Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rover623


Rover623
félisten

Korrekt, szakszerű írás...:R
Így tovább...:C
Screenshotok nem látszanak... :(



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#2) joghurt


joghurt
addikt

A PLL memóriás táblázat feletti bekezdésben a linknél bentmaradt egy space a [ L ] után, emiatt nem csinál linket az URL-ből.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Xantomas válasza Rover623 (#1) üzenetére


Xantomas
őstag

Thx! Kép hibák javítva.

Joghurt: Nem feltétlen a szóközzel voltak bajok. Egyszerűen be sem hozza azokat a képeket. Feltöltöttem újra, most jónak tűnnek.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#4) JamesWagner


JamesWagner
csendes tag

Sziasztok!

Először is ne haragudjatok, hogy felélesztem ezt a több éve kihűlt témát, de a kérdésem, amit fel szeretnék tenni, szorosan id ekapcsolódik, és más téma nem tárgyalja ezeket a lehetőségeket, és remélem még olvassa pár hozzá értő személy ezt is :)

Van egy Fujitsu Siemens Amilo Pro V2030-as laptopom. Abban egy ICS952906 PLL figyel. A Laptop alaplapja támogatja az 533-as FSB-t, de a BIOS lekorlátoz 400-ra. Ez valószínűleg azért van, mert 8:3-as a DRAM-FSB arány. Mivel jelenleg 2GB 800MHZ-es DDR2-es memóriák ülnek benne, így nem lenne gond ez arány megtartása mellett 533-as FSB-re növelni.

Tehát: Olvastam, hogy ehhez a PLL FS1-es lábának értékét 1-re kell állítani (így megmarad a PCI-AGP clock is). Alapesetben ez 0-ra van állítva. A PLL lábai után pár ellenállás található (22 OHM).

Kérdés: Csak annyi a dolgom, hogy az FS1 láb utáni ellenállást kiforrasztom? (többi FS értékeit nem kell állítanom, csak az FS1-et kell 0-ról 1-re állítani, a többi 0-án marad). Nem okozhat hardveres gondot (például valami elfüstöl, elszáll, stb) ha ezt megteszem akár kisérleti célból is?

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.