Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69) Darth_Revan válasza Crytek (#68) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Van és elég sokszor eljutottam már oda, hogy ez járt a fejemben: "Ez mi?". Negatív értelemben.

Röviden elmondhatom, hogy a Tegra K1 eddig egy nagy paraszt vakítás sebesség téren játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#72) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Kernel téren a thermal threshold eléggé gagyin van benne megoldva, az órajel játék alatt össze-vissza ugrál, ezért az igazán nagy hardver igényű 3D-s játékoknál eljátssza azt, hogy 0,5 secre megáll a kép és a hang (Half Life 2 és Portal). Meg kellene csinálni, hogy ne vegye le az órajelet melegedésnél és főleg, hogy ne csinálja azt, hogy 2,2 Ghz és 1,2 Ghz között ugráljon.

FPS téren is eléggé gyengén teljesít, sok játéknál érezhető belassulás. Talán azért, mert nem K1-re, hanem Tegra 4-re vannak optimalizálva? Talán.
Kipróbáltam a Trine 2-t is, amivel az NVidia promózta a K1-t és habár játék közben nem nagyon akad be, de azért érezhető, hogy 30 FPS-el sem megy és a videók alatt is vehető észre mikroszaggatás.
Szerintem elég gáz, hogy pl a Dead Trigger 2 nagy tömegnél legmagasabb grafikán már szaggat. Ez lenne az annyira várt K1?!

Jelenleg játékok alatti teljesítmény terén Tegra 4 szintjén van ez a tablet, ha nem tudnám, hogy 192 cuda core hajtja, meg nem mondanám.

A MIUI-ra is ráfér optimalizálás, Nexus-okon a stock Android, sőt LG G2-n a picit módosított LG-s Android is jobb és nem vehető észre mikroszaggatás néhány effektnél, mint ennél a MIUI-nál. Nekem abszolút nem jön be a MIUI, lassú és csak iOS menüt koppintották, ami az egyik ok, hogy nem veszek iOS kütyüt, mert egyszerűen nem bírom azt a menüt.

K1-et büszkén mutogatták, hogy 44.000 pontot ér el Antutu alatt...na ezt el lehet felejteni, legjobb esetben is, amikor még hűvös és max órajelen engedi a Kernel futni a CPU-t, akkor is 40.000 és 41,500 pont között teljesít, amikor meg már igazán felmelegszik, akkor 35.000 és 36.000 között teljesít.

Lehet, hogy írok majd egy kivesézős tesztet erről az izéről.

u.i.: a poén kedvéért említem, hogy a Xiaomi nem telepít fel játékot, helyette adnak egy alkalmazást, amivel a Xiaomi "boltjából" (?) lehet letölteni játékokat ingyen! Hogy mi a trükk? Az, hogy drága Xiaomi apkmania crackel ellátott játékokat adja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Egymásnak eresztettem a MiPad-ot a K1-el és egy LG G2-t Adreno 330-al 3DMark alatt, az eredmény eléggé dúrva :Y

MiPad (Tegra K1) Screenshot mérete csökkentve, hogy PH! engedje feltölteni, de a teszt natív felbontásban futott!

LG G2 (Adreno 330)

+kipróbáltam ezt: [link]
Az állam a földet érte :Y

[ Szerkesztve ]

(#78) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na én meg is válok ettől a Tablettől és megy vissza, mert ha nagyon dúrva grafikával ellátott játékot futtatok rajta (pl K1-re optimalizált Trine 2), akkor kevesebb, mint 1 óra alatt 45C fölé melegszik az akku és a kernel leveszi a cpu órajelét 2.2Ghz-ről 1.1Ghz-re, amin az adott játék már szaggat...

Nesze neked 192 Cuda core...

1 próbát teszek még a nemsokára megjelenő Shield tablettel, ha abban is ennyire könnyen ki lehet majd fárasztani a K1-et, akkor le lehet húzni ezt a SoC-ot a WC-n, ha maga az Nvidia nem tudja használhatóvá varázsolni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.