Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én futtatam egy időben ezt a programot, de amellet hogy rendkívül megfogta a gépet mást nem igen csinált, meg volt vmi számláló és kaptam végül vmi 1400 pontot

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2) Thrawn válasza Jégkokó (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen kb ennyit lehet látni :)
A gépet megfogja, mert az üresjárati időt veszi el és 100%-os proceszorhasználatot tapasztalsz. Ha viszont elindítasz egy játékot, visszaadja az általa felhasznált processzoridőt, mivel alacsony prioritáson fut. Szinte észre sem lehet venni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) shina


shina
csendes tag

Hi mindenki.

Egy kis kiegészítés. A folding@home volt az első fehérjékkel foglalkozó projekt. Nem sokkal a seti@home után indult . Magam is futattam a progit.
Íme egy lista az aktív projektekről:
[link]

Üdv: Shina..

___________________/\_____________\0/_______

(#4) AceTom válasza Thrawn (#2) üzenetére


AceTom
aktív tag

Sőt, a WCG honlapján elvileg be lehet állítani mennyire terhelje le a gépet! Ezt se felejtsd ki. :)

Egyébként itt olyan 30-40% körül terhel le a windowsban üresjárás (zenehallgatás, film, net) közben, játékok alatt meg nem is igazán dolgozik a - honlap szerint legalábbis. Elvileg 60%-on terhelne, de lehet a virtuális mag miatt felezi.. nemtom, mindenestre engem nem igazán zavar pl. kivéve a rákkutatásnál, ahol azér elég sokat dolgozik a winchester (nekem).

(#5) Thrawn válasza shina (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi. Bár nem látom hol írtam azt, hogy a WCG hányadiknak indult. Felőlem lehet a folding@home az első, nem ez a lényeg :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Gyertek inkább ide erről beszélgetni: [link]
Itt van a PH-s topik erről és ha valami kérdésetek van talán még a választ is könnyebben kapjátok :D
Nem is beszélve a magyar PH-s csapatról ami 207. a ranglistán ha besegítetek feljebb is törhetünk.
A többit a másik topikban :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#7) Thrawn válasza AceTom (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a BOINC kliensre is igaz? Vagy csak az UD-re? Nem akartam túlságosan belemerülni a részletekbe, akit érdekel a dolog, a megadott topikokban biztosan kap választ. Érdemes elolvasni a WCG topik nyitó hozzászólását, nemrég lett összeszedve benne a lényeg. [link]
Köszönet érte szalontai mesternek, és persze ngabor2 mesternek is!
:R

Ha mindent leírtam volna ami eszembe jut ezekkel a gridekkel kapcsolatban tuti nem fértem volna bele a 15000 karakterbe :) Így csak egy kis összefoglaló lett belőle

kigyi_23: :DDD

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) Thrawn válasza kigyi_23 (#6) üzenetére


Thrawn
félisten

Már 206 :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) kigyi_23 válasza Thrawn (#8) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ja hogy közben lenyomtunk valakit?
De tényleg nagyon komolyak az IBM szerverek sorra nyomjuk őket a víz alá :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#10) Racecam válasza kigyi_23 (#6) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Had uppolódjon már az írás topicja is, ne csábítsd el a népet! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) tomazin


tomazin
veterán

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!
Utállak!!!!!Vazze én akartam irni a grides rendszerekről egy összefoglalót :(((
Fujjj :D
Majd elolvasom,hátha mondasz valami újat is :P fujj de naon utállak :DD

(#12) ngabor2 válasza Racecam (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

á, nem fog ez attól elsüllyedni, mert ott is beszélgetünk, leginkább azzal a projekttel kapcsolatban.

(#13) tomazin


tomazin
veterán

Na átolvastam most reggel jó másnaposan,és teccik az írás,de sztem a ''MInden szentnek maga felé hajlik a keze'' itt naon érvényesült ;]
De jó kis cikk :R

(#14) slayer006 válasza Racecam (#10) üzenetére


slayer006
addikt

ugyan azok az arcok vannak ott is, mint itt
nagyjából pont
:D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#15) Thrawn válasza slayer006 (#14) üzenetére


Thrawn
félisten

Van már egy érdeklődőnk, már megérte összehozni ezt az írást :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) Loha


Loha
veterán

Egy-egy otthoni felhasználó nem hiszem, hogy túl sok vizet zavar ilyen komoly projekteknél... Ha viszont közepes és nagy cégek is csatlakoznának ezekhez a projektekhez, és az ott futó többszáz vagy akár több ezer ideje nagyrászében semmit nem csináló PC segítene az egészen más tészta lenne. Gondoljunk csak bele hány cégnél mennek éjjel nappal, a főleg irodai feladatokat állátó PC-k, amik használat közben is alig vannak megterhelve...

(#17) Thrawn válasza Loha (#16) üzenetére


Thrawn
félisten

Egy-két otthoni felhasználó nem sok vizet zavar persze, de itt nem egy-két felhasználóról van szó hanem tízezrekről, százezrekről. Cégek is benne vannak a projektben, némelyik talán nem is tud róla, mert a rendszergazda állította be a gépeket számolni ''titokban''. :)
Nem túl régóta a WCG honlapon folyamatosan jelzik, milyen új partner csatlakozott a projekthez. Vannak egy páran.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18) tomazin válasza Loha (#16) üzenetére


tomazin
veterán

Sokan pont ilyen gépeket próbálunk illegálisan befogni ;]

(#19) tomazin válasza tomazin (#18) üzenetére


tomazin
veterán

nono...nagyon kihalódik a topic..gyertek emberek kérdezzetek.

(#20) tomazin válasza tomazin (#19) üzenetére


tomazin
veterán

ahogy elnézem senki nem akarja ingyé adni a prociteljesítményét :(

(#21) Thrawn válasza tomazin (#20) üzenetére


Thrawn
félisten

Van akinek a nemes cél kevés, de ezért még nem kell szomorkodni :) Meg nem is kötelező.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) SLYM válasza Thrawn (#21) üzenetére


SLYM
veterán

itt egy up. hátha csatlakozik még pár user :U

(#23) tomazin válasza SLYM (#22) üzenetére


tomazin
veterán

na nem is rossz ötlet...nyomok én is egyet a mesternek,hogy tudja bizony nem felejtettem el a cikkjét ;)

(#24) Thrawn


Thrawn
félisten

Figyelek ám :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25) Palika71 válasza Thrawn (#24) üzenetére


Palika71
őstag

Szia!
Tetszik az írás!
A végén lévő két angol nyelvű mondatot nem lehetne-e esetleg magyarul is odaírni?
THX!

Ui.: Az otthoni gépem lehet, hogy negyobb teljesítményű, mint a helyi BudapestBank, és OTP gépei együttesen... Ez persze nem neked szól, hanem azoknak, akik nincsenek meggyőződve a hazai PC-k számítási-fontosságáról.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#26) Thrawn válasza Palika71 (#25) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi!
Szándékosan nem írtam oda magyarul, ezt idéztem. De tessék:

- I'm in with it as my Grandson died in November from SMA(Type 1) aged 7 months.

Én benne vagyok, mert az unokám novemberben halt meg 7 hónaposan az SMA 1-es típusában. (Spinális izomatrófia vagy közérthetőbben gerinc eredetű izomsorvadás)

It is for all Grandson in the world that i crunch non stop since 2 years and it will not be tomorrw that i will stop as i also lost my first guy aged 2 month, twenty years ago.

Én a világ összes unokájáért számolok immáron két éve nonstop, és nem holnap lesz a napja mikor abbahagyom, mivel az első gyerekemet 2 hónapos korában vesztettem el húsz évvel ezelőtt.

Ha valami kérdésed lenne még, vagy beszállnál a számolgatásba, akkor várunk a topikban. :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27) BobChemistry


BobChemistry
őstag

csatlakoztam, 2 géppel is :)

ha nyernék a lottón, legalább 5-6 gépen futna, de így...be kell érnem ennyivel :DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#28) Thrawn válasza BobChemistry (#27) üzenetére


Thrawn
félisten

Februárban csatlakoztál :)
Köszi az UP-ot :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29) BobChemistry válasza Thrawn (#28) üzenetére


BobChemistry
őstag

így van, de Te ezt honnan tudod? :D
nincs mit :)

ha néhány tanárom is csatlakozna, jelentősen emelnék a PH csapat számítási kapacitását
Ők is számolnak, csak mást

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#30) Thrawn válasza BobChemistry (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Én vagyok a csk, mindent tudok :D

Meg van egy ilyen link is ami segít ;)
BobChemistry: 02/19/2008

Meg kell nekik mutatni miről szól ez az egész, elolvashatják ezt is amit írtam, hátha kedvet kapnak. Tapasztalataim szerint nem sokan váltanak másik projektre ha már egyszer elkezdtek valamit. poffsoft kivétel, ő két projekten is dolgoztatja a gépét egyszerre (respect érte :) ).

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) BobChemistry válasza Thrawn (#30) üzenetére


BobChemistry
őstag

értem :)
látom van, aki durván nyomja:
Device Installations 754

ha egyszerre több projectet számol vki, akkor felváltva kapja a feladatokat, vagy egyszerre?
és ugye mindig annyi számolás megy, amennyi cpu/mag van a gépben?
illetve ahány utasításszál egyidejű kezelésére képes?
mert a benti gépben van a 3 GHz P4, HT-vel
de egy maggal, és az is kettőt számol

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#32) Thrawn válasza BobChemistry (#31) üzenetére


Thrawn
félisten

A Device Install megtévesztő lehet, minden egyes BOINC újratelepítéskor ugyanaz a gép új eszközként van elkönyvelve.
Több projekt számolásával kapcsolatban nincs túl sok tapasztalatunk még, de úgy néz ki, hogy minden projektnél külön beállítható a súlyozottság (1-100-ig), és eszerint kap a gép a csomagokból.
A BOINC akárhány magot képes kihasználni, HT esetén a virtuális második mag miatt engedélyezi csak 2 csomag egyidejű számolását.

szerk: Ez az ember az XS csapatban számolgat: Link
Elég impresszív :D (ranglista 5. és majdnem 3-szor annyi pontot gyárt naponta mint mi)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33) BobChemistry válasza Thrawn (#32) üzenetére


BobChemistry
őstag

ahha...így már árnyaltabb a kép
azzal lehet gyorsítani a számolást, ha a feladatkezelőben a prioritást alacsonyról normálra állítom?
észrevehető változást nem tapasztaltam, bár csak pár percig figyeltem, hogy a hátralevő idő mennyire gyorsan változik

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#34) Thrawn válasza BobChemistry (#33) üzenetére


Thrawn
félisten

Valamennyit biztos gyorsít, de nem szoktuk átállítani. A GRID projektek lényege az, hogy az üresjárati időt használják fel. Így szinte észrevehetetlen, mert nem zavarja más programok futását.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35) BobChemistry válasza Thrawn (#34) üzenetére


BobChemistry
őstag

értem :)

az előzőhöz: ja, elég masszív a user számítás tekintetében, kíváncsi vagyok milyen vas lehet alatta
1317 result/day nem semmi... :Y

ja, nem valószínű hogy otthon számolgat

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#36) Thrawn válasza BobChemistry (#35) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem valami nagyobb cégnél lehet rendszergazda, de ez csak tipp.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37) kem


kem
addikt

nemjó a link:
https://asc.llnl.gov/computing_resources/bluegenel/bluegene_home.html

Köszi!

(#38) Thrawn válasza kem (#37) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi az észrevételt, javítottam :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#39) BobChemistry


BobChemistry
őstag

na, csinálom tovább a spanyolházit :(
a gép addig is számol

így, 1,15 V-ra viszavett fesszel 10 W a különbség az idle és a full terhelt állapot áramfelvétele között (és mindez alapórajelen)

jóccakát skacok :D

sí, por supuesto :D

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#40) Thrawn válasza BobChemistry (#39) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó éjt, jó számolgatást!

Te hablálsz eszpanyolul? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#41) kem válasza BobChemistry (#39) üzenetére


kem
addikt

Vigyázz mert Thrawn befog cikkfordítónak, ha talál spanyol infót a gridről:DD
Mindent a csapatért! ;]

Köszi!

(#42) Thrawn válasza kem (#41) üzenetére


Thrawn
félisten

Te milyen nyelvet tanulsz? ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43) BobChemistry válasza kem (#41) üzenetére


BobChemistry
őstag

kellett nekem elszólnom magamat :D

egyébkénz most lett vége az órának
a leckém fele jó lett... :D

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.