üzenetére


attila9988
őstag

Na de akkor azt is felhánytorgathatnád, hogy miért nem lett már 10 éve is olyan a firefox, amilyen ma?
A fejlesztés nem így működik. Akkor, és ott, lehet hogy időhiány, vagy más külső tényező miatt az a megoldás tűnt helyesnek. Most meg ez.... A folyamatos fejlődés a lényeg, és hogy jól egyensúlyozzanak a kódminőség, és az új funkciók beépítése között.

Mert ha meg nem tud valamit a böngésző, akkor az emberek morognak....

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#46) buherton válasza attila9988 (#45) üzenetére


buherton
őstag

Azt nem írják, hogy Java-ról mikor írták át a C-re. Lehet, hogy ez az előző vagy az előtti release-ben már benne volt.

De igen a fejlesztés működhet így is. Ez a menedzsment szakmai hozzáállásától függ, hogy a régi komponenst foltozzák - és először ugye foltozták a kód generálással - , vagy újraírják az egészet. Ha valamit nem tudnak az adott release-ig megcsinálni, akkor bele rakják a következőbe. Elég gyakran van release, hogy ezt megtehessék. Ez a hiba egyértelműen a menedzsment hibája, ahogy a csúszások is és minden más, ami a fejlesztőn felül áll.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.