Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) escie


escie
őstag

hm, régebben még TC-ből kezeltem ext partíciókat, windows alatt.
elég randa megoldás volt, azt hiszem, valahogyan ftp felett lehetett elérni a helyi ext fájlrendszereket, és a sebessége sem rémlik valami veszedelmesnek.

I'm back, baby!

(#2) VladimirR


VladimirR
nagyúr

en mar azon az rc-n is csodalkozom, hiszen amennyire tudom, az ntfs nem nyilt, igy csak nem is csoda, hogy nem vallal semmifele felelosseget a keszito
ha jol tudom, magaban a linux kernel-ben is van lehetoseg az ntfs irastamogatas bekapcsolasara, de az is ''experimentel''
ugy remlik, hogy a jogosultsagokkal van valami, amit meg nem tudtak megoldani

(#3) ngabor2


ngabor2
nagyúr

most kerültem gép közelébe, amin meg tudtam nézni. van egy egyszerűbb módja a telepítésnek Edgy esetén:
sudo apt-get install ntfs-3g
ez korábban nem jutott eszembe, bocs. a függőségeket szépen felhúzza (fuse, libfuse0). én továbbra is azt vallom, hogy amíg megvan valami csomagban a disztribben alapból, azt felesleges fordítani. ez alól erős kivételt képez, ha megvan ugyan, de nem jó verzióban, vagy hiányzik belőle 1-2 feature.

VladimirR: a kernelben levő támogatás csak meglévő file-okat tud írni, és csak azonos méret esetén. tehát új file-t nem lehet létrehozni, és meglévő se lehet nagyobb a szerkesztés után. legalábbis mikor legutóbb néztem (jó régen), ez volt a helyzet.

(#4) Sianis válasza ngabor2 (#3) üzenetére


Sianis
addikt

Megbízom a magyarok munkájában! :) Azért egy verziót beírnál, hogy mennyire friss a fuse és az ntfs-3g?

Igen Vladi jól tudod, az NTFS forrása zárt. Ennek ellenére elég jól használható dolog, nekem hónapok óta nem volt vele semmi gondom. Amit netről letöltök azt rögtön az NTFS partíciós merevlemezemre teszem, hogy a csak Windows-os ismerősök is tudjanak bogarászni. Eddig senki sem panaszkodott, hogy valami baj lenne.

Közben megnéztem a verziószámot:
- ntfs-3g: 20060920
-fuse: 2.5.3

Már a hivatalos oldalon sem ajánlják ezt a telepítést, ott is átléptek unofficial tárolókra és frissebb csomagokra. Szeptember óta eltelt egy kis idő, rengeteg fontos dolog lett azóta kijavítva!

A hivatalos tárolókon lévő verzió tehát kifejezetten NEM ajánlott!

(#5) ngabor2 válasza Sianis (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

oké, ezesetben a 2. opció lép érvénybe: valóban ajánlott újat fordítani.

említetted, hogy nem sikerült eddig kultúrált csomagot csinálni belőle, amit fel is lehetett tenni. épp a gyakori frissítési igény miatt érdemes lenne utánanézni, ha a checkinstall-os csomag nem működik, akkor a hagyományos, ''kézi'' csomagkészítésnek.

(#6) Sianis válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Sianis
addikt

Rajta vagyok a dolgon, ne félj! :) A checkinstall is egy okos dolog, de nem feltétlenül használható minden esetben. Pedig tényleg okos.

(#7) emitter


emitter
őstag

Szia!

checking kernel source directory... Not found
configure: error:
*** Please specify the location of the kernel source with
*** the '--with-kernel=SRCDIR' option
configure: error: ./configure failed for kernel


Honnan tudhatom meg a kernel-forrás helyét?

mod: ezt látom, nem ide kellett volna írnom, de most már mindegy :B
ReiserFS-hez nincs megoldás? Azért legközelebbi linux-telepítéskor inkább ext3-at fogok választani :)

[Szerkesztve]

(#8) Sianis válasza emitter (#7) üzenetére


Sianis
addikt

Szia!

ReiserFs-hez is léteznek megoldások, de:

- kiforratlanok
- elavultak
- nem fejlesztik őket tovább

Egy időben próbálkoztam velük, aztán beáttam, hogy ext3 több dologban is jobb:

- jó megoldás is létezik rá Windows alól
- nagyobb támogatottság
- Ext4-re is remélhetőleg zökkenőmentes lesz az átállás, míg a ReiserFS sajnos zsákutca

(#9) Elrood


Elrood
őstag

Köszi a cikket, pont ezzel akartam ügyeskedni Fedorám alatt.
Ott yum install ntfs-3g-vel is megy:). Verziót most nem tudok mondani, nem annál a gépnél ülök.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) GD


GD
őstag

a reboot után egy modprobe-t raknék a leírásba hogy kiderüljön minden okés lett e..
amúgy sok hsz-t megspórolunk ezzel a cikkel a fórumokban :) mehetnek a linkek a kérdezőknek.. :DD grat

(#11) Sianis válasza GD (#10) üzenetére


Sianis
addikt

Mikor megpróbálod felcsatlakoztatni a meghajtót úgyis kiderül, hogy sikerült-e vagy sem! :) Ha a régi fuse maradt akkor küld egy figyelmeztetést.

Igen, mindenki linkeljen erősen!

(#12) ballington


ballington
addikt

és ez 6.06 alatt is így megy?
érdemes egyébként 6.10-re váltani?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#14) ballington


ballington
addikt

na felraktam xp alá azt az izét, szépen be is rakta a meghajtókat, de amint meg akarom őket nyitni, a következő üzenet fogad:
''A meghajtóban (L:) található lemez nincs megformázva.
Megformázza most?
:F :F :F

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#15) Sianis válasza ballington (#14) üzenetére


Sianis
addikt

[link]

Itt az első kérdés pont ezzel foglalkozik!

Sianis


[Szerkesztve]

(#16) ballington válasza Sianis (#15) üzenetére


ballington
addikt

thx.
jól olvasom, h a mountdiag csak olvasásra engedélyezi az ext2/ext3 hozzáférést? de ettől még másolhatok róla...nem?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#17) Sianis válasza ballington (#16) üzenetére


Sianis
addikt

Ha olvasni tudsz róla...akkor igen észszerűnek tűnik.

Sianis

(#18) ballington


ballington
addikt

na sikerült a linuxon megcsinálni, thx a helpinget :R

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#19) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Ha az IFS-t használva a Total Comanderrel betekintek csomagolt fájlokba akkor az Ubuntu induláskor valami fájlrendszer hibát jelez (bocs a pongyola fogalmazásért).
Más is tapasztalt hasonlót?

(#20) Sianis válasza Eszleny (#19) üzenetére


Sianis
addikt

Esetleg a TC nem használ valami sajátos Ext2/3 felcsatolást? Tehát nem IFS-en hanem saját módon éri el a Linux-os partíciót. Mert ha igen, akkor ezt valahogy ki kell kapcsolni TC-ben.

Sianis

(#21) redbiro


redbiro
őstag

Na én láma vagyok, de próbálkozom...:D

Szóval ha 64bites ubuntu-n próbálom, ennek ugyanúgy mennie kéne?

Jelenleg ezt kapom:

deacon@ubuntu:~$ cd fuse-2.6.3
deacon@ubuntu:~/fuse-2.6.3$ ./configure --enable-kernel-module
checking build system type... x86_64-unknown-linux-gnu
checking host system type... x86_64-unknown-linux-gnu
checking target system type... x86_64-unknown-linux-gnu
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for gawk... no
checking for mawk... mawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking for style of include used by make... GNU
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name...
configure: error: C compiler cannot create executables
See `config.log' for more details.

it never gets easier, you just go faster

(#22) Sianis válasza redbiro (#21) üzenetére


Sianis
addikt

1. Miért használsz 64-bites Ubuntu-t? Tán 4 GB-nál több memóriád van? Vagy valami komly tervezőmunkát végzel?
2. 64-bites rendszert nem ismerem, sem a fordítókat sem egyebeket így nem tudok neked tanácsot mondani.

Más: Megjelent a STABIL NTFS-3G ( 1.0-ás verzió, ami az nyílt forráskód világában esemény )

Sianis

(#23) redbiro válasza Sianis (#22) üzenetére


redbiro
őstag

...jó kérdés, ezt szedtem le először...:D

it never gets easier, you just go faster

(#24) redbiro


redbiro
őstag

Nah, most már a 32bit-esről írok, de a hiba ugyanaz.

it never gets easier, you just go faster

(#25) Sianis válasza redbiro (#24) üzenetére


Sianis
addikt

build-essential fent van?

(#26) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ez ugye diszhtibúció független? Mandrivám van jelenleg..

Egyébként köszönöm én is a leírást,nagyon hasznos!

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#27) Batman


Batman
őstag

Megoldva


Hali!

Egy ext3 particiós vinyót ráraktam egy win xp prof-os gépre és szerettem volna az azon lévő mappákat megosztani de ez nem sikerült, a win azt mondta ,hogy nem is létezik ez a fájl amit meg akarok osztani.

Nem tudom pontosan ,hogy is működik ez az alkalmazás de akkor gyanítom csak valami trükkel veri át a wint , rajta keresztül írja és olvassa és nem lesz így aktív része a hdd a konfigurációnak.

A manage is csak ismeretlen particiónak látja.

Ötletek?


köszi



A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#28) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ezzel is lehet próbálkozni:

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29) Batman


Batman
őstag

Milyen oka van annak ,hogy ezek a progik csak az ext2 ext3-at , kezelik a reiserfs-t egyik sem pedig nekem szinte az össze linuxon particióm reiserfs .

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#30) Sianis válasza Batman (#29) üzenetére


Sianis
addikt

Valami gond van a ReiserFS-sel sajnos. Ne kérdezd, hogy mi sajnos nem tudom megmondani. Sokat keresgéltem olyan program után amit kezeli a Reiser írását Win alól, de olyat is alig találtam amivel olvasni tudok. Ráadásul az is olyan, hogy a programot elindítva tudok csak másolni át az NTFS partícióra.

Összeségében elmondható, hogy a Reiser nem igazán felel meg a modern kor elvárásainak, ráadásul zsákutca is, mint ahogy ezt már többzsör is említettem. Ez azt jelenti, hogy nem lehet majd zökkenőmentesen áttérni Reiser4-re. Nem úgy, mint ext4-re, ahol ez tökéletesen fog menni.

Sianis

(#31) kalló


kalló
aktív tag

hy all!
én ''captive ntfs support'' nevű rpm-et használom partíciók közötti másolásra
ntfs-re took írni reiserfs-ről csak az a gáz hogy fáljátivel csak 3-4MB/s valaki tud megoldást arra hogy kicsit gyorsabb legyen mert ez szánalmas
köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#32) Sianis válasza kalló (#31) üzenetére


Sianis
addikt

Olvasd el az írást, erről van benne szó! :)

Sianis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.