Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trak


Trak
addikt

Vista Premium... már szétmegy a fejem ettől.
Lesz majd külön vista ready billentyűzet, vista ready egéralátét, vista ready USB kulcs is? :U

Amúgy egész pofásak a moncsik, kíváncsi leszek rájuk élőben.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2) ByB


ByB
addikt

A 2 ms-os válaszidő, vajon valós, vagy generált igény kielégítésére született meg? Magyarul van értelme, létjogosultsága, vagy a szokásos, ''ezt is meg tudtuk csinálni'' - Samsung jelmondat újabb termékeivel állunk szemben? :F

ui.: Vista Premium - egyszerűen elkeserítő, hogy ennyire hülyének nézik az átlag júzert, ennél talán már csak az szörnyűbb, hogy ennek sokan be is dőlnek... :(

(#3) Racecam válasza ByB (#2) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Attól függ, mihez képeset valós?
Nem ez az első 2 ms-os monitor a piacon, úgyhogy a többihez képest valószínűleg valós.
A tényleges válaszidőhöz képest már nem annyira. De az biztos, hogy ezzel a legjobbak között van.

Egyébként a Samsung ahogy fogalmazod: ''ezt is meg tudtuk csinálni'' jelmondata elég jól működik mostanában, akármilyen területről is van szó.
A TFT LCD panelgyártás fejlesztésében pedig egyértelműen az elsők között vannak.
Sőt...

u.i.: Vista Premium no igen, ez lesz most a jelszó egy darabig, akár monitorról, akár fejőgépről lesz szó a jövőben. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) ByB válasza Racecam (#3) üzenetére


ByB
addikt

Lehet félreértettük egymást: én arra lennék kiváncsi, hogy van-e értelme, valós életszerű körülmények között a 2 ms-os válaszidőnek? Van-e olyan felhasználási terület, ahol szükséges és nem elég a 4 vagy 6 ms? Az emberi szem egyáltalán képes különbséget tenni? :F

(#5) Racecam válasza ByB (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ugye, minél kisebb annál jobb.
Namost, a 2 ms-os válaszidő sem 2 ms, hanem ennél azért több némely szükeányalat-váltásnál, és vannak olyanok akik állítják, hogy látják, érzik (placebo, hmm..) a különbséget.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) sparx


sparx
tag

A 19''-osnak nem 931BW lett a végleges típusszáma ? [link] mert itt például ugyan ugy néz ki, és a gugli képkereső is ezzel a névvel talál ilyen monitorokat.

(#7) ByB válasza Racecam (#5) üzenetére


ByB
addikt

Ez nekem már kicsit olyan, mint a hallás kapcsán a 20Hz - 20kHZ-en túli értékek, léteznek, kevesen hallják is, de a többség számára csak placebo... :) Kiváncsi vagyok, hogy a monitor marketinges csapatok mikor váltanak és kezdenek új témán lovagolni? Mikor jön létre valamilyen új értékrendszer, talán az OLED kapcsán...?

(#8) Racecam válasza sparx (#6) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem hiszem [link], [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) sparx válasza Racecam (#8) üzenetére


sparx
tag

Érdekes : [link] :)

(#10) Shim válasza Trak (#1) üzenetére


Shim
őstag

Tessék, Vistás billentyűzet: [link] :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#11) X Factor


X Factor
addikt

Örülök a hírnek, mert pont ebben a kategóriában akarok tavasszal monitort venni (22'' tft) idáig a F&S és Dell volt a befutó a 100k (+/- 10k) árral, de ha ez is majd akörül alakul, akkor tuti lecsapok rá:)

Make things work

(#12) Racecam válasza sparx (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Végül is mindegy, mi lesz a neve (a megjelenést februárra datálták), a paraméterek nem változnak.
Majd kiderül. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) bLL^


bLL^
senior tag

Jó kis monitorok. Xbox360mellé hdtv helyettes megoldásnak beválhatnának, várható árakról nem tudsz vmit Racecam?

[Szerkesztve]

(#14) Trak válasza Racecam (#12) üzenetére


Trak
addikt

Holnap megkérdezem a ''forrást'' :)
Majd beírom a pontos típust, várható árat.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15) Racecam válasza Trak (#14) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mondok én árat:
906/931BW: ~ 259 €
206BW: ~ 399 €
226BW: ~ 479 €

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#16) Trak válasza Racecam (#15) üzenetére


Trak
addikt

Akkor árat nem írok :)

Sparx-nak lehet, hogy igaza lesz, mert a nagykerekbe már érkezett, és 931BW néven jött meg. Ugyanez a design, ugyanezek a tulajdonságok.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#17) ace a merész


ace a merész
csendes tag

Sziasztok!
Tök jó monitorok! Tetszenek is nagyon... a 16:9et is szeretem...
áruk sem vészes...
és amúgy is Samsung monitor rulz !!! ;]

Egy dakota közmondás szerint: ''egyszerű, mint taposó aknára lépni''....

(#18) Trak válasza ace a merész (#17) üzenetére


Trak
addikt

Akkot biztos nem fog zavarni a 16:10 sem...

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#19) ace a merész válasza Trak (#18) üzenetére


ace a merész
csendes tag

:D az sem... valóban :C

Egy dakota közmondás szerint: ''egyszerű, mint taposó aknára lépni''....

(#20) parandroid válasza bLL^ (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

HDTV megoldásnak? Én is már azért nézem őket, de a HDTV-hez ez bizony kevés lesz. Legalábbis a rendes 1080i-s és 1080p-s HDTV-hez biztosan. Úgyhogy figyeljük inkább a 24''-es kategóriát, ez meg jó lesz szövegszerkeszteni, meg játszani, mivel kisebb a natív felbontás ugye, és nem szakad bele a VGA.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) gLes válasza ByB (#2) üzenetére


gLes
őstag

Nem hülyének nézik az embert, hanem vásárlónak, a mocskos kapitalizmus már csak így működik. Le lehetne szállni a magas lóról és elfelejteni az ilyen fröcsögős vélemények hangoztatását.

Amúgy én elfogadnám a legkisebbiket, sőt azt a helyes ferdeszemű csajt is, aki mellette mosolyog :DDD Most hogy van egy laptop a családban 17''-os WIDE kijelzővel...hááát :U Néha rossz érzés visszaülni a 17''-os 4:3-as CRT elé, ami ráadásul csak 1024x768-as felbontásban működik :))

(#22) Dare2Live válasza gLes (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De hülyének nézik az embert.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) gLes válasza Dare2Live (#22) üzenetére


gLes
őstag

Namost erre mit mondjak? Légyszíves indokold meg, hogy mire alapozod ezt az igen lényegre törő állításod, persze ha épp nem puszta elvakult indulatból, ami az egész életeddel való elégedetlenségből fakad.

[Szerkesztve]

(#24) Meme válasza gLes (#23) üzenetére


Meme
aktív tag

tehat eladnak olyan termeket olyan tulajdonsaggal, ami nem fontos, az adott szempontbol nem mas mint kamu, amivel jobb szinben lehet feltunteni valamit.
akkor hivjuk ezt ''atveresnek''

a ''hulyek''-et meg ''hozza nem ertok''-nek.

tehat atverik a hozza nem ertoket.
erre mondjuk azt, h hulyenek neznek.
valoban nem hulyenek neznek, hanem tudjak, h ''hulyek'' vagyunk es ezt kihasznaljak.

es ez szerintem is banto:F


Amugy hajra Samsung!:R
majd ha lesz keret veszek egy lcd tv-t toluk a moncsi melle a regi tv helyett:DDD


Szevasztok bogyókák!

(#25) gLes válasza Meme (#24) üzenetére


gLes
őstag

Hol itt a turpisság? Ezt egyszerű marketingfogásnak mondják jobb helyeken, itthon persze szemen szedett hazugság, dögöljön meg mindenki, aki el akar adni valamit jó pénzért, mert megteheti :(

(#26) zolle


zolle
tag

A 20Hz-20kHz feletti és alatti tartományt nem hallod hanem érzed. A neon villogását sem látod, csak zavarja a szemed. Ha a monitorod 85Hz-el villog, az sem zavar, csak köpi a port a szemedbe. És van különbség egy 500 forintos SCART kábel és egy 5000es HDMI közt.
2ms? ha 8, akkor is jobb, mint sok másik, és egyébként sem zavaró. Mellesleg a 8 sem 8, csak bizonyos színekről a másikra, feketéről fehérre biztos hogy több.
A TV-m 8ms-es, és a focin kívül minden jól néz ki rajta, de az is csak azért ratyi, mert olyan a jel a kábelből. DVDzni tökéletes. YAY Samsung, de Samsung TV-t sosem vennék, mert csúnyák :)

Asszem veszek egy 931BW-t, és a 710T-meg megkapja anyu:)

[Szerkesztve]

(#27) csutkaa


csutkaa
senior tag

Sziasztok!!

Nagyon szépek a monitorok...nekem főleg a Samsung 226BW tetszik. Nagyon szemezek vele neten :DDD
[link]
jövő héten meg is rendelem.. :B :B

(#28) Tithian válasza zolle (#26) üzenetére


Tithian
őstag

A monitor nem köpi a port a szemedbe.
Nagyon régóta nem.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#29) #64791808


#64791808
törölt tag

A 2ms témakörhöz:

volt egy napra egy 205BW-m, majdnem ez a panel, de 5ms tipikus válaszidővel. Hazahoztam, szép, jó, örül. Aztán megláttam, hogy ennyi pénzért 206BW-t kapok máshol. Éltem a lehetőségeimmel, visszavittem, és jött a 206BW.

Igenis észre lehet venni a különbséget egy 5 és egy 2ms tipikus válaszidejű LCD között, pláne úgy, hogy az én szemem CS alatt CRT-hez szokott, és félprofi szinten marhára nem mindegy, hogy csak egy icipici utánhúzás van, vagy pedig semennyi. Ezen simán múlhatnak berántós sniper fejesek, hogy túlrántom, mert mozog és nem pont ott a feje.

Úgyhogy nem generált igény. Aki irodában dolgozik, annak elég egy 40ms-os is, aki filmet néz, annak nem árt egy 16-os, de aki játszik, az adott esetben még az 5ms-nál is lát utánhúzást. Köztük én is. Ezért vártam eddig a TFT-vel.

(#30) moonman


moonman
titán

ahhoz képest, hogy vista premium, safari meg finder van rajta.

(#31) moma válasza gLes (#25) üzenetére


moma
őstag

Ott, hogy esetleg ha anyukám elmegy monitort venni, még esetleg azt gondolja, hogy a másik monitor amire nincs ez ráírva az nem lesz jó a vistához... Szerintem nagyjából pont ezt a célt szolgálja, és ha igen akkor ez mintha eléggé a fogyasztó megtévesztésével lenne határos...

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#32) Mac Mester


Mac Mester
csendes tag

Samsung 226 bw vasarlasa elott alaposan nezzetek meg, hogy milyen panelt raktak bele, 3 fele letezik...es eleg erdekes kulonbsegek vannak kozottuk...
[link]

(#33) CJ3 válasza Mac Mester (#32) üzenetére


CJ3
senior tag

De ez csak a 226 bw re jellemzőőő??????????????????????
Vagy a (906/931BW,206BW) re is?????Tehát abbol is ''S'' feliratut kell keresni????

Crypto

(#34) Mac Mester válasza CJ3 (#33) üzenetére


Mac Mester
csendes tag

csak a 226 bw re, legalabbis a fenti linken olvashato cikk szerint.

(#35) CJ3 válasza Mac Mester (#34) üzenetére


CJ3
senior tag

Én megkértdeztem egy srácot és neki Samsung 940BW je van és neki A betű van a monitor hátulján tehát lehet azoknál a modelleknél is igy van:)

Crypto

(#36) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Kb. egy éve vettünk egy Samsung 770P-t, ([link]) 17'' LCD, az egyik itt a Ph!-n született cikk hatására, akkor még 90 ezerért. (A 970P-nek nem láttam sok értelmét, mert a felbontása ugyanúgy 1280×1024, mint a kisebbiknek, szóval a felhasználói terület nem változott volna, csak még jobban láttam volna a pixeleket :) ) Teljesen meg vagyok vele elégedve - eleinte kicsit szkeptikus voltam az LCD-kkel kapcsolatban, de űttérve erre, alig vettem észre képromlást. A kontrasztja, a fekete színe nagyon szép, és a 6ms válaszidőt két-három helyen tudom csak észrevenni: ha direkt az egérmutatót figyelem mozgás közben, ha Operában középső egérgomb lenyomásával simítottan scrollozok, vagy ha FPS-ekben külön erre figyelek. Amúgy már nem zavaró, bár a fórumozásnál hozzá kellett szokni, hogy gyors scroll közben nem igazán tudok szöveget olvasni :D Igazából ez az egy hátránya van. Próbáltam már 3 ms-os LCD-t, ezekben a részletekben észrevehető a változás! Photoshopolni még könnyebben is tudok így LCD-vel, mert még nagyítás nélkül is élesen elválnak a pixelek, könnyen észreveszek egy kis képhibát.

Tehát a Samsunggal teljesen meg vagyok elégedve, legalábbis ezzel a termékükkel nagyon jó benyomást tettek rám.

Racecam: ezek nagykereskedelmi árak? Gondolom, mert ahhoz azért túl olcsó lenne, még az a középső is alig több 100K-nál :)

(#37) Elrond


Elrond
senior tag

Nekem most 19-es Samsung kellene, ami speaker-es, tud valaki ilyet, kicsit
elkeveredtem az információkban a samsung oldalon?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#38) Fleed


Fleed
aktív tag

Hello! Van egy Samsung le32r32b tv-m,tudja DVI-HDMI -n az 1360x768 at?

(#39) mrbean00 válasza Trak (#1) üzenetére


mrbean00
csendes tag

na eszt semmi ideig tartot megcsinálni . még hirnek is tul rövid . :K :K :K
az a bajom velle hogy nagyon rövid . És akkor meg az enyémek rosszak ........ :P :P :P

(#40) cila1


cila1
aktív tag

Csaó
Segítsetek ha tudtok.Van egy samsung monitorom.Olyat csinál hogy a menü felugrál a képernyő közepére utána eltünik és ezt folyamatosan csinálja.Tegnap este szétszedtem.A gombok alatt van egy nyáklap micro kapcsolókkal.WD40-nel befújtam.Azt hittem hogy jó lett mert nem utána jól müködött.10 perc elteltével megint elkezdte.Még annyit hogy a nyáklap egy lapos csatival csatlakozik a monitorhoz.Mi lehet a baj.

(#41) tamast2


tamast2
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik monitort érdemes a kettő közül megvenni? Benq gl2450 vagy Samsung S22B350H.
A kettő közötti különbség annyi, hogy a Benq 24 colos és nincs benne hangszóró, a Samsung csak 21,5 colos viszont 2 ms válaszidővel rendelkezik, míg a Benq csak 5 ms. Ezeknek az adatoknak van-e valamilyen jelentősége? Ami még fontos lenne, hogy melyik márka a megbíhatóbb, ha van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mindkét monitort 2 év garanciával adják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.