Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Amíg a politikusok nem szedik össze magukat, és nem szabályozzák, hogy mennyi jutalékot kérhetnek a bankok, addig ez így is fog maradni.
Röhej...

***

(#2) erdoke


erdoke
titán

''A bankok ehhez képest Magyarországon mindmáig átlagosan 3-5 százalékos tranzakciós díjat számolnak fel egy kártyás vásárlásnál.''

Ez megbízható adat? Nekem olyan 1,5-2 % közötti értékek rémlenek. Viszont 3-400e Ft egy POS terminál kihelyezése. Tucatjával biztosan nagy kedvezmény van, de a legtöbb boltot, ahol ma még nincs lehetőség kártyás fizetésre, ez nyilván nem érinti.

A legjobb aláírás a héten

(#3) agent_k


agent_k
őstag

Itthon a bankkártyás fizetésnek nem nagyon van kultúrája...
Lazán kapcsolódik:
Amikor a pénztárnál sorrban állok és veszem elő a kártyám, hogy majd azzal fizetek, már hallom a zúgolódódást mögöttem. Így nem nagyon van kedvem... nem akarok lincselés áldozata lenni. Bár néha nem érdekel. Szóval kicsit lassúnak találom a kártyás fizetést.

(#4) (Bundás) válasza erdoke (#2) üzenetére


(Bundás)
addikt

Én 3%-ról tudok.

(#5) Renwick válasza erdoke (#2) üzenetére


Renwick
őstag

A 3-5 százalék megbízható, bár ahogy most nézem nem biztos, hogy a legfrissebb adat: [link]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) tupacamaru válasza agent_k (#3) üzenetére


tupacamaru
veterán

A zúgolódók egyik én vagyok. :B Amikor vesz egy ásványvizet meg egy müzlit és bankkártyával fizet mert megteheti, akkor a hajam az égnek áll. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7) moma válasza agent_k (#3) üzenetére


moma
őstag

szerintem tényleg lassú :DDD és ki szeret a sorban várakozni :(

we all deserve a bit of luck.

(#8) ollie válasza erdoke (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel nem egyszer találkoztam olyan esettel, hogy megszűnt egy adott helyen a bankkártyás fizetés, ezért nyílván nem csak a kihelyezés egyszeri összege tartja távol a kereskedőket. Sőt olyan esettel is találkoztam, hogy az eladó azt mondta a vásárlásnál, hogy ha bankkártyával fizetünk, annak a költségét az ő fizetéséből fogják levonni. No comment...

***

(#9) ollie válasza tupacamaru (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy, hogy mert megteheti? Ez nem luxus, mindenkinek van bankkártyája (már ha van jövedelme).

***

(#10) bambano válasza ollie (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Figyelmedbe ajánlom az 1989. október 23-i dátumot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Renwick válasza tupacamaru (#6) üzenetére


Renwick
őstag

Manapság egy felkészült eladónál/pénztárosnál gyakorlatilag semmivel nem tart tovább a kártyás fizetés, mint a készpénzes. Esetleg olyan helyeken még talán, ahol nem cserélték le az analóg vonalat használó terminálokat. De egy ISDN POS-nál az egész tranzakció megvan pár másodpercen belül...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#12) bambano válasza Renwick (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

És sok helyen már aláírni sem kell, meg pinkódot bepötyögni se.
De az elfogadó helyek darabszámát majd megoldja a piaci verseny. Ha a bankok szeretnének nagyobb bevételt a kártyás és lafo-s dolgok után, majd csökkentik a költségeit. Ha boltok szeretnének több vevőt, majd kérnek post.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) koob válasza bambano (#12) üzenetére


koob
senior tag

lafo :F

(#14) tupacamaru válasza ollie (#9) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem a luxus-ról van szó, hanem arról hogy nincs nála 1000 Ft. Én meghatároznék egy minimum összeret ami alatt nem lehetne fizetni kártyával.

#11: A jól felkészült helyeken tényleg nem tart tovább, de ezekből van kevesebb szerintem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15) ollie válasza bambano (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egész pontosan mire célzol?

[Szerkesztve]

***

(#16) ollie válasza tupacamaru (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért kéne mindig magammal cipelnem készpénzt? Nálam sokszor előfordul, hogy elfogy a KP, és csak azért nem veszek fel pénzt, mert akarok venni egy üdítőt a közértben.

***

(#17) bambano válasza koob (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

LAkossági FOlyószámla. Bankos szleng.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Bash


Bash
őstag

Általában több hónap telik el úgy, hogy nem is látok készpénzt, évente csak néhány alkalommal fordul meg a kezemben. Mindenhol kártyával fizetek, gyors, egyszerű, kényelmes, biztonságos...

http://bashtravel.com/

(#19) bambano válasza ollie (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Volt nálunk egy rendszerváltás, amit, jobb híjján, ahoz az időponthoz tudok kötni, amikor egy Szűrös nevű figura kiállt az Országház erkélyére és közölte a néppel, hogy mostantól Magyar Köztársaság.

Onnan kezdve vannak területek, amikbe a politikusoknak már nincs beleszólása. Vasvillával kellene azt a politikust elzavarni, aki (az elengedhetetlenül szükségesnél jobban) beleavatkozik a szabadpiaci folyamatokba, mert minden beleavatkozás veszteséget okoz.

Tehát azon a véleményen vagyok, hogy politikusi beavatkozást az kérjen, aki leteszi mellé az asztalra a holt teher költség ellenértékét készpénzben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) tkazmer válasza tupacamaru (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

sok helyen meg is határoznak minimum összeget (ált 1000 forintot)...

a gyorsasághoz: meg lehet azért gyorsan is csinálni, szlovéniában még talán gyorsabb is, (pedig magyar számláról vontak le) mint ha cash-el fizetnék..

a magam részéről én sokkal jobban szeretek kártyával fizetni, egész egyszerűen kényelmesebb. elég, ha egy nadrágzsebbe beteszem a kártyát, meg a személyit, és fel vagyok szerelve. ellenben ha kp-val fizetnék, mindig lenne egy csomó apróm, amikhez (ha nem akarom, hogy csörögjenek össze vissza) pénztárca dukál, ami nagy, kényelmetlen és nehéz. nem beszélve a sok kis címletű papírról, amiket meg nehéz rendbentartani. harmadrészt pedig sokkal inkább tudom, hogy pontosan mennyi pénz is van nálam/marad egy vásárlás után.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) Szaszati


Szaszati
tag

Hümm, hát érdekes ez a rész, hogy helyenként a vásárlóra tolják rá a banki költségeket. Mifelénk általában jó nagy plakátokkal reklámozzák, hogy a bankkártyával való fizetés nem jár többletköltséggel. Ezzel szemben a készpénzfelvételnél van egy kevés kezelési költség, ezzel ösztönözve a bankkártyás fizetést. Gondolom én.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#22) ollie válasza bambano (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem feltétlen káros, ha az állam beleszól bizonyos dolgokba. Hollandiában pl korlátozni akarják a menedzserfizetéseket.

***

(#23) tupacamaru válasza ollie (#16) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ezekután gondolom úgy fogy el a KP-d hogy nem marad 200 Ft a zsebedben. Nagyon jól tudsz gazdálkodni. :B :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#24) tkazmer válasza ollie (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

és ez miért nem káros? attól még lehet rossz, hogy a hollandok csinálják...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Vamp


Vamp
senior tag

Én azokon az indokon szoktam földön fetrengve, kígyót, békát csontot kiáltozva vihorászni, hogy azért ilyen magasak a tranzakciós díjak, mert fejleszteni kell az infrastruktúrát. Kéremszépen. A francia utunk előtt az ország három különböző pontján próbáltunk pénzt felvenni egy automatából. Ebből az első fekete képernyővel fogadott. A második a kért 3E HUF helyett a kezembe nyomott 2E-t (ezt nem hagytam annyiban később), a harmadik pedig megkért, fáradjak vissza később, mert adatbázishiba miatt most nem fogok belőle pénzt kiszedni (Bp, III.ker-> Pécs-> Barcs).

Van itt még egy dolog. A sorbanállás. Láttam Gyöngyösön automatát, ami mögött 20 méteres sor állt, lévén egy sima pénzkivétel több mint 3 percbe került a drága masinának. Ezzel szemben, Olasz- és Franciaországban az autópályás fizetőkapuknál kihelyezett kártyaleolvasók 3-4 másodperc alatt feldolgozták a kérést, s már nyílt is a sorompó. Szlovéniában ugyanez.

Abszurdisztán!!

(#26) bambano válasza ollie (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

De, feltétlen káros. Van (nagyon ritkán), ahol az állami beavatkozásnak lehetnek olyan hozadékai, ami igazolhatja a dwc felvállalását, de ez a ritka kivétel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) ollie válasza tkazmer (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A magas menedzserfizetések arra ösztönzik a vezetőket, hogy minél több költséget takarítsanak meg a vállalatok számára, melynek a leghatékonyabb módja a létszámleépítés.

De ez nem tartozik a topic témájához.

***

(#29) ollie válasza tupacamaru (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel soxor koldusoknak is adok aprót, elég gyakori, hogy konkértan 0Ft lapul a zsebemben.

***

(#30) EQMontoya válasza ollie (#9) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem, de az szerintem a felelőtlenség netovábbja, ha valakinél nincs 300ft kp egy ásványvizhez meg 1 müzlihez. amellett még lasistja is a sorbanállást.

Same rules apply!

(#31) bambano válasza Kalandor (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Attól, hogy joggal lehet felvetni a szabad piacot torzító hatásokat, még el lehet várni, hogy a politikusaink ne tegyenek rá egy további plusz lapáttal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) lesaux


lesaux
veterán

Tescóban, Auchanban, Sparban, Decathlonban és az összes benzinkútnál tudok kártyával fizetni. Nagy szívfájdalmam, hogy a Mekiben nem, de ahogy hallom, eljön ennek is az ideje. Lehet, hogy alacsonyak az igényeim. :)

(#33) ollie válasza EQMontoya (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért, te mindig rohansz az automatához, akárhányszor elfogy a KP-d? A KP felvétel általában pénzbe kerül, csak akkor veszek fel pénzt, ha konrétan tudom, hogy csak KP-val fogok tudni fizetni valamit. Persze ilyenkor több pénzt veszek fel, de a maradék előbb-utóbb elfogy.

***

(#34) mikoljan válasza EQMontoya (#30) üzenetére


mikoljan
tag

Szerinted az nem lassítja a fizetési folyamatot, ha a vásárló csupa 1, 2 és 5 Ft-ossal fizeti ki az áru értékét, majd a pénztáros mindezt átszámolja?

[Szerkesztve]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#35) EQMontoya válasza ollie (#33) üzenetére


EQMontoya
veterán

majdhogynem igen. pl kifejzettem rühellem, ha nincs nálam kp. nagyobb tételt nyilván kártyával fizet az ember, már ahol lehet.

mikoljan: de, igen. csak az pl ritkább egy kicsit. kicsit sokkal.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#36) tkazmer válasza ollie (#27) üzenetére


tkazmer
addikt

a magas fizetések arra öszönzik őket, hogy nyereségessé(adott esetben elbocsátásokkal) tegyék az adott céget. az baj, ha egy cég nyereséges?


(#28) Kalandor
gondolom a hosszú futamidő alatt tényleg ennyit kell visszafizetned, de közben a lakásod értéke is növekszik...pl ha felveszel lakáshitlet mondjuk 6-8%-os thm-re, a lakásod pedig évente mondjuk 10%-al értékesebb, akkor azért az 4-2% nyereség évente...



(#35) EQMontoya
de olyan is van, és elvben mindenkinél előfordul néha, mert valamikor el kell tüntetni a rengeteg felgyűlt aprót..

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) stichus


stichus
tag

én mindig kártyával fizetek. 200 ftot is. ált egy ötezres van nálam, amíg el nem költöm olyan helyen, ahol nem lehet kártyával fizetni. pénzt csak akkor veszek fel, ha elfogy az ötezresem. minek tartsak magamnál kpt? igazából meg is lehetne szüntetni sztem, és egy csomó pénzt meg lehetne spórolni: elég, ha magát a gyártási ktsgt. az meg hogy a boltnak és az eladónak mennyibe kerül, nem érdekel. megyek olyan helyre, ahol lehet vele fizetni

(#38) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Hollandiában már bizonyos értelemben túlléptek a bankartyán. Hogy mit értek ez alatt? A bankkártya mellett a bank ad neked egy chipknip-et. Ez úgy néz ki mint egy telefonkártya. A banktól kapott kártya feltölthető speciálisabb bankautomatánál, illetve készpénzért tudsz venni egy fix összeggel feltöltött kártyát. Az előnye a bankkártyával szemben, hogy nincs hozzá pinkód. Vásárlásnál nem kell zöldgomb, pinkódot zöldgomb, csak zöldgomb.

Az igazi előnye, hogy mindenhol lehet vele gyorsan vásárolni (pénztárak, italautomata, vonatjegyautomata stb.), nem kell aprópénzzel szarakodni.

Az egyetlen baj vele, hogy ha elhagyod, akkor más is tud vele vásárolni.
Turistának kicsit rossz, hogy szinte semmilyen automatából nem tud készpénzzel vásárolni.

10 hónapig éltem ott. Sok apró dolog közül ez volt az egyik ami lenyűgözött. Legutóbb turistaként voltam ott és mivel nem volt chipknipem, ezért pénztárnál kellett vonatjegyet vegyek. 1,5 euroval többe került a jegyem, mert valaki szépen kiszolgált és nem automatával szórakoztam. Nálunk valahogy fordítva van.

(#39) philoxenia válasza stichus (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vidéken azért volna egy-két problémád :) A mi falunkban -kb. 2000lakos- NINCS olyan hely ahol bankkártyával fizethetsz. ATM sincs. Az ötezresed pénteken elfogyna aztán majd nyit hétfőn a posta.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) stichus válasza philoxenia (#39) üzenetére


stichus
tag

én egy 6000 lakosú helyen lakom, de van 3 automata is, mondjuk az nem érint. de a boltokban, már ami van, lehet fizetni kártyával. mondjuk ez sem érint, mert itt csak lakom. a dolgaim nagvyárosokhoz kötnek

(#41) tkazmer válasza philoxenia (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

éppen elég baj az, hogy nincs...2000 lakos mellé azért egy atm legalább illene..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) agent_k válasza tupacamaru (#6) üzenetére


agent_k
őstag

kitűnő érzék a ló túlsó oldalára való átesésnek...
Nem erre gondoltam.

(#43) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Végig olvasva a hsz-ket látom, hogy ezt a témát még senki nem boncolgatta.
Sok kis bolt, üzlet nem is akar POS terminált üzemeltetni, aminek nagyon is meg van a racionális magyarázata.
Túl azon, hogy a bank a tranzakcióért busás kamatot számít, két-három hónapig ül a pénzen!

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#44) tkazmer válasza Tzombi (#43) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem ha nagyon akarnák, az első 2-3 hónapot valahogy csak ki tudnák bírni, utána meg már folyamatosan érkezne hozzájuk a pénz úgyis..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#45) Csapi007 válasza agent_k (#3) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Nekem is ugyanez a véleményem.
Én is ugyanezt tapasztalom a boltokban. :(

"Csak úgy mondom"

(#46) tkazmer válasza Csapi007 (#45) üzenetére


tkazmer
addikt

de az semmiképp nem megoldás szerintem, hogy miattuk nem vásárolsz kártyával...ha morgolódni szeretnének, tegyék.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#47) stichus


stichus
tag

morgolódnak? ha ettől nekik jobb, tegyék...

(#48) eziskamu válasza Bash (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Te most honnan is írsz? A napfényes Floridából? Itt (Debrecen és környéke) még nem láttam olyat, hogy csak lehúzzák és kész. Pin kód és/vagy (ritkábban) aláírás mindig kell, és fél perc, mire a nyűves pénztári terminál fel tudja venni a kapcsolatot a bankkal. Ja és gyakran vagy a rosszul tudott pin-kód, vagy egyébb okok miatt meg is hiusúl a kártyás fizetés. Kész öröm :) .

(#49) tkazmer válasza eziskamu (#48) üzenetére


tkazmer
addikt

bp-n(és solymáron) általában megy gyorsan...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#50) stichus


stichus
tag

szeged nagyállomás pénztárában csak lehúzzák. ezért személyit előtte fel kell mutatni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.