Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djsunny


djsunny
aktív tag

Ezen kár filózni!
Két lehetősége van az embernek. Vagy a ''szerzetes életet'' választja és kiköltözik a természetbe nem foglalkozik a 21. század vívmányaival, nem szempont a pénz kergetése stb. stb.
A másik lehetőség, hogy igázol egész életedben, a célod az anyagi gyarapodás. Megveszed az új drága kütyüket (telefon, számítógép, LCD TV stb. stb.) lesz egy családod, onnantól mégjobban igázol, hogy el tudd tartani a gyerekeidet és a végén meghalunk! Ennyi

Talán azoknak az embereknek jó akik felismerik és belátják azt, hogy ''idiótaság'' megvenni a 100.000-es telefont!
No nem azért mert szarok, hanem azért mert nem jó befektetés hiszen jön az újabb és nem tartja az árát. De az emberek szeretik herdálni a pénzt és megveszik a százezres telefont majd fél év múlva azt veszi észre, hogy bukott 50.000Ft-ot. :W Ez akárhogy is nézzük pénzherdálás (mert fél év alatt nem nyújt akkora élvezetet a menő telefon, sőt vannak akik már 2hét után megunják).

Igazából minden felfogás és elszántság kérdése! Van akinek mindent megér, hogy a legújabb telója legyen mert ebben élvezi ki magát, ebbe szereti belerakni a pénzét. Van akinek ugyanezt az érzést az új hardver nyújtja másoknak ha az autójukat tuningolják.

Különbözőek az emberek, mindenki másra szórja a pénzét és így lesz egész a piac! Így jön létre a gazdaság.

[Szerkesztve]

(#2) Blaise


Blaise
veterán

Igazad van, bár nálunk a mobilszolgáltatók teljesen irreális áron árulják a telefonokat.

Angilában ha előfizetésre veszel telefont hűségnyilatkozattal, akkor a legjobb készüléket is ingyen kapod, ráadásul kapsz hozzá ajándékba PSP-t, vagy éppen iPod-ot. Ráadásul kb 30 font (cirka 12.000 HUF) havi díjért jár neked havi 400 perc és mondjuk 1000 sms ingyen. Az ottani fizetéshez képest ez nem túl sok... :W

Hiába, ez a piaci verseny talán egyszer elér hozzánk is. :D

(#3) dragonfx


dragonfx
veterán

Fejlődni kell, aki nem tart lépést ha nem si midnenben és azonnal az elveszik a mai világban, ennyi.Ezen tényleg kár töprengeni.Van egy okos szabály erre, megszoksz vay megszöksz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4) C4mp3r válasza dragonfx (#3) üzenetére


C4mp3r
addikt

Én ezzel nem teljesen így vagyok. Megvettem most egy SE w850i-t azelőt egy Nokia 3650-es telom volt, amit 3 évig használtam és idáig meg voltam vele elégedve. Mióta megvettem továbbra is figyelemmel kísértem a mobilok fejlődését, de nem vettem minden hónapban egy új telefont mert most az a menő. Nem értem azokat az embereket akik csupán azért vesznek meg egy telefont, hogy villogjanak a közösségben. Persze ez csak az én véleményem. :R

[Szerkesztve]

(#5) Peet210 válasza dragonfx (#3) üzenetére


Peet210
őstag

Fejlődni kell, kérdés az mennyiért?Sajnos nem mindenki tudja megfizetni a legújabb technikai vívmányokat.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#6) dragonfx válasza Peet210 (#5) üzenetére


dragonfx
veterán

persze természetesen így van.nekem sincs core 2öm pedig szeretnék, dehát a kesss....eddigi telefonjaim mind 1.5-2 évig voltak meg, igena pénztényezőt nem írtam bele elöző hsz.be.sry.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7) Akheron válasza dragonfx (#3) üzenetére


Akheron
senior tag

Tulajdonképpen mi a frászra használjátok a telefonokat? Mert bevallom őszintén, én telefonálni és sms-t írni szoktam rajta, azt meg egy sokéves készüléken is meg lehet tenni. Persze okostelefont vásároltam, mindenféle ambiciózus céllal, de végeredményben, a kezdeti buzgalom elmúltával ennyit teszek vele: telefonálok és sms-t írok.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#8) Peet210 válasza Akheron (#7) üzenetére


Peet210
őstag

Valahogy nagyon igazad van pl a telefonomban lévő kamerát az esetek 99%-ban nem is használom, még sms-t se nagyon írok(2 havonta 1-2).Tehát a fő szempont a telefonokkal szembe nállam a megbízhatóság.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#9) adalbert1 válasza Peet210 (#8) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezzel én is így vagyok, megbízhatóság+minél hosszabb aksiidő, sms-t talán 2-3 havonta írok egyet...

(#10) villamos


villamos
őstag

Érdekes a téma. Engem is sikerült behúzniuk a csőbe. Volt ugyan egy 3410-em, de már úgy éreztem unom. Mindenki színes, fényképezős, meg csillivilli mobillal flangált, és úgy éreztem, hogy lemaradok. Így hát megvettem a csodálatos, hipiszupi 6230i -t. Szép volt, jó volt, és az én tellám volt a legjobb a melóhelyemen, lehetett is vele villogni, meg minden. Persze minden csoda 3napig tart. Kisvártatva azt vettem észre, hogy tulajdonképpen semmi másra nem használom, mint elődjét. Nem halgattam vele mp3- at, mert fapad, meg volt lejátszóm. Nem fényképeztem vele, mert nem volt nagyon mit. Végül is semmi másra nem használtam, csak telefonáltam, és SMS-eket írkáltam, azt sem túl sűrün. Tulajdonképpen rájöttem, hogy semmi szükségem erre a vacakra, ráadásul vigyáznom is kellett rá (nem irodában dolgozom). Hiányozni kezdett a 3410 letisztult egyszerűsége. Elhatároztam, hogy megszabadulok tőle. Mégsem 3410 -et kértem helyette, hanem 3510-et. Mert az még nem volt. Bár jelentős veszteséggel sikerült túladni rajta, de nem érdekelt. Meg akartam szabadulni tőle, mindenáron!
Jelenleg is a 3510 -et használom, és meg vagyok vele elégedve. Sikerült kiválasztani egy brutális csengőhangot, amit ha meghall bárki, megáll benne az ütő (a gyári ring-ring hang, 5-ös hangerőn ;]) Nem kell rá vigyáznom, és olyan alakot sikerült kreálni, hogy igen könnyen becsusszan az ember zsebébe, pl. buszon üldögélve farmerzsebből kirángatni bármit is...
Egyedül a JAVA hiányzik belőle egy icipicit (jó lenne egy tetris :( ), de megvagyok nélküle.
Sajnos azonban gyülekeznek a viharfelhők. Itt van a cég 6233-as modellje egyből, amit szívesen elfogadnék, és már nézegetem az árlistákat, hogy hol, mennyibe kerül, de a mostanság bejelentett 6300 pengét is nézegetem. Ezt ugyan még nem lehet kapni, de mi lessz majd, ha lehet!

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#11) Brumi


Brumi
senior tag

Én sosem próbáltam másoknak megfelelni. 99 óta van telefonom, abból 2 évig Nokia-m volt 5110-es, aminek elromlott a kijelzője, majd vettem egy Sony J70-est 70k-ért amit 5 évig használtam. Még most is működik az eredeti akksijával és közel 1 hetet bír. Csak most voltam vele úgy hogy lecserélem. 3 napja egy K610i-m van, ami remélem szintén kibírja 3-5 évig.
Másoknak közben volt vagy 10 telefonjuk és elszórtak rá egy csomó pénzt, amit tiszta hülyeségnek tartok. Ez is csak divat és az a ''trendi'' aki megveszi a drágábbnál drágább szarokat és letölti rá az 500 ftos csengőhangot meg szexvideót...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#12) ollie válasza Brumi (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nem azért veszek új mobilt, mert trendi, meg hogynézmárazkihogyrégiamobilom, hanem hogy tudjak rajta játszani utazás közben (rpg és strategy), és akár képeket és/vagy zenéket is hordozhassak/nézhessek/hallgathassak. Az sem utolsó szempont, hogy adatbázisban sok mindent tárolok a mobilomon, melyet nap mint nap használok. Sőt, a határidőnaplója is fontos nekem.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.