Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thaler2


thaler2
senior tag

Egyelőre megfelel a 22'' os tft. 26''os monitor sz.tem már kényelmetlen közelről nézve.

(#2) whitezo88 válasza thaler2 (#1) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nekem szimpatikusak a Wide moncsik bár még nem tervezem lecserélni a 740N-t.

ja bocs véletlenül válaszra nyomtam új helyett :B

[Szerkesztve]

(#3) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Tavaj év végén fater 3-at wide monitort vett, 2-t itthonra, 1-et munkahelyére. :U
Hajrá wide. :))

"Csak úgy mondom"

(#4) ALI_G


ALI_G
veterán

csak kommentálnám, ahogy az előzőnél nem tettem meg, de asszem PeterkeT is leírta. Azért fog elterjedni a Wide TFT, mert kell a nagy pixel szám lassan már mindenhez. Én nem kételkedem/kételkedtem.

(#5) villamos


villamos
őstag

nembaj akkor sem veszek most wide monitort, és ha majd veszek is, akkor is csak legalább olyan magasat, mint a jelenlegi.... :D

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A csatolt képen látszik, hogy mekkora gagyi ez a vájd izé. A fickónak le van vágva a sérója, mert ki sem fér. Pfúj. ;]

Az elemzés nem lep meg amúgy, a saját véleményemet is alátámasztja, a végső szót pedig úgyis a piac mondja ki. Amíg a wide monitorokra van kereslet (pedig egyelőre nem erőltetik ezt a képarányt), addig fog növekedni a kínálat. Az 50%-os arányt én már olyan 2008-ra saccolom a jelenlegi trend szerint, legalábbis az értékesített új monitorok között. A 2007-es tippem olyan 25-30%. De térjünk erre vissza év végén. Racecam, majd szólj rám, hogy ne felejtsem el.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) Racecam válasza ALI_G (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mire gondolsz a ''nagy pixel szám'' alatt?
A Full HD felbontásra?
Mert egyébként 22''-os méretig egyelőre a pixelszám kevesebb, mint a hagyományos 4:3, ill. 5:4 monitornál (pl. 21'' 4:3 1600x1200 vs. 22'' 16:10 1680x1050). 24''-nál már több a széles monitor pixelszáma, mint a legnagyobb 4:3-asnak (21'' 4:3 1600x1200 vs. 24'' 16:10 1920x1200).

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) Pompi válasza parandroid (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Viszont belefér a széles válla :DDD

Feel Good Inc.

(#9) Racecam válasza Pompi (#8) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jaj, még meg sem köszöntem a segítséget a táblázathoz!!
Köszönöm!! :R

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#10) iday


iday
aktív tag

Nekem special nem tetszenek a wide-os monitorok.
A kép széles az még jo de nem elég magas.
Mintha egy vizszintes résen lesném a képet.
Nekem továbbra is a 4:3 arányu játszik.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#11) Pompi válasza iday (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Racecam egy előző írásában remekül összefoglalta a wide monitorok előnyeit: [link]
Szvsz érdemes elolvasni ha még nem tetted eddig.

A nem elég magas, meg nézőpont kérdése. Fizikailag nem elég magas vagy pixelszámban?

Race: tudod, hogy szívesen ;)

Feel Good Inc.

(#12) parandroid válasza iday (#10) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A 4:3 arány szerintem is jó, de az meg TFT-ben nemcsak ritka, de drága is sajnos, lévén eleve nagy képátlóhoz társul csak. Én sem értem, hogy 17 és 19''-en miért kellett ezt az informatikában olyan természetes képarányt kihagyni egyébként.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) becksim válasza Pompi (#11) üzenetére


becksim
aktív tag

Én is a 4:3 ra voksolok.
A ''több hely jut'' érv szerintem nem állja meg a helyét. Egyrészt a pixelszám kevesebb, másrészt a legtöbb alkalmazás felülre-alulra pakolja az menüket, ezköztárakat,stb. Én egyedül a fotosoppal nem szoktam oldalt elférni, de ott aztán alul-felül se férek el sose...

Webezésnél meg főleg: a vertikális méret a lényeg, oldalra max a reklám jön. Szerintem a szélen nyert pixelek egyelőre még csak a holtteret gazdagítják legtöbbször. (Akkor már sokkal jobb a portré pozícióba fordítás- elvégre a lapra is úgy írkálunk-olvasgatunk, nem keresztbe ;) )

Az is tény viszont, hogy - a fenti dogmáimnak megfelelően- sose volt wide monitorom. Lehet, hogy csak ki kéne próbálni? ;)








[Szerkesztve]

Nindzsák?? Hol?

(#14) parandroid válasza becksim (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Worth a try. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) Racecam válasza parandroid (#14) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igen, határozottan! :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#16) becksim válasza parandroid (#14) üzenetére


becksim
aktív tag

Nem akartok leküldeni nekem egy tesztpéldányt pár hónapra? :DDD

Nindzsák?? Hol?

(#17) parandroid válasza becksim (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elintézve. A legközelebbi számtechboltban átveheted, csak mondd ezt az eladónak:

''Csókolom, egy vájd téeftét kérek.''

Igaz, le kell tenni pár tízezer forintot, de megéri. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) Racecam válasza parandroid (#17) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azt hittem elég, ha rád hivatkozik. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#19) becksim válasza parandroid (#17) üzenetére


becksim
aktív tag

Ez eddig ok, de félek, hogy a tesztidőszak végén gondjaim leszenek a visszavételnél :))
Főleg, ha a letéti díjat is viszont szeretném látni...

Nindzsák?? Hol?

(#20) parandroid válasza becksim (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy visszavinnéd. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Hát nemtudom, nekem most van itthon egy wide a notebookon meg egy 4:3as Samsung és vhogy pont annyi előnyét látom a widenak mint a hátrányát.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) REDeath


REDeath
őstag

őő kicsit későn reagálva a cikkre:) szóval szerinted már 2008 végén sem lesznek karácsonykor 19-es monitorok?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#23) fatianegra


fatianegra
csendes tag

nekem normál 19"-os TFT-m van. szerintem is jobban kihasználható a széles, csak két évvel ezelőtt még elég ritkák voltak sulinetben a wide moncsik... ;-)
érdekes hogy újabban egyre többször nagyítok a megjelenített szövegen (1280x1024).

FAK, FAKFAKFAKFAK!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.