Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Várom az ötleteket, kritikákat.

"Csak úgy mondom"

(#2) zsiga667


zsiga667
addikt

Akin ez segít, annak vagy rossz a füle vagy még nem elég halk a gépe. :) A rezonanciát valóban szépen megfogja, de azt lehet másképp is. (Nálam pl. a ház oldallapja rezonált a hat vinyótól, így körberagasztottam valami öntapadós szigetelő szivacscsíkkal.)
Mellesleg ez egy vinyónál OK, kettőnél necces, többnél esélytelen. Szállításnál meg szét kell szedni a gépet, szóval még csak nem is praktikus.

(#3) VR6-Fan válasza zsiga667 (#2) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azért nem rossz megoldás egy vinyóval jó és költség hatékony és könnyebb hüteni az elektronikát!!!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#4) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Az én winyómnak nincs semmi hangja, jó kis Seagate winyó. Ehehe :DDD

PS C:\>_

(#5) zsiga667 válasza VR6-Fan (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

Nos, egyrészt nem az elektronika melegszik egy vinyóban elsősorban, másrészt meg ha pl. egy darab erősebb gumival kötöd fel a vinyót a helyére akkor ugyanott vagy, csak szállításkor se kell szétbontani a gépet.
De nem azt mondom hogy ez a megoldás rossz, csak azt hogy van ezer jobb lehetőség.

Rickenstein : Boldogok a hallássérültek... :D

[Szerkesztve]

(#6) moma


moma
őstag

Egyébként az tuti rendben van, hogy tartósan, mondjuk évekig, feljel lefelé megy a winya? Intuitíve nem lehet hiszem, hogy bármi gondot okozna, de tuti ?

we all deserve a bit of luck.

(#7) DarkByte válasza moma (#6) üzenetére


DarkByte
addikt

Pont ezt akartam kérdezni. Nekem sokszor mondta egyik ismerősöm régebben azt, hogy ha lehet ne tartsam fejjel lefelé a vinyót működés közben, mert azt hiszem azt mondta a fej mechanikája nem szereti. De hogy tényleg igaza van e azt nem tudom. Az biztos hogy én még házban csak normálisan, vagy oldaltfektetve láttam beépítve vinyót, fejjel lefelé még sehol sem.

(#8) VR6-Fan válasza zsiga667 (#5) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én pl a 4 csavar és a vinyó közé fogok egy kis szivacsot tenni hogy ne ráza a házam

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#9) firewolf válasza DarkByte (#7) üzenetére


firewolf
tag

Ez a fejjel lefele kérdés engem is érdekel. Az itthoni egyik gépbe csak úgy lehet berakni, mert csak úgy lehet rádugni a tápkábelt meg az IDE kábelt... (a fekvő ház hátrányai) Szóval szabad?

(#10) Csapi007


Csapi007
veterán

Szerintem gond nélkül lehet. Nem hinném hogy ezeket a gravitációra alapozva tervezték volna...

"Csak úgy mondom"

(#11) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A WD tulajok vigyázzanak, mert pl. az én WD-m tetején van pár luk, ami bevan karikázva, és oda van írva, hogy ''ne takard le''...

Alternatív megoldás hogy a vinyóba beleküldesz két-két csavart oldalra, majd egy 5/25-ös hellyel lefjebb is 2-2-őt, majd 1-1 befőttesgumival fikszálod a vinyót a levegőben, ilymódon semmiféle rezgés nem adódik át a háznak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) zsiga667


zsiga667
addikt

Régebben valóban nem szerették a vinyók ha fejjel lefelé voltak, de a 'maiak' (legalább 5 évre visszamenőleg az összes) bírják.

(#13) Akheron válasza VR6-Fan (#8) üzenetére


Akheron
senior tag

Én is próbáltam szivacsot tenni a meghajtó és a sín közé (Chieftec háznál), de majdnem ugyanolyan hangos maradt sajnos :(

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#14) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Javítanám magam:
A winyó nem lett hidegebb, sőt melegebb lett mert meszebb került a ventillátortól.

"Csak úgy mondom"

(#15) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Az ötlet tőlem származik, ahogy a képek is. A merevelemez természetesen nem lesz hidegebb, sőt...Mindössze a halkításról volt szó, én rendszerhűtő nélkül nem feltétlenül használnék így vinyót (nekem 49-50 fokig sikerült maximálisan felmelegíteni abban a pici házban, de hosszútávon már károsnak tartom ezt a hőmérsékletet, így mindenképpen ajánlott egy légkavaró)

(#16) Csapi007 válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


Csapi007
veterán

Nekem most a Samsung winyóm 31 fokos Windows alatt, de játék után felmegy 38-ra és nem hűl vissza.

"Csak úgy mondom"

(#17) Alvin_ti4200 válasza Csapi007 (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ugyanez a helyzet a videokártyákkal, a vinyónál ha rosszul szellőzik, akkor ugyanúgy nem fog visszamenni a kiinduló hőmérsékletre.

(#18) turho válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


turho
őstag

Befőttesgumi helyett inkább valami tartósabb gumival, mert elérnek pár hét után a befőttesgumik lagyos közegben. Elszakad és puff :) Jobb a pl. szilikonos szelepgumi-cső.

(#19) MiQ


MiQ
csendes tag

Az én megoldásom is hasonló az itt láthatóhoz, kiegészítve két 3,5'' HDD beépítő kerettel (200-300 Ft körül már beszerezhető). A trükk, hogy az elvileg a HDD oldalára rögzítendő két U alakú fém darabot az aljára kell felcsavarozni, és így kell elhelyezni a szivacson. Ezzel a megoldással a lemez normál helyzetben marad (így azok is bátran használhatják akik félnek fejjel lefele beüzemelni), és kb. 2 cm-rel megemelkedik, így a gépház elejébe szerelt 5 V-ről üzemelő 8 cm-es ventim bőségesen elegendő hűtést tud biztosítani, hiszen a légáram alulról és felülről egyaránt éri.

[Szerkesztve]

(#20) REDeath


REDeath
őstag

Én most kaptam egy rossz bootsectoros vinyót 60 GB-os WD, de adattárolásra tökéletes. Csakhogy az UV-s ide kábelemen van a DVD íróm és a 160-as Samsung vinyóm.
Mivel nem akarok még egy uv-s ide kábelt (pénz :D) ezért azt szeretném kérdezni hogy mivel a tápkábel is ideális helyen lenne lent a szivacson, (bár ventim nincs rá, szóval lehet marad a vinyó keretben a házban...). nah a lényeg van ilyen egyszerű IDE-SATA átalakító? SATA kábelt kaptam alaplaphoz és a színe is megy az uv-s cuccokhoz.
szóval van ilyen? kis eccerű olcsó átalakító? :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#21) azatoth666


azatoth666
csendes tag

Sziasztok!

Jó ez az 5let is, de 1x olvastam vhol, hogy a CHIP Mag. júniusi vagy júliusi számában a modding rovatban van valami házilag elkészíthető winchester halkító doboz...
Akinek megvan ez esetleg az nem szkennelné be és osztaná meg a többiekkel?

Előre is kösz!

(#22) Hoek


Hoek
tag

Én gumi helyett cipófűzőt használok.
Elötte gumin lógattam, de miután elért és hallottam koppani a szegény a ház alján váltottam.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#23) Csapi007 válasza Hoek (#22) üzenetére


Csapi007
veterán

Az igen. ;]

"Csak úgy mondom"

(#24) moma válasza Hoek (#22) üzenetére


moma
őstag

:C Én meg egy venti rögzítéshez, ilyen vékony bőrszíjat vagy mit használok, amit csuklóra vagy nyakba is szoktak tenni ;]

we all deserve a bit of luck.

(#25) Zsolthy


Zsolthy
csendes tag

van erre 1 nagyon jó progi, asszem a maxtor winyók mellé adták, de nagyjábol mindenhez jó, valami acustic manager, majd belinkelem. nagyon jó progi, a winyók 90% ánál nagyon jó hatásfokkal ment a seagate-ken is jól teljesített, de igazi ugrást a maxtor hdd-knél lehetett észrevenni, az idegesítő kattogást teljesen megszüntette.

Asus A8N-SLI, X2 4200+@4400+, MSI 9800 256Mb

(#26) hm


hm
aktív tag

Az ötlet jó, szivacson a ház alján. Ha magasabb a ház, akár még tojástartóra is lehet tenni a winyót, esetleg többet egymás tetejére. (tojástartó-winyó-tojástartó-winyó...) Nálam méretre vágott tojástartók tartják a ventit a termaltake silenttower alatt. A tojástartó jó, a tojástartó egészséges. :D

(#27) kymco


kymco
veterán

Nem szeretem a nem rögzített, csellengő alkatrészeket a gépemben... főleg ha ez egy vinyó. De ez az én egyéni szoc. problémám :)

www.refujvaros.hu

(#28) spirit007 válasza hm (#26) üzenetére


spirit007
senior tag

Hát ez jó volt :DDD :DDD :DDD
Esetleg tojás tálcákból lehetne építeni ATX házat :DDD :DDD :DDD

(#29) Zull


Zull
senior tag

Lehet irta mar valaki, de a befottes gumis mopdszernel nincs jobb... Garantalom! Fogod, es egy 5.25-os helyen kifeszitesz 2x2 gumit, es arra radobod a vinyot... es eszemeltlenul lehalkitja... 2db maxtorom van, dm10-esek, es megis nulla hangjuk van! Egy probat mindenkinek meger.

(#30) orbano


orbano
félisten

Szellozo nyilas nincsen a vinyon, a belso reszebe nem mehetbe por. Csak egy membran van, ami a hotagulast kompenzalja. Ez egy lyukacsos, porozus szivacson aligha okoz problemat...

Egyebkent hasonlo, de kicsit jobb megoldas:

szervalni kell ket nagyobbacska fem/muanyag/karton/falemezt, meretre vagni (olyan mely legyen, mint a hdd), megfurni ra a vinyo oldalso lukainak a helyet, hozzacsavarozni (Tie fighter konstrukcioban), max a haz 5.25-os helyei kozul a lgalsoba betenni. Ala szivacsot kell rakni, illetve a lemezek es az 5.25 tarolohely oldalfalai koze is. Igy az egesz apparatus befeszul, nem fog elmodzdulni, es ugyanazt a hatast erhetjuk el mint a haz legaljan. Viszont nem esik ki a legmozgasbol es nem mozdul el a helyerol, raadasul a gyari poziciojaban van es mindket nagyobbik felulete szabadon van... Nekem egy evig ment igy a mostani vinyom ket rezlap kozott (egy maxtor dm10, es egy kukk hangja nem volt pedig elegge rezgos kis joszag).

na udv!

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) orbano válasza Zull (#29) üzenetére


orbano
félisten

majd amikor elfarad a befottesgumi, akkor nezel. haztartasi boltban lehet kapni SZILIKON gumit is (vilagosbarna, nagyobb es laposabb). Ez nem szakad szet, nem cukrosodik el, raadasul a merete is sokkal nagyobb, vastagabb es erosebb...

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) CPT.Pirk válasza turho (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerencsére ez még nálam nem történt meg, egyenlőre kicsit több mint 1 hónapja tartják a vinyót. és vele szemben egy nagy 12cm-es venti tolja rá a légt. :DD

Amit te mondasz gumi, az jobbnak tűnik az én putri megoldásomnál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

És így hogy pakolom a gépet ide-oda? :((

All Black...

(#34) divergens válasza CPT.Pirk (#32) üzenetére


divergens
tag

hali, a befötes gumival tényleg vigyázni kell, nekem a jó öreg, ati9800pro-n volt egy tt borda, amire 8 centis légkavarót erősítettem ezzel módszerrel. Csak lestem mi az rohadt nagy karrogás mikor leesett... :( :DD

quake III arena

(#35) kymco válasza divergens (#34) üzenetére


kymco
veterán

A sima befőttesgumi nem szereti a tartós meleget...

www.refujvaros.hu

(#36) Peet


Peet
senior tag

Hááhááá, sose gondoltam volna, hogy ilyen trendi megoldást találtam ki mikor megvettem a 300-as winyómat. :)
Nem volt ugyanis több hely a házban és egyszerűen csak ledobtam fejjel lefele a ház aljába, de hogy ne csörögjön aládobtam egy régi zsebnaptárat. :DDD
Sajnos azóta lusta voltam még beszerkeszteni valahova, így még mindig ott fekszik, de mivel nem cipelem a házat sehova így addig jó helyen van míg nem veszek valami szebb és nagyobb házat.


(#37) magic7


magic7
tag

Sziasztok, mivel nem találtam jobb helyet, így itt teszem fel a kérdést: hallottatok már olyan programról,amivel a pl 40gigás winyóból akár 250 gigás lesz? Ha minden igaz, ezt már valakik megalkották, de egyelőre nem terjedt még el...valami olyan elven alapul, hogy a szektorokat a winyó elektronikája ha jól van programozva, átformálja nagyobb kapacitásúvá, így lehet egy 40 gigásból akár 250 giga is... mint írtam ezt regélték pár Linux-os barátom, de a programot ők sem találják már sehol a neten. Ha tud ilyenről valaki, kérem jelezze itt, vagy akár privátban is. Legyen szép napotok.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#38) shev7 válasza magic7 (#37) üzenetére


shev7
veterán

hat nem nagyon hiszem, hogy van ilyen, tobb okbol is :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#39) Csapi007 válasza magic7 (#37) üzenetére


Csapi007
veterán

:Y
Nem hinném. :D

"Csak úgy mondom"

(#40) kovy79


kovy79
őstag

Gumis-befőttesgumis témához csak annyit, hogy állítsatok meg egy postást és kérjetek tőle. A legtöbbnek kb 200 db van feltekerve a kormányára. Ja, és szilikon gumi!
Én is oly módon erősítettem fel a ''turbó'' SCSI vinyóimat 5,25'' helyre. (az más kérdés, hogy bár sokat halkultak, még így is üvöltöttek)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#41) ngabor2


ngabor2
nagyúr

de jó a helyzete annak, aki majdnem napi kapcsolatban áll egy beszállítóval... aki bármikor tud 60x75-ös szilikongumi-lapot hozni :D ebből vágok csíkokat, és erre mehet a vinyósereg.

mondjuk most pont nem ilyenre van felfogatva, hanem egy chieftech dragonban figyel 4 db samsung vinyó, amik néha úgy gondolják, hogy berezonáltatják a házat. most épp csendben vannak, olyankor egy hangja nincs a gépnek.

(#42) PPeter válasza magic7 (#37) üzenetére


PPeter
addikt

Valószínűleg ugyanazon az oldalon lehet megtalálni az infót, ahol a CD-ROM olvasót Blu-ray íróvá konvertáló univerzális firmware frissítő program található. Ha megtalálod, kérlek dobj egy üzenetet, köszi.

Most komolyen elhitted, hogy létezik ilyen program? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) magic7 válasza PPeter (#42) üzenetére


magic7
tag

Tudhatja egy magamfajta hobbiszámgépes?:)

Sejteni és tudni,hogy kamu az egész, ez nem ugyanaz:)
Azé köszi... ;)

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#44) Harang válasza magic7 (#43) üzenetére


Harang
tag

Ha helyet akarsz megtakarítani tudom ajánlani a LooseXP (még csak speciálisnak sem mondható) tömörítési módját, (miszerint kb max 20% hely akarítható meg) veszteség mentes tömörítés, a fájlok ugyanugy elérhetőek, mintha nem lennének tömörítve.
WinXP haladó könyvben olvastam róla. Így lehet csinálni egy 200GBos vinyóból 240eset :C

(#45) Harang válasza azatoth666 (#21) üzenetére


Harang
tag

Nekem magvan az említett cikk.
Annak az a lényege, hogy hungarocellből készített HDD keretetbe teszed a vinyót, ami az elején-végén nyitott. Persze a vinyónak alul*fölül kell hagyni helyet, hogy ott járhasson a levegő, ezt a kis boxot be lehet rakni a gép aljába, oda bepakolsz egy rendszerhűtőt és minden ok. Ha több vinyót akarsz így tartani, akkor meg lehet emelni pár szinttel a dolgot, esetleg az eredeti blokk kiszerelésével többet is be lehet rakni.
Rezgés nem nagyon van, ez ugyanúgy bélelhető szivaccsal, a lényeg hogy ki legyen fújva a levegő (lehetőleg alatta fölötte egyaránt).
Remélem összeáll a kép, hogy hogyan is működ.
Üdv!

(#46) magic7 válasza Harang (#44) üzenetére


magic7
tag

Nem rossz ötlet, mivel csupán csak háttértároló a winyó,illetve digitalizálok rá:) köszönöm:)

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#47) Overlocker


Overlocker
veterán

Ezt sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani, mégpedig programmal! Lehet nem teljesen lesz halk,de sokat segít.

A program neve nem más mint Systool, tuning és tweak mellett már rengeteg opcióval felvértezték..innen letölthető:[link]

Winyó halkítás:

HDD Acoustic Managment fülnél.

Read kiolvasás meglátjuk az aktuális értéket hogy hol áll a csúszkánk.
Látszik hogy választhatunk Minimum Noise és Maximum Performance között. Pipáljuk be előtte az Acoustic Managment enabled opciót!
Én először egy 80GB-s Maxtorral teszteltem, tudni kellett róla hogy nagyon adta a hangokat, kerregéseket amit szoktak mikor megy az adatmásolás. Naszval nem volt meglepő hogy Maximum Performance-n volt a csúszka. Viszont ha levesszük Minimum noise-ra illetve csökkentjük lassul a winyó olvasás, írás..Na szval arra törekedtem hogy ne legyen hang ,de ne sokat veszítsek a sebességen, ami meglepő hogy nem is nagyon kellett visszavenni a Maxtor-t és egyből eltűnt a hangja!! Ezután a hogy elértem a halk részt elkezdtem feljebbvenni hogy a sebességet növeljem és megtalálni a balance-t hogy halk és gyors legyen a winyó! Olyan jól sikerült hogy majdnem elértem az eredeti sebességet, -1-2MB/S volt csak a hátrány, próbáljátok ki megéri!!!
Systoolban a winyó sebességét pedig a Bechmarking/Harddisk-nél tudjátok ellenőrizni!
A Maxtorom tökéletes balance beállítása így néz ki: [link]

Sok sikert!

[Szerkesztve]

(#48) Shim válasza Overlocker (#47) üzenetére


Shim
őstag

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy ez SATA meghajtók esetén nem működik.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#49) magic7 válasza Overlocker (#47) üzenetére


magic7
tag

Köszönöm szépen, egyelőre a 250gigás maxtorom teljesen halk, de ha eljön az ideje, megbuherálom ezzel a progoval:)

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#50) Overlocker válasza Shim (#48) üzenetére


Overlocker
veterán

Huu,azt nem próbáltam, lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.